DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
ORİJİNAL RAY BAN NASIL ANLAŞILIR ?
80
Cevap
10
Favori
179.017
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> ORİJİNAL RAY BAN NASIL ANLAŞILIR ?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 sonraki >>>
Giriş
      716 Mesaj
      12 Mayıs 2009 22:14:07
      Arkadaşlar ben bir arkadaşımdan gözlük almayı düşünüyorum. Ancak gözlüğün orijinal olup olmadığını bilmiyorum.
      ABDden getirdiğini söylüyor. Aviator modeline 150 lira istiyor. Gözlüğü kontrol ederken nelere dikkat etmeliyim ? Nasıl anlarım orijinal mi yoksa sahte mi olduğunu ?

Teşekkürler şimdiden ...

Bu arada kendisi orijinal olduğunu iddia ediyor ama bu devirde kimseye güven olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenyack -- 12 Mayıs 2009; 22:18:50 >

Xbox 360 Live GamerTag: n0amch0m5ky

PSN: n0amc0m5ky
    • Yüzbaşı
      716 Mesaj
      12 Mayıs 2009 22:41:49
      ups

• Yarbay
      2800 Mesaj
      12 Mayıs 2009 22:44:37
      camın içinde kazınmış küçük bir rb yazısı var.eğer camı polarize ise önündeki rayban yazısının yanında p harfi olur ve gerçekten polarize ise herhagi bir lcd ekrana tutup ekrana paralel çevirdiğinde görüntünün bir an tamamen siyah olması gerekir.

bunlar benim gözlükten detaylar....

• Yüzbaşı
      716 Mesaj
      12 Mayıs 2009 22:50:55

quote:

Orjinalden alıntı: berat23

camın içinde kazınmış küçük bir rb yazısı var.eğer camı polarize ise önündeki rayban yazısının yanında p harfi olur ve gerçekten polarize ise herhagi bir lcd ekrana tutup ekrana paralel çevirdiğinde görüntünün bir an tamamen siyah olması gerekir.

bunlar benim gözlükten detaylar....

Hocam teşekkürler tespitler için. Ancak RB yazısı ( şu lazerle yazılmış olan ) artık sahtelerde de varmış. Bilginize...

Evet arkadaşlar başka nasıl anlayabiliriz ????

• Yüzbaşı
      716 Mesaj
      12 Mayıs 2009 23:15:07
      uppidi uppidi

• Binbaşı
      1144 Mesaj
      12 Mayıs 2009 23:24:23
      İlki bu RB yazısını görmek
      Diğer yöntemde gözlüğü al tak bakalım güneşe etrafa bir bak anlarsın zaten camından çok net birşekilde.. Birde ağır olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calypsoo -- 12 Mayıs 2009; 23:25:10 >

Baylar ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensublar memleketi olamaz. En doğru ve en hakikî tarikat, medeniyet tarikatıdır.
    • Binbaşı
      1144 Mesaj
      12 Mayıs 2009 23:27:18
      Ben 2 ay önce aldım 200'e peşin... sarı altın renkli çerçeve.. yeşil cam klasik damla model

Baylar ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensublar memleketi olamaz. En doğru ve en hakikî tarikat, medeniyet tarikatıdır.
    • Yüzbaşı
      716 Mesaj
      12 Mayıs 2009 23:52:20

quote:

Orjinalden alıntı: calypsoo

Ben 2 ay önce aldım 200'e peşin... sarı altın renkli çerçeve.. yeşil cam klasik damla model

hocam nereden aldığını öğrenmemin bir sakıncası var mıdır?

• Binbaşı
      1144 Mesaj
      13 Mayıs 2009 00:17:52
      Eskişehirden aldım ünlü bir optikçiden..

Belgeleri üretim yeri garantisi falan hepsi var

• Yüzbaşı
      716 Mesaj
      13 Mayıs 2009 01:19:54

quote:

teşekkür ederim.

• Emekli Yönetici
      15731 Mesaj
      13 Mayıs 2009 02:20:49

quote:

Hangi gözlükçü hocam bende alıcam da önümüzdeki ay. İlla rayban olması şart değil ama aklıma gelen marka şu anda bir tek rayban.Polorize filtreli bir gözlük arıyorum.

