Şimdi Ara

CRUZE - YAKIT TÜKETİMİ !!! (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.216
Cevap
11
Favori
388.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: altrea

quote:

Orijinalden alıntı: Always0007

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 01levent01

quote:

Orijinalden alıntı: uzaktantalebe

yorumlarınız için çok teşekkurler ama bi arkadaş öncülük yapsa da su konuyu net olarak acıklasa daha iyi olmasmı.Forumda genelde benzinli verileri yazıyor tüp ile kullanan bir arkadaş düşüncelerini bizimle paylaşırsa cok sevinirim.Kırıkkalede ikamet ediyorum ve su an itibariyle burada lpg 1.72 tl sabah işe gelirken baktım.(Rafineri olmasının avantajı sanırm)Bir cok arkadaş gibi civic-cruze-fluence arası gidip geliyorum karar veremedım bir türlü.
    Tavsiye ve fikirleriniz için şimdiden teşekkurler herkeze hayırlı ramazanlar

aracımda landirenzo lpg sistemi takılı sıfır alır almaz taktırdım. aracım şu an 10 000 km de tabi arasıra ufak sıkıntılar yaşadım lpg sistemi ile Allaha şükür halloldu. genelde uzun yol ve şehir içi kullanımda karışık 175 krş. yakmakte sakin kullanırım. Tabi şuan lpg fiyatları da çok ucuz cruz donanımına göre fiyat olarak çok iyi. çok performans beklemiyorsanız cruz tek geçerim. sadece tek kötü yanı rampalarda biraz bayılıyor ; fakat vites düşürüp biraz motoru zorladığınız da bu sorun da hallediliyor. sizin beklentilerinize bağlı yani

landi ile benim 28 kuruşluk ortalama tüketimim var
    nasıl 20 kurus altına indiniz gerçekten şaşırdım

evet aracım otomatik yine de bukadar fark olması anormal mı dıyorsunuz?
    1000 km den sonra gelin kontrole demişlerdi sanırım kontrolden sonra sorun çözülür
    lpg li otomatik araç için normal değer nedir LPG de?

100km de 12litre LPG tüketimi normal sayılıyor.AT için ve sakin şehir içi kullanımı için öngörülen bir değer.

evet altrea çok güzel açıklamış 12lt olmalı otomatik için birde Always0007 kardeş lpg fiyatları çok ucuzladı, biliyorsundur. 0,28 yakması imkansız gibi bir şey sen bu ölçümleri ne zaman yaptın?

• quote:

Orijinalden alıntı: altrea

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: uzaktantalebe

yorumlarınız için çok teşekkurler ama bi arkadaş öncülük yapsa da su konuyu net olarak acıklasa daha iyi olmasmı.Forumda genelde benzinli verileri yazıyor tüp ile kullanan bir arkadaş düşüncelerini bizimle paylaşırsa cok sevinirim.Kırıkkalede ikamet ediyorum ve su an itibariyle burada lpg 1.72 tl sabah işe gelirken baktım.(Rafineri olmasının avantajı sanırm)Bir cok arkadaş gibi civic-cruze-fluence arası gidip geliyorum karar veremedım bir türlü.
    Tavsiye ve fikirleriniz için şimdiden teşekkurler herkeze hayırlı ramazanlar

aracımda landirenzo lpg sistemi takılı sıfır alır almaz taktırdım. aracım şu an 10 000 km de tabi arasıra ufak sıkıntılar yaşadım lpg sistemi ile Allaha şükür halloldu. genelde uzun yol ve şehir içi kullanımda karışık 175 krş. yakmakte sakin kullanırım. Tabi şuan lpg fiyatları da çok ucuz cruz donanımına göre fiyat olarak çok iyi. çok performans beklemiyorsanız cruz tek geçerim. sadece tek kötü yanı rampalarda biraz bayılıyor ; fakat vites düşürüp biraz motoru zorladığınız da bu sorun da hallediliyor. sizin beklentilerinize bağlı yani

landi ile benim 28 kuruşluk ortalama tüketimim var
    nasıl 20 kurus altına indiniz gerçekten şaşırdım

evet aracım otomatik yine de bukadar fark olması anormal mı dıyorsunuz?
    1000 km den sonra gelin kontrole demişlerdi sanırım kontrolden sonra sorun çözülür
    lpg li otomatik araç için normal değer nedir LPG de?

100km de 12litre LPG tüketimi normal sayılıyor.AT için ve sakin şehir içi kullanımı için öngörülen bir değer.

Evet altrea çok güzel açıklamış 12lt olmalı otomatik için birde kardeş lpg fiyatları çok ucuzladı, biliyorsundur. 0,28 yakması imkansız gibi bir şey sen bu ölçümleri ne zaman yaptın? Hangi marka lpg kullanıyorsun? landirenzo aygazı fakir algılıyor ve yakamıyor. bu yüzden araç fazla yakıyor olabilir. Benim başıma geldi. aygaz ile 40lt lpg ile 400 km yol giderken, petrol ofisi ile 480 km yol gidiyorum.

