Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (907. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
29.267
Cevap
202
Favori
1.965.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 905906907908909
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SAMET/

quote:

Orijinalden alıntı: fenomen83

Arkadaşlar Merhaba Bende Haziran 2012 itibariyle Hyundai İ20 ailesne katıldım.
    Hyundai I20 2012 1.4 CRDI ELİTE model aracımı Bursadan aldım.Benide aranıza kabul ederseniz sevinirim.

Araç resmen göz alıyor hayırlı olsun güle güle kullanın.

ben neden göremiyorum resimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

quote:

Hyundai I20 2012 1.4 CRDI ELİTE model aracımı Bursadan aldım.Benide aranıza kabul ederseniz sevinirim.

aynen bende goremiyorum .. hayirli sahurlar. suan ist. icin ezan okunuyo.. edirnede 10 dk daha su icebilirim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Link olarak vereyim

http://postimage.org/image/w1ihb7tcj/

• http://postimage.org/image/w1ihb7tcj/

waaaw. masallah Allah nazardan saklasin.

• herkese merhaba aracımı suanda hyundai ekol plazaya getirdim 30bin bakımı yaptırıyorum arka sılecegı garantıden degıstırıyorlarmı??
  • Evet degistiriyolar. Bende ekolden arka silecegi degistirtmistim 3 ay once...

• quote:

Orijinalden alıntı: bysalwador

herkese merhaba aracımı suanda hyundai ekol plazaya getirdim 30bin bakımı yaptırıyorum arka sılecegı garantıden degıstırıyorlarmı??

Ordayken sorarmisin sis farini ne kadara takiyolarmis? Bi de sana zahmet sis farini ne kadara sattiklarini soruver...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Link olarak vereyim

http://postimage.org/image/w1ihb7tcj/

çok güzel

• merhabalar
    trakyada yaşayan arkadaşlara servis için "tekirdağ gençler"i öneririm
    ben aracı ordan almıştım
    istanbul bayraktarda sorun yaşadığım için
    gençlere götürmüştüm yıllık bakım için
    seneye de oraya götürmeyi düşünüyorum
    içiniz rahat eder
  • quote:

Orijinalden alıntı: QM

merhabalar
    trakyada yaşayan arkadaşlara servis için "tekirdağ gençler"i öneririm
    ben aracı ordan almıştım
    istanbul bayraktarda sorun yaşadığım için
    gençlere götürmüştüm yıllık bakım için
    seneye de oraya götürmeyi düşünüyorum
    içiniz rahat eder

bende gençlerden aldım ilgi alakalırından memnunm..fakat servis için 185 km yol bana çok geldi..onun için edirnede yeni açılan hyundai yetkili servisine gittim.. yinede sağol.. aracınızı ne zaman aldınız
  • http://www.youtube.com/watch?v=v2dAxtMoOus&feature=youtube_gdata_player
    i20grafiti

• quote:

Orijinalden alıntı: tods

quote:

herkese merhaba aracımı suanda hyundai ekol plazaya getirdim 30bin bakımı yaptırıyorum arka sılecegı garantıden degıstırıyorlarmı??

Ordayken sorarmisin sis farini ne kadara takiyolarmis? Bi de sana zahmet sis farini ne kadara sattiklarini soruver...

Ordayken Soramadım ancak benım aracımdada sıs farı yok bunun 1000liraya yakın tutacagını soylemıstı arkadaslar yenı sıs farı alımında ıse tanesı 160liraymışş
  • quote:

Orijinalden alıntı: emasu83

aracınızı ne zaman aldınız

2011 ilkbaharında almıştım
  • Arkadaslar iyi dilekleriniz için teşekküerler.
  • Arkadaslar 1.4 CRDI 90 beygir İ20 aracımın ESP Donanımı mevcut.ESP ile ilgili olarak kitapcığında ESP devrede iken ESP lambasının yanıp sondüğü yazıyor.
    Fakat agrasif viraj donerken veya giderken aniden yön değiştirdiğimde ışık yanıp sönmüyor.Yani bence ESP devreye girmiyor.Servisle görüştüğümde ise Lambanın sadece AntiPatinajda yanıp söndüğü onun dışında devreye girdiğinde yanmadığı söylendi. Kullanım kılavuzu ve Servisin verdiği bilgiler çelişiyor bu durumda.
    Merak ettiğim konu siz ESP donanımı bulunan I20 kullanıcılarının deneyimleri ve düşünceleri nelerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenomen83 -- 2 Ağustos 2012; 17:52:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: QM

quote:

Orijinalden alıntı: emasu83

aracınızı ne zaman aldınız

2011 ilkbaharında almıştım

bende 2011 mayıs sonu almıştım.. güle güle kullanın
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tods

quote:

Ordayken Soramadım ancak benım aracımdada sıs farı yok bunun 1000liraya yakın tutacagını soylemıstı arkadaslar yenı sıs farı alımında ıse tanesı 160liraymışş

akparça sitesinde 127,5 tl tanesi. birde yanlış hatırlamıyorsam dudulluda bir servisle görüştüğümde 550 liraya komple halledeceklerini söylediler. kol değişimi yapmıyolarmış. sanırım arka sislerere bağlıyolar. ve farkındsındır ki arka sisler farları açmadan devreye girmiyor. sanırım bunuda ayarlıyolar...