23MART GüncelTWRP & LG UP & LG Flashtool ile 6.0 yükleme Lolipop'a dönme

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
      Ne mutlu Türküm Diyene

• Er
      1 Mesaj
      21 Mayıs 2009 16:03:56
      Merhabalar, orijinal raybanı anlamak hayli güç.Neredeyse optikçiler bile bu işten bunalmış durumda çünkü imitasyonlar da gerçek kadar iyi. En belirgin yanı ağır olması sahtelerinin. Bir de içindeki garanti belgesi burada illaki bir firmanın kaşesi ve imzası olmalı. RB yazısı burun pedlerindeki yazı falan hepsi harikulade bir şekilde taklidinde de var ve gg'da falan bunlardan çok sayıda bulmak mümkün.
      Gelelim meselemize.
      Amerikadan geldi, hediye geldi, öyle geldi böyle gitti inanmayın. Gidin ve yetkili bir bayiden FATURALI, Garanti belgeli ürün alın. Aradaki 50-100 TL için bu tip şeylere katlanmayın derim. İşte size şu anda büyük bir damping yapmış ve faturalı garantili ürünler satan bir yer www.saatinadresi.com. Buradan aldım ben gözlüğümü,almadan da Luxoticca ile görüşüm yetkili bayi onayı aldım.

Bir diğer konu; Lütfen polarize gözlükleri belli bir süre denemeden almayın.Yıllardır araba kullanırım.Torpidodan cama yansıyan görüntü beni bu hiç rahatsız etmiyordu polarize olayını bilmeden. Aldım ama bu sefer hiç alakası olmayan yansımalar görüyorum araçların iç taraflarında ve bu gözüme daha çok takılır oldu. Önceden gördüğünüz bir kaç kötü şeyi görmüyorsunuz tamam ama kötü olan bazı şeyleri de görmeye başlıyorsunuz. Aman dikkat...

Heyyoo
    • Onbaşı
      21 Mesaj
      09 Haziran 2010 11:48:38
      Sevgili arkadaşım gözlüğü gözüne taktığında sol cama denk gelen gözlük camının kenar kısmında kabartma BL yazması gerekli.Ama lazer değil sadece kabartma renksiz olacak birde .

• Yüzbaşı
      400 Mesaj
      09 Haziran 2010 11:54:21
      başlığı orjinal bay bayan nasıl anlaşılır diye okudum

Şansın gerçekleşmesi için önce siz hazır olmalısınız. Şans hiçbir zaman aptalların peşinden koşmaz.
      Darrel Royal
    • Teğmen
      187 Mesaj
      09 Haziran 2010 11:56:26

quote:

Orijinalden alıntı: Révoltant

başlığı orjinal bay bayan nasıl anlaşılır diye okudum

ray

• Yarbay
      3813 Mesaj
      09 Haziran 2010 12:00:47
      Gözlerin hassassa eğer, gözlüğü taktıktan 10dk sonra anlarsın. Benim gözlerim o kadar hassas ki, sahte gözlüğü 1-2 dk taktıktan sonra midem bulanmaya başlıyor. Feci şekilde rahatsız ediyor
      (kalitesiz cam gelen görüntüyü bozuyor, onunla ilgili bir olay)

Macbook Air 13.3"
      HTC 10
    • Yüzbaşı
      884 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Nemfomani

09 Haziran 2010 12:01:01
      Gözlüğün öncelikle sol üst camında lazerle yazılmış Ray-Ban yazısı bulunmalı.Sağ camının en sağ orta kısmında RB logosu bulunmalı.Sonra sol çervece çubuk iç tarafında Made in İtaly yazısı , sağ çerçeve çubuğunda ise gözlüğün modeli yazmalı.Gözlüğün buruna yapışan iki tutacında yine RB logosu bulunmalı.son olarakda gözlüğün üst burun kıvrımının içinde yine made in italy yazısı yazmalıdır.

