Şimdi Ara

ZİEBART - SONAX - MEGUİARS boya koruma tavsiye... (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
8
Favori
72.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nztekin

Bilgiler için teşekkürler, oldukça sıkıntı yaşatmışlar size belli. Civarda başka kaliteli uygulama yapan yerler var mı bilemiyorum. En iyisi biraz daha araştırma yapmak ya da baştan tüm bu konuları bayii ile görüşmem olacak sanırım. Sonax'ta başka konulardan şikayetçi olan biri direkt olarak yurtdışı Sonax'a yazmıştı, öyle olunca çok hızlı geri dönmüşler, belki sizin de işinize yarar. Herkesin ortak sıkıntısı sorun yaşandıktan sonra biz sizi ararız diyerek sonrasında geri dönüş yapmamaları.

Bugün öğleden sonra Bakırtaş'a uğradım paspas konusu için. Sizde uğramışsınız sanırım benim konudan da bahsedilmiş.

Erkan çok uğraştırmadan halletti benim konuyu sağolsun ama yaklaşım problemi var müşteriye. 1 hafta önce aldığım paspası .iç etmişler parasını al sadakam olsun gibi veriyor.

İyi para kazanıyor o yüzden cepten çıkarıp veriyor. Önceki sefer de böyle rahattı, çıtaları alırız cilayla kapanmazsa diyordu.

Erkan'a da söylediğim gibi, sorunu hallediyorsun ama aracımı güvenerek teslim edeceğim bir yer değilsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: svevo

quote:

Orijinalden alıntı: nztekin

Bilgiler için teşekkürler, oldukça sıkıntı yaşatmışlar size belli. Civarda başka kaliteli uygulama yapan yerler var mı bilemiyorum. En iyisi biraz daha araştırma yapmak ya da baştan tüm bu konuları bayii ile görüşmem olacak sanırım. Sonax'ta başka konulardan şikayetçi olan biri direkt olarak yurtdışı Sonax'a yazmıştı, öyle olunca çok hızlı geri dönmüşler, belki sizin de işinize yarar. Herkesin ortak sıkıntısı sorun yaşandıktan sonra biz sizi ararız diyerek sonrasında geri dönüş yapmamaları.

Bugün öğleden sonra Bakırtaş'a uğradım paspas konusu için. Sizde uğramışsınız sanırım benim konudan da bahsedilmiş.

Erkan çok uğraştırmadan halletti benim konuyu sağolsun ama yaklaşım problemi var müşteriye. 1 hafta önce aldığım paspası .iç etmişler parasını al sadakam olsun gibi veriyor.

İyi para kazanıyor o yüzden cepten çıkarıp veriyor. Önceki sefer de böyle rahattı, çıtaları alırız cilayla kapanmazsa diyordu.

Erkan'a da söylediğim gibi, sorunu hallediyorsun ama aracımı güvenerek teslim edeceğim bir yer değilsiniz.

Evet bu Cumartesi uğradım ben de. Sizin konuyu da belirttim, "internette bu şekilde bilgiler var, müşterilere de geri dönmüyormuşsunuz" dedim. Yaklaşım olarak ben bir sıkıntı yaşamadım, aşırı profesyonel hissettirmediler ancak taleplerimi de karşılıksız bırakmadılar. Sizin sorunun da çözülmesine sevindim.

İlk defa boya koruma yaptırdım, izlenimlerim:
    - Uygulamalar düşündüğümden daha az detaylı, ben çok daha detaylı bir süreç olacak diye bekliyordum. (her uygulama arası bekleme, detaylı kontrol, çeşit çeşit ürünler vs.)
    - Aracım beyaz ve henüz 9 ay oldu alalı, bu nedenle başta da belirttikleri gibi aşırı bir fark olmadı, genellikle bu süreçte en çok koyu renkli araçlar farkı hissedebilir sanırım.
    - Ürünler kesinlikle amaca uygun, benim araçta bulunan reçinelere kullanılan reçine çözücü oldukça iyi sonuç verdi.
    - Uygulamayı yapmak için haftasonu gitmemek gerekiyor, mümkünse sakin zamanlar seçilmeli. Ben aracın başında durmama rağmen sırada 6 araç olduğu için ilgi ister istemez azalıyor.

