Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (925. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29.267
Cevap
202
Favori
1.964.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 923924925926927
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar iyi günler.Acaba ilk nesil i20 benzinli modellerine hız sabitleyici takılabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HRMNKY

Arkadaşlar iyi günler.Acaba ilk nesil i20 benzinli modellerine hız sabitleyici takılabiliyor mu?

Takıldığını sanmıyorum çünkü bu donanımla beraber bazı parçalarında değişmesi gerekir, bu sebeple olsa bile ucuza olacağını hiç sanmam. en basit denebilecek bir sis farı takmak için bile servisler 800 lira gibi paralar talep ediyorlar.
  • Şahsen ben olacağını düşünüyorum.Malumunuz yeni modellerde hız sabitleyici var ama eski i20'lerde yok.Oysaki yeni ile eski arasında elektronik olarak herhangi bir değişim söz konusu değil.Araç sadece makyaj yemiş durumda ne değişen bir parçası nede değişen bir elektronik altyapısı var.Eğer yeni i20'nin direksiyon simidi alınabilirse eski i20'lere de hız sabitleyici olacağı kanaatindeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedatmemil

quote:

Orijinalden alıntı: dimitrivasilis

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: banistercaq

Araciniz benzinli ise 15.000 de bir yada senede bir
    Dizel ise 10.000 de bir yada km dolmamissa senede bir bakima gitmeniz gerekiyor

Teşekkürler
    Kullanan arkadaslar LPG takmamı söylüyorlar sizce yapmalimiyim otomatik 1.4 arac fazlaca tasarruflu olacağını söylüyorlar LPG olduğu icin çekincem var sizlerin görüşlerinizi almak isterim yardımcı olursanız

1.4 Otomatik sahibiyim. aldıktan sonra 1,5 ay benzinli olarak kullandım ve daha sonra LPG montajı yaptırdım. klima açık bir şekilde ve biraz da aracı zorlayarak kullanıyorum, karşılığında 22 Kr yakıyor. kesinlikle tavsiye ederim. biraz daha uslu kullanılırsa 20 Kr, belki de altına bile inebilir diye düşünüyorum. ( Tabi 2 gün önce yapılan zammı saymazsak )

Teşekkürler Cevabın icin arkadasım
    Ne marka LPG kullanıyorsun peki ? Tavsiye edebilecek arkadaslarımız var mı ?
    Sakın kullanan biriyim benzinde 40 kuruş yakmaktayim herhalde LPG de 20 kurusunda altına inebilecegimi düşünüyorum sizler nedersiniz ?
    Ayrıca aracım 2012 model LPG takdirdigimda garanti bozulacak mı ?
    Bilgisi olan arkadaslarımızdan cvp bekliyorum şimdiden teşekkürler

Ben yaklaşık 20 gün önce atiker marka taktırdım arabama. taktırdığım bayi aynı zamanda BRC bayisi bu konuda en iyi kit olarak brc olarak geçer. atiker tercihimin sebebi 1. usta tanıdık old. için samimi fikir alışverişi oldu ve brc için fazladan vereceğin parayı ismine verirsin dedi ve iyi bir atiker montajının brc den farklı olmayacağını söylemesi. 2.ustanın aynı araca daha önce birçok montaj yapmış olması ve hiç birinden şikayet gelmemesi 3. sebep brc 1850 tl. fiyatının oluşu o kadar param yoktu. 4. yakıt tasarrufu hangisini tercih etseniz aynısı olacak.
    bu arada atiker için arıza lambası yakıyor deniyor forumlarda, onun için obd midir nedir öyle bişler eklendi çok şükür şu ana kadar sorun yok.
    hyundai bayisi brc tavsiye ediyor. kuşkusuz kalite olarak iyidir. zavoli de çok iyidir ama iyi bir montajla aynı verimi atikerlede daha ucuza alabilirsinin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler
    Kullanan arkadaslar LPG takmamı söylüyorlar sizce yapmalimiyim otomatik 1.4 arac fazlaca tasarruflu olacağını söylüyorlar LPG olduğu icin çekincem var sizlerin görüşlerinizi almak isterim yardımcı olursanız

1.4 Otomatik sahibiyim. aldıktan sonra 1,5 ay benzinli olarak kullandım ve daha sonra LPG montajı yaptırdım. klima açık bir şekilde ve biraz da aracı zorlayarak kullanıyorum, karşılığında 22 Kr yakıyor. kesinlikle tavsiye ederim. biraz daha uslu kullanılırsa 20 Kr, belki de altına bile inebilir diye düşünüyorum. ( Tabi 2 gün önce yapılan zammı saymazsak )

Sakın kullanan biriyim benzinde 40 kuruş yakmaktayim herhalde LPG de 20 kurusunda altına inebilecegimi düşünüyorum sizler nedersiniz ?

