Şimdi Ara

RENAULT 21 CONCORDE PARÇA FİYATLARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
30.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Renault 21 concorde'un parça fiyatları bahsedildiği kadar pahalı mıdır ? ve parça bulma sıkıntısı olurmu ?
    Arkadaşın biri yine dh'de arka tampanun 359 tl olduğunu yazmış,(4 sene önce) Güncel fiyatları yine bu kadar pahalı mı, yedek parça ve çıkma parça tedariğinde sorun yaşanır mı ?

Bu tür parça sorunları da yoksa bu araç fiyatına göre mükemmel, 90 - 92 model concorde 4000- 5000 tl rakamlarında satılıyor. Üstelik;
    hidrolik direksiyon,
    klima,
    yol bilgisayarı,
    uzaktan kumandalı merkezi kilit,
    elektrikli 4 cam standart donanım...
    Motoru 2000 cc, ama 15 yaş üstü olduğu için senelik vergisi 150 tl yi geçmiyor.(motor full enjeksiyonlu, yakıt sarfiyatı lpg ile düşürülebilir...) Biraz araştırdım ve tek sorunun parça fiyatları olarak konuşulduğunu gördüm, gerçekten bu aracın parçası astronomik rakamlardamı hala ? Bunu merak ediyorum...

• hepsinden önce elektirik tertibatıda klasik fransız sorunu olarak oldukça problemli, bahsettiğin donanımları kusursuz çalışan concorde bulmak çok zor.

parça fiyatı kadar teminide artık zor, zaman geçtikçe parça bulmak dahada zorlaşır. temizini bulabilirsen al tabi ama dökük olanı çok baş ağrıtır.
  • parçalarının pahalı olması bir yana bulunamaması çok ayrı bir konu uzak dur derim çok başın ağrır.ucuz olması seni yanıltmasın.
  • Concorde alana kadar 1-2 bin tl fark ile opel omega al, çoğu parçası vectralar ile aynıdır.
  • Concord alacagıma 97 model opel vectra uzay kasa alırdım şahsen
  • 1991-1995 arasında Manager kullandık. kırılan ufak bir bakalit parça için bile 3 ay beklemiştik. bu araçlar yerli üretim değil yerli montajdır. pek çok parçası ithal gelir monte edilirdi. parça bulursun ama internet vasıtasıyla getirisin. tampon vb. şeyleri ise çıkmacıdan toplarsın.
  • Concorde ları bende çok beğeniyorum aslında zaman zaman almayı bile düşünüyorum fakat parçalarının pahalı olmasından ziyade tedarik etme sıkıntısı yüzünden vazgeçtim artık.Manager kullanan bir arkadaş tamponunun çalındığından bahsetmişti anlaşılan bazı ustalar çıkma parça diye çalıntı parça takıyolar
  • Ön tamponunu 400TLden aşağı bulamazsınız ama diğer parçaları kolaylıkla bulunabiliyor mesela ön farı 80TL cam açma düğmesi 10EURO komple kapı kuşakları 180TL buji kablo takımı 50TL amortisörü tanesi 80TL ön fren balatası 60TL motor yağ hacmi 6.6litre buda 65TL far kolu 90TL cam motoru (BROADWAY ile aynı) 30TL Ön panjuru 50TL sinyal 20TL sis far takımı 25TL v.s
  • http://www.erayotoyedekparca.com/urunler.html

Not: reklam amaçlı vermedim bu linki...
  • Forum atmasyon sallamasyon bilgilerle kaynıyor ve ben gözlerime inanamıyorum.
    Parçalarının nispeten pahalı olduğu gerçeği yadsınamaz ancak bulunmadığını kim söyledi anlayamıyorum.
    Bugün renault 21 grubunun her ama her parçası en fazla 3-4 gün beklenerek temin edilebilir.
    Hele ki tampon vs gibi parçaları orjinal fransız malı olarak istediğiniz an satın alabilirsiniz.
    Fiyat olarak tabiiki kuş serisinden daha pahalı.
    Ancak temin etmede en ufak bir güçlük çekilmez.
    Hatta çıkmayı geçtim aracın kulelerine kadar olan her parçası (ki kuleleri ancak çok büyük bir kazada değiştirirsiniz) renault mais'te bulunmaktadır.
    Siz yeter ki parça fiyatını gözden çıkartın.

Yukarıda bahsedilen omega vb. araçların parçasını çok daha zor temin edebileceinize bu işlerle ilgili birisi olarak değinmek istiyorum.

Ancak son sözüm,90-91 model concorde eğer iyi bakılmadıysa başınıza sadece dert olur. Bunu da unutmayınız.

• Hem pahalı olur hem de parça sıkıntısı yaşarsın.Aslında hiç macera aramaya gerek yok daha güncel en azından piyasası olan araçlara yönelmeni tavsiye ederim.
  • Ortam yumuşasın

RENAULT 21 CONCORDE PARÇA FİYATLARI

bende alacağım ya bir concorde full yada tempra full
  • arkadaşım sebebiyle fazlasıyla haşır neşir olduğum bir araç
    parça konusu çok abartılıyor bulunamayan parçası yok ama parçalarını bir kuş serisi yada R9-12 ile kıyaslamayın sonuçta D sınıfı bir araç

belki bir vectra yada omega için parça beklersin ama concorde için parça beklemezsin
    bir kaç örnek
    ön far çin malı 30 tl (ciddiyim çinliler ona da el atmış) kore malı 60 orjinal 75
    orjinal buji kablo takımı 4 adet buji 7-10 tl
    bulunamayacak parçası yoktur ama bazı parçaların orjinalleri abartı fiyatta olabiliyor
    örneğin orjinal ön cam 400 tl(fitil dahil) piyasadan bulabileceğiniz kaliteli bir ön cam 130 tl
    bunun dışında çıkmaları bolca bulunur

sağlam araçtır ama dökük alırsanız başınız ağrır almayı düşünüyorsanız biraz fazla verip temizini almak en iyisi

en iyi bilgiyi aşağıdaki sitede bulursunuz
    http://renault21club.forumotion.com

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.