Şimdi Ara

Ping düşürme yöntemleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
2
Favori
108.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaslar. Bildiklerimizin hepsini bir arada toplayip sorunu olan arkadaslara yardimci olmak icin bu basligi actim. Benim bildiklerim asagida. Sizde deneyipde etkili gordugunuz yontemleri yazarsaniz bir cok kisiye faydasi oalcagini dusunuyorum.

1. Your Freedom + Sockscap. Denedim cok faydasini gordum.www.your-freedom.net adresinden temin edilebilir.
    2.http://forums.worldofwarcraft.com/thread.html?topicId=3271183880&sid=1&pageNo=1 .Basit bir kac edit ile ping baya dusebiliyormus. Vista icin bir patch indirmek lazim ancak XP de gerek yok. XP de bu ayari yapanlar baya faydasini gormus.
    3.http://www.tcompressor.com/ . Henuz denemedim ama ise yarar birseye benziyor. Deniyen varsa goruslerini belirtsin lutfen.

• merhabalar,
    1.freedom blizzin sevmedigi bir sey oldugu için tehlikeli
    2. secenegi ben denedim emin olun hiç farketmedi..
    3. eve gider gitmez deneyecegim..

4. cfosspeed diye bir program var buda epey işe yarıyor.. bende ping bazen cok yükseliyor.. yaklasık 1200leri görüyor bazen.. bu program sayesinde tekrardan 800e kadar düşürebiliyorum..
  • YourFreedom hakikaten bir işe yarıyormu?Ben hiç denemedimde bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grommash

YourFreedom hakikaten bir işe yarıyormu?Ben hiç denemedimde bilemiyorum.
    YF işe yarar ama , YF kullanıpta hesabı geçici kapatılan bir çok oyuncu var.
    Aman proxy kullanırken dikkat!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: eudimonia

YF işe yarar ama , YF kullanıpta hesabı geçici kapatılan bir çok oyuncu var.
    Aman proxy kullanırken dikkat!!!

Alıntıları Göster
    yfde çok mantarlayan oldu geçici acc kapatımı yaşayabilirsiniz

http://www.tcompressor.com/ bilmiyorum
    akşam hemen bakacağım
    parasızı 5-10mb sonra kopuyormuş sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tritone -- 8 Mayıs 2009; 15:39:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tritone

yfde çok mantarlayan oldu geçici acc kapatımı yaşayabilirsiniz

http://www.tcompressor.com/ bilmiyorum
    akşam hemen bakacağım
    parasızı 5-10mb sonra kopuyormuş sanırım

Alıntıları Göster
    aslında yourfreedoma, tcompressora pek gerek kalmadı, neredeyse tüm EU serverları ile artık oynanabilir düzeyde baglantı kurulabiliyor.. Ama bazı özel durumlarda yok değil.. benim oturdugum semtte ttnetin baglantısı yeterli olmadıgı için akşamları yogun saatlerde aşırı lag oluyor.. 100 ms ile oynarken bir anda 1200 -1300lere cıakbiliyor lag.. ve saat 12ye kadarda gecmiyor.. kablonette yok.. batsn bu dünya..

• quote:

Orijinalden alıntı: tosunpasa

aslında yourfreedoma, tcompressora pek gerek kalmadı, neredeyse tüm EU serverları ile artık oynanabilir düzeyde baglantı kurulabiliyor.. Ama bazı özel durumlarda yok değil.. benim oturdugum semtte ttnetin baglantısı yeterli olmadıgı için akşamları yogun saatlerde aşırı lag oluyor.. 100 ms ile oynarken bir anda 1200 -1300lere cıakbiliyor lag.. ve saat 12ye kadarda gecmiyor.. kablonette yok.. batsn bu dünya..

Alıntıları Göster
    şu an bağlantı rezalet, normalde de eu serverları ile oynanabilir düzeyden kastım sanıyorum 200-250 ms, arenada 140 ms i geçtiği zaman çıkıyorum ben oyundan, ücretli freedoom kullanıyorum bu sebeple.

• quote:

Orijinalden alıntı: diablo2

şu an bağlantı rezalet, normalde de eu serverları ile oynanabilir düzeyden kastım sanıyorum 200-250 ms, arenada 140 ms i geçtiği zaman çıkıyorum ben oyundan, ücretli freedoom kullanıyorum bu sebeple.

Alıntıları Göster
    bildiğim kadarıyla artık ücretli freedom'da fayda etmiyomuş. YF dönemi bitti diyebilirim son birkaç aydır hiç açmaya bile gerek duymuyorum ne de olsa bi işe yaramıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: femre

bildiğim kadarıyla artık ücretli freedom'da fayda etmiyomuş. YF dönemi bitti diyebilirim son birkaç aydır hiç açmaya bile gerek duymuyorum ne de olsa bi işe yaramıyor

Alıntıları Göster
    ücretli kullanıyorum ben bi sorunla karşılaşmadım henüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: diablo2

ücretli kullanıyorum ben bi sorunla karşılaşmadım henüz.

