Şimdi Ara

104 db - 109 db ÇOK FARK EDERMİ ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • X-FI TITANIUM PCI-E SES KARTI bu ses kartı 166 TL

CREATIVE X-FI XTREME Gamer Fatal1ty Pro Ses Kartı 195 tl

eski kartım CREATIVE X-FI XTREME GAMER FATAL 1 di ve bozuldu GARANTİ DIŞI KALDI
    tamiride mümkün değilmiş yuvadaki dişlilerden birisi kopmuştu
    şimdi
    gene ses kartı alıcam sizce hangisini alayım ESKİ KART 1 sene olmadan bozulup gitti :(

oyunlar ve müzik filimlerden şuanki anakarta bağlı sesten hiç zevk almıyorum acayip fark var. Fakat bu 104 db TİTANIUM

GAMER FATAL 1 ise 109 db bu nedir? çok fark edermi?

• dB konusunda belirleyici olan ses sistemidir. O kadar pahalı bir ses sisteminiz/kulaklığınız yoksa farkı fark edemezsiniz.

Burada önemli olan boş slotunuz pci mi pciex mi size daha uygun.

boş uygun pci slotunuz varsa

Harici decoderli ses sisteminize filmin orijinal ham sesini aktarmak sizin için önemliyse, anakartınızda da spdif çıkış yoksa eski seri kartı tercih ediniz.
    yeni seri (DDL/DTS Connect destekli) kartlar passtrougt u desteklemiyor. Ancak bu kartlarda 5.1 sesi encode edebiliyor. Asıl fark burada.

Analog bağlantıyla bağlanıyorsanız sadece slota göre karar veriniz.

Ayrıca yeni seri kartlarda kasa ön audio bağlantısı standart, eski serilerde standart dışı.
  • kardeş çok güzel anlatmışsında benim bilgim tam değil senin anlattıklarını tam anlayamadım. :(
    duyduğuma göre Z5500 olanlar kendi decoder kendi içinde olduğundan OPTIC bağlamanın mantıksız olduğunu çok duydum bu forumlarda

örnek biride şöyle yorumlamış "bazı arkadaşlar z5500 ü optik kullanıyor 5+1 in bi anlamı kalmıyor seskartının bi anlamı kalmıyor seskartı 6 kanal ayırmak içindir sesleri ayırmak içindir siz optik çıkışa bağlarsanız steryo alırsınız tabi bu nu z5500 yok ediyor kendi içindeki kartla 6kanala dönüştürüyor ses kartları 3jack yani 6 kanalla bağlanır arkadaşların dikkatine"

Kardeş Anakartımda 1 tane PCI EXP. slotu var ondada ekran kartı takılı sonrada 3 tanede normal slot var tam anlamıyorum yani alacağım ses kartı anakart ile uyuşmazlık yapmaz demi bu TITANYUM olan?
    db olayını ses sistemi belirleyecek demişsin bende Z5500 var sence hangsini alayım? anakartım GIGABYTE P35 S3

257 tlye aldığım ses kartı bugün öğrendim garanti dışı kalmış harbi üzüldüm fakat ses farkı çok fazla kalite çok önemli oyunlarda filimler müzikte gene 200 tl limit ile hangisini almalıyım?

• anakartında pcix X1 ler X16 ya çok yakın. pcix alırsan ekrankartının soğumasına engel olur.
    bence pci olanı al.

2. el düşünürsen bu link baya uygun. (satıcıyı tanımam bilmem tüm sorumluluk sizindir)
    http://forum.donanimhaber.com/m_31580313/tm.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: keleminabi

anakartında pcix X1 ler X16 ya çok yakın. pcix alırsan ekrankartının soğumasına engel olur.
    bence pci olanı al.

2. el düşünürsen bu link baya uygun. (satıcıyı tanımam bilmem tüm sorumluluk sizindir)
    http://forum.donanimhaber.com/m_31580313/tm.htm

Evet aynı sorun arkadaşımdada oldu. Yaz aylarında boşta 52 derecede çalışan ekran kartı 57 dereceye kadar çıktı. Yükte 70 dereceye yaklaştığını söylüyordu.

