Şimdi Ara

Opel İnsignia Yakıt Tüketim Değerleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
7
Favori
267.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bektaşlpg

OPEL OTOMOBİLLER ARTIK
    LANDIRENZO SIRALI SİSTEM
    LPG DÖNÜŞÜM KİTLERİ İLE GARANTİ
    KAPSAMINDA DA LPG KULLANABİLECEK…

GM 04.05.2009 Tarihli bülten ile , Opel otomobillerde Landirenzo sıralı sistem lpg dönüşüm kitleri ile garanti kapsamındaki araçlarının lpg kullanabileceğini açıkladı.
    LPG dönüsümü, müsterinin talebine göre, Astra 1.4 benzinli, Astra 1.6 benzinli, Corsa 1.2 benzinli, Corsa 1.4 benzinli, Meriva 1.6 benzinli, Zafira 1.6 benzinli modellerinde yapılacak.
    LPG dönüsümü çerçevesinde aracın 2 yıl sınırsız km. kapsaminda garantisi devam edecek. Bununla beraber, araca takilan LPG dönüsüm kitinin de 2 yil sınırsız km. veya 100.000 km garantisi olacak.

Bu geçekten uygulanıyorsa süper. Bir arkadaşta lpg ile 17 kuruş yakmış uzun yolda. Ben astra ile 12 kuruş yakıyorsam İnsignia gibi 1,5 tonluk araçta gayet güzel. Ama o aracı alıpta LPG taktıran pek yok galiba. Varsa LPG li yakıt değerlerini versenizde baksak belki ilerde bizde alırız köşeyi dönünce

• Klima açık ve ortalama 90 la giderek 7,0 gibi değerleri yakaladım izmir ayvalık arası ölçümü yaptım aynı yolu astra g de aynı şartlarda 6,0 litrelerle yapabiliyodum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 207m

Çok yakıyor bence.Turboluda olsa sonuçta 1.6 motordan bahsediyoruz.12-12.5 lt' lerden behsediliyor bu gerçekten yüksek bir değer.

Neye göre çok yakıyor...!!! emsal bi araç gösterin diyin ki XYZ marka araç var o da 1.6 Lt ve 180 Hp civarlarında turbo beslemeli motoru var. O araç ile şehir içinde 8 Lt yakıyor , sizin insignia 12 Lt yakıyor...!!!

Öyle çamur at izi kalsın felsefesi ile klavyeden sallamak ne kadar güzel di mi...!!!

1500 Kg ya yaklaşan ağırlığını Turbo charge besleme ile 1.6 motordan 180 HP üreterek gideren D sınıfı bir araçtan bahsediyorsunuz.. Bu aracın 12 Lt yakması çok normal...

Bana göre aracın tölerans değeri 10- 12 Lt arasında olabilir... daha az yaktıranlar da var forumda bu büyük başarı tabi ki...!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

quote:

Çok yakıyor bence.Turboluda olsa sonuçta 1.6 motordan bahsediyoruz.12-12.5 lt' lerden behsediliyor bu gerçekten yüksek bir değer.

Neye göre çok yakıyor...!!! emsal bi araç gösterin diyin ki XYZ marka araç var o da 1.6 Lt ve 180 Hp civarlarında turbo beslemeli motoru var. O araç ile şehir içinde 8 Lt yakıyor , sizin insignia 12 Lt yakıyor...!!!

Öyle çamur at izi kalsın felsefesi ile klavyeden sallamak ne kadar güzel di mi...!!!

1500 Kg ya yaklaşan ağırlığını Turbo charge besleme ile 1.6 motordan 180 HP üreterek gideren D sınıfı bir araçtan bahsediyorsunuz.. Bu aracın 12 Lt yakması çok normal...

Bana göre aracın tölerans değeri 10- 12 Lt arasında olabilir... daha az yaktıranlar da var forumda bu büyük başarı tabi ki...!!!

• Arkaaşlar hız sabitleyiyi taktırdım 300 tl uzun yolda kesinlikle %20 ye kadar tasarruf sağlıyor . Ancak dün 90 sabit hızdaklima açık boş öle çok bi yokuşta olmayan bi yokuşu 5. viteste çıkmadı yokş bittiğinde sürat neredeyse 6 lere düşmüştü sizdede böyle sorunlar oluyor mu uzun yold şehirler arası yollarda 5 le çıkamadığınız yol oldumu?
  • quote:

quote:

vw tiguan 1.4 tsi 150 hp turbo+kompresör 240nm tork 1621kg 4motion ile ortalama tüketim 8.5lt 100 km de.%60 sakin %30 performanslı %10 çok performanslı...

30 beygir eksik ama kıyaslanabilecek farklılıkları var...

keyifli sürüşler...

• quote:

Orijinalden alıntı: drkaramurat

quote:

quote:

vw tiguan 1.4 tsi 150 hp turbo+kompresör 240nm tork 1621kg 4motion ile ortalama tüketim 8.5lt 100 km de.%60 sakin %30 performanslı %10 çok performanslı...

keyifli sürüşler...