Sonax Bakırtaş konusunda bir sorun yaşamadım, Erkan Bey ilgili davrandı. uygulamayı yapan arkadaş (Harun) ürünleri ve işini biliyordu. Ama belirttiğim gibi daha özenli ve detaylı bir çalışma bekliyordum. Olası sorunlarda da gerekli müdahaleyi yaparlar gibi düşünüyorum (ki 1-2 noktada reçine lekesi kaldığını belirttim, getirin hemen halledelim dediler.) Ancak mümkünse aracın başında durulması gerekir diye düşünüyorum.

• Arkadaşlar hafta sonu yada em geç pazartesi günü arabami teslim alacağım herşey dahil nano boya koruma koltuk koruma jant koruma motor koruma 600 kdv dahil sonax bayi fakat aracı aldığım bayinin kendi yeri nasıl fiyat acaba bi telefondaki adama dedim işinin ehli insanlarlamg muhatap olacam diye garanti verdi bana bakalım ne olacak sonuç sizinle paylaşırgm sonucu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zgbayraktar

Arkadaşlar hafta sonu yada em geç pazartesi günü arabami teslim alacağım herşey dahil nano boya koruma koltuk koruma jant koruma motor koruma 600 kdv dahil sonax bayi fakat aracı aldığım bayinin kendi yeri nasıl fiyat acaba bi telefondaki adama dedim işinin ehli insanlarlamg muhatap olacam diye garanti verdi bana bakalım ne olacak sonuç sizinle paylaşırgm sonucu

Yeni aracın içine ve motor koruma yaptırmanız gereksiz ötesi çünkü zaten aracınız yeni.Zaten yeni aracınızın üstünde cilası da yeni olduğu için yapılacak işlem sadece boya koruma uygulamasıdır.Bence paranıza yazık size tavsiyem 200TL'ye bir boya koruma yaptırın.Üstüne kalan para ile Kaput filmi ve cam filmi yaptırın daha faydalı olacaktır.Yeni arabaya boşu boşuna 600TL para vermeyin yazık günahtır ve yapılan koltuk koruma,iç koruma ve motor koruma yeni arabalar için çok çok gereksiz ve boşa para işlemidir.Ha derseniz ki alacağım araç 2-3 yıllık ikinci el bir araba içinde sigara içilmiş ve koltukları batık ozaman bu işlemleri yaptırabilirsiniz ama eğer 0 araç alıyorsanız 1-2 sene koltuk ve motor koruma kesinlikle yaptırmayın.Motor koruma denen olay motorun su ile yıkanması ve özel bir parlatma ve kir sökücü madde ile temizlenerek ilk günkü gibi bir görünüme kavuşturulması işlemidir.Koltuk koruma da anti bakteriyel bir sıvı ile koltukların silinmesi ve tüm kir-lekelerin çıkarılarak uzun süre koltukların ferah bir şekilde kullanılmasının sağlanmasından başka bir şey değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 13 Eylül 2012; 9:29:33 >

• Merhabalar ;

Daha öncede bu konuları takip etmeye çalışmıştım ama başarılı olamadım. Kullanmakta olduğum aracımı 15-20 gün önce sattım ve yeni bir araç aldım.
    Clio III Hb Night & Day -2011- SİYAH
    Evet aracım siyah olmasından ötürü benimde sıkıntılarım başladı, daha önce siyah aracım olmamıştı bu kadar kirler, su kalıntıları vs hatalar ortaya çıkmıyordu. Aracımı yıkattıktan sonra kalan su damlacıkları gözüme hiç hoş görünmüyor. geçen hafta aracı yıkattıktan sonra sonax' ın bir cilasını uyguladım verim aldım fakat şimdi önümüz kış malüm bu durumda yağmurlar yağacak ve kirden göz gözü görmeyecek.