• Yüzbaşı
      731 Mesaj
      09 Haziran 2010 12:25:02
      kolay kolay anlasılmaz kardes adam gözlügü alıp incelicekmi

Eğitim Birliği 15'İNCİ P.EĞT.TUG.KH. VE KH.BL./AMASYA MERKEZ

Esas Birliği 7'NCİ KOR. 107'NCİ TOP.A. ÖLÇME VE HEDEF TESPİT BL./ŞANLIURFA SİVEREK
    • Teğmen
      200 Mesaj
      07 Nisan 2011 03:28:16

quote:

Orijinalden alıntı: aadolunay

Merhabalar, orijinal raybanı anlamak hayli güç.Neredeyse optikçiler bile bu işten bunalmış durumda çünkü imitasyonlar da gerçek kadar iyi. En belirgin yanı ağır olması sahtelerinin. Bir de içindeki garanti belgesi burada illaki bir firmanın kaşesi ve imzası olmalı. RB yazısı burun pedlerindeki yazı falan hepsi harikulade bir şekilde taklidinde de var ve gg'da falan bunlardan çok sayıda bulmak mümkün.
      Gelelim meselemize.
      Amerikadan geldi, hediye geldi, öyle geldi böyle gitti inanmayın. Gidin ve yetkili bir bayiden FATURALI, Garanti belgeli ürün alın. Aradaki 50-100 TL için bu tip şeylere katlanmayın derim. İşte size şu anda büyük bir damping yapmış ve faturalı garantili ürünler satan bir yer www.saatinadresi.com. Buradan aldım ben gözlüğümü,almadan da Luxoticca ile görüşüm yetkili bayi onayı aldım.

Bir diğer konu; Lütfen polarize gözlükleri belli bir süre denemeden almayın.Yıllardır araba kullanırım.Torpidodan cama yansıyan görüntü beni bu hiç rahatsız etmiyordu polarize olayını bilmeden. Aldım ama bu sefer hiç alakası olmayan yansımalar görüyorum araçların iç taraflarında ve bu gözüme daha çok takılır oldu. Önceden gördüğünüz bir kaç kötü şeyi görmüyorsunuz tamam ama kötü olan bazı şeyleri de görmeye başlıyorsunuz. Aman dikkat...

bir insan kendi sitesinin reklamını yapar da bu kadar belli etmez ki.mesaj sayısı da 1

• Yüzbaşı
      341 Mesaj
      07 Nisan 2011 07:05:09
      Youtube'da bu konu hakkında güzel videolar var. Ben de Wayfarer alırken izlemiştim ama aldığım yerin zaten sahte satması gibi bir olay yok. Metrocity'den aldım.

Sağ tarafta RB yazısı.
      Sol üstte Ray-Ban yazısı.
      Saplarında seri numarası ve modeli olması lazımdı.

Bu arada aviatorlar eskidi artık ve sakar olan kişiler almasın. Düşürdüğü gibi kırılır o gözlük. Bu yüzden ben Wayfarer aldım.

◄Pasta sever misin? O zaman tıkla!►
    • Yarbay
      3554 Mesaj
      07 Nisan 2011 08:30:40
      police lerede bakın dostlar gerçekten süper marka.

• Teğmen
      215 Mesaj
      29 Ağustos 2011 17:41:43

quote:

Orijinalden alıntı: Mütercim

Youtube'da bu konu hakkında güzel videolar var. Ben de Wayfarer alırken izlemiştim ama aldığım yerin zaten sahte satması gibi bir olay yok. Metrocity'den aldım.

Sağ tarafta RB yazısı.
      Sol üstte Ray-Ban yazısı.
      Saplarında seri numarası ve modeli olması lazımdı.

Bu arada aviatorlar eskidi artık ve sakar olan kişiler almasın. Düşürdüğü gibi kırılır o gözlük. Bu yüzden ben Wayfarer aldım.

Hocam wayfarer model bu sene oldukça moda. Ben de almayı düşünüyorum ne kadar verdiniz wayfarer'a :)) ?

