Şimdi Ara

TURKCELL'E OLAN BORCUMA BÜYÜK İNDİRİM, AMA ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
16.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün, Hazır KARTIMA glen mesaj sonrası CİHANGİROĞLU HUKUK BÜROSU sunu aradım..

Hattımla ilgili işlemler konusunda konuştuk ve 762,5 lira olan faizli borcumu yaklaşık 250 lerde bir rakama indirmişler..

Saolsunlar güzel indirim ancak ben yasal olarak bu borç kağıdını istediğimde ve indirim ile ilgili yazı istediğimde bunu veremeyecekllerini söylüyorlar..

Bir hesap numaraıs veriliyor ve buraya parayı yatırın diyor?

Hanımefendi böyle bir şey olurmu Allah aşkına.Ben 249 lira yatırdıktan sonra Turkcell bana senin halen 500 lira borcun var derse bunun sorumluluğu kimne ait diyorum

Öyle şey olmaz diyor ve sorabilirsiniz başkalarına diyor..

Bende bu şartlarda yatırmaaycağımı söyledim.Kapattık tekrar konuşacağız sanırım

Verdikleri no: Ergün Cihangiroğluna ait
    Mesaj gelen no: Turkcellden bir numara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s.volkan -- 20 Mayıs 2009; 19:17:23 >

• Doğrudur aslında 250 diyolarsa 250'ye indirmişlerdir...Bunun örneklerinin Telsim'de yaşadık...Bir problemde çıkmamıştı..
  • Dikkatli olmak lazım, tekrar bi daha m.h. ara istersen
  • bence de indirimli ücreti önce öğrenin sonra zaman keybetmeden ödeyin derim.
  • ödeyin, parayı ödediğinize dair elinizde dekont olacaktır, havaleye şu kadarlık borca karşılık diye belirtin. Nasılsa borç bakiyeniz belli öyle yada böyle ödeyeceksiniz sonuçta. Ancak keşke bir faks alabilseniz karşılığında borcun bu kadar olduğuna dair. Tanıdık bir avukat vs. onlarla görüşseniz ondan sonra yatırsanız daha iyi olur derim.
  • parayı isteyenler dolandırıcı olmadıkları ne malum ...dikkatli ol.
  • quote:

Orjinalden alıntı: termal1

parayı isteyenler dolandırıcı olmadıkları ne malum ...dikkatli ol.

Yok ya telefon hukuk bürosuna ait ona baktım..

Ayrıca hazırkart numarama attılar kimsenin bilmediği telefon numaramı..
  • başkasına emsal olmasın diye yazı vermiyorlar.tahminim.
  • Borçunu ödemeyenlere zaten ödemeyecek biraz alalım bari zaten 5 yıl sonra borçlar kanunu gereği takipden düşecek diyerek yapılan bir uygulama bunlardan birisi yani tabi resmi yazı vermezler verirlerse aşırı abartılmış faturalarını kuzu kuzu ödeyenler itiraz eder buda iyi bir şey değil tabi turkcell için
  • bu borç tutarı ve söz konusu indirim 1 adet hat için mi acaba ?
  • evet tek hat.
  • peki borçtan ne kadar zaman sonra böyle bir teklif yapıldı size?
  • Ben şöyle anlatayım..

1983 doğumlu olmama rağmen nufüsta 1982 yazarken 1999 un son dönemlerinde turkcell faturalı hat almaya gittim samsunda bir abone merkezine..

Yaşımın 17 olduğunu ancak 17 sene geçtiği için 18 sayılacağımı söylerek adıma kayıtlı bir fatura olması duurumda faturalı hat verebileceklerini söylediler. Yoktu tabi bende ailemin adına kayıtlı fatura ile gittim ve yazışmalardan sonra kayıt ettiler..

Düzenli olarak kullanıordum hattımı. O dönem "iflas" aşamasına girdiğimiz işten sonra çok büyük miktarda zarar edince ben faturalı hattımnı artık kullanmamaya başladım . Babama verdim al sen kullan diye. Babamda almış ve kullanmaya başlamış tabi. Telefonun markası philips idi ve telefonu arka cebinde taşırken üzerine oturunca kendi kendine 2 tuşla kısa mesaj atıyormuş meğesem..