Amacım şu ki ; Araca bir cila yada benzeri bir şey uygulamak istiyorum bu yağmur damlalarının araçta kalmamasını sağlayacak, kiri çok belli etmeyecek ve kendim uygulayacağım ekipmanlar arıyorum. Görüş ve fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: FANATİK_25

Merhabalar ;

Daha öncede bu konuları takip etmeye çalışmıştım ama başarılı olamadım. Kullanmakta olduğum aracımı 15-20 gün önce sattım ve yeni bir araç aldım.
    Clio III Hb Night & Day -2011- SİYAH
    Evet aracım siyah olmasından ötürü benimde sıkıntılarım başladı, daha önce siyah aracım olmamıştı bu kadar kirler, su kalıntıları vs hatalar ortaya çıkmıyordu. Aracımı yıkattıktan sonra kalan su damlacıkları gözüme hiç hoş görünmüyor. geçen hafta aracı yıkattıktan sonra sonax' ın bir cilasını uyguladım verim aldım fakat şimdi önümüz kış malüm bu durumda yağmurlar yağacak ve kirden göz gözü görmeyecek.

Amacım şu ki ; Araca bir cila yada benzeri bir şey uygulamak istiyorum bu yağmur damlalarının araçta kalmamasını sağlayacak, kiri çok belli etmeyecek ve kendim uygulayacağım ekipmanlar arıyorum. Görüş ve fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Saygılarımla.

Merhaba eyer aracınızda çizik yok ise boyanın parlaklığıda yeter diyorsanız iyi bir wax kullanırsanız daha geç kir tutar üzerinde su damlacıklarıda kalmaz direk akar gider

• Sonaxla ilgili olumlu seyler duydum

• quote:

Orijinalden alıntı: CarM///

Merhaba eyer aracınızda çizik yok ise boyanın parlaklığıda yeter diyorsanız iyi bir wax kullanırsanız daha geç kir tutar üzerinde su damlacıklarıda kalmaz direk akar gider

ilginiz için teşekkürler, fakat ne tür bir wax kullanmalıyım bir marka yada özellikle şu ürün grubu işinizi görür dediğiniz bir şey var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FANATİK_25

quote:

ilginiz için teşekkürler, fakat ne tür bir wax kullanmalıyım bir marka yada özellikle şu ürün grubu işinizi görür dediğiniz bir şey var mı acaba?

Rica ederim

FINISH KARE 1000P Hi-Temp
    MEGUİARS**M 21 SU TUTMAYAN BOYA KORUYUCU
    AUTOGLYM**HD Wax*High Definition Wax
    ColLİNİTE 915 WAX

bunlardan birini kullanabilirsiniz ben M21 önenririm
  • quote:

ColLİNİTE 915 WAX

Arabam 3 yaşında ve daha önce boya koruma vs yapıldı mı bilmiyorum ama, görünürde çizik yok gibi.(belki güneş altında belli oluyordur ama arabayı 6 aydır süngerle ve cilalı şampuan ile yıkıyorum). Kil ve teflon cila uygulamayı düşünüyorum. Kil sonrası (cila öncesi) ara ürün olarak ne tavsiye edersiniz?

Ben şimdilik kendimce bir sıra oluşturdum ama sizce doğru mudur:
    - Kil
    - İzopropil Alkol (eczaneden)
    - Auto Glym srp
    - Turtle Wax PTFE
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahrix

quote:

ColLİNİTE 915 WAX

Arabam 3 yaşında ve daha önce boya koruma vs yapıldı mı bilmiyorum ama, görünürde çizik yok gibi.(belki güneş altında belli oluyordur ama arabayı 6 aydır süngerle ve cilalı şampuan ile yıkıyorum). Kil ve teflon cila uygulamayı düşünüyorum. Kil sonrası (cila öncesi) ara ürün olarak ne tavsiye edersiniz?