Düşünün, Yaşayın, Korkmayın!
    • Yüzbaşı
      341 Mesaj
      29 Ağustos 2011 20:37:53

quote:

Orijinalden alıntı: crazyceyo34

Alıntıları Göster

Hocam wayfarer model bu sene oldukça moda. Ben de almayı düşünüyorum ne kadar verdiniz wayfarer'a :)) ?

183TL verdim ama ben aldığımda Shopping Fest vardıi indirim sağlıyordu bir de nakit parayla aldım, ona da indirim yapmışlardı vs.

• Binbaşı
      1915 Mesaj
      01 Eylül 2011 13:14:13
      bende almayı düşünüyorum http://www.raybangozluk.net/ buradaki gözlükler çok uygun. güvenilir mi ki?

• Yüzbaşı
      606 Mesaj
      01 Eylül 2011 13:17:49
      Ray-Ban ın sahtesini yapan bir firma var, orjinalinden ayırt etmek mümkün olmuyor. Tek çare, almak istediğiniz gözlüğün kodunu not almanız ve hem web sitesinden hem tanınmış bir gözlükçüde kodları eşleştirmektir. Üç noktada da aynı gözlük çıkıyorsa problem yok..

• Yüzbaşı
      370 Mesaj
      05 Mayıs 2012 16:16:40
      quote:

Orijinalden alıntı: bakidoruk

Ray-Ban ın sahtesini yapan bir firma var, orjinalinden ayırt etmek mümkün olmuyor. Tek çare, almak istediğiniz gözlüğün kodunu not almanız ve hem web sitesinden hem tanınmış bir gözlükçüde kodları eşleştirmektir. Üç noktada da aynı gözlük çıkıyorsa problem yok..

o siteyi acaba açıklayabilirmisiniz?

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      05 Mayıs 2012 16:24:58
      Benim babamın eski bir rayban gözlüğü var. Orjinal aldım diyor ama o ray ban yazısı tırtıklı camın içine yazılmamış yani. Tırnakla kazımaya çalışıyorum kazınıyor ama zarar görmüyor yazı. Bayağı eski ama sizce orjinal midir? Ben o rayban yazısını eski bir gözlük olduğu için öyle yazıldığını umuyorum..

Bana cevap verirken alıntı yaparsanız sevinirim. Zira her mesaj attığım konuyu takip edemiyorum.

Vaktin varsa göz at.. | Boşlukta Olmak.. | Çikolatalı Muz | Rüya içinde rüya içinde rüya gördüm.. | Köpeğimden Kareler Bol SS'li
    • Yarbay
      5312 Mesaj
      05 Mayıs 2012 16:28:13
      quote:

Orijinalden alıntı: F5

Benim babamın eski bir rayban gözlüğü var. Orjinal aldım diyor ama o ray ban yazısı tırtıklı camın içine yazılmamış yani. Tırnakla kazımaya çalışıyorum kazınıyor ama zarar görmüyor yazı. Bayağı eski ama sizce orjinal midir? Ben o rayban yazısını eski bir gözlük olduğu için öyle yazıldığını umuyorum..

rayban yazısı camın içine yazılmıyor, R ve B harfleri camın içine lazerle işlenmiş oluyor orjinallerde. eski modellerde varmı bilmiyorum tabiki.

Katılım tarihi: 8 Ocak 2005

You can breathe. You can blink. You can cry. Hell, they're all gonna be doing that.

Negan

• iOS Beta Kullanıcısı
      2377 Mesaj
      05 Mayıs 2012 16:55:09
      Made in italy yazısı tırtıkıl değilse istemişlerdir diye biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

La langue que tout le monde sait, n'est pas la langue.
      GENÇLERBİRLİĞİ
      Hayaller Las Vegas, gerçekler Çankırı Caddesi.
      VICTOR G701 BİLGİSAYAR İNCELEMESİ
    • Yüzbaşı
      335 Mesaj
      05 Mayıs 2012 17:09:23
      quote:

Orijinalden alıntı: Tyler Durden

Alıntıları Göster

rayban yazısı camın içine yazılmıyor, R ve B harfleri camın içine lazerle işlenmiş oluyor orjinallerde. eski modellerde varmı bilmiyorum tabiki.