Ne yazık ki aracın garantisi bozuluyor. Yetkili bayiler yakıt sistemi ve buna bağlı arızalar garanti dışı kalıyor derken Hyundai Assan tüm mekaniğin garanti dışı kalacağını söyledi. Hyundai Assan (Genel Müdürlük) le görüşsen iyi olur.

• iyi akşamlar arkadaşlar nasılsınız? sis farı için bir arkadaş soru sormuş ama kimse yardımcı olamadı demekki :( neyse bende arka kapılar için hoparlor taktıran varsa hangı marka ne kadara almış nasıl uyum saglamıs dıye sormak ıstedım ..
  • Arka kapılar için ben Pioneer 2 yollu 17 cm taktırdım. Tesisatı hazır. Sonuç iyi sayılır. Anfisiz nekadar olursa!
  • quote:

Tavsiye edebilecek arkadaslarımız var mı ?

Uzun bir aradan sonra yeniden merhaba arkadaşlar.

Benzinli araç alarak sonra da Lpg taktırmayı düşünenlere önerim: aracı alırken karar vererek, 1 yada 2 yaş düşük model ama dizel araçlara yönelmeleri yönündedir. Zira sıfır arabayı alıp Lpg taktırınca garanti de gidecekse, ne anlamı kaldı sıfır almanızın ?

Sedatmemil,
    halihazırda 40 kuruş yakıyorsan, Lpg ile 250 den aşağı düşemezsin. Ayrıca Lpg takımı sonrası mekanik garanti de gidiyorsa ki öyle diyorlar, bence hiç bulaşma.

• quote:

Orijinalden alıntı: erali66

Arka kapılar için ben Pioneer 2 yollu 17 cm taktırdım. Tesisatı hazır. Sonuç iyi sayılır. Anfisiz nekadar olursa!

serviste mi taktırdınız? kapı içini sökmeden takılabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eksper muhendis

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: techstat

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: techstat

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar,
    yaklaşık 2 hafta kadar önce, i 20 otomatik vites, sense, 1,4 benzinli araç aldık, şu an yaklaşık 300 km. de, ancak yeni farkettik aracın gaz pedalının sağındaki(vites kutusunun bulunduğu bölge ile gaz pedalı arasındaki bölge) bölümde ciddi bir ısınma oldu, bu tip bir sorun yaşayan varmıdır acaba, bilgi verirseniz sevinirim,
    birde radyo kanalı 2-3 dk. da bir kendiliğinde değişiyor bununla ilgili bilgisi olan varsa bilgi verirse sevinirim,
    Aracı Akbak'dan almıştım servise oraya götürmeyi düşünüyorum,

Merhaba arkadaşlar,
    aracın gaz pedalının sağındaki(vites kutusunun bulunduğu bölge ile gaz pedalı arasındaki bölge) bölümde ciddi bir ısınma oldu, çok uzun mesafe yol yapmamış olsamda tekrar deneme yaptım, bir miktar ısınma yine oldu, bu tip bir durumla karşılaşan varmıdır acaba?

Geçen gün Dsg şanzımanla ilgili bi muhabbet vardı Vw grup gösterge paneline bir uyarı bölümü koyacakmış. Şanzıman çok ısınınca uyarı verecekmiş falan.

Bu durumda otomatik viteslerde belirttiğim bölümde ısınma olduğu/olabileceği diğer markalar içinde geçerli bir durum mu acaba?

Bunla ilgili bi bilgim yok işte. Servise bi uğrayın siz. İşinizi sağlama alın. Hic beklenmedik bi arıza da olabilir.