Alıntıları Göster
    Kablonet kullanıcısıyım 120 ms'nin üstünü pek göremiyorum 70 ile 120 arasında gidip geliyor hafta sonları yoğunluktan dolayı 19:00 ile 22:30 arası 230 ile 320 arası değişebiliyor. (çok nadiren)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mareşal_T®

Kablonet kullanıcısıyım 120 ms'nin üstünü pek göremiyorum 70 ile 120 arasında gidip geliyor hafta sonları yoğunluktan dolayı 19:00 ile 22:30 arası 230 ile 320 arası değişebiliyor. (çok nadiren)

Alıntıları Göster
    hiçbir ek kullanmadagım halde ortalama ms 130 ile 250 arası oynuyo buda bana yeterli geliyo açıkcası
    tabi serverında etkisi çok chromaggus Ftw horde Ftw

• quote:

Orijinalden alıntı: Yokujin

hiçbir ek kullanmadagım halde ortalama ms 130 ile 250 arası oynuyo buda bana yeterli geliyo açıkcası
    tabi serverında etkisi çok chromaggus Ftw horde Ftw

Alıntıları Göster
    Bir ms düşürme yöntemi daha var, ben memnunum xp kullandığım için vista da yapılırmı bilmem saygılar

Git:-> Run
    Yaz: Regedit
    Git:-> Hkey Local Machine
    Git:-> System
    Git:-> Current Control Set
    Git:-> Services
    Git:-> Tcpip
    Git:-> Parameters
    Git:-> Interfaces
    "Interfaces" dosyasinda bu isimli dosyayi ara: Dhcpipadress
    "Dhcpipadress" icine *DEGIL* ama onu kapsayan dosyanin yanindaki bosluga Sag tikla ve yeni Dword ac
    Yeni Dword'u su sekilde isimlendir: TcpAckFrequency
    Simdi "TcpAckFrequency" Sag tikla ve Duzenle
    Data Miktari "1" yap
    Bunu Isaretle: Hexadecimal
    Son olarak Bilgisayara RESTART.

• maşallah düzeliyor bağlantılar galiba, 76 ms başladım bugün böyle gider inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hirbag

maşallah düzeliyor bağlantılar galiba, 76 ms başladım bugün böyle gider inşallah.
    En garantili yöntem Paris yerleşimli bir server seçmemek. Alman serverlarını yada İsviçre serverlarını seçerseniz istisnai durumlar dışında lag sorununuz olmaz. İngiliz serverları bile daha iyidir Paristekilerden.2 yıldır ne yf kullandım ne de ihtiyaç duydum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: psycho1

Bir ms düşürme yöntemi daha var, ben memnunum xp kullandığım için vista da yapılırmı bilmem saygılar

"Dhcpipadress" icine *DEGIL* ama onu kapsayan dosyanin yanindaki bosluga Sag tikla ve yeni Dword ac
    Data Miktari "1" yap

oluyormu hacı bu

• quote:

Orijinalden alıntı: Drego*

quote:

Orijinalden alıntı: psycho1

Data Miktari "1" yap

oluyormu hacı bu

Alıntıları Göster
    Leatrix yaz google a onu yükle dehşet bişi

• quote:

Orijinalden alıntı: ULYSES

En garantili yöntem Paris yerleşimli bir server seçmemek. Alman serverlarını yada İsviçre serverlarını seçerseniz istisnai durumlar dışında lag sorununuz olmaz. İngiliz serverları bile daha iyidir Paristekilerden.2 yıldır ne yf kullandım ne de ihtiyaç duydum.

Nereden bulabiliriz hangi serverın Paris'te hangisinin Almanya'da olduğunu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Php

o yalan ya
    gösterdiği latency değeri düşüo tamam ama önceden 350 falan olunca lagı hissediyodum
    leatrixten sonra 180ı geçince lag hissediliyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: MCErgun

quote:

o yalan ya
    gösterdiği latency değeri düşüo tamam ama önceden 350 falan olunca lagı hissediyodum
    leatrixten sonra 180ı geçince lag hissediliyo

Alıntıları Göster
    bizim guildin tamamı memnun leatrixten. ki dediğin şey bende olmuyor. bence ayarlarını tekrar kontrol et başka bir etken olabilir.

kişiden kişiye değişebiliyor sonuçlar.

mesela ben oyun açmadan önce windows media player ı da açarım direct x hızlandırıcıları sayesinde tüm oyunlarımda fps artışı sağlarım. hurafe değil yani .

• quote:

bizim guildin tamamı memnun leatrixten. ki dediğin şey bende olmuyor. bence ayarlarını tekrar kontrol et başka bir etken olabilir.

kişiden kişiye değişebiliyor sonuçlar.

mesela ben oyun açmadan önce windows media player ı da açarım direct x hızlandırıcıları sayesinde tüm oyunlarımda fps artışı sağlarım. hurafe değil yani .

Alıntıları Göster
    Lowerping.com aylık 6 euro fazla veriyorum ortalama her serverda 70-85 ms arası oynuyorum 2mbit ile
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.