Babam hayatında toplasan 10 sms atmış adamken, o ay yüzlerce sms gönderimi gözüküyor ve hepsi peş peşe..

Bunu turkcelle bildirdim ve durumumuzun zorda olduğunu ve bu faturadaki smsleri incelemesini söyledim. Hepsi boş sms çünlü. Faturanın %90 ı sms gözüküyordu ve toplam fatura bedeli 121 TL idi..

Ben sonra üniversiteye gittim orada hazır kart aldım.Hazır kart alırken verdiğim adrese her sene 3 yada 4 kez kağıt gelirdi. HEp indirim hep indirim..

En son 2006 dördüncü sınıfta iken faturam 255 liraya düşürüldü diyordu..

Ben sallamadım bu sefer beni aradı avukat...

Beni tehdit eder gibi okuluna jandarma yollayacam vs vs vs..Bende açık adres verdim kolaysa gelin alın dedim. Karşında çocuk yok vs vs muhabbetinden sonra siz benden o parayı alamazsınız dedim ve tcell müşteri temsilcisini aradım ve durumu bildirdim. Yaptıklarının ayıp olduğunu söyledim beni bir kaç yere bağladı ve beyefendi sizde borcunuzu ödeyin neden ödemiyorsunuz der gibi avukatı savunucu açıklamarda bulununca o gün bu gün turkcelle karşı bir soğukluğum vardır..

Aradan belli süre geçince avukat beni yine aradı , icra işlemlerine başladık vs vs dedi.Bende gelin alın dedim farketmez, öğrenci evinden ne alabilirsiniz ki deyince, 20 lira bari yatırınbu işi durduralım dedi..

Bende onu yatırırsam size koz veririm, borç 121 liraya insin faiz avukat masrafları dahil dedim mümkün değil deyince siz bilirsiniz dedi ve kapattı..

Ondan sonra bir sürü mail aldım hukuk bürüsondan ama hiç birisine cevap vermedim

Adıma kayıtlı bir sürü şeyi alabilecek durumda olmasına rağmen turkcell ile ilgili yasal sorun yaşamadım başka..

Ancak turkcell faturalı kullanamıyorum oda ayrı konu..
  • anlatım için teşekkürler..
    defalarca başvurmama rağmen iptal edilmeyen ve 3-4 ay üst üste fatura gelen 20 civarı kurumsal hattım var..ısrarla ödemeyeceğimi söylüyorum..iptal başvurumun ödenmemiş faturalar yüzünden sonuçlanmadığını..ödediğim takdirde hatların iptal olacağını söylüyorlar ama ben borçları yokken iptal başvurusunda bulunmuştum..zamanında işleme koymadıkları yani hatları fatura dönemine girene kadar sürüklediklerini bildiğimden ödemeyi de düşünmüyorum..bana hatları satan kurumsal çalışanı arkadaşın prim haketmek için bunu yaptığını tahmin ediyorum..takip uyarıları geliyor adresime..toplamda 1000 tl civarı borcum var ve düzeltmezlerse dava açacağım..kaç kere durumu anlattım lehimde karar vermeye hiç yanaşmıyorlar..bekliyorum bana ne teklif edecekler..
  • @erk44

siz turkcell musteri temsilcisi değilmiydiniz yoksa benmi yanlış hatırlıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi termal1 -- 21 Mayıs 2009; 16:36:48 >
  • sizin borç zananaşımı olmuş olabilir bir avukata sorun isterseniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: termal1

@erk44

siz turkcell musteri temsilcisi değilmiydiniz yoksa benmi yanlış hatırlıyorum

karıştırıyorsunuz veya yanlış hatırlıyorsunuz.
  • o kadar borç nasıl oldu 762 tl telefon faturası için cok büyük para
  • 9 senede 121 lira..

bugün

762.82 lira olmuş
  • Turkcell'e bugün itibariyle 788 lira borcum vardı..

Sabah bakmıştım..

Kıran kırana geçen pazarlıklar sonucunda 209,96 liraya indirdim borcumu ve ekrana yansıttım ..

Ödemeyi yaptım, dilediğim zaman TURKCELL FATURALI kullanabileceğimi söylediler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.