Şimdi Ara

win 7 (airties wus-300 driver (tanıtamama sorununa çözüm..)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
2
Favori
144.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Airties adına üzücü bir durum. Ben de 64bit sistemimde ürünü kullanamıyorum. Kendilerine şöyle bir mesaj yolladım, anlayana tabii;

quote:

Merhaba WUS-300 ürününü Windows 7 64 bit işletim sistemi ile sürücü problemleri yüzünden kullanamıyorum. Anladığım kadarı ile sürücülerinin ileride çıkması da sözkonusu değil.

Üzülerek söylemem gerekiyor ki Airties gibi marka olma yolunda çalışan bir firmanın kendi üretimi ürünlerin yeni çıkan işletim sistemlerini desteklememesi ürünlerinize olan bakış açımı değiştirmiştir. İleride ne kendim ne de çevremdeki insanlara ürünlerinizi tavsiye etmeyeceğimi bilmenizi isterim.

İyi çalışmalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NikeNeGerek -- 24 Ocak 2010; 20:14:07 >
  • aşağıda sevgili batuist arkadaşımızın yönergelerini takip edin arkadaşlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dravdan -- 14 Mayıs 2009; 19:06:46 >

• yokmu bilen, duyan, çözen arkadaşlar...

eğer halledemezsem kaldırıcam artık win7'yi naapalım:( sağlık olsun..
  • önce sitesinden en güncel driverı indir.. ingilizce versiyonu WUS300_7.2.2.45 türkçe versiyonu WUS300_7.2.2.43... zipli dosyayı aç... içerisindeki exe dosyasını çalıştır ve bu sırada wus 300 PC'ye takılı olmasın... kurulum bittikten sonra otomatik olarak yazılımı yüklemeye çalışabilir.. sen bunu kapat sonra aygıt yöneticisine git.. yanında sarı ünlem işareti olan ve sistem tarafından henüz tanımlanamamış olan wus 300'ünü bul... sağ tıkla update driver de...

aşağıdaki gibi bir pencere göreceksin.. Burada alttaki ikinci seçeneği seçiyoruz (Browse my computer for driver software).. yani sürücüyü kendim yüklicem diyorsun...

win 7  (airties wus-300 driver (tanıtamama sorununa çözüm..)

daha sonra alttaki pencerede gördüğün kısım ekrana gelicek oradanda bilgisayarında bir arama yapmıyorsun alttaki seçeneği seçiyorsun tekrardan (Let me pick from a list of device drivers on my computer)... no Turkish :)

daha sonra ekrana alttaki gibi bir pencere gelecek ama seninkinde airties wuss 300 driver gibi birşey yazıyor olması lazım.. burada benim ekranda işletim sistemi 64bit olduğu için benimkini yükleyemiyor.. ama 32bit işletim sisteminde sorunsuz çalışıyor... sen seninkini seçip next yada ileri diyorsun ve sürücü yükleniyor ve aygıt kullanıma hazır hale geliyor...

güle güle kullan....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 14 Mayıs 2009; 16:52:53 >

• akşam eve geçince denicem.. çok teşekkür ederim.. inşallah hallederim...
  • sorunsuz çalışıcak merak etme çünkü bende de var ve win7'de kullanıyorum...
  • eve bir an önce gidip denemek istiyorum:)
  • bendeki Edimax EW-7318 USg sorun çıkarmadığına göre belki senin ew-7316 sorun çıkarmayabilir. (büyük ihtimalle ikisinin de chipseti ralink rt73)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alicans35 -- 14 Mayıs 2009; 16:48:23 >
  • inş wus-300'ü hallederim...:)
    en kötü ihtimal edimax'ı denicez...
    ben sevdim bu win 7'yi ya:)

hiç uğraştırmadı bu wireles olayı dışında.. (skystar 2 dijital uydu kartıyla dahi bi çok arkadaş sorun yaşarken, bunu bile hallettim)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Batuist

önce sitesinden en güncel driverı indir.. ingilizce versiyonu WUS300_7.2.2.45 türkçe versiyonu WUS300_7.2.2.43... zipli dosyayı aç... içerisindeki exe dosyasını çalıştır ve bu sırada wus 300 PC'ye takılı olmasın... kurulum bittikten sonra otomatik olarak yazılımı yüklemeye çalışabilir.. sen bunu kapat sonra aygıt yöneticisine git.. yanında sarı ünlem işareti olan ve sistem tarafından henüz tanımlanamamış olan wus 300'ünü bul... sağ tıkla update driver de...