- Kil
    - Auto Glym srp
    - Turtle Wax PTFE

Auto Glym srp
    Turtle Wax PTFE

yerine meguiars 205 ve sonrasında meguiars m21 öneririm birbirini tamamlıyan iki ürün bence

Daha detaylı bilgi almak için sayfamıza mesaj atabilirsiniz

http://www.facebook.com/pages/CAR-M-Garage/431933106856348?ref=ts&fref=ts

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CarM/// -- 18 Ocak 2013; 0:59:16 >

• quote:

- Kil
    - Auto Glym srp
    - Turtle Wax PTFE

Hocam uygulamayi eğer el ile yapacaksanız SRP yeterli olacaktır. Koruma ürünü içinde eğer SRP üzerine uygulama yapacaksanız temizleyici özelliği olmayan bir wax tercih etmelisiniz ki SRP'nin dolgu özelliğini zayiflatmasin. Bu açıdan ürün araştırması yaparken buna dikkat ederseniz, belirli bir kalitenin üzerindeki ürünler sizi oldukça tatmin edecektir.

Kıl uygulamasından sonra ve SRP uygulamasından önce IPA ile temizlik gerekmez. Kıl yaptıktan sonra aracınızı tekrar uygun bir şampuan ile yıkayıp , kuruladiktan sonra direk SRP uygulayabilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.berkay -- 21 Ocak 2013; 11:55:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: D.berkay

quote:

- Kil
    - Auto Glym srp
    - Turtle Wax PTFE

Hocam uygulamayi eğer el ile yapacaksanız SRP yeterli olacaktır. Koruma ürünü içinde eğer SRP üzerine uygulama yapacaksanız temizleyici özelliği olmayan bir wax tercih etmelisiniz ki SRP'nin dolgu özelliğini zayiflatmasin. Bu açıdan ürün araştırması yaparken buna dikkat ederseniz, belirli bir kalitenin üzerindeki ürünler sizi oldukça tatmin edecektir.

Kıl uygulamasından sonra ve SRP uygulamasından önce IPA ile temizlik gerekmez. Kıl yaptıktan sonra aracınızı tekrar uygun bir şampuan ile yıkayıp , kuruladiktan sonra direk SRP uygulayabilirsiniz..

Teşekkürler arkadaşlar,

Kil + Cila yaptım 2 ay kadar önce ve srp yada m205 yapmam gerektiğini gördüm.

Cila sonrasına ait 2 kısa video aşağıdaki gibidir:

• Elinize sağlık..

Zamanla deneyerek eksikleri farkedip ona göre ürün seçimi yapabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz sonuca daha kolay ulaşabilirsiniz..
  • Arkadaşlar bir sorum olacak. Aracımın ayna ve tamponunda sürtünmeden dolayı boyanın altından siyah kısımlar çıkmış. Cila ve boya koruma yapan yerler bu izleri kapatabiliyor mu? Ne yaptırmam lazım acaba?
  • Hafta sonu ziebart'ta boyaparlatma ve ultra koruma yaptırdım. 10 yıllık araç ilk günkü gibi ışıl ışıl parladı. 370.- TL ödedim.
  • SEHNA AUTO CENTER olarak boya koruma , nano koruma ve nıtro koruma da ıddalıyız. Konyada ikamet eden tüm halkımız ıscılıgımız ve kalıtemızı denemek ıcın bır cay ıcımlık kadar zamanınızı ayırın ...

kullanılan ürünler : WÜRTH
    MEGUIARS

yer: MERKEZ MAKRO MARKET A.V.M. KAPALI OTO PARK ICI
    irt : 0332 237 11 11
    0539 317 77 77
    0545 692 42 42
     ZİEBART - SONAX - MEGUİARS boya koruma tavsiye... ZİEBART - SONAX - MEGUİARS boya koruma tavsiye...

• yeni araç alan herkes üzerine boya koruma yaptırmayı zorunlu hissediyor.

biz de aldığımız astra için gezdik.

