Şimdi Ara

>> Yeni Samsung S5603 Dokunmatik-3G <<

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.624
Cevap
5
Favori
739.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Samsung s5233 den sonra 3g li s5603 modelinide piyasaya çıkarıyor, diğer modelle hemen hemen benzer yapıda olan model bazı ayrıntılarda ayrılıyor özellikle 3g olması bir avantaj gibi görülebilir, oldukça kibar ve sade bir dizaynla ve ince olması ile oldukça ergonomik olan tel dokunmatik orta segmentte ilgi görebilir, dokunmatik deneyimi yaşamak isteyenler için yeni bir alternatif daha piyasada...

Renkler : Siyah
    ▌Boyutlar : 102,8 x 54,8 x 12,9 mm
    ▌Ağırlık : 95 gr
    ▌Ekran : TFT / 240x320 piksel / 16.000.000 renk
    ▌Ekstra : 3G Devrimi Cebinizde
    ▌Platform
    Quad-Band (GSM 850-900-1800-1900 MHz)
    3G Görüntülü İletişim (UMTS 2,1 GHz)
    Java MIDP 2.0
    Mobil İzleyici ile çalınma durumunda cihaz takibi
    İmdat Mesajı ile tek tuşla yardım mesajı gönderme
    İş Dünyası
    Doküman Görüntüleme (DOC, XLS, PPS, PDF, HTML, JPG, GIF)
    Yazıcı Bağlantısı (Pictbridge)
    SyncML ile PC senkronizasyonu
    Dosya Yöneticisi
    Uçak Modu (Şebeke sinyali kapalıyken diğer özellikleri kullanabilme)
    Bağlantılar
    Bluetooth™ teknolojisi
    USB ile Bilgisayar Bağlantısı
    EDGE ile hızlı Internet
    GPRS Class 10
    WAP 2.0
    A2DP (Bluetooth üzerinden kablosuz müzik)
    ▌Hafıza
    80 MB Dinamik Hafıza
    MicroSD™ Artırılabilir Hafıza
    2000 Kişi (5 Detay) Kapasiteli Telefon Defteri
    500 SMS Kapasiteli Mesaj Kutusu
    Ses & Müzik
    Eller Serbest (Speakerphone)
    Ortam Sesi Kayıt
    Stereo FM Radyo
    Polifonik 64 Zil Sesleri
    Müzik Çalar
    Ses Formatları: MIDI, MP3, AAC+, WMA
    Müzik Tanıma (çalan şarkı hangi sanatçıya ait)
    Fotoğraf
    3,2 Megapiksel Flaşlı Kamera
    2048 x 1536 Pixel Çözünürlük
    10x Dijital Zoom
    Otomatik Odaklanma (AutoFocus)
    Modlar: Tek, Sürekli, Panoramik, Gülümseme Yakala, Yüz Bağlantısı
    Efektler: Mozaik, Siyah Beyaz, Sepya, Negatif
    ▌Video
    hafıza ile sınırsız Sesli Video Kaydedici (MPEG4 / H.263)
    Video Oynatıcı (MPEG4 / H.263)
    ▌Eğlence
    Yüklü Oyunlar (Yüklenebilir)
    Hareket Algılayıcı
    ▌Mesajlaşma
    SMS (Akıllı T9 Desteği ile)
    EMS
    MMS
    E-mail (POP3 / SMTP / IMAP4 / SSL)
    Video Mesaj (300 KB ile sınırlı)
    Kişisel Bilgi Yönetimi
    Ajanda
    Takvim
    İş listesi
    Saat
    Dünya zamanı
    Alarm
    Kur çevirici
    Hesap makinası
    Kronometre
    Çağrı Yönetimi
    Titreşimli Uyarı
    CLIP-CLIR
    Arayan kişiye özel resim gösterme
    Gelen Arama Engelleme
    Ses Profilleri
    Kullanıcı grupları oluşturma
    Çağrı yönlendirme / durdurma / bekletme
    Aranan / gelen / yanıtlanmayan çağrı listesi
    Çağrı zamanı / çağrı ücreti
    Kutu İçeriği
    Kullanım Kılavuzu
    Standart Pil
    Şarj Cihazı
    Kulaklıklı Mikrofon
    Bilgisayar Bağlantı Kablosu (DataCable)
    Bilgisayar Yazılım CD'si
    2 GB MicroSD Hediyeli

