DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
İZMİR GAZİEMİR ULASTIRMA OKULU
83
Cevap
0
Favori
89.479
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 sonraki >>>
Giriş
      1952 Mesaj
      07 Mayıs 2009 15:03:05
      arkadaşlar herkese selam bugun dustuğum yeri ogrendim
      izmir gaziemir ulastırma burda daha evvel yapmıs olan varmı bilgileri benimle paylasırsanız minnettar kalırım herkese hayırlı teskereler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WARNİNG -- 7 Mayıs 2009; 19:48:28 >

Gidip, Toros dağlarına bakınız, eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu Dünya'da hiç bir güç ve kuvvet asla bizi yenemez.
    • Er
      4 Mesaj
      08 Mayıs 2009 18:50:38
      s.a. arkadaşlar WARNİNG bende bugun ögrendim aynı yere düşmüsüz izmir gaziemir ulaştirma tugay komutanlıgı herkez iyi dıyo ama bende cok merak edıyorum

• Er
      1 Mesaj
      09 Mayıs 2009 00:47:37
      ark Lar ßende 89/2 izmir gaziemir uLaştırma aynı yere gidiyOruz ßirßirimizLe irtibata qeçeLimde gidiceqimiz gün beraßer gideriz orda ßiraz qezeriz doLaşırız ondan sOnra ßeraßer tesLim oLur msn adresim yaramaz_jojuk_19@windowslive.com ßekLiyOrum

89'2 izmir gaziemir uLaştırma
    • Binbaşı
      1952 Mesaj
      09 Mayıs 2009 01:04:07
      as kardeşim cok iyi imiş türkiyede dusebileceğin en iyi acemi ve ustabirliği olarak biliniyor :)
      istanbulda isen messenger vs konusuruz.
      silusler 15-24 arası verilicek.
      otobüs 12 saat istanbuldan ucak yada husisi oto ile gitmeyi düsünüyorum.
      bilgi buldukca paylasalım hayırlı teskereler devrem :) izmirde görüşürüz....

Gidip, Toros dağlarına bakınız, eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu Dünya'da hiç bir güç ve kuvvet asla bizi yenemez.
    • Er
      4 Mesaj
      09 Mayıs 2009 12:06:21
      bende biraz sordum soruşturdum herkez aynı seyi soyluyor cok ballisin dıyorlar valla evet istanbulda oturuyorum msnını ozel msj at kardesim murattt_08 ekledim seni

• Binbaşı
      1952 Mesaj
      10 Mayıs 2009 02:10:52
      ekledim beyler rap senin adresi pm den atarsın
      ben bölüğü falan öğrenemedim sadece memur
      izmir gaziemir merkz kom.ulastırma okulu dedi
      sanırım siluste falan yazar
      1.bölük jip "landrover",ambulans 2.böl man 3.bölük mercedes-man 4.bölük cavus yetiştirme (75 gün acemi eğitimi)
      (5.bölük mesleksiz normal piyade eğitimi 30 gün eğitim)
      inşllah 1.2 yada 3. bölük oluruz cavus yada piyade olmak istemiyorum :)

ama yapanlara sordum istanbulda ehliyetin varsa buyuk sehirde trafik tecruben +elin yuzun duzgun temiz ise büyük ihtimal komutan söförü falan oluyormussun
      gene bir ihtimal dağıtıma ist.yada kıbrıs dusme sansı cok yuksekmiş.
      şans işi benden bukadar bilgi paylastıkca buyur hadi bakalım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WARNİNG -- 10 Mayıs 2009; 2:24:52 >

• Yarbay
      2459 Mesaj
      11 Mayıs 2009 03:19:18
      güzel yer sayılır,yemekler eh şöle böle,kantini falan var ama baya kapsamlı,eğitim olarak sıkıntı olabilir,sıcak taşların üstündesüründürüyorlardı uzun dönemleri, sabahları ithiyaç banyosu var,onun dışında haftada 1-2 kez zar zor yıkanırsın,çamaşır yıkama olayı problem biraz,tuvaletler idare eder,geçen sene 1 ayda bu kadar izlenim edindim.