• Evet çok güzel açıklamış 12lt olmalı otomatik için birde kardeş lpg fiyatları çok ucuzladı, biliyorsundur. 0,28 yakması imkansız gibi bir şey sen bu ölçümleri ne zaman yaptın? Hangi marka lpg kullanıyorsun? landirenzo aygazı fakir algılıyor ve yakamıyor. bu yüzden araç fazla yakıyor olabilir. Benim başıma geldi. aygaz ile 40lt lpg ile 400 km yol giderken, petrol ofisi ile 480 km yol gidiyorum.
  • geneldelikle aygaz kullanıyorum ki sıkıntılı oldugunu belirtmişsiniz.
    ortalama 14 lt , 28 kurus yakıyorum
    sanırım önemli bir sorun var servis yolu gözüktü :(
  • quote:

geneldelikle aygaz kullanıyorum ki sıkıntılı oldugunu belirtmişsiniz.

servise gitmene gerek yok lpgyi petrol ofisinden al fark edecektir. aynı durumla ben de karşılaştım. eğer düzelmez ise o zaman servise gidersin.
  • quote:

quote:

geneldelikle aygaz kullanıyorum ki sıkıntılı oldugunu belirtmişsiniz.

servise gitmene gerek yok lpgyi petrol ofisinden al fark edecektir. aynı durumla ben de karşılaştım. eğer düzelmez ise o zaman servise gidersin.

evet sürekli aygaz sorun yaratıyor diye okuyorum.
  • Merhaba. Bende de 2012 1.6 Cruze LT Plus HB var. Aracımı 2 ay önce aldım ve henüz 2.000 km de. Daha teslim almadan BRC tüp taktırdım. İzmir'de yaşıyorum. LPG tüketimim en son ölçtüğümde yaklaşık 0,26 tl idi. LPG yi 1,95 TL den ve Total'den almıştım. 70 TL lik lpg ile yaklaşık 270 km gittim ve klima hep açıktı (23 derecede). Ayrıca bu 270 km nin tamamı İzmiriçidir. Şehir dışına çıkmadım. Şimdi bazı arkadaşlar daha düşük yakıt tüketiminden bahsetmişler. Acaba aracım henüz rodajda olduğu için mi benim tüketimim fazla ? Hem benzinde 1 kez kullandım aracı o da Çeşme'ye gidip gelirken, geldiğimde de fullemiştim depoyu ve halen full. O yüzden benzindeki yakıt tüketimim net olarak nedir bilemiyorum ama ekrandan tüketime bakıyorum yaklaşık 12 lt yazıyor. Ne kadar doğru bilemiyorum ama 8 lt şehiriçi tüketimden bahseden arkadaşları duyunca içimi bir korku da sarmıyor değil acaba araçta bir sıkıntı mı var diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: muverrih35

Merhaba. Bende de 2012 1.6 Cruze LT Plus HB var. Aracımı 2 ay önce aldım ve henüz 2.000 km de. Daha teslim almadan BRC tüp taktırdım. İzmir'de yaşıyorum. LPG tüketimim en son ölçtüğümde yaklaşık 0,26 tl idi. LPG yi 1,95 TL den ve Total'den almıştım. 70 TL lik lpg ile yaklaşık 270 km gittim ve klima hep açıktı (23 derecede). Ayrıca bu 270 km nin tamamı İzmiriçidir. Şehir dışına çıkmadım. Şimdi bazı arkadaşlar daha düşük yakıt tüketiminden bahsetmişler. Acaba aracım henüz rodajda olduğu için mi benim tüketimim fazla ? Hem benzinde 1 kez kullandım aracı o da Çeşme'ye gidip gelirken, geldiğimde de fullemiştim depoyu ve halen full. O yüzden benzindeki yakıt tüketimim net olarak nedir bilemiyorum ama ekrandan tüketime bakıyorum yaklaşık 12 lt yazıyor. Ne kadar doğru bilemiyorum ama 8 lt şehiriçi tüketimden bahseden arkadaşları duyunca içimi bir korku da sarmıyor değil acaba araçta bir sıkıntı mı var diye.

araç lpg tüketirken de benzin tüketiyormuş gibi değer gösteriyor. kabaca hesaplayınca lpg ile 13lt tüketim gözüküyor.

okuduğum kadarı ile 11-12lt lpg tüketimi normal gibi. araç sahibinin kullanım alışkanlıkları ile tüketim değeri
    doğru orantılı olarak ilerlediği için, her araç sahibinin tüketimi farklı oluyor. lpg'li tüm araç sahipleri biraz durumun
    rahatlığından dolayı daha fazla gaza basmaktan çekinmiyorlar, bu da tüketimi biraz arttırıyor. kullanım şeklinize ve
    cut-off durumlarına biraz dikkat ederseniz tüketiminiz makul seviyeye gelecektir...diye düşünüyorum.