Bilgiler Telpa.com.tr den alıntıdır

http://telpa.com.tr/?samsung=S5603
    http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productId=210610

http://www.gsmarena.com/samsung_s5600-2738.php
    http://www.log.com.tr/samsungdan-iki-yeni-dokunmatik-s5233-star-ve-s5603-preston/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuRaN.z -- 4 Temmuz 2009; 22:36:07 >

• dizaynı gerçekten hoş ve kibarmış..
  • iyi güzel hos ama wireless nerde..dıger modeli yani, bunun kardesi diyelim S5233 STAR ile arasında sadece 3g farkı,30 mb hafıza farkı ve 130 tl var sizce bunu almaya deger mi..
  •  >> Yeni Samsung S5603 Dokunmatik-3G <<

16m rengi ile oldukça canlı parlak ve net bir ekran, canlı ve güzel bir arayüz, ergonomik yapısıyla ve wi-fi olmamasının etkilerini azaltacak 3g si ile daha bir albenisi olduğunu düşünüyorum, ayrıca örneklerine göre 3.2 mp oldukça kaliteli foto çekimi gözüküyor autofocus ve led flas artılları, video çekimi idare eder boyutta, bu sınıfta kullanışlı bir tel olabilir gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuRaN.z -- 11 Haziran 2009; 15:24:44 >

• galiba turkcell kampanyasıyla satılacakmış internet paketiyle yani wireless olmamasının önüne geçilmiş bir şekilde.
    bir de şunu eklemek istiyorum hazır bu ara her telefonda wireless olsun diyenlere;
    bir kere wireless her yerde yok he evde var o zaman telefona ne hacet laptopdan bağlanırım he bide avmlerde falan var.
    operatörler de internet paketleri çok düşürdüler örneğin 100mb lık paket 9 lira ve sınırsız internete her yerde girebiliyosun.
  • Çok güzel bi telefon. Alabilirim umarım :D
  • küçük bir video inceleme

http://www.youtube.com/watch?v=vWg-ZYEDoFw

sar değeri: 0.745 w/kg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuRaN.z -- 14 Haziran 2009; 0:45:59 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ormanci41

galiba turkcell kampanyasıyla satılacakmış internet paketiyle yani wireless olmamasının önüne geçilmiş bir şekilde.
    bir de şunu eklemek istiyorum hazır bu ara her telefonda wireless olsun diyenlere;
    bir kere wireless her yerde yok he evde var o zaman telefona ne hacet laptopdan bağlanırım he bide avmlerde falan var.
    operatörler de internet paketleri çok düşürdüler örneğin 100mb lık paket 9 lira ve sınırsız internete her yerde girebiliyosun.

100 mb ortalama gunluk kac saat kullanımında tukenır ? merak ettıgımden soruyorum . Bu telefon gercekden guzel turkcell satarsa kendı adı altında bence cok tutmayabılır .
  • merhaba herkese

bu telefonu uzun zamandır bekliyorum ve galiba alıcam. ancak kafamı karıştıran şu 3g bağlantı hızı

samsung mobile sitelerinin hepsinde daha yok (sadece singapur sitesinde buldum) ama ortak bilgi, incelemesini yapan siteler dahil, 3g bağlantı hızının HSDPA 7.2 Mbps olduğu. ne var ki telpa nın sitesinde 3G Görüntülü İletişim UMTS olarak görünüyor (belki de görüntülü görüşme hızı ile data hızı farklıdır, araştırmam lazım). acaba bölgeye özel versiyonları mı var? diye düşünmekten de kendimi alıkoyamıyorum, çünkü gsmarena sitesine inceleme için gönderilen modelinde GPS özelliği olanını yollamışlar. bu da bölgelere özel versiyon tahminimi destekliyor gibi.