Onun segmenti çok farklı... biri otomabil diğeri Suv ikisini aynı kefeye koymak pek olmaz.. Ama madem VW grubundan bir örnek verdin peki o zaman VW örneği ile devam edelim.. Bende örnek olarak Passat 1.8 160 Hp TSI modelini gösteriyorum...

Sehir içi tüketim : 11.8 LT...

Yani insignia çok yakmıyor, kriterler içerisinde yakıyor..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: drkaramurat

quote:

quote:

keyifli sürüşler...

Onun segmenti çok farklı... biri otomabil diğeri Suv ikisini aynı kefeye koymak pek olmaz.. Ama madem VW grubundan bir örnek verdin peki o zaman VW örneği ile devam edelim.. Bende örnek olarak Passat 1.8 160 Hp TSI modelini gösteriyorum...

Sehir içi tüketim : 11.8 LT...

Yani insignia çok yakmıyor, kriterler içerisinde yakıyor..

evet aynı sınıf değil..suv araçlar genelde sedan araçlardan daha fazla yakar...verdiğiniz örneğin yanlış bir bilgi olduğunu söylemek isterim.vw sitesinde passat 1.8 tsi 160hp otomatik şanzıman aracın şehir içi tüketimi 9.8 olarak verilmiş..insignia 1.6 turbo 180 hp opelin kendi sitesinde otomatik şanzımanı 10.9 olarak verilmiş.(bu arada herhangi bir araca karşı önyargılı değilim kriterler oluşması açısından paylaşıyorum bildiklerimi)

keyifli sürüşler...

• +3 lt/100km artı yakıt tüketimiyle araç kullanmanın götürüsü Bir depoda 77 tl. karar bizim. ucuz kullanım için lpg bir çözüm olabilir. daha önce turbo linea mda lpg kullandım. aracın hiçbir değerinde eksilme olmadan yakıtta %50 kazanç sağladım.
  • Arkadaşlar bir sitede 2009 model 1,6t edition insignia ve 2009 model 1,6t cosmo insignia var..fiyatları da 47bin ve 45bin..TSRB nin kasko değer listesine baktığımda 1,6t editiona kasko değeri için 43400tl cosmo için de 58100tl fiyat belirlenmiş.. Bu kadar fark olması normal mi???Siz olsaydınız hangisini alırdınız?? Yada bu fiyatlara hiç almazmıydınız??? Yorum yapanlara şimdiden teşekkürler....
  • bızde insignia 1.6 180 hp cosmo var ve ortalama 8.9 gösterıyo arac 30.000 de ıstanbuldann
  • donanım sizin için önemliyse cosmo.. özellikle afl farlar cosmo nun tercih edilmesinde birinci sebep
  • quote:

Orijinalden alıntı: arbuszke50

bızde insignia 1.6 180 hp cosmo var ve ortalama 8.9 gösterıyo arac 30.000 de ıstanbuldann

Hiç şehir içi trafiğine girmedin galiba... Şehir içi trafiğinde aracının o kadar yakmasını imkanı yok...
  • opel insignia 1.6 180 hp 8.9l/100 km. arac 30000 de. isteyene vıdeo gonderebılırım.
  • Arkadaşım ,

Aracın 8.9 LT ortalama yakamaz demiyorum , önemli olan bu veriyi nasıl bir ortamda aldın... Ornek olarak İstanbulun şehir içi trafiğinde Insignia ile 9 Litre ortalama tutturman imkansız..

Ama gidersin trafiği olmayan bi şehirde kullanırsın , sonra da şehir içinde kullanıyorum dersen istediğin rakamlara ulaşırsın
  • daha cok avcılar buyukcemece tarafında. 3 bın devırı gecmıyorum genellıkle ve bırden yuklenmıyorum bu kadar ancak daha dusmuyo
  • 50 mt de bir dur kalk yapmazsanız bu değer yakalanabilir.. sadece sakin kullanmak lazım o kadar..
  • ARKADAŞLAR 15 GÜN ÖNCE 1,6 180 HP ARACIMIZI TESLİM ALDIK...% 80 ŞEHİRİÇİ OLMAK KAYDI İLE 242 LİRALIK BENZİNLE 640 KM GİTTİK...
  • bir depoyla 600-650 km arası yol yapıyor zaten. cok fazla sehir içinde takılırsanız 600ünde altına iniyor. ama siz iyi bir ortalama yakalamışsınız. cok yaktığından hep şikayetçiyiz ama aslında öle abartılacak kadarda cok yakmadığı ortada. bu arada aracınız hayırlı olsun. kazasız belasız keyifli sürüşler.
  • dün siparişim üzerine arabam geldi arkadaşlar. 2011 model beyaz cosmo modeli. harika bir araba. 1,6 180 hp gücünde. harika bir araba. dün arabayı bayiden aldıktan sonra hız denemesi yaptım. 260 km hızı gördüm. ve daha ilerisi olsa araba onuda görcek. çok güzel bir araba. Allahım herkesi nasip etsin inşallah. alanlarada kazasız belasız binmek nasip eylesin inşallah..

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.