R B yazısı sahtelerdede var hocam

• Yüzbaşı
      423 Mesaj
      24 Mayıs 2012 14:35:34
      uzun süreler rayban kullanmış birine gözlüğü taktır 3 sn filan sürecektir anlaması

• Yüzbaşı
      423 Mesaj
      24 Mayıs 2012 14:38:59
      quote:

Orijinalden alıntı: 50.cal

Alıntıları Göster

R B yazısı sahtelerdede var hocam

hiç bir emitasyon üründe lazerli rb yazısı yoktur çünki en iyi emitasyon gözlüğün geliş fiyatı 4,5 dolardır hani bu 50 60 liraya satılan gözlükler işte . lazerli yazının maliyeti ise zaten bu tutar kadardır . silik şekilde rb yazısı koymak lazerle yazmak deildir .

• Çavuş
      54 Mesaj
      27 Haziran 2012 00:10:40
      "MARKA SEZONU" arkadaşlar lütfen bu siteye dikkat edin çok pis kazık atıyorlar. Hem dandik işporta işi gözlük gönderiyorlar bunu da geçtim alay eder gibi bir de hasarlı ürün gönderiyorlar. Ürün Sinan İNCE adında İstanbul Fatih Mimar Kemalettin Mah.'den gönderiliyor telefonlara ulaşılmıyor, maillere cevap verilmiyor...

• Yüzbaşı
      625 Mesaj
      04 Temmuz 2012 14:33:45
      Arkadaslar benim acil bir sorum olacak.simdi umredeyim medinede benim arkadasim bir gozluk almis alivator modellerinden umarim dogru yazmisimdir neyse. Burada yazan her seye baktim gozlukte var gittim iste o gozlukle bir dukkana gozlugun aynisi benzer modellerine bes yuz lira bir fiyat soylediler arkadasim yuz liraya almis. Simdi bende wayfarer bir model almak istiyorum gittim iki yuz yirmi bes lira fiyat istedi aynisini gittim ilk sordugum yerde sordum tekrar bes yuz lira gibi bir fiyat istedi. Yaninda garanti felan veriyor felan ama gercek olma ihtimali var midir yoksa hic bulasmayayim mi ne dersiniz iki yuz lirada az para degil amrikadan arkadasim gelecek ona aldiririm gelecegi zaman ? Mesajlarinizi bekliyorum .

• Yüzbaşı
      492 Mesaj
      04 Temmuz 2012 15:54:41
      rayban gözlüğü optikçiler ve trendyol da dahil hiç bir yerden almanızı tavsiye etmem.orjinalleri o fiyat değil çünkü 200 tl ye kampanya da olsa satılmaz.biraz araştırın kendi sitesinde 100 - 150 -190 usd olan gözlük burada nasıl 200 250 tl olsun vergi ve karla . 400 civarı fiyatlar mantıklı olabilir ve gerçek olabilir.camın içine rb kazınması doğrudur fakat nedense o p olayını sanırım polarize olanlara koyuyorlar yeşilimsi camlılarda var.

http://www.ray-ban.com/usa/sunglasses/rb2140/901

150 usd orjinal wayfarer 270 tl ye geliyor bu hesapla.yüzde 18 vergi ekle 318,6 tl oluyor .Bu fiyattan ucuz olanların hepsi çakmadır .Bazıları diyecek he trendol 100 tane alıyor ucuz olmazmı toptancıdır araştıran araştırsın kendi sitesinde daha ucuz raybanın böyle bir şey söz konusu bile olamaz.

aynı siteden aviator un 140 usd yani 302 tl
      gene aynı siteden polarize olanların +45 usd farkettiğini (yani 96 lira daha pahalı olduğunu) anlayabilirsiniz.

Sözün özü optikçiler bile çakma satıyor memlekette.Bir şekilde rayban.com dan tanıdığınıza sipariş ettirin abddeyken.Dİğer türlü 300 tl verip 30 liralık çakmayla gezersiniz ruhunuz duymaz.

Türkiye'de 400-500 arası fiyatlar orjinal olabilir.Ama 300-200-250 orjinal olması teorik olarak imkansızdır.