• quote:

Arkadaslar 1.4 CRDI 90 beygir İ20 aracımın ESP Donanımı mevcut.ESP ile ilgili olarak kitapcığında ESP devrede iken ESP lambasının yanıp sondüğü yazıyor.
    Fakat agrasif viraj donerken veya giderken aniden yön değiştirdiğimde ışık yanıp sönmüyor.Yani bence ESP devreye girmiyor.Servisle görüştüğümde ise Lambanın sadece AntiPatinajda yanıp söndüğü onun dışında devreye girdiğinde yanmadığı söylendi. Kullanım kılavuzu ve Servisin verdiği bilgiler çelişiyor bu durumda.
    Merak ettiğim konu siz ESP donanımı bulunan I20 kullanıcılarının deneyimleri ve düşünceleri nelerdir.

aynı araç bende de var. ben kendi deneyimi mi paylaşayayım. ESP yi test etmek için geniş toprak bir alana çıkarmıştım bunu belirteyim.
    - ESP düğmesini aracı aldığım zaman açmıştım zaten
    - ESP ışığı normalde sadece sessiz kontak durumundayken açık oda kontrol amaçlı olduğundan aynı abs yag ve hava yastığı ışıkları gibi.
    - Araç motoru çalışırken ESP ışığı yanmaz eğer motor çalışırken sürekli yanıp sönüyorsa bir sorun vardır.
    - toprak yolda aracı aracı hızlandırdım sonra aniden dönüş yapmaya çalıştım ki araba kaysın diye normalde baya yan yan kaymam gerekirdi ama bu sefer kesik kesik kaydım ve kayma miktarım daha azdı aynı anda bu kesik kesik kayma anlarında yalnızca ESP devreye girdiği anlarda ışık yandı devreden çıktıpında esp ışığı söndü.

- aynı hareketleri ESP kapalıyken yaptım ve daha fazla kaydım.

yukarı benim anlattıkğım olayda araç sürücünün kontrol edemeyeceğini düşündüğü ciddi tehlikelerde esp yi devreye alıyor.
    - ESP harici araçta Fren dengeleme sistemi ABS sistemi gibi destek sistemleri var
    - bende sizin gibi test için bir iki asfalt viraja sert girdim ve ufak kayma problemleri yaşadım. zaten ESP ufak kaymalarda devreye giren bir sistem değil belli bir tehlike düzeyinden sonra çalışıyor. neden belli bir tehlikede devreye giriyor diyebilirsiniz bunun nedeni aracın algılayamayacağı ama söförün önceden alğıladığı tehlikere karşı ani hareket edeceğinin düşünülmesidir. örneğinsiz anayolda giderken tali yoldan gelen bir aracın burnunu uzatması. bunun için sizin önce sol tarafa aracı kaydırmazı gerekecek araç buna izin veriyor tehlikeyi atlatıyorsunuz fakat şimdi siz aracı sol taraftan tekrar sağ tarafki yolunuza sokmanız gerekecek o zaman fizik kuralları size engel olacak ve zorlayacak işte bu durumda siz ikinci hamleyi yaparken araç size destek olup yol dışına çıkmak yerine geriye yola dönmenizi sağlıyor. umarım böyle bir durumla karşı karşıya kalmazsınız ve ESP ye ihtiyaçlık bir durumunuz olmaz. ESP aracın ilk anında değil ikinci anda siz toparlama yaparken devreye girer mantığı vardır. unutmayınki espli bütün araçlar kayar esp sadece kayma oranını azaltır. alltaki resimde bunu göreceksiniz.

ayrıca en güvenilir test olan euroncap ın i30 için yaptığı ESP test filmini ekliyorum başından sonunda kadar izleyin mutlaka ne demek istediğimi anlayacaksınız.
    i30 ESP TEST VİDEOSU
    http://www.youtube.com/watch?v=uUaC8sW4sAg

bmw esp test videosu
    http://www.youtube.com/watch?v=kte7zSK-fg4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgahancoban -- 2 Ağustos 2012; 21:11:59 >

• burdaki resmin üst kısmı ESP li Alt kısmı ESP siz durumu gösteriyor. dikkar ettiyseniz iki bölümdede 1. ve 2. araç durumları nerdeyse aynı ESP de bile aynı ancak 3. araç durumu söz konus olduğunda yani ilk hareketi yaptığınız durumun ardından dola girmeye çalışırken ESP devreye girmiş ve işe yaramıştır. aynı şekilde araç sollarken,viraja sert girmişken vb durumların hepsinde bu mantık vardır. aracın ivmesi ve direksiyon durumu birbiriyle çakıştığı zaman esp bir tuhaflık olduğunu anlar ve aracın fren gaz oranlarını kendisi ayarlayıp aracı direksiyonu çevirdiğiniz yönün doğrultusuna sokmaya çalışır. (eğer ki o sert girdiğiniz virajda direksiyonu daha da çevirseydiniz araç sizin çevirdiğinizi yönün dışında kayma yapacaktı bu durumda esp devreye girecekti. ama siz direksiyonu çevirdiğinizde araç şiddetli bir kayma yaşamayıp direksiyonu çevirdiğiniz yönde hareket ettiği için ESP bunu tehlike olarak alğılamadı. tekrar söylüyorum esp li tüm araçlar esp çalışsa dahi kayma yaşar bunun nedeni merkez kaç kuvvetidir esp sadece bu gibi ciddi bir durumda yüz yüze kalındığında aracı şöförün insiyatifinden alıp kendi insiyatifine sokar.çoğu zamanda söförden başarılıdır.sonuçta her birimiz birer ralli pilotu değiliz)

• 
Sayfa: önceki 905906907908909
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.