PROCAR dış boyama koruma 500 ama sana 250 (kendi aracımdan tanıdık olmak hasebiyele)

bir başkası sana 250 TL

MEGUİARS 250 TL ama en son 150TL

ZİEBART 599 TL ama en son 500TL iç koruma da hediye.

buradaki yazılanları okudum. MEGUİARS içime sindi. şeffaf kaporta koruma nylonu da istedim 40 cm yarım kaporta dahil olunca toplam 400TL ve kendileri iç temizliği ve plastik yüzey koruması da hediye ettiler...

hepsi birbirini kötülüyor olması üzücü. ZİEBARTın iç dış orası burası deyip fiyatı 2500TLlere kadar dayamaya çalışması ise anlaşılmaz! ayrıca müşteriye bakıp ona göre fiyat verildiğini de söyleyenler olunca insan acayip hissediyor. sonuçta yapılandan memnun kaldım. gerçi zaman geçince ortaya çıkacak gerçek...

sizinle maceramı paylaştım. dilerim yararlı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eflatoon -- 5 Eylül 2013; 3:20:21 >

• konuya katkısı açısından koruma işlemi aşamaları :

son olarak koruma atılmış bir araba benzin istasyonu otomatik yıkama fırçalarına, benzinci elde fırçalarına gelemeyeceğini , basınçlı su ve kova dibi kumlu su ile yıkanamayacağını bilmek gerekiyor.

bunun için 35TL civarında wax and wash şampuan ve 35 TL civarında sadece kendi arabanızda kullanmak üzere araba içinde muhafaza edilecek eldiven sünger bulundurmak gerekiyor. yıkamacıya bunu kullanmasını istemek gerekiyor.

Sonaxın ve diğer firmalarında benzer ürünleri var. sonuçları burada paylaşmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eflatoon -- 5 Eylül 2013; 3:15:24 >

• Hortlatım bıraz :)

Güncel olarak üsküdar ziebarttan mail yoluyla aldığım fiyat ve bilgiler :
    Ben Kaput filmi ;Pasta Cila Boya koruma ;İç Detaylı Temizlik Sormuştum ...Aldığım Cevap :
    ‘’Komple detaylı temizlik ve görünüm koruma’’

Pasta cila aracınızın verniğine zarar vereceğinden böyle bir uygulama kullanmamanızı tavsiye deriz.

*Bizim size tavsiye edebileceğimiz iç ve dış temizlik ,korumalı olan altın bakım paketimiz size uygun olacaktır (749TL)Ozonlama işlemi dahildir.

*Klima dezanfekte işlemi (69TL)

*Kaput koruyucu filmin yenilendiğini varsayarsak (kaputun tamamı 1049 TL*dir)

*Sağ-sol çamurluk şeffaf folya kaplama (426TL)

*Toplam rakam :2.293TL yerine 2.000(KDV Dahil) 10 Taksit imaknı ile uygulamanızı yapabiliriz.

NOT:Kaput koruyucu film yerine şeffaf folyo uygulamısı yapılırsa 1.049 tl görünen fiyat 350 tl üzerinden hesaplanacaktır.

Nakit ödemenizde %10 indiriminiz vardır

2Bin Tl : Kullanılan Malzeme Sanırım çok çok 250tl eder :)
    1 yada 2 gün araç orda kalır ben 1 gün tahmin ediyorum ama 2 gün diyelim.
    Çıkarılan fiyat 2250 indirimle 2000 peşin ile 1800.. 1500tl İşçilikHadi 1000 Tl işçilik Olsun Buda demektir ki işin ehli iki usta 2 gün uğraşacak..İşin Ehli İse 2 gün kimse uğraşmaz :) Ee tabiki stopaj vergi fatura vsvs Hakkıdır Sanırım

Kızdığım Nokta Şudur ki DH ve diğer forumlarda herkes bu tarz uygulamarı sormuş bazıları yaptırmış fiyat bilgisi yada referans yer gösteren yok .Ben yaptırmadım Yaptırmayı (Zieabarta düşünmüyorum) Referans yer arıyorum Meg ürünleri kullanan makul fiyata biryer.
    Ank da olsakta aquartz yaptırsak

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.