• Yüzbaşı
      492 Mesaj
      04 Temmuz 2012 15:56:46
      quote:

Orijinalden alıntı: cezager

Arkadaslar benim acil bir sorum olacak.simdi umredeyim medinede benim arkadasim bir gozluk almis alivator modellerinden umarim dogru yazmisimdir neyse. Burada yazan her seye baktim gozlukte var gittim iste o gozlukle bir dukkana gozlugun aynisi benzer modellerine bes yuz lira bir fiyat soylediler arkadasim yuz liraya almis. Simdi bende wayfarer bir model almak istiyorum gittim iki yuz yirmi bes lira fiyat istedi aynisini gittim ilk sordugum yerde sordum tekrar bes yuz lira gibi bir fiyat istedi. Yaninda garanti felan veriyor felan ama gercek olma ihtimali var midir yoksa hic bulasmayayim mi ne dersiniz iki yuz lirada az para degil amrikadan arkadasim gelecek ona aldiririm gelecegi zaman ? Mesajlarinizi bekliyorum .

son mesajıma bakabilirsin dostum.o fiyata olması imkansız 500 isteyen gözlükçüler mantıklı istiyor fakat onlara da güven olmuyor.abd den sitesinden aldırman en iyisi

• Binbaşı
      1234 Mesaj
      04 Temmuz 2012 16:01:08
      arkadaşlar mesela ben numaralı gözlük kullanıyorum ben nasıl güneş gözlüğü takacağım??
      Birde babamın 1992 model aviator kocaman camlı damla gözlüğü var rayban usa yazıyor burunkısmına gelen yerin üst tarafına bir plastik vardı eskilerinde
      ama orjinal ünlü bir optikçiden aldı kabı falan herşeyi var seri nosu rb yazısı ?

MERCEDES-BENZ TRAVEGO 15 SHD 2007 & MERCEDES-BENZ TRAVEGO 15 SHD 2012 6 sıra silindir 422 Bg
      ECZACI
    • Teğmen
      141 Mesaj
      17 Ağustos 2012 18:43:40
      Arkadaşlar bu sitedeki ürünlerin orjinal olduğuna nasıl emin olabilirim? Sizce sahte mi bu site güvenilir mi ben çözemedim http://www.rayban-turke...y-ban-wayfarer-c-79.html bir bakın siz de

*
      Bütün mesele ruhları görebilecek gözler edinebilmektir..

