Şimdi Ara

Adını Hatırlayamadığınız Filmleri Buraya Sorunuz (199. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
20.004
Cevap
782
Favori
1.600.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Meskalamdug

mutlaka tanınan bir film ama hatırlayamıyorum:

Zombi konseptli. Bir yerde göle uçak düşüyordu. Uçakta taşınan madde herneyse içme suyundan insanları etkiliyordu. O bölgeyi devlet ya da bir örgüt komple izole ediyordu hastalık yayılmaması için. Başrol karakteri şerif ya da polis olması lazım. Birşeylerin ters gittiğini anlıyordu telefonlar çekmeyince. Bölge olduğu gibi karantinaya alınıyordu. Eşini hastalığa yakalandığı için hastaneye falan kapatıyorlardı. Filmin sonunda bombandırman uçağı ile bütün bölgeyi havaya uçuruyorlardı. Adam ile eşi kamyonla kaçarak kurtuluyordu bölgeden. Devamı gelecek bir film hatta.

aranıyor.
  • Arkadaşlar mrb. eskiden izlemiştim yaklaşık 10 yıl önce o filmi birdahada bulamadım belki siz biliyorsunuzdur :) Film bir uzaylı filmi anne baba çocuk arabada giderlerken otoyolda bir ışık topu hızlıca arabanın üstünden geçiyo geri geliyo geziyo felan. daha sonra arada 5 saat kayıp zaman oluyor birden uyandıklarında saat 5 saat sonra olmuş ama o 5 saat neredeler :) arabanın arkkasında ufaklığın kamerası açık kalıyor o 5 saati anltıyor. uzaylılar geliyor bunları kaçırıyor gemilerine götürüyorlar . kameranın kayıtta olduğunu sonradan anlıyor uzaylılar ve insan gibi giyinip o kaçırdıkları kişileri bulmaya çalışıyorlar yakım elbise giyiyorlar gözlük takılıyorlar bir tanesinin gözlüğü çıkınca gözleri simsiyah belli oluyor yani uzaylı olduğu :) hatırladıklarım bunlar film ile ilgili
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeadSnow

quote:

Orijinalden alıntı: DeadSnow

Arkadaşlar bir film vardı,adama diyorlardı ''Las vegas a 1 saat 45 dakikada gidersen sana bilmem kaç para.'' imdb puanı 4 civarlarındaydı,yarış filmi.Adam las vegas a tam 1 saat 45 dakikada gidiyordu bu arada uyuşturucu ulaştırıyordu birine..Daha fazla izleyememiştim zaten filmi işim çıkmıştı,bu filmi bilen varmı ?

Buldum filmi arkadaşlar redline film.Imdb puanı 3.7 miş :D

Abi imdb ye bazı filmler de güven olmuyo kısacası Arkadaş tavsiyesi daha iyi. İmdb ye göre film izlemeyi yıllar önce bıraktım o film en az 6.0 yı hak ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akahoshi -- 21 Kasım 2012; 0:01:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 41FurkanB41

quote:

Orijinalden alıntı: akahoshi
    ............

robocop oolabilir mi?? 2 tane filmi var :)

Robocop deil abi sağol cevap için ama.
    Sadece olağanüstü bir bilgisayar var. Bilimkurgu deil yani böyle cyborg tarzı şeyler yok robocop falan.
    Eagle Eye ( Kartal göz ) deil onu izledim ben.

Bu filmi izleyince aklıma başka film geldi. Anlatayım.
    Bir çocuğa telefon geliyo gene . Kumarhanede bi oyun makinası var çocuğa telefon geliyor. Şu saniye oyna diye , çocuk oynadı ve para kazandı . Sonra çocuk bırakmak istedi . O sıradada bir trafik kazası oldu söyliyceği adam öldü.

( Az bi bilgi verdim ama bu film olabilirmi ) Ordada bilgisayar vardı .

