Şimdi Ara

####Kayıp Nüfus Cüzdanı ve Yenisini Çıkartmak####

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
4
Favori
256.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar nüfus cüzdanımı kaybettim ve bugün muhtarlıktan talep belgesini aldım yarında yenisini çıkartmaya gideceğim.Kayıp olduğu için herhangi bir ceza ödemem gerekiyo mu?

Edit: Çözüm

Nüfus Cüzdanınızı kaybetmeniz durumunda;

1- Muhtarlıktan "Nüfus Cüzdanı Talep Belgesi" alıyorsunuz
    2- Kayıtlı olduğunuz nüfus müdürlüğüne gidip yeni nüfus cüzdanı çıkartmak için başvuruyosunuz.
    3-Kayıp olduğu için ailenizle ilgili bir kaç soru soruyorlar ( amca adı vs...)
    4-Hemen ödemede 46,50TL sonra ödemelerde 62TL ceza ödüyorsunuz. + 3TL nüfus cüzdanı için para.
    5-Yeni kimlik hayırlı olsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acafella -- 3 Haziran 2009; 18:11:24 >

• Dışınk!
  • öfff
    bende kaybettim
    Allah tan ilk nereye gidiceğimi biliyorum sayende
  • quote:

Orjinalden alıntı: cadocx

öfff
    bende kaybettim
    Allah tan ilk nereye gidiceğimi biliyorum sayende

UP
  • gazeteye ilan vermen gerek diye biliyorum.İsim soyisim hüviyetimi kaybettim hükümsüzdür.
  • Yok onu demiyorum. Yenisini çıkartırken her hangi bir ceza parası ödemem gerekiyomu :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Trumpeter Swan

Yok onu demiyorum. Yenisini çıkartırken her hangi bir ceza parası ödemem gerekiyomu :)

sanırım sadece kimlik çıkarttığın için normal bir kimlik parası ödüyorsun yenileme yapılırkende aynı ücret alınıyor sanırım tam emin değilim.

biri kimliğini kaybetti diye ceza kesilir mi bence mantıksız ama niye olmasın
  • baya yüklü bir miktar ödüosun die biliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozan1179

quote:

Orjinalden alıntı: Trumpeter Swan

Yok onu demiyorum. Yenisini çıkartırken her hangi bir ceza parası ödemem gerekiyomu :)

sanırım sadece kimlik çıkarttığın için normal bir kimlik parası ödüyorsun yenileme yapılırkende aynı ücret alınıyor sanırım tam emin değilim.

biri kimliğini kaybetti diye ceza kesilir mi bence mantıksız ama niye olmasın

Ben de öyle biliyorumda aklımda kalmasın diye dedim.
  • offf ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: karamela:D

bayağı yüklü bir miktar ödüyorsun diye biliyorum

Ben 3 kere kaybettim üçünüde evde kaybetmişim sonra buldum ama hep annem çıkarttı çok az bir miktardan bahsettiğini biliyorum çok Fazla bir miktar değil diye biliyorum.
  • Geçen hafta eniştem kaybetti kimliğini artık gazeteye ilan verme olayı kalkmış ve geçersizmiş.
    Nüfus idaresi muhtarlık ve karakola sordum hepsi şunu söyledi..
    Eğer kaybettiğin gün içinde karakola gidip bugün kimliğimi şurada kaybettim şeklinde tutanak tutturursan aynı gün içinde ücret vermeden kimliğini yeniliyorsun ama daha sonra gidersen 60.YTL vererek kimliğini yeniliyorsun haberin olsun kaybettiysen acele et boşuna ceza ödeme...!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: serkangsk

Geçen hafta eniştem kaybetti kimliğini artık gazeteye ilan verme olayı kalkmış ve geçersizmiş.
    Eğer kaybettiğin gün içinde karakola gidip bugün kimliğimi şurada kaybettim şeklinde tutanak tutturursan aynı gün içinde ücret vermeden kimliğini yeniliyorsun ama daha sonra gidersen 60.YTL vererek kimliğini yeniliyorsun haberin olsun kaybettiysen acele et boşuna ceza ödeme...!!!

olaylar değişmiş o zaman benim söylediklerimi unut kaybetmeyeli uzun zaman olduda ehliyet aldıktan sonra kullanmıyorum gerçi kimliği

• hiç bir ücret alınmıyor arkadaşımla beraber gittik almadılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: serkangsk

Geçen hafta eniştem kaybetti kimliğini artık gazeteye ilan verme olayı kalkmış ve geçersizmiş.

Tutanak tutmuyolar :S
    60 lira vercen seve seve diyolar :)
  • Nüfus Cüzdanınızı kaybetmeniz durumunda;

1- Muhtarlıktan "Nüfus Cüzdanı Talep Belgesi" alıyorsunuz
    2- kayıtlı olduğunuz nüfus müdürlüğüne gidip yeni nüfus cüzdanı çıkartmak için başvuruyosunuz.
    3-Kayıp olduğu için ailenizle ilgili bir kaç soru soruyorlar ( amca adı vs...)
    4-Hemen ödemede 46,50TL sonra ödemelerde 62TL ceza ödüyorsunuz. + 3TL nüfus cüzdanı için para.
    5-Yeni kimlik hayırlı olsun :)
  • Biraz eski bir konu ama benimde 2009 şubat ayında terhis olduğum birliğimden askerlik şubeme belgelerimle nüfus cüzdanımın gelmesi gerekiyordu. Dosyam geldi ama sağolsun şubedekiler beni sürekli oyaladılar yoğunuz vs. diye, neyse 2 ayönce dosyamda nüfus cüzdanımın olmadığını öğrendim. Birliğimde de bulamadılar cüzdanı nereye koyduysalar yada ne yaptıysalar, neyse cüzdan bana teslim edilmedi sonuçta imza karşılığı veriyrlar ama bana teslim edilmedi.

Yenisini çıkarttıracağım şimdi. Ancak şunu merak ediyorum, kayıp cüzdanla kötü niyetli işlem yapılamaması için bir yere ayrıca başvurmak gerekiyormu yoksa sorunu nüfus merkezi olarak halledebiliyormu acaba? (Örneğin vergi dairelerinin mernis üzerinden işlem yaptığını düşünürsek kayıp cüzdanla işlem yapılmak istenmesi durumunda uyarı verirmi sistemlerinde, yoksa ayrıca vergi dairesine başvurmak gerekirmi) Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hidden -- 6 Ağustos 2009; 9:58:36 >
  • Bende kaybettim,gittim çıkarttım 5TL ciarı bi ücret istediler.Onun haricinde ceza falan fistan olayı olmadı.
  • bende kaybetmiştim.6 tl mi ne almışlardı o kadar.
  • 20 nisandan sonra ceza geldi..62 lira cezası var ama 15 günde öderseniz 45 liraya mı ne düşüyordu
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.