• Binbaşı
      1952 Mesaj
      11 Mayıs 2009 03:46:44
      quote:

Orjinalden alıntı: ipo_aga

güzel yer sayılır,yemekler eh şöle böle,kantini falan var ama baya kapsamlı,eğitim olarak sıkıntı olabilir,sıcak taşların üstündesüründürüyorlardı uzun dönemleri, sabahları ithiyaç banyosu var,onun dışında haftada 1-2 kez zar zor yıkanırsın,çamaşır yıkama olayı problem biraz,tuvaletler idare eder,geçen sene 1 ayda bu kadar izlenim edindim.

sanırım siz 30 günlük acemilik gördünüz şöför adayı değildiniz? 5.bölükten
      duyduğuma göre şöför adaylarına ders ve uygulama ağırlıklı eğitim veriliyormus? 75 gün acemilik
      birde eğer istanbuldan gitti iseniz en kolay nasıl ulasabilirim ucak vs araba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WARNİNG -- 11 Mayıs 2009; 4:00:13 >

• Yarbay
      2459 Mesaj
      12 Mayıs 2009 01:17:44
      ben poşettim , 323kd, 26 gün acemilk yaptık geçen sene, uzun dönemlerin eğitimlerini izlediğim kadarıyla biraz kasıcıydı,çavuş eğitimdeydim 75 gün yapılıyormuş orada, kamyonlarla bayağı bir haşır neişr oluyorlardı. Ben ulaşım olarak sana uçağı tavsiye ederim,uçaktan iniyorsun 4-5 km sonra falan zaten dibinde gideceğin yer, uçaktan inince belediyenin havaşı var ona bin, 3-5 liraya gaziemir migrosa getiriyor,gaziemir migrosta indin mi biraz yürürüm dersen (2 km civarı) nizamiyeye ulaşırsın. google earth den bakabilirsin. havaalanından taksiye binme baya pahalı çünkü. biletini erken al anadolujetten şansın varsa 59 liralık koltuklardan bulursun.

• Binbaşı
      1952 Mesaj
      12 Mayıs 2009 01:37:09
      abim cok tesekkur ederim güzel bilgilerin için.
      24 teslimim 19 gibi online almaya calısırım bileti kart puanı bedava zaten :)

• Yarbay
      2459 Mesaj
      12 Mayıs 2009 23:17:36
      kolay gelsn,hayırlı teskereler.

• Er
      6 Mesaj
      13 Mayıs 2009 02:15:10
      beyler bende bursadan orkun izmir gaziemir ulaştırma okulu çıktı silüsler nezaman dağıtılacak bilginiz var mı
      msn : aynenzi@hotmail.com ,

her yol paris
    • Binbaşı
      1952 Mesaj
      13 Mayıs 2009 03:26:41
      15/24 arası silüsler dağıtılıyor ben bu cuma yani 15 almaya gidicem nasipse...

• Er
      13 Mesaj
      14 Mayıs 2009 00:43:40
      Arkadaşlar bende istanbuldan İzmir gaziemir ulaştırmaya gidiyorum(89/2)
      Msn adresim : d3ejavu@hotmail.com
      Gidecek arkadaşlar ekleyebilir.

• Binbaşı
      1952 Mesaj
      14 Mayıs 2009 00:48:28
      ekledim konusuruz netten bende istanbuldayım avrupa yakasındayım.
      hayırlı teskereler tertibim :) izmirde görüşürüz...

• Binbaşı
      1504 Mesaj
      18 Mayıs 2009 19:11:29
      bende geliyorum

• Er
      4 Mesaj
      18 Mayıs 2009 19:45:37
      arkadaşlar ben bugun aldım silüsümü 28 inde teslim olcam kagitta şöle yazıyo
      (SÜR-107) MER-MAN ARÇ.SÜR.ER
      ULŞ.PER.OKL.VE EĞT.MRK.1 İNCİ ULŞ.EĞT.TB.K.LIĞI
      28 ınde teslimim simdiden herkeze hayırlı tezkereler

