Şimdi Ara

SANIRIM DOLANDIRILDIM !!!! ACİL YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
16.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sanırım dolandırıldım, böyle bir yemi nasıl yedim bende bilmiyorum. Hemen olaya geçiyorum, araba almak istiyorum, malum internet sitelerinde araştırma yaptım ve aynı gün konulan bir ilanı gördüm. piyasa değeri 19.000TL olan araba 14.000TL idi. Merak edip aradım. Aracın büyük bi ihtimal satıldığını şimdi gelecek kişinin aracı alacağını söyledi. Yaklaşık 2 saat sonra beni arayıp satılmadığını gelen adamın senet önerdiğini, kendininse çok çok acil nakite ihtiyacı olduğunu söyledi. Ben de arabaya talip olduğumu, söylediğinin dışında bir şey çıkmadığı taktirde aracı alacağımı söyledim. Farklı illerde olduğumuz için de cüzi bir miktar kapora yatırmamı istedi. bankadan cebine havale yaptım, havale için tc kimlik numarasını da öğrendim. İşte kuşkulanma süreci bundan sonra başladı

Adamın tc kimlik numarasından adına soy adına ulaştım. siteye koyduğu ad soyad dan farklıydı. Adres bilgilerine ulaştım, ikametgah adresindeki il, aracın satışını yapacağı ilden farklıydı, aracın plakasıysa bu iki ilden de farklıydı . Yanlız adamın devlet memuru olduğunu da öğrendim ama sütü bozuksa ne olduğunun da bi önemi yok. Sonra hemen aracın çalıntı olup olmadığını öğrenmek için plaka sorgulama yaptım. Model marka uyuşuyor ve çalıntı değil. Bir de TRAMER den sorgulatmak istedim. Elimde plaka ve adamın TC kimlik numarası olduğu için trafik sigorta poliçesi arattım ama bu tc kimlik numarasına ait bu plakalı araç tramer e kayıtlı değildir uyarısı aldım. Hemen adamı aradım cebi kapalı

Lütfen yardımlarınızı bekliyorum, ben mi paranoyağım ya da dolandırıldım mı? Ne yapmalıyım şimdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d_hamen -- 7 Haziran 2009; 18:50:06 >

• Bu maalesef hep yapılan dolandırma türü... Aşağıda başka bir forumdan aldığım yazıyı post ediyorum. Çok geçmiş olsun.

Örnek çakma ilan...

bu cakma olanı
    http://www.sahibinden.com/42_000_de_hatasiz_tiptronik_vites_golf_fsi_midline_-49WQQaXQQ14395616WQQpXQQdisplayitem

buda gercek olanı sız verın kararı

http://www.arabam.com/IKINCIEL/Ilan/Detay/2125461?MarkaModel=2006-VW-Golf-Midline

Alıntıdır...

Herkese merhabalar. Sahibinden.com sitesinde bazı ş.....ler başka insanların araçlarının resmini kopyalayarak ve plakasını gizleyerek çok uygun fiyatlarda satılık ilanı ile yayınlıyorlar. Sabit numara vermiyorlar yalnızca cep tel. Aradığınızda sağlık sorunları vs. ile çok acil nakit ihtiyacı şeklinde türlü yalan uyduruyorlar siz aracı almak istediğinizi söylediğinizde ise valla müşterisi çok eğer kesin alıcıysanız xxxxxxxx posta çeki hesabına 300-500 kapora yatırın diyorlar eğer kaporayı yatırırsanız anında telefonu iptal edip yeni bir no il yeni ilanlar yuayınlıyorlar. Nerden biliyorsun derseniz geçen sene başıma geldi ve üzülerek söylüyorum ben dolandırıldım emniyete savcılığa bilişim suçlarına başvurdum ama tatmin edici birşey söylemediler araç almak isteyen arkadaşlar bu tür değerinden ucuz ilanlar gördüğünüzde mutlaka iyi inceleyin sabit telefon numarası mutlaka isteyin ve kesinlikle kapora yatırmayın.

Alıntıdır...

Arkadaşım aynı şey benim başımada geldi ama ben ucuz kurtulmadım tam 1500 tl dolandırıldım.İki adet telefon aldım parasını yatırdım tabi beni o kadar iyi inandırdıki anlatamam.sonuç ta bana çok adi bir telefon geldi değeri 50 tl bile değil.Aynı kişi bizim sitede serkan arkadaşımızıda jant satın alarak dolandırdı.savcılığa verdim ama 1 seneyi geçmesine rağmen sonuç yok.İsmi serdar sarıca ve bu onun gerçek ismi.tc sine kadar biliyorum savcıya bizzat adres verdim ama dediğim gibi sonuç fiyasko

Alıntıdır...

aynısını bende yaşadım 500 lira istedi benden bakmaya geliyorlar isterseniz ayırtırım hastanedeyim çok acil ihtiyacım var il dışında olunca bide daha rahat davranıyorlar hastane bahçesinde müsterile geliyor onlarla ilgileniyorum vs. birazdan ararım sizi ve arıyoda sonra güvenemediğim için yatırmadım zaten diyorum gerek yok 40 dakkalık yoldayım 40 dakkaya gelicem dedim ozaman çıktı iş abi ben bekleyemem okadar ilk gelene verecem diyince hayırlı işler dedim kapadım iyikide kapamışım yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TorwaK -- 7 Haziran 2009; 19:00:19 >

• quote:

Orjinalden alıntı: TorwaK

Bu maalesef hep yapılan dolandırma türü... Aşağıda başka bir forumdan aldığım yazıyı post ediyorum. Çok geçmiş olsun.