• lpg fiyatlarına zam gelmiş. Benzin gibi bir gün öncesinden söyleseler depoyu fuullerdik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Orijinalden alıntı: muverrih35

Merhaba. Bende de 2012 1.6 Cruze LT Plus HB var. Aracımı 2 ay önce aldım ve henüz 2.000 km de. Daha teslim almadan BRC tüp taktırdım. İzmir'de yaşıyorum. LPG tüketimim en son ölçtüğümde yaklaşık 0,26 tl idi. LPG yi 1,95 TL den ve Total'den almıştım. 70 TL lik lpg ile yaklaşık 270 km gittim ve klima hep açıktı (23 derecede). Ayrıca bu 270 km nin tamamı İzmiriçidir. Şehir dışına çıkmadım. Şimdi bazı arkadaşlar daha düşük yakıt tüketiminden bahsetmişler. Acaba aracım henüz rodajda olduğu için mi benim tüketimim fazla ? Hem benzinde 1 kez kullandım aracı o da Çeşme'ye gidip gelirken, geldiğimde de fullemiştim depoyu ve halen full. O yüzden benzindeki yakıt tüketimim net olarak nedir bilemiyorum ama ekrandan tüketime bakıyorum yaklaşık 12 lt yazıyor. Ne kadar doğru bilemiyorum ama 8 lt şehiriçi tüketimden bahseden arkadaşları duyunca içimi bir korku da sarmıyor değil acaba araçta bir sıkıntı mı var diye.

araç lpg tüketirken de benzin tüketiyormuş gibi değer gösteriyor. kabaca hesaplayınca lpg ile 13lt tüketim gözüküyor.

okuduğum kadarı ile 11-12lt lpg tüketimi normal gibi. araç sahibinin kullanım alışkanlıkları ile tüketim değeri
    doğru orantılı olarak ilerlediği için, her araç sahibinin tüketimi farklı oluyor. lpg'li tüm araç sahipleri biraz durumun
    rahatlığından dolayı daha fazla gaza basmaktan çekinmiyorlar, bu da tüketimi biraz arttırıyor. kullanım şeklinize ve
    cut-off durumlarına biraz dikkat ederseniz tüketiminiz makul seviyeye gelecektir...diye düşünüyorum.

Evet nedense tın tın gitmeyi beceremiyorum. Bu da doğal olarak yakıt tüketimini etkiler ama 8 lt ile 12 lt arasında büyük fark var. Yaklaşık %50 lik bu fark beni endişelendirdi. Ama şükürler olsun ki lpg var yoksa bu fiyatlarla ve tüketim değeriyle benzinli araca binilmezdi. Yorumun için teşekkürler.

• quote:

lpg fiyatlarına zam gelmiş. Benzin gibi bir gün öncesinden söyleseler depoyu fuullerdik.

1,99dan bir gece de 2,21e fırladı opette.
  • slm 2011 cruze 1.6 (benzinli)ile 2000km sehirler arası git gel yapacağim bagaj full olacak. araçta giderken sadece ben olacağım ama dönüşte araçta bir çocuk ve bir yetişkin olacak. bursa hatay arası ne kadar yakıt harcarım.

son olarak bazı araçlarda klima aküden harcama yapıyormuş. öyle bişey varmı varsa ceuzde varmıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestercan -- 7 Ağustos 2012; 0:01:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bestercan

slm 2011 cruze 1.6 (benzinli)ile 2000km sehirler arası git gel yapacağim bagaj full olacak. araçta giderken sadece ben olacağım ama dönüşte araçta bir çocuk ve bir yetişkin olacak. bursa hatay arası ne kadar yakıt harcarım.

son olarak bazı araçlarda klima aküden harcama yapıyormuş. öyle bişey varmı varsa ceuzde varmıdır.

o yol güzergahını bilmiyorum ama,

antalya - istanbul - antalya git-gel 1.600km, 2 kişi, araç ön koltuk arkasından bağaj kapağına kadar full dolu
    cc yok, ortalama hız 97km 6.2lt tüketim...

hadi olsun 7lt. o da 600tl benzin parası yapar.
  • yakıt tüketimi

• shell den 2.40 krş dan 80 tl lpg aldım uzun yolda 390 km götürdü,ortalama 0,205 krş yaktı.Lpg sistemi Lavoto
  • Landirenzo ile 100km de 14 lit nin altına düşemedim gitti. gelen yorumlara bakınca benimkisi yüksek bir değer olarak kalıyor
    klima arada bir açık, sakin kullanım sözkonusu yine de 14lt altına düşemedim gitti :)
  • Diyarbakır- Ankara-Mersin-Diyarbakır toplam 2300 km ortalama yakıt tüketimi 100 km'de 7.7 lt. Bütün yol boyunca klima kesintisiz açık. Araba 5 kişi artı 50kg bagaj...
  • quote:

Landirenzo ile 100km de 14 lit nin altına düşemedim gitti. gelen yorumlara bakınca benimkisi yüksek bir değer olarak kalıyor
    klima arada bir açık, sakin kullanım sözkonusu yine de 14lt altına düşemedim gitti :)

o zaman ben bu yakıt değerlerine şükür diyeyim,gerçi benden daha iyi olanlar var galiba
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.