aşağıdaki gibi bir pencere göreceksin.. Burada alttaki ikinci seçeneği seçiyoruz (Browse my computer for driver software).. yani sürücüyü kendim yüklicem diyorsun...

daha sonra alttaki pencerede gördüğün kısım ekrana gelicek oradanda bilgisayarında bir arama yapmıyorsun alttaki seçeneği seçiyorsun tekrardan (Let me pick from a list of device drivers on my computer)... no Turkish :)

daha sonra ekrana alttaki gibi bir pencere gelecek ama seninkinde airties wuss 300 driver gibi birşey yazıyor olması lazım.. burada benim ekranda işletim sistemi 64bit olduğu için benimkini yükleyemiyor.. ama 32bit işletim sisteminde sorunsuz çalışıyor... sen seninkini seçip next yada ileri diyorsun ve sürücü yükleniyor ve aygıt kullanıma hazır hale geliyor...

güle güle kullan....

hallettimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm:)))

rabbim gönlüne göre versin:) başka da bişii emiyorum.. allah razı olsun ya:) walla çok mutlu oldum:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dravdan -- 14 Mayıs 2009; 19:00:35 >

• Bende ufak bir hatırlatma yapayım mecburen wus 300 kullanmak zorunda olan herkes kesinlikle 64 bit sistem kurmayın AirTies malesef 64 bit için destek vermiyor ben dün kurduğum 64 bit Win7 ye mecburen format atıp 32 bit kurdum sizde sıkıntı yaşamayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tinúviel -- 14 Mayıs 2009; 19:54:50 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: dravdan

hallettimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm:)))

rabbim gönlüne göre versin:) başka da bişii emiyorum.. allah razı olsun ya:) walla çok mutlu oldum:)

• quote:

Orjinalden alıntı: WitchKing-o5

Bende ufak bir hatırlatma yapayım mecburen wus 300 kullanmak zorunda olan herkes kesinlikle 64 bit sistem kurmayın AirTies malesef 64 bit için destek vermiyor ben dün kurduğum 64 bit Win7 ye mecburen format atıp 32 bit kurdum sizde sıkıntı yaşamayın.

teşekkürler.. güzel bilgi olur arkadaşlara..
    allah'dan ben 32 kurmuştum :)
  • Kurulumu yaptım.Aygıt yöneticisindede Ağ Bağdaştırıcıları kısmında Airties WUS-300 Wireless Adapter olarak görünüyor.
    Ancak Wus-300 taktığımda kablosuz ağlarla ilgili bir seçenek gelmiyor XP deki gibi.
    Aygıtları ve Yazıcıları aç
    Airties WUS-300 Wireless Adapter ü çıkar seçenekleri geliyor..

Bunu nasıl çözerim acaba...
  • quote:

Orjinalden alıntı: baki_55

Kurulumu yaptım.Aygıt yöneticisindede Ağ Bağdaştırıcıları kısmında Airties WUS-300 Wireless Adapter olarak görünüyor.
    Ancak Wus-300 taktığımda kablosuz ağlarla ilgili bir seçenek gelmiyor XP deki gibi.
    Aygıtları ve Yazıcıları aç
    Airties WUS-300 Wireless Adapter ü çıkar seçenekleri geliyor..

Bunu nasıl çözerim acaba...

adaptör çalışmazsa gelmez... adaptörün çalıştığından emin olun..
  • adaptör çalışıyor XP de problemsiz kullanıyorum. XP ve Win 7 kurulu.XP de problem yok ancak Win 7 de olmuyor..
  • quote:

adaptör çalışıyor XP de problemsiz kullanıyorum. XP ve Win 7 kurulu.XP de problem yok ancak Win 7 de olmuyor..

hayır kasdettiğim ağ bağlantılarından aygıtın o an çalışır durumda olup olmadığı idi..
  • Hayır görünmüyor. Ağ altyapısı olarak RT-211 i görüyor sadece

Üstte Kablosuz Aygıt Ekle seçeneği var.
    ona tıklayarak arama yapıyor ancak bilgisyarda takılı olan kablusuz aygıtı yani Airties WUS-300 ü bulamıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baki_55 -- 20 Haziran 2009; 0:44:25 >
  • quote:

Hayır görünmüyor. Ağ altyapısı olarak RT-211 i görüyor sadece

o sizin kullandığını modem değil mi?? onu nasıl görüyor???

• o sizin kullandığını modem değil mi?? onu nasıl görüyor???

evet. onu kablolu olarak kullanıyorum.. yani ethernet kablo ile bağlı..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.