Merhaba arkadaşalar, İ20 OTOMATİK(sense) 1.4 ARACI OLANLAR BİLGİ VEREBİLİR Mİ?

ARACIN GAZ PEDALININ SAĞINDA BİR SÜRE SONRA HİSSEDİLİR DERECEDE ISINMA OLUYOR BU SEBEPLE SERVİSE GÖTÜRDÜM, SHOWROOM DAKİ ARACI DENEDİKLERİNİ ONDA DA ISINMA OLDUĞUNU SÖYLEDİLER, KENDİ ARACINIZDA KONTROL EDERMİSİNİZ BU TİP BİR SORUN VAR MI?

2012 yeni İ20 1.4 CVVTİ JUMP Otomatik sahibiyim. 2 aydır kullanıyorum ve bahsettiğiniz şekilde bir sorunla karşılaşmadım.

Verdiğiniz bilgi için teşekkürler,
    Acaba eliniz ile dokunarak test ettiniz mi? Eğer yine yoksa bu sorun kronik değil diyebiliriz,
    Birde göğüs kısmından veya şoför kapısı tarafından gelen bir ses var karşılaştınız mı?

bazı arkadaşlarımız araçlarının farklı yerlerinden bazı sesler geldiğini ve dediğiniz bölümde ısınma olduğunu paylaşmışlardı.
    bu konuları okuduktan sonra ben de dikkatimi vermeye başladım ama ne bahsedilen türde sesler mevcut, ne de herhangi bir ısınma söz konusu.
    sanırım benim aracımda bir sorun var :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler

ben teşekkür ederim.
    aracıma BRC marka LPG kiti taktırdım. 1500 TL LPG için, 200 TL de (isteğe bağlı) 3 yıllık LPG kaskosu için ödedim.
    aracım benzinde 36 Kr yakıyordu. LPG'de 22 Kr oldu.
    şu anki zammı göz önüne alırsak mevcut kullanımımda 23-24 Kr civarı yakacağını düşünüyorum. daha aşağı tüketim kullanıcının elinde tabi. ben pek sakin kullanmıyorum :)
    LPG taktırdığınızda aracınızda LPG kaynaklı sorun oluşursa garanti dışı bakım yapılıyor.

• Arkadaşlar iyi günler. Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Aracım i20 1.4 Benzinli Düz vites BRC LPGli. 2012 model. Araçta kontağı açtığımda sanki uzaklardan bir elektrik süpürgesi çalışır gibi daimi bir ses geliyor. Hani kapı arkasından bir elektrik süpürgesi sesi duyar gibiyim sürekli. Acaba bu sesin kaynağı sebebi nedir. Bilen var mı acaba?
  • Hayırlı geceler...

LPG li i20 kullanıcıları...

Konuyu araştırdım fakat bulamadım.
    LPG ile Benzin tüketimi aynı anda nasıl olur çözemedim.
    1200 Km uzun yolda 50-60 Tl lik benzin sarf etti aracım, bi kaç servis aradım
    ustalarla görüştüm hepsi farklı şeyler söyledi.

1- Araç tekerlek hareketlerine bakarak benzinde gidiyormuş gibi ibre düşer benzin depodadır, üzerine benzin aldığınızda
    düzelir dediler - yeniden benzin aldım bu seçenek olmadı...
    2- aracınız yeni olduğundan (15000 km oldu) bi süre daha azda olsa benzinide yakar dediler.. hem benzin hem LPG yakmasına ihtimal vermedim.
    3- Forumun birinde BRC kitin bazılarında ayar olduğunu ve belli bi devirden sonra araç otomatik benzine
    geçebileceği hakkında paylaşımlar vardı bu olabilir diye düşünuyorum yüksek devirlerde kullandık aracı...

Sizlerde böyle bişey yaşandımı ve LPG yi aracı alırken taktırdım servis garantisinde sorun olmayacağını söyledi. Garantide sıkıntı yaratacakmı bilemiyorum 15000 Km bakımı geldi orda görürüz artık aksi bişey söylenirse yıkarım plazayı:))

Ankara da 15000 km bakımları için neziroğlu - Ata ve Aracı aldığım AKBAK ı aradım Hemen hemen yakın fiyatlar bunlar tabii pazarlığa kesinlikle açık
    aldığınız fiyatlardan pazarlık yapmayı unutmayın yaptırdıktan sonra fiyatları paylaşırım....

