Şimdi Ara

3000 metre koşudan önce yapılacaklar, tavsiyeler?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
44.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • havanın sıcaklığı dezavantaj geçen sene bu zamanlar 3000 engelli koşmuştum son engelden inan iman gücüyle atladım şaka bi yana uyarmak isterim havalar sıcak aman sigarada varmış kalp krizine dikkat dostum onn dışında kendine güveniyorsan düzgün karbonhidratlı birşeyler ye başla koşmaya nefesini ayarlayabilirsen sürekli yüksek tempo öneririm diğerlerinin ne yaptığı önemli değil baktın nefes sakat bırak geçsinler ayarla motoru yani bol şans
  • Evet arkadaşlar cumartesi günü beygir gibi yardırcam antremansızım. daha önce 3000 koşabildim (15 dk 20 snde) o zaman da idmansızdım evet gereken sürede koşabildim ama motor su kaynattı

2-3 gün idman yapacam bugün dahil. peki sizin tavsiyeler nedir? koşmadan önce yenecekler içilecekler yenmeyecekler içilmeyecekler biraz mucize olsun istiyorum su kaynatmak istemiyom

bugün 1000 koşacam yarın arttıracam fln. sigara da var hemde ağzımda sigarayla koşacak derece de

koşmadan öne redbull vitamin veya bal pekmez ne tavsiye edersiniz. süre bu defa 16 dk 20 sn. birde zamanı da önemli sanırım koşmadan 1 saat önce 10 dk önce gibi bi yardım edin hacı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oneMoreCupofCoffee -- 26 Mayıs 2009; 7:32:58 >

• Yemeğini 2 saat önceden ye, koşuya yarım saat kala 2 tane meyve ye, daha sonra ısınmanı yap ve koşmaya başla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Historia Calamitatum

Yemeğini 2 saat önceden ye, koşuya yarım saat kala 2 tane meyve ye, daha sonra ısınmanı yap ve koşmaya başla.

tamamdır dostum notumu aldım saol
  • koşmadan önce karbonhidratlı şeyler yemen lazım en hızlı metabolizmaya katılan onlar büyük bir tabak makarna ye
  • quote:

Orjinalden alıntı: emure

koşmadan önce karbonhidratlı şeyler yemen lazım en hızlı metabolizmaya katılan onlar büyük bir tabak makarna ye

abovv bu yönden hiç düşünmediydim harbi doğru söyledin. ben şimdi sabahın 10 unda koşacam peynir salam vs yerdim full protein:)

en iyisi karbonhidrat süper fikir kızarmış ekmek fln yiyim reçel pekmez sürüp teşekkürler
  • valla bence bir miktar kanyak iç sonra vın

şaka bir yana, sabah 6 gibi, aç karnına, çamlık bir ortamda olursa koşu tamamdır bence koşulacak en iyi zaman.
    koşudan önce birşey yersen çok etkiler. aç karna ölmezsin

bir de tempo olayı derlerya, önce bir gazla hızlı çıkmak pek işe yaramıyor. süre sınırlaması varsa kendine 400 metreyi 1,5 dakikada geçecek bir tempo belirleyebilirsin. zaten sonlara doğru insan ister istemez bir miktar yavaşlar yorulursa, yine normal seviyene dönersin.

• mantıklı yeni rakı olmaz mı

bu sabah gidecektim olmadı konudışı ah ulan ömrümü yedin. 400 metre 1.5 dk ok kaydedildi hafızaya alındı teşekkürler

kimi üstünden çıkarmak için uğraşıyor bizde giymek için uğraşıyoruz. özgürlüğün kıymetinide biliyorum ama
  • Yemeğini koşudan 2.30-3 saat önce ye. Yemek yedikten sonra üzerine Sütlü Çikolata+Türk Kahvesi iç. Vucudunda koşuya elverişliyse yorulduğunu anlamazsın.Kısacası kesilmezsin
  • boşver koşma ya

ya ben 1:30 400mt olayında örnek verdim, o süreyi kendin ayarlayabilirsin. maksat, tempoyu mümkün olduğunca sabit tutmak.
  • neler yapılmıycak deseydin söylerdin
  • Niçin koşacaksın ??
  • Ya bende böyle koşmak istiyorum ama nerede koşsam bilmiyorum.En uygun sahil var aslında.Millet garip garip bakar diye koşamıyorum
  • Doping al
  • işte o dopingler nelerrr? redbull aferin?

hüseyinim söz sb için.

vücut iyi ya koşmaya müsait eksiğim var fazlam yok
  • kaptan dopingi boşver.

eğer sınava bir 3-4 ay varsa, her sabah tempolu bir şekilde, ama tempoyu hafif hafif artırarak koşarsan çok faydalı olur.
    halı sahaya bolca gitmek de faydalıdır yalan değil

biz 3 günde 2 maç yapardık 90 dakikadan. tabi canlı olacaksan forvette beklesem olayı yok.
    ben sol bek oynuyorum, defans yaparken dizleri bolca büküyorsun atak kırabilmek için doğal olarak. bayağı iyi antrenman oluyor.

ama koşuyu geliştirmek istiyorsan düzenli koşu olayına ağırlık vermelisin.

bu sözleşmeli olayına giriyorsun da merak ettiğim bir olay var, sınıfını kendin mi seçiyorsun?

• başlar başlamaz deparı atma ortanın üstü bi seviye temposuyla koş. o depar atanlar zaten yarı yolda tıkanacak. arayı kapatırsın merak etme son 400 metredede sprintini yap
  • kahveli kola iç, içtikten 1 saat sonrada redbull iç , + 5 kuru kayısı, 2 ceviz, 3 kuru incir ye, iki kaşıkta bal ye.. tamamdr dünya rekoru bile kırarsın
  • -asıl koşunun yapılacağı günden 1 önceki gün kesinlikle koşma yat dinlen
    -2-3 günde kondisyon yapamazsın ama ayakların açılması için koş yine ama kendini çok yorma sonra 1 hafta kendini zor toplarsın.
    -yediklerine çok dikkat et protein ve karbonhidrat dengesini yakala.kahvaltıda yumurta ve bal ye mutlaka.ayrıca öğlen ve akşam yemeklerinde
    makarna ve tavuk eti sofrada eksik olmasın.bu şekilde beslen ve kendini çok yorma sadece hafif tempo koş gücünü son güne sakla.
  • yorumlarınızı tavsiyelerini dikaktle okudum çok işime yarıyor bugün sabahtan itibaren uygulamaya başladım.

hashus cumartesi günü yardırcam. bu j sınavı. sınıfı da j seçtim mly ve ikml toplam 3 kişi aldığı için o sınıfları tercih etmedim üni bölümüm işletme aslında onlar daha uygun ama işte mecburen j seçtim.

yazın kkk da var ona da girecem orda per ikml mly olmak daha kolay çok kişi alıyolar. s bölümüme uygun sınıflar. kısacası tercihi kendimiz yapıyoruz. sıralama şeklinde.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.