Şimdi Ara

anfisiz subwoofer bağlantısı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
1
Favori
57.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hafifden bass vurdukca teybin cikisi yarin birgun Zorlamadan yaninca gorursun masaji
  • subwoofer takınca kulağını dayasan abss sesini duyarsın ama başkada bişi bekleme.. subwoofer özelliklede 30 cm olunca ciddi bir güç ihtiyacı doğuyor... en düşük subwoofer lar 150 watt rms civarındaki sizin teybinizin tek çıkışı markada sunny tahminim 15 watt civarındadır. ihtiyacınız olan gücün sadece % 10 unu woofera vericeksinizki bu değil onu oynatmak titretmeye bile yetmez. siz bi tane daha oval hoparlör bağlayın kutulu bi şekilde daha iyi performans alacağınız kesindir :)
  • amfisiz sub..ilk defa duyuyorum
  • Orta düzey mi?
    Teybiniz 15-20 watt RMS verir anca.
    Woofeer tahminen 250 watt RMS dir.
    Performans %5-10 arası çalar woofer.
    Zaten teyp çıkışının THD değeri yüksek olur, ses kaliteli olmaz.
    Ayıca woofera tüm frekansları yollayacağınız için hiç de güzel çalmaz.
    Bana hiç orta düzey gibi gelmedi.
    Teybin modeli neydi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MustangGT39 -- 14 Mart 2010; 15:26:07 >
  • en iyisi ben bugün bir video çekip koyayım ancak o şekilde anlayacaksınız beni.
    ses çok yüksek değil ama ben ayarları yaptıktan sonra gayet temiz bass alabiliyorum.
    bende şaşırdım hatta kabin evde durdu bir ay amfi almayı ertelediğim için.
    birgün denemek istedim belki azda olsa ses alırım diyerekten ama oda ne , sanki tesisat tamamlanmış gibi ses alıyorum
    başta ses bozuk çıkıyordu biraz.

ayarları şu şekilde yaptım ön iki hoparlör zaten bağlı olması gerektiği gibi

arkadaki 2 adet oval sadece sağ tarafa paralel bağlı arka sol uçtada subwoofer tek olarak bağlı

ayarı sağ ve önden 2 kademe düşürdüm böylece sadece subwoofer tam güç almaya başladı tabi ön sağ 2 kademe düşmüş oldu ama böylede iyi zaten öndekiler sesi dengeliyor sadece

bu şekilde çok temiz bir ses aldım bass ayarıda -3 te

neyse akşam koyarım videoyu sizde görmüş olursunuz

ha birde benim dinlediğim mp3 lerin hepsi 320 kbps buda çok etkiliyor 128 lik olursa seste o oranda kalite olarak düşüyor

üst seviye ses sistemi kullanan biri tabiki bunu az bulacak ama ben arabada hep eşim ve kızımla geziyorum piyasa arabası değil yani o yüzden fazlasına gerek yok benim için önemli olan ses kalitesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 5yaprak -- 26 Şubat 2013; 16:37:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alcn07

quote:

Orijinalden alıntı: 5yaprak

en iyisi ben bugün bir video çekip koyayım ancak o şekilde anlayacaksınız beni.
    ses çok yüksek değil ama ben ayarları yaptıktan sonra gayet temiz bass alabiliyorum.
    teybin zorlandığı doğru aksini söylemek cahilliktir zaten.bende şaşırdım hatta kabin evde durdu bir ay amfi almayı ertelediğim için.
    birgün denemek istedim belki azda olsa ses alırım diyerekten ama oda ne , sanki tesisat tamamlanmış gibi ses alıyorum
    başta ses bozuk çıkıyordu biraz.

ayarları şu şekilde yaptım ön iki hoparlör zaten bağlı olması gerektiği gibi

arkadaki 2 adet oval sadece sağ tarafa paralel bağlı arka sol uçtada subwoofer tek olarak bağlı

ayarı sağ ve önden 2 kademe düşürdüm böylece sadece subwoofer tam güç almaya başladı tabi ön sağ 2 kademe düşmüş oldu ama böylede iyi zaten öndekiler sesi dengeliyor sadece

bu şekilde çok temiz bir ses aldım bass ayarıda -3 te

neyse akşam koyarım videoyu sizde görmüş olursunuz

ha birde benim dinlediğim mp3 lerin hepsi 320 kbps buda çok etkiliyor 128 lik olursa seste o oranda kalite olarak düşüyor

üst seviye ses sistemi kullanan biri tabiki bunu az bulacak ama ben arabada hep eşim ve kızımla geziyorum piyasa arabası değil yani o yüzden fazlasına gerek yok benim için önemli olan ses kalitesi.