• quote:

Orijinalden alıntı: engineercan

Arkadaşlar iyi günler. Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Aracım i20 1.4 Benzinli Düz vites BRC LPGli. 2012 model. Araçta kontağı açtığımda sanki uzaklardan bir elektrik süpürgesi çalışır gibi daimi bir ses geliyor. Hani kapı arkasından bir elektrik süpürgesi sesi duyar gibiyim sürekli. Acaba bu sesin kaynağı sebebi nedir. Bilen var mı acaba?

Aynı sesten bende muzdaribim kardeşim... uğultu gibi evet.. bende çok dinledim osesi
    bana sanki benzin pompasıymış gibi gelio... bilgili arkadaşlar neder bilemem...
  • Hgs olayına hemen girsek mi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benzin pompası olabilir tabi ama böyle rahatsız edici ses garip hakkaten sıfır arabada? Çözümü yoksa kötü bu işin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhtdur

Hayırlı geceler...

LPG li i20 kullanıcıları...

Konuyu araştırdım fakat bulamadım.
    LPG ile Benzin tüketimi aynı anda nasıl olur çözemedim.
    1200 Km uzun yolda 50-60 Tl lik benzin sarf etti aracım, bi kaç servis aradım
    ustalarla görüştüm hepsi farklı şeyler söyledi.

1- Araç tekerlek hareketlerine bakarak benzinde gidiyormuş gibi ibre düşer benzin depodadır, üzerine benzin aldığınızda
    düzelir dediler - yeniden benzin aldım bu seçenek olmadı...
    2- aracınız yeni olduğundan (15000 km oldu) bi süre daha azda olsa benzinide yakar dediler.. hem benzin hem LPG yakmasına ihtimal vermedim.
    3- Forumun birinde BRC kitin bazılarında ayar olduğunu ve belli bi devirden sonra araç otomatik benzine
    geçebileceği hakkında paylaşımlar vardı bu olabilir diye düşünuyorum yüksek devirlerde kullandık aracı...

Sizlerde böyle bişey yaşandımı ve LPG yi aracı alırken taktırdım servis garantisinde sorun olmayacağını söyledi. Garantide sıkıntı yaratacakmı bilemiyorum 15000 Km bakımı geldi orda görürüz artık aksi bişey söylenirse yıkarım plazayı:))

Ankara da 15000 km bakımları için neziroğlu - Ata ve Aracı aldığım AKBAK ı aradım Hemen hemen yakın fiyatlar bunlar tabii pazarlığa kesinlikle açık
    aldığınız fiyatlardan pazarlık yapmayı unutmayın yaptırdıktan sonra fiyatları paylaşırım....

merhaba mhtdur benim önceki aracım lpg liydi. sana söylenenleri duyunca gerçek anlamıyla sok oldum yalanın daniskası.insanlar artık birinin yüzüne bakarak böyle mantıksız yalanlar bile söyleyebiliyorsa artık müslüman bile değiliz demektir. tamamen bilgisizliklerini gizlemek amacıyla mantıksız yalanlar söylemişler. bende senin gibi şık şık cevaplayayım.