Düzeltme : imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpxtreme -- 11 Mayıs 2009; 20:34:10 >
  • arkadaşlar hangisini almalıyım TİTANYUMUN THX sertifikası varmı? X-FI TITANIUM PCI-E SES KARTI bu ses kartı 166 TL
    gönlümde bu geçiyor GAMER bozuldu soğudum ondan
  • Auzentech X-FI Prelude al.
    Bu marka ve model'i iyice bir incele ve test sonuçlarına bak dostum,
    Diğerlerini görmezsin bile : ))
    http://www.auzentech.com/site/products/x-fi_prelude.php
  • seviye olarak bakarsan 4 db azımsanmayacak bir rakamdır.Hatta hayati önem bile teşkil edebilir belli yerlerde.
  • kaanaysel KARDEŞ bir arkadaşım daha gösterdi o kartı Auzentech X-FI Prelude benimde hoşuma gitti EAX 5.0 desteği var fakat OYUNLAR için performansı daha önemli sonra MÜZİK VE FİLİM GELİYOR
    Auzentech X-FI Prelude BU KARTIN THX sertifikası yokmu? ben göremedim...
    Arkadaşım Almanyaya gidicek 29 temmuzda eğer fiyatı daha uygunsa 200 tl yeterse onu alıcam
  • Auzentech de de sonuçta x-fi çipi ve 64 mb ram var. Bence oyunda iyi olması lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: keleminabi

dB konusunda belirleyici olan ses sistemidir. O kadar pahalı bir ses sisteminiz/kulaklığınız yoksa farkı fark edemezsiniz.

Burada önemli olan boş slotunuz pci mi pciex mi size daha uygun.

boş uygun pci slotunuz varsa

Harici decoderli ses sisteminize filmin orijinal ham sesini aktarmak sizin için önemliyse, anakartınızda da spdif çıkış yoksa eski seri kartı tercih ediniz.
    yeni seri (DDL/DTS Connect destekli) kartlar passtrougt u desteklemiyor. Ancak bu kartlarda 5.1 sesi encode edebiliyor. Asıl fark burada.

Analog bağlantıyla bağlanıyorsanız sadece slota göre karar veriniz.

Ayrıca yeni seri kartlarda kasa ön audio bağlantısı standart, eski serilerde standart dışı.

dB konusunda belirleyici olan ses sistemidir katılıyorum

• THX sertifikası bulunan bir üründür. Üzerindeki Chip zaten Creative'in ürettiği X-FI çipidir.
    Fakat farklı olan şey detaylarda saklı Auzentech X-FI Prelude'de...
    Mesela tamamen katı kapasitörler, direk Optic çıkış, Değiştirilebilir OPAMP chip'i ve en güzeli elindeki sistemde Dolby Digital gibi digital ortam kodlarını çözemeyen bir sistem yoksa bile ses kartı bunu senin için yapabiliyor ve üzerindeki 64MB ram sayesinde işlemciye güç yüklemeden kendi başına hallediyor hepsini.
    Ayrıca benim en hoşuma giden ve en önemli özellik bence, Sürücüleri her zaman güncelliyorlar.
    Soundblaster'ın resmi sitesine gir ve oradan X-FI 'ın sürücülerine bak hepsi eski sürücüler.
    Hiç hata oluşmamış mı sence bu sürücülerde, ya da herkes memnun mu?Hayır değil.
    Auzentech bu konuda soundblaster'dan çok daha çalışkan ve yazdığın şikayetleri birebir inceleyip değiştiriyorlar.
    Ben ilk çıkan driver'larda Kanal sayısını değiştirdiğimizde Denetim Masasından değişmiyor demiştim ve yeni yayınlanan sürücüde buna dikkat edeceğiz dediler ve gerçektende yeni sürücülerde bu sorunu çözmüşlerdi. Bunlar güzel hareketler ve müşteriye değer veriyorlar.
    14Yıldır bilgisayar kullanıyorum, ilk ses kartımda Creative'di 14Yıl boyunca bu böyle devam etti ama Auzentech bu sefer bu tabu'mu kırdı.
    Elindeki sistem bendeki sistem ile aynı ve beton zeminli bir ortamda (yaklaşık 30metrekare) alanda inletirsin ortalığı.
    104DB ile 109DB arasındaki ses düzey farkını anlamayabilirim, o kadar sabredebileceğimi sanmıyorum ama Zaten o düzeyde değil saatlerce, dakikalarca bile oyun oynayamaz, müzik dinleyemez ve film seyredemezsin ;)
    Auzentech X-FI Prelude al, gerisi inan bana hikaye...

quote:

Orjinalden alıntı: BLADE66

kaanaysel KARDEŞ bir arkadaşım daha gösterdi o kartı Auzentech X-FI Prelude benimde hoşuma gitti EAX 5.0 desteği var fakat OYUNLAR için performansı daha önemli sonra MÜZİK VE FİLİM GELİYOR
    Auzentech X-FI Prelude BU KARTIN THX sertifikası yokmu? ben göremedim...
    Arkadaşım Almanyaya gidicek 29 temmuzda eğer fiyatı daha uygunsa 200 tl yeterse onu alıcam

• Creativein resmi sitesine bakarsanız titanium serisinin db değeri 109db.Baktığınız sitelerde yanlış yazılmış.Creative in kendi sitesindeki özellikler geçerli.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.