Emre KARAHAN

• Er
      2 Mesaj
      19 Mayıs 2009 12:39:31
      kardesım benımde sennle aynı yere dustuk ama sadece bnnım teslım tarıhım ayın 29 sen de 1 gun sonra orada olacagım ınsallah orada bırınırımızı buluruz
      bn maıl adresımı wereyım eklersen 1-2 muhabbet ederız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharkpasa -- 24 Mayıs 2009; 12:12:48 >

mokoko
    • Binbaşı
      1952 Mesaj
      19 Mayıs 2009 15:55:35
      evet tertipler bende mer-man araç sürücüsüyüm :) silüsü dün aldım ve 28 sevk 30 teslim tarihim.
      thy den biletimi aldım 12 de ucağım kalkıyor kısmetse 1 bucuk gibi ordayım.
      görüşmek üzere....

ismim kubilay

• Binbaşı
      1504 Mesaj
      19 Mayıs 2009 22:27:57

quote:

Orjinalden alıntı: Rap_Force

arkadaşlar ben bugun aldım silüsümü 28 inde teslim olcam kagitta şöle yazıyo
      (SÜR-107) MER-MAN ARÇ.SÜR.ER
      ULŞ.PER.OKL.VE EĞT.MRK.1 İNCİ ULŞ.EĞT.TB.K.LIĞI
      28 ınde teslimim simdiden herkeze hayırlı tezkereler

Emre KARAHAN

aynısı yazıyor bende de :D

gün farkı var sadece 29 benimki

• Er
      6 Mesaj
      21 Mayıs 2009 01:24:10
      var mı izmir gaziemir 89/2 itfaiye sürücü benim gibi =)

her yol paris
    • Binbaşı
      1504 Mesaj
      21 Mayıs 2009 01:43:35

quote:

Orjinalden alıntı: aynenzi

var mı izmir gaziemir 89/2 itfaiye sürücü benim gibi =)

h.olsun itfaiye güzelmiş :D

benim mer-man yazıyo bakalım taklaya gelmeyelimde güzel olur inş.

• Er
      4 Mesaj
      28 Haziran 2009 15:37:30
      arkadaşlar 2. bolukdeyimmm yemını ettık ve carsı sonunda :D

• Teğmen
      208 Mesaj
      15 Ağustos 2009 03:38:17
      hort
      Bursa'dan buraya 89/3 giden var mı?

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    • Teğmen
      208 Mesaj
      20 Eylül 2009 10:29:40

quote:

Orijinalden alıntı: umt-brs

hort
      Bursa'dan buraya 89/3 giden var mı?

meslekçi seçildim..konya 1. sınıf orduevine yazıcı olarak gidiyorum..meşhurr alaattin tepesindekine

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    • Binbaşı
      1880 Mesaj
      20 Eylül 2009 17:45:45
      5. bölük arıza bölüğündeydim erzuruma cıktım bitmez bu askerlik izmirin sıcağından erzurumun soğuna geçişş

• Er
      1 Mesaj
      24 Aralık 2009 03:52:04
      ey torunlar 87/4 tertip dedenız konusuyor dınleyın deyın kı kendıze ızmır kızlarıyla takılacam onlarla guzel bır 15 ay gecırecem deyın ızmır gıbı yere dusmussunuz belkı ıcerde tertıp olarak oruspu cocuklarıyla karsılacaksınız ama unutmayın yanında halal sut emmıs ıyı arkadaslarınızda olacak ama ızmır dedın mı kız arkadasım aklıma ve gazıemırde domınos pızza cok tesekkur edıyorum benım kız arakadsımın pızaa kasar oldugunu soylemedıler 12 ay boyunda domınos pızzadan cıkmadık gercı az parasını yemedım komutan kızıydı ve unutmayın ızmır kızı ıle eylenın ama evlenmeyın
      88/3 dedenız yanımda su an hayırlı teskereler

sonra
    • Teğmen
      141 Mesaj
      12 Şubat 2010 18:10:39
      sülüsü aldım.
      Zeytinburnu Askerlik şubesinde.
      Kimse yoktu gittim doldurdum formumu aldım.
      Ayın 24 ünde katılacağı tarih yazıyorç
      9.6 Lira yol parası aldım ohh kebapım

• Er
      2 Mesaj
      17 Şubat 2010 15:55:36
      Selam arkadaslar Bende subeden ogrendim silüsümü yarin aliyorum ...Subeden dedilerki izmir ulastirma olarak gidiyorsun...Simdiden birbirimizle irtibat kuralim...orda beraber takiliriz...hepimiz icin ii olur...bende bursa-mudanya dan gelicem yabanci subeyim... msn adresim: boyashow@hotmail.com