1- aracın beyni tekerleklere bakarak yakıt ölçmez. yalan yalan yalan söyleyen şerefsizdir ahlaksızdır. depo kalan yakıt gösterimi= dijital göstergeli olsun analog göstergeli olsun tüm araçlar depodaki şamandradan yakıt seviyesi ölçer.buna göre ekrana bilgilendirme yapar. bir diğer durum ise anlık yakılan yakıt göstergesidir= bu da aracın borularında geçen ve o an benzin pompasından geçen yakıtın yani fışkırtma basıncının sensör aracılığı ile ölçülmesi ile olur ve anlık yakıtınız .... dır yazar. kesinlikle tekerlek dönüşüyle alakası yoktur var diyen yalan söyler. istersen sağlamasını yapalım = araçın olduğu yerde rolantide çalışırken gaza basmadığında anlık 4.2 lt gösteriyor olsun yine durdugu yerde gaza basınca göreceksinki 8 lt 10 lt yazmaya başlar. hani tekerlek dönmesi diyordu? madem öyle şimdi nasıl gösteriyor. ikinci sağlama kırmızı ışıkta durdun yeşil yandı kalkıyorsun araba kalkarken 15 -20 sn liğine (düşük vites) 20 lt anlık bile gösteriyor oysa hızın henüz 15-20 km ama 80 -90 la giderkende araç 4.5 - 4.8 lt gösteriyor bunu nasıl izah edecekler. yani ölçüm sensörü enjeksiyon sistemi ile yakıt pompası arasında bir yerde durur (araçtan araca değişir) bu sayede o an harcanan yakıt bilgisine ulaşılır. mantıklı olan sistemde budur. hiçbir araba yada bilgisayar sistemi tekerlek dönüşüne göre ölçüm yapamaz zaten yakıt harcamasının tekerlek turu ile alakası yoktur. düz yolda 80 km ile yaktığınız yakıt ile bayır yolda 80 le yaktığınız yakıt arasında dağlar kadar fark vardır. çok kızdım ya. böyle ahlaksız adamlar nasıl ülkemizde iş yapabiliyor nasıl milletimiz bunlara inanıyor. işin üzücü yanı böyle adamların tamir ettiği yada bakım yaptığı araçlara biniyoruz canımızı yalancı adi serefsiz insanlara emanet ediyoruz. --(ayrıca benim eski araçlarımdan biride anlık yakıt veriyordu ve lpg li idi lpgdeyken yakıt durumu düşmüyordu) sistemi farklı.

2- bir araç yeni olduğu için ilk 15000 binde az da olsa yakar demişler buda yalan sonuna kadar yalan. araca takılan beynin işi gücü yokta ben yeni aracım o yüzden azda olsa hem lğg hem benzin yakayım demez böyle bir mantık yoktur. benzin ve lpg aynı anda yakılmaz bu zaten olası değildir. ancak şöyle bir durum vardır ki aracın yeni olmasıyla alakalı değildir. artık gelişen teknolojik olaylar çerçevesinde lpgnin en iyi yanma ısısı ve verimlilik durumunun içeriğine göre 32 ila 35 derece arasında ısıda başladığı bilinmektedir. bu yüzden günümüzde kullanılan araçlardaki sıralı sistem lpg nin mantığı şudur = araç her durumda ilk olarak benzinde çalışsın araç motor ısısı en az 32 derece olduğunda motordan benzini kesip lpg vermeye başlasın. sonra bu araç lpg bitene kadar lpg de gitsin dir yani 3 kural vardır. ve azda olsa her marşa basışınızda benzin yakar sonra lpg ye geçer. böylece azda olsa benzin yakılır. (özel durum yaz aylarında motor 32 derecelere erken ulaşır böylece lpg ye erken geçilir fakat kış aylarında motor geç ısınır bu yüzden lpg ye biraz daha geç geçilir bu durumda kışın daha fazla benzin yakılır) işin özü sizinde tahmin ettiğiniz gibi aynı anda hem lpg hem benzin yanmaz sadece ilk çalışma anlarında geçiş durumunda benzin yanar. adamlar burdada yalan söylemişler

3- BRC gibi bazı markaların yüksek devirde benzine geçeceğini söylemişsiniz evet doğru. olay şudur lpg de iken acil performans gerektiren durumlarda (yani lpg nin yetemediğini kit anladığında kendini benzine geçirir veya farzı misal sizinli 140 km ye ayarlıdır araç 140 a ulaşınca araç performana gerek olduğunu düşünüp siz 140 ın üstünde olduğunuz heran benzine geçer ve öyle devam eder ne zamanki 139 aşağı olur o zaman bekler bir süre sonra sadece lpg yakar) (140 sabiti değişkendir örneğin gidip serviste ben 110 ayarlansın isterim derseniz bilgisayarla 110 alırlar) neyse işin aslı siz kendinizi biliyorsanız bu durum oluşmamıştır derseniz o zaman bu şıkda olmamıştır. (unutmadan bu 140 da lpg den benzine geçme işlmenini sadece lpg kitleri yapmaz özel sistemlerde vardır.)