( Filmin sonunda Bilgisayar bi hangar gibi yerde Somut olarak duruyo işlemcisi falan .Bir araba büyüklüğünde. Sonra 1 kadın 1 adam var pc nin yanına gidip Yasa söylüyor işte bilgisayara bilgisayarda kendini kapatıyor.
    Not : Bilgisayar hiçbir yasaya karşı gelmeyerek şekilde yapılmış . ( Kadın bilgisayara diyorki : Amerika nın çıkarına ve yasalarına karşı geldiğin için .... tehdit oluşturuyorsun diyor kısaca )

FİLM SORUCAKLAR FİLMİ İZLERKEN EN AZ 1 OYUNCUYU HATIRLAMANIZ FİLMİ BULMAMIZDA YARDIMCI OLUCAKTIR. EN ETKİLİ SAHNELERİDE SÖYLERSENİZ ODA YARDIMCI OLUR BİZE BENDE HATIRLAMAYA ÇALIŞIYORUM AMA HATIRLAYAMIYORUM .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akahoshi -- 21 Kasım 2012; 0:22:24 >
  • quote:

quote:

quote:

............

Sadece olağanüstü bir bilgisayar var. Bilimkurgu deil yani böyle cyborg tarzı şeyler yok robocop falan.

Bir çocuğa telefon geliyo gene . Kumarhanede bi oyun makinası var çocuğa telefon geliyor. Şu saniye oyna diye , çocuk oynadı ve para kazandı . Sonra çocuk bırakmak istedi . O sıradada bir trafik kazası oldu söyliyceği adam öldü.

( Filmin sonunda Bilgisayar bi hangar gibi yerde Somut olarak duruyo işlemcisi falan .Bir araba büyüklüğünde. Sonra 1 kadın 1 adam var pc nin yanına gidip Yasa söylüyor işte bilgisayara bilgisayarda kendini kapatıyor.
    Not : Bilgisayar hiçbir yasaya karşı gelmeyerek şekilde yapılmış . ( Kadın bilgisayara diyorki : Amerika nın çıkarına ve yasalarına karşı geldiğin için .... tehdit oluşturuyorsun diyor kısaca )

FİLM SORUCAKLAR FİLMİ İZLERKEN EN AZ 1 OYUNCUYU HATIRLAMANIZ FİLMİ BULMAMIZDA YARDIMCI OLUCAKTIR. EN ETKİLİ SAHNELERİDE SÖYLERSENİZ ODA YARDIMCI OLUR BİZE BENDE HATIRLAMAYA ÇALIŞIYORUM AMA HATIRLAYAMIYORUM .

Terminal Error (2002)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sol_prymus

Arkadaşlar mrb. eskiden izlemiştim yaklaşık 10 yıl önce o filmi birdahada bulamadım belki siz biliyorsunuzdur :) Film bir uzaylı filmi anne baba çocuk arabada giderlerken otoyolda bir ışık topu hızlıca arabanın üstünden geçiyo geri geliyo geziyo felan. daha sonra arada 5 saat kayıp zaman oluyor birden uyandıklarında saat 5 saat sonra olmuş ama o 5 saat neredeler :) arabanın arkkasında ufaklığın kamerası açık kalıyor o 5 saati anltıyor. uzaylılar geliyor bunları kaçırıyor gemilerine götürüyorlar . kameranın kayıtta olduğunu sonradan anlıyor uzaylılar ve insan gibi giyinip o kaçırdıkları kişileri bulmaya çalışıyorlar yakım elbise giyiyorlar gözlük takılıyorlar bir tanesinin gözlüğü çıkınca gözleri simsiyah belli oluyor yani uzaylı olduğu :) hatırladıklarım bunlar film ile ilgili

• quote:

quote:

quote:

............

Aklına gelen diğer film

• kusura bakma yalnis yazdim galiba filmin ismini hatirlayamiyorum burasi aklimda kalmis filmde bu kismini hatirliyorum bir kiz oluyor onun cocugu oluyor terk edilmis yerde kizin saci sari oluyor dusmani sisman oluyor cocugu almaya calisiyor amma beceremiyor cocugu birileri goturup ordan uzaklasiyor kizin sisman dusmani anenin kafasindan vuruyor anesi oldugune gore sut icin cocugu kaciran bara geliyor orda kiz arkadasi oluyor simdiden tesekkurler .............
  • beyler geçen ramazan ayında star tvde bi film vardı,eski zamanlarda iki adam toplayıcılık avcılıkla yaşayan kabilesini terk ediyordu,dünyanın değişik yerlerine gidiyorlardı,konusu dinle de ilgiliydi,sonunda bunlar mısırlı mı ne öyle bi din adamını alt ediyordu

bir de ikinci dünya savaşında bir japonla sanıyorum bir amerikan aynı adaya düşüyorlardı,aralarında tatlı bir rekabet oluyordu,izleyeli baya oldu bu filmi.

bulmamda yardım edebilecek var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: | OMG! |

beyler geçen ramazan ayında star tvde bi film vardı,eski zamanlarda iki adam toplayıcılık avcılıkla yaşayan kabilesini terk ediyordu,dünyanın değişik yerlerine gidiyorlardı,konusu dinle de ilgiliydi,sonunda bunlar mısırlı mı ne öyle bi din adamını alt ediyordu

bir de ikinci dünya savaşında bir japonla sanıyorum bir amerikan aynı adaya düşüyorlardı,aralarında tatlı bir rekabet oluyordu,izleyeli baya oldu bu filmi.

bulmamda yardım edebilecek var mı acaba?