• Çavuş
      51 Mesaj
      10 Mayıs 2010 18:11:29
      arkadaşlar bende izmir gaziemire geliorum 90/2 ayvalıkta yaşıyorum izmir doğumluyum izmire çıktım oda güzel ya ben nasıl yapıcam orda bilmiyorum kafam karman çorman bide genelde dağıtımlar nereye çıkıyor ordan şimdiden hepinize teşekkürler

• Teğmen
      127 Mesaj
      10 Mayıs 2010 18:41:51

quote:

Orijinalden alıntı: shekerbaterist

arkadaşlar bende izmir gaziemire geliorum 90/2 ayvalıkta yaşıyorum izmir doğumluyum izmire çıktım oda güzel ya ben nasıl yapıcam orda bilmiyorum kafam karman çorman bide genelde dağıtımlar nereye çıkıyor ordan şimdiden hepinize teşekkürler

benim erkek arkadasım suan gaziemirde çavuş kısa dönem. uzun dönemleri fazla bilmiyorum ama gaziemir acemilik için en rahat yerlerden biri. geçen hafta 90/1 lerin dağıtımı oldu, çoğunluğu doğuya gönderildi. ama birliğin içinde de kalanlar oluyor. hayırlı tezkereler.

333
    • Yüzbaşı
      307 Mesaj
      10 Mayıs 2010 21:06:24

quote:

Orijinalden alıntı: shekerbaterist

Bende Ankaradan geleceğim ULŞ.PER.OKL. VE EĞT.MRK. EĞT.A. 1'İNCİ ULŞ.EĞT.TB./GAZİEMİR/İZMİR

Thİs İs My LiFe ...
    • Yüzbaşı
      424 Mesaj
      11 Mayıs 2010 17:44:22
      levocan987
      ANKARA ERYAMAN AYNI YERDEYİZ ADIM CENK BELKİ KARŞILAŞIRIZ.

GENELDE DOĞU OLUYOR ŞİMDİDEN HAZIRLANIN BEN ÖYLE YAPİCAM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenkzenk -- 11 Mayıs 2010; 17:46:24 >

• Yarbay
      2064 Mesaj
      12 Mayıs 2010 10:35:08
      beyler yeni öğrendim bende ULŞ.PER.OKL. VE EĞT.MRK. EĞT.A. 1'İNCİ ULŞ.EĞT.TB./GAZİEMİR/İZMİR yazıyor....Antalyadan gidiyorum Ekleyin beyler omer_ismet_fb@hotmail.com

Ömrünü Fenerbahçe'ye adamış bir üye...
    • Er
      1 Mesaj
      13 Mayıs 2010 11:25:05
      arkadaşlar 1'İNCİ ULŞ.EĞT.TB./GAZİEMİR/İZMİR 26 mayıstan sonra ordayım herkese selamlar Sinoptan geliyorum. (a.aydin57@hotmail.com)

• Er
      5 Mesaj
      18 Mayıs 2010 22:54:31
      arkdaşlar bende gaziemir ulaştırma itfaiye şöförlüğü diyor bilgisi olan varmı başka forum sitelerine baktım 1 ve 5 bölük haric diğer leri cok rahattır yazmışlar ama bilgisi olan varsa ve yazarsa sevinir 28 inde teslim olucam burdurdan herkese hayırlı teskereler

• Er
      5 Mesaj
      01 Eylül 2010 16:01:45
      ARKADAŞLAR BEN 90-3 GİDİYORUM İZMİR GAZİEMİR.. EYLÜL 13 TE TESLİM OLUCAM İNSALLAH.. GİDECEK OLAN VARSA BURADA TANISALIM BERABER GİDELİM ORADA BİRBİRMİZE SAHİP ÇIKALIM..ASKER OCAĞI HİÇBİRSEYE BENZEMEZ..MSN VEREYİM. hizal.serdar@hotmail.com

• Er
      1 Mesaj
      01 Eylül 2010 19:23:35
      kardeş bende bugunn öğrendim 90/3 izmir gaziemir cesur_1607@hotmail.com sende eklersen sevinirim

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      02 Eylül 2010 10:06:01
      ULŞ.PER.OKL. VE EĞT.MRK. EĞT.A. 1'İNCİ ULŞ.EĞT.TB./GAZİEMİR/İZMİR

DH'ye reklam veren şirketleri TERCIH ETMIYORUM ! ! !