neticede fiyatına göre tercih edilebilir ayrıca pahalı olan dokunmatik pda ve smartphonelara uygun bir alternatif. tek eksisi wifi ama oda heryerde yok ama 3g heryerde olacak. zaten 3g li olduktan sonra wifi 'ye gerek kalmayacak, hem 3g li 7.2 Mbps varken neden adsl 1Mbps ile uğraşasanız ki :)

saygılar

resmi siteler:http://sg.samsungmobile.com/mobile-phones/samsung-preston ,http://mea.samsungmobile.com/ENG/mobile/GT-S5600
    kullanım kitapçığı:http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/200905/20090515190650281/GT-S5603_UM_SEA_Eng_Rev_1.0_090506.pdf

HSDPA: data ve network bağlantısı
    UMTS: 3G Görüntülü İletişim

demekmiş öğrenmiş oldum, paylaşayım dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azizkguc -- 15 Haziran 2009; 17:32:29 >

• bu telefon bayilerde ne zaman satılmaya başlanır ? bir iki yere sordum ama gelmemişti.
  • hızlıal'daki bilgi şu:

Samsung S5603 ( 2 GB Hafıza Kartı Hediye )

Bu ürün stoklarımıza 15 Haziran 2009, Pazartesi günü gelmesi beklenmektedir.
    Ürün satışa açıldığında bu sayfadan sipariş verebilirsiniz.

Belirtilen Çıkış tarihi üretici firma tarafından bildirilmiştir. Bu tarih değişebilir.

ama şu saat itibariyle, ürün temin edilememktedir, yazıyor
  • wi-fi koysanız ölürdünüz dimi ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: bluENight

wi-fi koysanız ölürdünüz dimi ?

iyide wi-fi li onlarca modeli var samsungun,hatta yeni yine böle dokunmatik 4-5 tane daha çıktı...
    bu modelin özelliği o wi-fi yok ve bu yüzden uygun fiyatta....
    herkes wi-fi aramıyoki telde ve wi-fi olmayınca telefon çok daha uygun oluyo..
    bence samsungu tebrik etmek lazım..
    böle düşünüp böle modellerde çıkardığı için....
  • wi-fi olsa güzel olurdu , ancak o zamanda fiyatı yükselirdi burda Sarıkanaryama katılmamak mümkün değil, doğru bir tespit, s5233 bundan ortalama 150 tl daha uygun ve gördüğü ilgi meydanda belli bir kesim 3g wi-fi v.b çok önemsiyor ama hala büyük çoğunluk bunları rahatlıkla ikinci plana atabilecek durumda...
  • Her modelde wifi aramayın. Böyle bir telde wifi yakışıksız olur. Çünkü kibar, ince ve eko sınıfı bir ürün. D serisinin devamı gibi ama farklı. Kızak yok dokunmatik var. Çok çok iyi bence. Fiyatı 600 tl civarında. Yeni bir ürün için normal sayılır.
  • tamam ne kızıoyorsunuz alternatifini buldum S8000 Jet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluENight -- 16 Haziran 2009; 1:46:34 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: bluENight

tamam ne kızıoyorsunuz alternatifini buldum S8000 Jet

ama ne alternatif, benimde çok hoşuma gitti 8mp olmaması iyi olmuş bir türlü 8 mpli bir teli almak kısmet olmuyor belki bunu alabiliriz gelirse...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuRaN.z -- 16 Haziran 2009; 1:53:14 >
  • evet hem s8000 jet, hemde i8000 omnia2 modeli var...

ikiside farklı birbirine göre değişik özelliklere sahip teller...
    bende tam incelemedim şimdi incelicem ama farklarından biri yazılım farkı heralde,i8000de w.mobile var...
    s8000 jet ise daha ufak boyutlara sahip olup çok hızlı dokunmatiği ile öne çıkıyor...

edit: burda bi arkın msjı vardı,ona cvp olarak atmıştım bu msjı ama silmiş heralde msjı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarıkanaryam -- 16 Haziran 2009; 2:06:43 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.