1. Film

2. Film de , tatlı rekabetten kastın komedi filmi olduğu mu acaba? Eğer komedi değil de savaş filmi ise ...

The Last Bullet (1995)

http://www.sinemalar.com/film/129934/the-last-bullet
  • quote:

Orijinalden alıntı: obili

1. Film

2. Film de , tatlı rekabetten kastın komedi filmi olduğu mu acaba? Eğer komedi değil de savaş filmi ise ...

The Last Bullet (1995)

http://www.sinemalar.com/film/129934/the-last-bullet

1. film 10000bc değil hocam,o filmde iki arkadaş köyden ayrılıyorlardı,başlarına komik olaylar falan geliyordu,film aynı 10000 bc gibi ama macera filmi değil komedi filmi,filmin isminde F harfi geçiyordu yanlış hatırlamıyorsam,çok aradım ama bulamadım

2. film doğru sanırsam,çok önce izlemiştim hatırlayamıyorum tam,izleyeyim bu filmi.

Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi | OMG! | -- 21 Kasım 2012; 15:16:43 >
  • Arkadaşlar bir film var,arkadaşımın kardeşi söylüyor çok izlemek istiyor filmi bir yerde görmüş,iyi insanlar mavi,kötüler kırmızı kıyafet giyinmiş.Macera filmi galiba.Eğer böyle bir film varsa ismini söyleyebilir misiniz ? Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ColdShadow

zamanında cine 5 te çokça yayınlanan bir filmdi. googleda konusunu vs. yazarak malesef bulamadım.

3-4 arkadaş lüks bir karavan veya modifiye bir otübüsle(tam emin değilim) eşleriyle vedalaşıp eğlenmeye çıkarlar. gidecekleri yer yerine çetelerin olduğu acayip bir semte girerler. başlarına bir sürü bela gelir.

yardım lütfen :)

Judgment Night (1993) Hüküm Gecesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: airnavy

benim yıllar önce izlediğim bir filmdi ortalarında felan izledim. neyse bir adamın annesi hasta telefon geliyor oğlum gel diye(annesinden). adamda 25 yaşlarında bir genç parasıda yok otostop çekerek gitmeyi planlıyor bir kaç araç boyle değistirerek gidiyor en sonunda yolda biraz yürümek zorunda kalıyor , yürüdükçe annesiyle birlikte olan anıları canlanıyor. yürüdüğü yolda çok ıssız, bir mezarlığı görüp gidiyor içine bir adamın nmezar taşında olan bir sözü görüyor onu söylüyor sanırım içinde dünya ve eğlence kelimeleri geçiyor hatırlamıyorum ölünün isminide okuyor george gibi birşey neyse yola tekrar koyuluyor önüne bir araç çıkıyor ve durduruyor adam bunu alıyor yolda sohbet ediyorlar bi ara ismini soruyor adama adamda mezrlıktaki george isimli mezrtaşındaki aynı ismi ve soyadını söylüyor bizim başrol adamda korkuyor (birde başrol adamımızın içinden hep birileri konuşuyor akıl veriyor )bu içindeki ses adamdan kaçmasını ve kurtulmasını söylüyor , sürücüde aslında onu aldatan şeytandır. sürücü kılıklı şeytan kendini tanıtır ondan kaçmayacağını söyler. ona bir yol gösterir şu yol bitene kadar bir can almam gerek ya senin yada annenin der adamımız çok düşünür ve arabadan atlayıp kurtulmak ister ve arabadan atlar bir lunaparka girer kaçmaya çalışı arabada arkasından kovalar ,sürücü arabayı bırakıp kovalar çocuğun annesiyle geçirdiği anıları canlanır yine neyse adam sonunda kendi canını vermez hastaneye varır bir sürü kovalamaca sonunda annesini görür ve annesi sevinir adam derki bana telefon açtın bende geldim der anneside ben sana tlfn açmadım der böyle bişeydi tam hatırlamıyorum..... film yabancıydı bu arada çok kovalaması vardı ... bulan olursa sevinirim .