*
    • Binbaşı
      1572 Mesaj
      17 Ağustos 2012 19:03:29

• Er
      0 Mesaj
      27 Eylül 2012 17:22:25
      Değerli arkadaşlar,
      14 Yıllık bir gözlükçü ve kozmetikoptik.com'un optik departmanı yöneticisi olarak kullanıcıların kafasına takılan bu hususa çözüm bulma adına bazı önerilerde bulunacağım.
      Orijinal bir Ray-Ban gözlüğü satın alırken şu hususlara dikkat ediniz.
      1. Orijinal Ray-Ban'lerin Türkiye distribütörü-aynı zamanda dünya üreticiside olan- Luxottica Türkiye'dir. Aldığınız gözlüklerde kesinlikle bu distribütöre ait olan matbu olarak düzenlenmiş üzerinde seri numarası mevcut-dikkat fotokopi değil-garanti belgesini ve bu belgenin uygun yerlerine satın almış olduğunuz ürünün model numarası ve renk kodunun belirtilmesi sureti ile düzenlenmesini isteyiniz. Bu yaptığınız işlem satıcıyı bağlar nitelik taşır. Bu distribütor dışında da bazı yasal ithalatçılar mevcuttur ve yukarıda bahsi geçen hususların aynı titizlikle o ithalatçının bastırmış olduğu garanti belgesi ile düzenlenmesine de dikkat ediniz.
      2. Orijinal Ray-Ban'lerde -Eğer cam yekpare yani tek bir bütün cam değil ise- sağ cam şakak bölgesi üst köşesinde düzgün bir şekilde beyaz boya ile yazılmış Ray-Ban yazısı sol cam'da ise camın şakak tarafının orta kısmına denk gelen düzgün bir şekilde lazer ile kazınmış RB gravürü olmalıdır. Yekpare camlarda lazer gravürü aramayınız çünkü bu tür camlarda sadece beyaz boya ile yazılmış Ray-Ban logosu bulunur.
      3. Orijinal Ray-Ban'lerde satın almış olduğunuz ürünün cam ve çerçeve vida başlarına dikkatlice bakınız. Genelde sahte olan Ray-Ban'lerin bir çoğunda vida rengi ile gövde rengi arasında uyumsuzluklar ve vida başlarının deforme olması gibi durumlar mevcuttur.
      4. Genelde sahte Ray-Ban'ler Gümüş,Füme,Siyah ve Sarı renkli ürünlerde mevcuttur. Bu renkler en çok talep edilenler olduğu için sahte piyasası bunlar üzerine yoğunlaşmaktadır.
      5. Son dönemde dünya üreticisi ürünleri artık karekod ile göndermektedir. Eğer mümkünse bu karekodların garanti belgesi üzerine yapıştırılmasını talep ediniz.-Fakat bu husus bir zorunluluk değildir çünkü hala resmi distribütör bile kendi stoklarındaki ürünlerin tamamını karekodlu hale getirememiştir.- varsa yapıştırtın.
      6. Satın almış olduğunuz ürünün orijinal kutusunu ve silme bezini talep ediniz.
      ve son olarak mutlaka ve mutlaka Faturanızı talep ediniz.
      Umarım kafanızdaki sorulara yanıt bulabilme adına yardımcı olabilmişimdir. Sorularınız için tarafıma mail atabilirsiniz.
      Sevgiyle kalın...

• Binbaşı
      1943 Mesaj
      20 Mart 2013 22:06:43
      şöyle bir baktımda geçen zamanda verilen linklerin çoğu uçmuş zaman yine sahtekarları ortaya çıkarmış.

• Yüzbaşı
      423 Mesaj
      21 Mart 2013 12:12:08
      rb yazısı filan dinlemem 3 4 sn takmam yeterli orj olup olmadığını anlamak için . haa şuan süper kopyaları var dışardan görüntü amaçlı anlaşılmayan o başka

• Yarbay
      3996 Mesaj
      21 Mart 2013 14:04:40
      bu varken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi papy0n -- 21 Mart 2013; 14:07:11 >

• Bronz musun ?
    • afk ve nublardan sıkıldın mı ?
    • pm at sorununu çözelim.
    • ve ben hesabımı satıyorum.
    • Yarbay
      4047 Mesaj
      21 Mart 2013 16:23:16
      quote:

Orijinalden alıntı: papy0n

bu varken

bu varken Louis Vuitton Evidence Millionaire

• Onbaşı
      38 Mesaj
      21 Mart 2013 16:32:50
      Orjinal kullansan ne olur kullanmasan ne olur ?

• Çavuş
      54 Mesaj
      21 Mart 2013 17:26:05

Bunun modası geçti mi? Taksak gülerler mi ?

• Binbaşı
      1358 Mesaj
      21 Mart 2013 17:48:41
      quote:

Orijinalden alıntı: Gurkαn

Alıntıları Göster

bu varken Louis Vuitton Evidence Millionaire

Gözde çooook büyük duruyor bu gözlük şuana kadar sadece zenciler giyince tatlı duruyor bide kızlar Türk erkeğinin kafa yapısına hiç uygun bi gözlük değil

Katılım zamanı: 31 Ocak 2007
    • Yüzbaşı
      341 Mesaj
      23 Mart 2013 00:48:39
      quote:

Orijinalden alıntı: Estoque.

Bunun modası geçti mi? Taksak gülerler mi ?

Gülmezler ama artık geçti bunun modası. Yeni moda kemik çerçeve denebilir

• Yarbay
      3252 Mesaj
      24 Mart 2013 22:52:13
      o lazerle işlenmiş rb yazısını görünce çizilmiş sanmıştım ilk aldığım günlerde sonra dikkatli bakınca anladım.