HOCAM SİZİ ANLIYORUM AMA TEYPBİN RİSKTE.. SES ÇIKIŞLARINDA YANMA OLASILIĞI AN MESELESİ ..SENDE BİZİ YANLIŞ ANLAMA SENİN YAPTIĞIN ŞUAN MOTORLA KAMYON ÇEKMEK GİBİ BİŞEY OLMUŞ TEYP ZORLANMIYOR DİYE YAZMIŞSIN AMA HİÇ TEYPBİN KASASINI ÇIKARIPTA ELLEDİNMİ YADA ÖLÇÜ ALETİYLE ÖLÇÜNTÜNMÜ? İSTER İSTEMEZ ZORLANIR SENDEKİ SUBWOOFER 400W RMS YAZIYOR AMA ŞİŞİRME ÇIKARCAĞI EN FAZLA 150W RMS BU TEYPBİN ÇIKIŞLARINI FAZLASIYLA ZORLAMAYA YETER.. ONU SEN BEN ANLAYAMAYIZ SENİN ANLICAĞIN İÇ DEVRELERİ ZARAR GÖRÜYOR DESEM DAHA AÇIKLAYICI OLUR SEN EN KISA ZAMANDA BÜTÇENE GÖRE ANFİ ALIRSAN DAHA SAĞLIKLI VE PERFORMANCELİ OLUR SAYGILAR..

hocam tamam haklı olabilirsin ama bahsettiğin şeyleri yaptım ve ne ısınma var nede zorlamaya ait bir belirti

aslında şunuda merak ediyorum ben 10.000 rms subwoofer bağlasamda teyp verebileceği kadar güç verecek

yani şimdi senin teyp max çıkış 200rms olsun sende toplam 200 rms hoparlör takımı bağla son seste devreler yanacaksa yine yanar.

ama 200 rms lik teybe 100rms hoparlör bağlarsan o zaman hoparlör yanar kısa devre olursa teybide yakar

yanlış biliyorsam düzeltin

• Pioneer Direct SUB logosu bulunan modeller arka çıkışlar köprülenerek 2ohm da 70W RMS güç üretir hale gelirler. Bu özelliğe sahip ürünler zaten teybin menüsünde bir LPF filtre içerdiklerinden harici bir filtreye ihtiyaç duymazlar. Bunun yanında RCA SW çıkışı da vardır. Ama Teyin çıkış entegresinden de 70W RMS güç yetersiz olsa da alınabilir.
  • bayhax kullanıcısına yanıt
    Lg yi bağlayıp şansınızı deneyin teyp çıkışıyla bass bağlamak ya teybi ya bassi yakmak demek.
    Deneyin , sıkıntı olmaz..
    Sadece 1 adet çıkışa bağlayabilirsiniz..
    İki adet çıkış boşta diye, kesinlikle birleştirmeyi düşünmeyin,, teyp yanar.

Öncelikle, 16cm lik hoparlörleri nereye bagladiniz,, arkadami yoksa ön kapıda mı..

Bağlarken, hoparlörlerin ++ ve eksisine dikkat ettinizmi,, birisi teybe ters bağlı ise bassı kesecektir. Bu sebeple LG wooferin faydası olacaksada olmayacaktır.
    NOT: güçlü Hoparlör güçlü ses değildir.
    Alacağınız ses, teybinizin çıkışı ile sınırlıdır...
    Sesi açtınız açtınız,, bassta hafif bozulma hissettiginiz anda sesi bir iki birim kısın..
    Yoksa teyp veya hoparlör zarar görür.

Takip, İyi Forumlar
  • Hkn1422 H kullanıcısına yanıt
    Çalışır sorun olmaz, orijinal 6976 aldım ben, ++/-- dikkat ederek bağladım,,, teybin yettiği kadar dolgun ses alıyorum,, teyp normal usbli goldmaster olmasına rağmen, arkadaki arkadaşım kulağını kapatıyor...

Ses yeterliliği durumu kişiye göre değişir tabi,, kimisine yetmezken, kimisi için makul düzeyde olabilir..