Riding the Bullet (2004)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pori

quote:

Orijinalden alıntı: airnavy

benim yıllar önce izlediğim bir filmdi ortalarında felan izledim. neyse bir adamın annesi hasta telefon geliyor oğlum gel diye(annesinden). adamda 25 yaşlarında bir genç parasıda yok otostop çekerek gitmeyi planlıyor bir kaç araç boyle değistirerek gidiyor en sonunda yolda biraz yürümek zorunda kalıyor , yürüdükçe annesiyle birlikte olan anıları canlanıyor. yürüdüğü yolda çok ıssız, bir mezarlığı görüp gidiyor içine bir adamın nmezar taşında olan bir sözü görüyor onu söylüyor sanırım içinde dünya ve eğlence kelimeleri geçiyor hatırlamıyorum ölünün isminide okuyor george gibi birşey neyse yola tekrar koyuluyor önüne bir araç çıkıyor ve durduruyor adam bunu alıyor yolda sohbet ediyorlar bi ara ismini soruyor adama adamda mezrlıktaki george isimli mezrtaşındaki aynı ismi ve soyadını söylüyor bizim başrol adamda korkuyor (birde başrol adamımızın içinden hep birileri konuşuyor akıl veriyor )bu içindeki ses adamdan kaçmasını ve kurtulmasını söylüyor , sürücüde aslında onu aldatan şeytandır. sürücü kılıklı şeytan kendini tanıtır ondan kaçmayacağını söyler. ona bir yol gösterir şu yol bitene kadar bir can almam gerek ya senin yada annenin der adamımız çok düşünür ve arabadan atlayıp kurtulmak ister ve arabadan atlar bir lunaparka girer kaçmaya çalışı arabada arkasından kovalar ,sürücü arabayı bırakıp kovalar çocuğun annesiyle geçirdiği anıları canlanır yine neyse adam sonunda kendi canını vermez hastaneye varır bir sürü kovalamaca sonunda annesini görür ve annesi sevinir adam derki bana telefon açtın bende geldim der anneside ben sana tlfn açmadım der böyle bişeydi tam hatırlamıyorum..... film yabancıydı bu arada çok kovalaması vardı ... bulan olursa sevinirim .

Riding the Bullet (2004)

Allah razı olsun dostum eywallah :))) bu film çok hoşuma gitmişti bir türlü ismini hatırlayamamıştım :) sağolasın
  • Riding the Bullet, Stephen King'in Karanlık Öyküler isimli kitabından bir hikayedir. Bunu da belirtmiş olayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grozny

msjımı tekrar upluyorum arkadaşlar gerçekden benim için önemli ;

filmi parça parça hatirliyorum umarım anlayabilirsiniz; uzun bir koridor ve koğuşlar var (hapisaneyi andırıyor) koğuşlarda kalan insanlar geceleri tüm kapıları sonuna kadar kitliyorlar çünkü etrafa inanılmaz soğuk veren bazı canlılar koridorlarda gezinmeye başlıyor kapı kolları felan hep buz tutuyor sabah olduğu zaman ise koğuşlarda kalanlar görev paylaşımı yapıyolar küçük çocuklara eğitim vs. yetişkinlerden bazıları ise bazı koğuşlar yani güvenli olmayan koşularda (zombi türü) bir tür virüsden etkilenmiş insanları geçip erzak vs.. toplamaya gidiyolar filmin bi yerinde küçük bi çocuk geliyor ve saklanan insanlar ona nasıl hayatta kaldığını felan soruyor filmin ilerleyen bölümlerinde yetişkinlerden biri bu aslında bi deney hepimiz kobayız diye gezinmeye başlıyor ve en sonunda kafayı yiyor(ki filmin en sonunda bu arkadaşın dediği doğru çıkıyor) ayrıca filmin sonunda kurtulan yok çoluk çocuk hepsi ölüyor bu filmi bilen duyan anımsayan varsa lütfen söylesin hayatımdaki en büyük soru işaretini gidermiş olursunuz şimdiden teşekkür ederim :)