Örnek çakma ilan...

bu cakma olanı
    http://www.sahibinden.com/42_000_de_hatasiz_tiptronik_vites_golf_fsi_midline_-49WQQaXQQ14395616WQQpXQQdisplayitem

buda gercek olanı sız verın kararı

http://www.arabam.com/IKINCIEL/Ilan/Detay/2125461?MarkaModel=2006-VW-Golf-Midline

Alıntıdır...

Herkese merhabalar. Sahibinden.com sitesinde bazı ş.....ler başka insanların araçlarının resmini kopyalayarak ve plakasını gizleyerek çok uygun fiyatlarda satılık ilanı ile yayınlıyorlar. Sabit numara vermiyorlar yalnızca cep tel. Aradığınızda sağlık sorunları vs. ile çok acil nakit ihtiyacı şeklinde türlü yalan uyduruyorlar siz aracı almak istediğinizi söylediğinizde ise valla müşterisi çok eğer kesin alıcıysanız xxxxxxxx posta çeki hesabına 300-500 kapora yatırın diyorlar eğer kaporayı yatırırsanız anında telefonu iptal edip yeni bir no il yeni ilanlar yuayınlıyorlar. Nerden biliyorsun derseniz geçen sene başıma geldi ve üzülerek söylüyorum ben dolandırıldım emniyete savcılığa bilişim suçlarına başvurdum ama tatmin edici birşey söylemediler araç almak isteyen arkadaşlar bu tür değerinden ucuz ilanlar gördüğünüzde mutlaka iyi inceleyin sabit telefon numarası mutlaka isteyin ve kesinlikle kapora yatırmayın.

Alıntıdır...

Arkadaşım aynı şey benim başımada geldi ama ben ucuz kurtulmadım tam 1500 tl dolandırıldım.İki adet telefon aldım parasını yatırdım tabi beni o kadar iyi inandırdıki anlatamam.sonuç ta bana çok adi bir telefon geldi değeri 50 tl bile değil.Aynı kişi bizim sitede serkan arkadaşımızıda jant satın alarak dolandırdı.savcılığa verdim ama 1 seneyi geçmesine rağmen sonuç yok.İsmi serdar sarıca ve bu onun gerçek ismi.tc sine kadar biliyorum savcıya bizzat adres verdim ama dediğim gibi sonuç fiyasko

Alıntıdır...

aynısını bende yaşadım 500 lira istedi benden bakmaya geliyorlar isterseniz ayırtırım hastanedeyim çok acil ihtiyacım var il dışında olunca bide daha rahat davranıyorlar hastane bahçesinde müsterile geliyor onlarla ilgileniyorum vs. birazdan ararım sizi ve arıyoda sonra güvenemediğim için yatırmadım zaten diyorum gerek yok 40 dakkalık yoldayım 40 dakkaya gelicem dedim ozaman çıktı iş abi ben bekleyemem okadar ilk gelene verecem diyince hayırlı işler dedim kapadım iyikide kapamışım yani

Bunları okuyunca hakikaten 50TL ile iyi yırtmışım Bir de ilk ilana çakma demişsin ama bi arayayım dedim ilan hala aktif telefon da açık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d_hamen -- 7 Haziran 2009; 19:29:55 >

• www.sahibinden.com/2008_opel_vectra_1_6_elegance-78WQQaXQQ14673362WQQpXQQdisplayitem

şimdi bu adama nasıl güvenecen.belki gerçekten çok acil,belki dürüst.
  • quote:

Orjinalden alıntı: antares07

www.sahibinden.com/2008_opel_vectra_1_6_elegance-78WQQaXQQ14673362WQQpXQQdisplayitem

şimdi bu adama nasıl güvenecen.belki gerçekten çok acil,belki dürüst.

yüz galeriden doksan ı o fiyatı adama verir zaten.... güvenmemek gerek
  • böle şerefsizler yüzünden dürüst satıcılarında başı yanıyor

arabayı görmeden kaparo vermeyin zaten.

yeni sattım arabamı adam geldi baktı beğendi 500 lira kapora verdi hemen sattım

http://forum.donanimhaber.com/m_31423001/mpage_1/key_//tm.htm#31423001
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.