Şimdi Ara

Opel İnsignia Yakıt Tüketim Değerleri (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
7
Favori
266.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • opel insignia 2015 1.4 benzinlinin şehir içi tüketimi 8,5-9 civarı ortalama hız 22,5km/saat
    1.6 dizel insignianin şehir içi tüketimi nedir? forumda yazanlar değerler dizelmi benzinli için mi belirtmemiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x6630 -- 12 Aralık 2015; 11:52:26 >
  • Arkadaslar merhaba
    1.6 benzinli ve dizel arasinda yaklasik 18 bin lira fiyat farki var. Bu durumda, istanbul icinde kullanilacagi ve yillik 20 bin km yapilacagi dusunulurse, hala dizel almak mantikli olur mu? Benzinliye lpg taktirma olayi da diger bir etken sanirim.
    Saygilar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: demons_eye

Arkadaslar merhaba
    1.6 benzinli ve dizel arasinda yaklasik 18 bin lira fiyat farki var. Bu durumda, istanbul icinde kullanilacagi ve yillik 20 bin km yapilacagi dusunulurse, hala dizel almak mantikli olur mu? Benzinliye lpg taktirma olayi da diger bir etken sanirim.
    Saygilar

1.4 motorlu araca ufak demessen bana yeter dersen orjinal fabrika cıkıslı lpg lisi var kardeşim 1.6 lpg kitide 7500 tl diyolar farkına

dizel araclarda diyenlere göre 7 civarı yakıyomus ortalama

saygılar

• Arkadaslar herkese iyi forumlar. 2015 1.4 edition elegance insignia aracımı satın alalı 2 ay oldu sizlerle edindiğim izlenimimi paylaşmak istiyorum.2 ay zarfinda yaklasik 1000 km yol katettim. S.ici + S.disi karma yakit tüketimim 7.5 lt civarinda oldu.ayrica istanbul kocaeli otobaninda aracima biraz yüklenerek yaklasik 160 km/h civari 100 km de 8.2 lt benzin tükettigini hesapladim.Söyleyecegim şuki bu fiyata d class + bu donanim + bu konfor ve performans ile bir baska araç yok sanirim.Aracimi honda-corolla-jetta-oktavia gibi araclar ile yanyana bile kıyaslayamam.skoda super b - passat -avensis - sinifinin en donanimlisi ve yakişiklisi bence. Araç 1500 kg ve resmen akiyor yolda...Makam araci gibi konforlu ve güvenli.herkeze tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albatros_41_ -- 17 Aralık 2015; 1:37:18 >
  • albatros_41_ A kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın kardeşim ben de çok memnunum Beyaz Balina'mdan

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar aracıma 18" kış lastiği bulmak bulsam da balans sorunu vb olmadan kullanmak zor oluyordu.

Bir süre önce aracıma 17" orjinal Insignia jantı ve Michelin CrossClimate (4 mevsim) lastik aldım. Edremit körfezinde kolay kolay buzlanma vb olmuyor olanla da CrossClimate ler %80-90 kış lastiği performansına sahip olduğundan sorunsuz ilerliyorlar ancak bu lastiklerden sonra aracın genel performans, yol sesi ve tüketiminde (B/A 68dB) hissedilir iyileştirmeler oldu, normalde 245 45 18" lerle 9 küsürlerde gezen ş.içi tüketimi şuan 35km ortalama hızda 7.8 Litrede, bu özelliklerdeki araç için harika değer
  • Bizim araçlarda jantı 1 inç küçültmek çok farkettiriyor. Geçenlerde yaka değiştirirken bu sefer uslu kullanayım tüketime bakayım dedim. Köprüde ve haliçte trafiğe girdim. Buna rağmen ekonomi sayfasındaki 5 kmlik dilimlerde 9 litreyi geçmemiş.
  • esmerce kullanıcısına yanıt
    sayın Tolga bey maşallah yakında stepway i satarsınız siz baksanıza insignia bu kadar ekonomi kasıyor dacia ya ne gerek ,pekiiii benim 19 lukları sizin araca taksak tüketminiz ne olur veya benim jantları 17 yapsak bana nasıl bir kazanç sağlar oyyy kafamda deli sorular
  • uk79 kullanıcısına yanıt
    Valla sıklıkla "bende Ulaş ın araba olsa ona da B etiketli 17 jant/lastikleri taksam kimbilir kaç yakar" diye geçiriyorum aklımdan!

Emin ol 18 den 17 ye düşmek bile bariz hafiflik hissi getirdi ki sendeki 19 dan 17 ye düşünce nasıl hissedilir var sen düşün

Stepway i çukur ve dengesiz tümseklerden dört nala geçmek için aldım en çok, yani CDTI Insignia da olsa hatta Stepway den az yaksa gene Stepway kalırdı, eşek niyetine daa özgür araç eşek
    valla 17 jant benim aracı ekonomi kralı konfor şahı yapar ama o yakışıklılığı gider diye düşünüyorum ,stepway iyi dayanıyor senin eziyetlerine,iyi isyan etmiyo valla :D
  • uk79 kullanıcısına yanıt
    Stepway harika bir motora basit ama salam bir alt yapıya sahip, renkle tip de hoşuma gidiyor :))

17" takımı bigün denesen keşke. Yol sesi baya bir azaldı, aynı lastik jant sende olsa sendeki ekonomiyi düşünemiyorum bile..
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Stepway harika bir motora basit ama salam bir alt yapıya sahip, renkle tip de hoşuma gidiyor :))

17" takımı bigün denesen keşke. Yol sesi baya bir azaldı, aynı lastik jant sende olsa sendeki ekonomiyi düşünemiyorum bile..