böyle sıkıntıyı yaşayan vamı demişsiniz pek yoktur çünkü sadece 3. sıkkın oluşma ihtimali var diper iki söylenen tamamen yalan. tabi 2.deki ilk çalıştırmada benzin yakma durumu hariç.
    söylediğiniz sorunlar karşısında olası sorunları söylemek gerekirse
    1- lpg nin ısı sensöründe problem olabilir ve daha yüksek ısıları örneğin 60 -70 dereceleri bekliyor olabilir. bu da daha uzun süre benzinde kalması demektir.
    2- lpg otomatik kitinde problem olabilir siz farkında olmadan bir süre sonra kendini nedensiz yere benzine atıyor olabilir. çoğu zaman bunu bir uyarı sesi ile yada ışık değişimi ile lpg düğmesinde görür yada farkına varırsınız.
    3- düşük bir ihtimal ama belki harcadığınız benzini yanlış hesaplamış olabilirsiniz.
    4- çok ama çok düşük ve tehlikeli bir ihtimal daha aracın ayarı iyi yapılmadıysa yada unutulan birşey olduysa (insanın olduğu her yerde bu ihtimal vardır) araç lpg de iken az da olsa benzin pompası yakıt basıyor olabilir.öyleki tehlikeli olmakla birlikte araç zaten motora lpg basıtıgından benzin pompası vakıt var zannedip azda olsa benzin basabilir. (bu durum arızadan dolayıdır. şöyleki haznede zaten lpg oldugundan normal miktarda benzin değilde çok çok daha az miktarda eksigi tamamlayacak kadar benzin basabilir.)

hakkınızda hayırlısı olsun.umarım sorunun nedenini bulursunuz. bize de bilgi verirsiniz. buraya yazma amacım sorun çözmekten çok size bize insanların göz göre göre yalan söylediklerini göstermekti. hayvan bile değiller ya işte.. hadi iyi geceler

• quote:

Orijinalden alıntı: TR_001

quote:

Tavsiye edebilecek arkadaslarımız var mı ?

Uzun bir aradan sonra yeniden merhaba arkadaşlar.

Benzinli araç alarak sonra da Lpg taktırmayı düşünenlere önerim: aracı alırken karar vererek, 1 yada 2 yaş düşük model ama dizel araçlara yönelmeleri yönündedir. Zira sıfır arabayı alıp Lpg taktırınca garanti de gidecekse, ne anlamı kaldı sıfır almanızın ?

Sedatmemil,
    halihazırda 40 kuruş yakıyorsan, Lpg ile 250 den aşağı düşemezsin. Ayrıca Lpg takımı sonrası mekanik garanti de gidiyorsa ki öyle diyorlar, bence hiç bulaşma.

Yani bende cok kararsız kalıyorum otomatik 1.4 aracım 40 kuruş cok mu yakıyor ? İlk bakımdan sonra daha aşağı iner mi bilemiyorum LPG de 20 kuruş yakma durumu yarı yarıya düşmesi cok cazip gelmekte :((

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler

ben teşekkür ederim.
    aracıma BRC marka LPG kiti taktırdım. 1500 TL LPG için, 200 TL de (isteğe bağlı) 3 yıllık LPG kaskosu için ödedim.
    aracım benzinde 36 Kr yakıyordu. LPG'de 22 Kr oldu.
    şu anki zammı göz önüne alırsak mevcut kullanımımda 23-24 Kr civarı yakacağını düşünüyorum. daha aşağı tüketim kullanıcının elinde tabi. ben pek sakin kullanmıyorum :)
    LPG taktırdığınızda aracınızda LPG kaynaklı sorun oluşursa garanti dışı bakım yapılıyor.

LPG kasko ne ise yaramakta peki ?
    Ayrıca LPG taktirirken ustaların ve servisin yaklaşımı neydi ?
    Biraz ayrıntılı soruyorum ama tecrübenden yararlanarak bu ise kalkışmak istiyorum bende

• Dün akşam 3.52tl den fulledim depoyu energy den,heryerde 4.05tl iken bu fiyat ilaç gibi geliyor.
    Bu arada 52.000km merdiven dayadık

HYUNDAİ i20  ANA KONU
  • 
Sayfa: önceki 923924925926927
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.