Sizde teybinizin çıkışı kadar, ses alırsınız, zararı olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: anadoluparsı

2017 model corollaya evdeki 2+1 fx4021 altec lansingin bası bağlanabilirmi olursa nasıl yol izlemeliyim.

hocam daha önce bunu deneyenler oldu forumda, randıman alanını görmedim, googla 5+1 ses sistemini arabaya bağlamak yazdığınızda bir çok deneme çıkıyor, onlar yardımcı olacaktır. ama ev sinema sistemleri 220wolt elektrikle çalışır. anfi kabinin içinde adaptör vardır ve 12 volta düşürür. siz anfinin içini açıp 12volt giriş kısmını bulmanız ve buraya arabanın aküsünden 12 volt kablo çekmeniz gerekir. tabi aküden gelen elektrik düz akımdır, adaptörden gelen ise alternatif akımdır, çalışıp çalışmayacağını bilmiyorum, ama teknik olarak böyle yapmak lazım. önerdiğim bir şey değildir. ayrıca aracınız 2017 modelmiş, daha garantilidir, aküden kablo çekmek gibi atraksiyonlara ben yerinizde olsam girmem. 100tl lik parça için 90.000 tllik araba riske girmeye deymez.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• anadoluparsı kullanıcısına yanıt
    Arabaya zarar vermeden, evdeki ses sisteminin arkasında kaç Watt yazıyor. Onun %50 fazlası güçte , 12v//220v inverter alınız, teybin sessinyal çıkışı kolayda ise , uygun ses kablosu ile teypten sessistemine ,ses sinyali girişi..

İnverteri de arabanın 12v çakmaklık çıkışına taktığınızda sistem çalışır.. bende önermem böyle bir şeyi, 2017 model araba, evdeki sistemin basına ihtiyaç duyuruyorsa, söyleyecek sözüm yok.

2008 model seat araba, bass anfi var "gibi" ses veriyor.
    Ben yanlış anladım, ben komponent hoparlör diyorsunuz sandım ..

diğer ismi pandizot aslında hoparlör yerleşim yerinin.
  • arkadaşlar arabama subwoofer almak istiyorum pıoneer 30 cm lerden birini ama benim anfim yok alacak paramda yok öğrenciyiz sonucta
    arabamda şuan sunny marka teyp (sj-3100) var arakaya iki tane pıoneer hoparlör aldım (TS-a6962e) önde ise bir tane 13 cm sony hoparlör var teybiminde dört tane cıkışı var toplam 3 hoparlörüm var ve bir çıkışı boşta duruyor buna subwoofer alsam çalışırmı ? çalışırsa nasıl verim alırım?
    ilginize şimdiden teşekkürler...

• ilginize teşekkürler
    ben fazla ses sistemlerinden anlamıyorum yeni ilgi duymaya başladım peki 30 cm subwoofer çalıştımak içim hangi malzemeler gerek neler almalıyım benim sisteme ucuz yolu bir anfi alsam iyi bir ses alabilirmiyim subwoofer için tek satılan anfilerden varmı
  • + teyp çıkışına direk subwoofer bağlanırsa verim alamazsın, ancak 2+1 4+1 gibi piyasada ucuza satılan sinema sistemlerinin subwooferleri bağlanabilir sonuçta ortalama 30-40 w rms lik subwooferdirler. ama bahsettiğin subwooferi bağlayamazsın. eğer ucuz amfi düşünürsen elimde 4 kanal harward amfi var kelepir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: audiocu

+ teyp çıkışına direk subwoofer bağlanırsa verim alamazsın, ancak 2+1 4+1 gibi piyasada ucuza satılan sinema sistemlerinin subwooferleri bağlanabilir sonuçta ortalama 30-40 w rms lik subwooferdirler. ama bahsettiğin subwooferi bağlayamazsın. eğer ucuz amfi düşünürsen elimde 4 kanal harward amfi var kelepir.

harward hangi modeli link verirmisiniz görebileceğimiz 4 kanalı olunca teypten kaç giriş bağlıyaçağım anfiye benim isteddğim hoparlörlere anfiyi bağlamak istemiyorum küçük olduklarından patlaya bilirler onunu için yanlız bufura bağlayacağım sizin anfiyi yanlız bufura bağlasam olurmu?
  • amfi olmadan bass olurmuymuş hiç?

bide teybin markası sunny çok traş markadır onlar, çıkışlarını yakarsın

AMFİ ŞART AGA
  • Aynen arkadaşin dediği gibi anfi şart ve frekansları oynaya bileceğin bir anfi al derim teybnde sub cıkışı olacağini sanmiyorum ve normal bir anfide frekanslarınla oynayamıyacağin gibi arac icersinde tarbuka havası verecekdir buda az veya cok paranla rezil olmakdan başka bir işe yaramaz
  • 200 liralık sub alacağına 100 liralık sub ve 100 liralık amfi al daha sağlam bas alırsın
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.