• quote:

dacia ne kahrımı cekti yaffff 2004 model solenza modeli var bizde bahce isinde kullanıyoruz adam tıh demediydi emme 2 gün önce benzin pompası arızalandı tüpe gecene kadar 1-2 dk sarsıyo aracı tüpe gectimi sonrası fisek fisek

17 jant lastik 3 bin eder cok para yaw bem nasıl ufalcam ebatı bu fiyatlarda iken

saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: muti1

quote:

dacia ne kahrımı cekti yaffff 2004 model solenza modeli var bizde bahce isinde kullanıyoruz adam tıh demediydi emme 2 gün önce benzin pompası arızalandı tüpe gecene kadar 1-2 dk sarsıyo aracı tüpe gectimi sonrası fisek fisek

17 jant lastik 3 bin eder cok para yaw bem nasıl ufalcam ebatı bu fiyatlarda iken

saygılar

17" 4 mevsim Michelin lastik seti yaklaşık 2000 Lira. 17" orjinal janta geçen sene Opel servisinde 3400 Lira demişlerdi, ben çok temiz 2. el jantları üzerinde Kumho lastiklerle 1400 Lira ya aldım.

Kumho lar sorunlu çıkınca dediğim gibi onları çıkarıp 4 mevsim Michelin aldım, böylece bana 17" jant/lastik setinin maliyeti 3400 Lira oldu, bayiden sıfır jant seti alsaydım yaklaşık 5500 Lira verecektim.

Keşke daha uygun fiyatlar olsa ama yok. Lüks Alman aracına bineceksek gerçekler yine acı güzel dostum. Dacia için 100 Lira ya da lastik var misal

• 2015 1.6 cdti 136 hp otomatik aracım 3500km toplam yol, %70 şehiriçi, kısa mesafeler ve sık uzun trafik ışıklı güzergah, ort hız 32 km , ort yakıt tüketimi 7,2lt/100km

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.6 SIDI otomatik ile sehir ici 8.5 - 9 lt. arasinda geziniyorum. Ilk bakimdan sonra birazda araca alismis olurum sehir ici 8.5 a fixlerim gibime geliyor(sakin kullanırım). Sehirlerarasi henuz nasip olmadi ama diger araclardaki tecrübeme dayanarak otobanda 3-4 kisi normal bagaj 120km hız 6.5 -7 arasinda anca yakar. 2012 1.4T manuel insignia ile ayni sartlarda 8 lt. yakıyordum, uzun yolda yukardaki sartlarda 6 lt. yakiyordum.

• 11 mart cuma günü 3 yetişkin 2 çocuk ve orta ağırlıkta bagajla Edremit ten Ankara ya gittik, hızımız 90-100 sabit yer yer çocukların uyuduğu anlarda trafik müsait olduğunda 140 sabit olacak şekildeydi, araç bu şekilde 670km lik güzergahta ortalama 6.7 litre yaktı.

Ankara da büyükler ve mezarlık ziyaretleri sebebiyle c.tesi ve pazar günleri Keçiören-Kızılay-Küçükesat-Oran-G.O.Paşa-Karşıyaka Mezarlığı güzergahlarında 5 yetişkin ile 120km lik kullanım esnasında 9.7 litre ortalama verdi, Kızılay daki patlamadan kısa süre önce biz de Kızılayda idik hatta!

Ayın 14 ünde yanımıza bir kişi daha alarak geri döndük, aracın bagajı bu kez artan valizler ve bakliyat ile silme doldu. Yol boyunca sağanak yağmura Eskişehir civarlarında hafif kar yağışı ve rüzgar da eklendi, çocuklar bu kez fazla yaramazlık yapmadıklarından ve yol - atmosfer de uygun olmadığından genellikle 90 ı hiç geçmedim, yağmurda ıslanan kıyafetler yüzünden camlarda buğu oluştuğundan klima ile arka cam rezistansı genellikle açıktı, bu şekilde de araç yol bitiminde ortalama ekranında 7.1 litreyi gösteriyordu.

Araçtan uzun yol - ş.içi kullanımında bir kez daha tüketim-performans-konfor anlamında çok memnun kaldım ancak Ankara bu defa çok kalabalıktı, aracın yan aynaları sıkışık ve sık sık şerit değiştiren sürüclerin oluğu ortamda kesinlikle çok yetersiz kaldı.

Hocam 2009 model insignialarin pazari 40 43 lira arasi fiyat nasil arabadan memnunmusunuz baktigim modeli 1.6 turbo benzin 180

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.