+ek olarak filmin sonundan anladığım kadarıyla yani hatırladığım kadarıyla uzay zamanında geçen bir film çünkü film, biterken bi çeşit gezegenin (dünyada olabilir çünkü paramparça olmuş) üzerindeki çok büyük bir kapsülün içinde tüm olayların geçdiğini anladığımız bir sahneyle bitiyor

Bu filmi ben de arıyorum. Kanal D'de iki defa izlemiştim. Bu insanlar dünyada yerin altında kanalizasyon gibi büyük bi yerde yaşıyorlar. Filmin sonunda tamamen saldırıya uğradıkları için, belki bir ihtimal yukarıda hayat vardır diyerek dışarı çıkıyorlar. Hayatta kalıp da yukarı çıkanlar bir çocuk ve bir yetişkindi sanırım. Çıktıklarında her yerin donmuş olduğunu görüyorlar, hayat tamamen bitmiş. Ve yaratıkların onlara hemen saldıracağını da biliyorlar. Bir banka oturuyorlar ve birkaç saniye sonra yaratıklar bunların üstüne çullanıyor... Kurtulan olmuyor filmde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pori

quote:

Orijinalden alıntı: Grozny

msjımı tekrar upluyorum arkadaşlar gerçekden benim için önemli ;

filmi parça parça hatirliyorum umarım anlayabilirsiniz; uzun bir koridor ve koğuşlar var (hapisaneyi andırıyor) koğuşlarda kalan insanlar geceleri tüm kapıları sonuna kadar kitliyorlar çünkü etrafa inanılmaz soğuk veren bazı canlılar koridorlarda gezinmeye başlıyor kapı kolları felan hep buz tutuyor sabah olduğu zaman ise koğuşlarda kalanlar görev paylaşımı yapıyolar küçük çocuklara eğitim vs. yetişkinlerden bazıları ise bazı koğuşlar yani güvenli olmayan koşularda (zombi türü) bir tür virüsden etkilenmiş insanları geçip erzak vs.. toplamaya gidiyolar filmin bi yerinde küçük bi çocuk geliyor ve saklanan insanlar ona nasıl hayatta kaldığını felan soruyor filmin ilerleyen bölümlerinde yetişkinlerden biri bu aslında bi deney hepimiz kobayız diye gezinmeye başlıyor ve en sonunda kafayı yiyor(ki filmin en sonunda bu arkadaşın dediği doğru çıkıyor) ayrıca filmin sonunda kurtulan yok çoluk çocuk hepsi ölüyor bu filmi bilen duyan anımsayan varsa lütfen söylesin hayatımdaki en büyük soru işaretini gidermiş olursunuz şimdiden teşekkür ederim :)

+ek olarak filmin sonundan anladığım kadarıyla yani hatırladığım kadarıyla uzay zamanında geçen bir film çünkü film, biterken bi çeşit gezegenin (dünyada olabilir çünkü paramparça olmuş) üzerindeki çok büyük bir kapsülün içinde tüm olayların geçdiğini anladığımız bir sahneyle bitiyor

Bu filmi ben de arıyorum. Kanal D'de iki defa izlemiştim. Bu insanlar dünyada yerin altında kanalizasyon gibi büyük bi yerde yaşıyorlar. Filmin sonunda tamamen saldırıya uğradıkları için, belki bir ihtimal yukarıda hayat vardır diyerek dışarı çıkıyorlar. Hayatta kalıp da yukarı çıkanlar bir çocuk ve bir yetişkindi sanırım. Çıktıklarında her yerin donmuş olduğunu görüyorlar, hayat tamamen bitmiş. Ve yaratıkların onlara hemen saldıracağını da biliyorlar. Bir banka oturuyorlar ve birkaç saniye sonra yaratıklar bunların üstüne çullanıyor... Kurtulan olmuyor filmde.

filmi başka bi konu açıp bulmuşdum baya araştırılmışdı

buda bulunduğu konu

http://forum.donanimhaber.com/m_48362291/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grozny -- 23 Kasım 2012; 2:45:55 >
  • Teşekkür ettim
  • benim de ismini hatırlayamadığım bir film var. 90 lı yıllarda. küçük bir çocuk vardı , zengin oluyordu kendinden büyük bi kıza aşıktı, limuzinle falan gezdiklerini falan hatırlıyorum. amaa çocuk kaybediyodu sonradan kızı sanki. konuyuda çok net hatırlamıyorum ama bakalım inşallah hatırlayan biri çıkar :))
  • 
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.