• Onbaşı
      23 Mesaj
      24 Mart 2013 23:47:00
      http://www.kozmetikoptik.com/KMDefault.aspx

burası güvenilir midir ? alşveriş yapanlar bilgilendirirse güzel olur.

• Onbaşı
      22 Mesaj
      24 Mart 2013 23:49:28
      Ben alamazsam orjinal oldugunu anlarjm

• Çavuş
      40 Mesaj
      25 Mart 2013 00:10:03
      Yere vur eğer çatlamazsa cam orjinaldir

• Teğmen
      103 Mesaj
      25 Mart 2013 00:37:41
      quote:

Orijinalden alıntı: kenyack

Arkadaşlar ben bir arkadaşımdan gözlük almayı düşünüyorum. Ancak gözlüğün orijinal olup olmadığını bilmiyorum.
      ABDden getirdiğini söylüyor. Aviator modeline 150 lira istiyor. Gözlüğü kontrol ederken nelere dikkat etmeliyim ? Nasıl anlarım orijinal mi yoksa sahte mi olduğunu ?

Teşekkürler şimdiden ...

Bu arada kendisi orijinal olduğunu iddia ediyor ama bu devirde kimseye güven olmuyor

Eğer renkleri ayırt edebiliyosan orjinaldir fakat siyah görüyosan veya başını ağrıtıyosa güneşte baktığında o zaman sahtedir.

• Er
      0 Mesaj
      29 Mart 2013 09:21:06
      Buradaki ürünler hem orjinal hem uygun fiyatlı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerse -- 16 Ocak 2015; 12:32:57 >

• Yüzbaşı
      875 Mesaj
      29 Mart 2013 09:25:42
      bayi indirimlerini takip edin, bayiler dışında rayban almayın derim.

Go Long, Go Deep, Go State!
    • Yüzbaşı
      655 Mesaj
      29 Mart 2013 09:45:26
      quote:

Orijinalden alıntı: ermnzm

Sevgili arkadaşım gözlüğü gözüne taktığında sol cama denk gelen gözlük camının kenar kısmında kabartma BL yazması gerekli.Ama lazer değil sadece kabartma renksiz olacak birde .

• Onbaşı
      21 Mesaj
      20 Nisan 2013 13:36:24
      tr de en ucuz 461 tl olan gözlük bu sitede 135 tl siteyi tanıyan yada güvenlimi bilen biri varmı aramızda?

http://www.raybanshopon...71-aviator-flip-out.html

• Yüzbaşı
      366 Mesaj
      20 Nisan 2013 18:10:02
      Geçen sene aldığım bi tane ray-ban gözlüğüm var. YKM mağazasını belki bileniniz olur ordan aldım orjinal diye. Baya da para verdim. Gel Gelelim bugün bi abi aldı eline 'vay adamlar gercek gibi yapmış' dedi. 'Zaten orjinal' dedim. Güldü ve gözlüğün sapındaki Ray-ban ve model yazan yeri tırnağıyla kazımaya başladı ve soyuldu oralar. 'Orjinalinde bunlar çıkmaz' dedi. İçime şüphe düştü sizce sahte mi? Yardımcı olurmusunuz. Sağ camında RB yazısı yok ama sol da Ray-Ban yazıyor.

Gözlük modeli ; Ray-Ban RB 3471

• Teğmen
      220 Mesaj
      06 Haziran 2013 13:58:18
      optikçiden neredeyse 2 sene olacak rayban wayfarer 5121 optik aldım saplarının kulak tarafına gelen kısmı beyazladı yıkayınca tekrar siyahlaşıyor kuruduktan sonra veya silince tekrar beyazlaşıyor sanki aşırı derecede çizilmiş yada kireç tutmuş gibi

TU München Maschinenbauingenieur
    • Yüzbaşı
      666 Mesaj
      15 Haziran 2013 18:37:18
      Amcam bana orjinal rayban rb3358 getirdi izmirden optikçiye gösterdim adam orjinal gibi duruyo emin değilim dedi camın içinde de rb yazısı var ne yapmalıyım acaba

Sayfa: [1] 2   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> ORİJİNAL RAY BAN NASIL ANLAŞILIR ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.