Toyota Corolla 1.6 GLi Special Gümüş Gri ( Atiker LPG )
      02 Eylül 2010 10:25:04
      Sevk Başlangıç Tarihi 13/09/2010 Sevk Bitiş Tarihi 14/09/2010

arkadaşlar 14 eylülde teslim mi olmak gerekiyor

bende adresimi veriyim thevillain_@hotmail.com

• Er
      1 Mesaj
      02 Eylül 2010 23:02:49
      bende adana dan 90/3 gaziemir ulastırma mer-man sürücüsü olmusum.teslım tarıhı 16 si erken gıtmeyın ıstersenız sülüs te sevk 13 yol izni 2gun yazıyor ama teslım olunması gerekn gun 16 eylul yazıyor.ben 16 sında teslım olacam.varsa adana dan aynı yere gıden tanısalm mustafa_goldal@hotmail.com

03 Eylül 2010 00:58:23
      evet beyler online yokmu yardıralım biraz..
      havalanına yakınmış galiba mekan
      ben otobüsle gidicem manita alacak beni

• Er
      2 Mesaj
      04 Eylül 2010 01:38:29
      MERHABA ARKADAŞLAR ANTALYADAN YUSUF BİLGİÇ 90/3 İZMİR GAZİEMİR ULAŞTIRMA ANTALYADAN GİDECEK OLAN ARKADAŞLAR VAR İSE HABERLEŞELİM DİYORUM HEP BARABER TESLİM OLURUZ...16,09,2010 TESLİM OLACAĞIM...

• Er
      5 Mesaj
      04 Eylül 2010 04:43:45
      kardeşlerim simdidden hayırlı olsun.. 13 ünde gidiyorum bende.. kasmayalım kendimizi pozitif bakaım sıknıtı yapıcak bişi yok.. önce bulusuruz hepberaber sonra teslim oluruz

• Er
      2 Mesaj
      04 Eylül 2010 09:42:18
      serdar kardeş sen sülüsü aldın mı?

• Yüzbaşı
      417 Mesaj
      10 Şubat 2011 13:42:39
      91/1 ulaştırmacılar varmı istanbuldan katılıyorum yarışmaya :)

[
    • Teğmen
      188 Mesaj
      13 Şubat 2011 16:51:53
      91/1 ler sıkıntı yapmayın gaziemir 10 numara yer. rütbelilere ve kadroya iyi davranın yeter.

JBL GTO1502D
    • Er
      2 Mesaj
      18 Şubat 2011 01:47:47
      s.a arkdslr ankara altındag da otryrm ankaranın ünlü asayiş olaylarıyla meşur yenidogan da otryrm ankaradan giden warmı izmir gazi emir jandarma ulastırma cıkdı bizede 91...1

• Yüzbaşı
      358 Mesaj
      04 Kasım 2011 23:53:45
      21'inde bende katılıyorum... ULŞ.PER.OKL. VE EĞT.MRK. EĞT.A. 1'İNCİ ULŞ.EĞT.TB./GAZİEMİR/İZMİR

Acaba orada yapan arkadaşlarımız biraz bilgi verebilirlermi ?

• Er
      2 Mesaj
      05 Kasım 2011 11:54:39
      muratbekar kardeşim bende 21 inde katılıyorum orada nasıl olacak acaba bakalım...:))

• Yüzbaşı
      358 Mesaj
      05 Kasım 2011 14:20:16
      quote:

Orijinalden alıntı: burakturkoz

muratbekar kardeşim bende 21 inde katılıyorum orada nasıl olacak acaba bakalım...:))

Hayırlısı güzel kardeşim

Ayrıca sülüs'leri alınca haberleşelim, Sağlıcakla kal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratbekar -- 5 Kasım 2011; 14:21:40 >

• Er
      2 Mesaj
      06 Kasım 2011 22:47:56
      tamam kardeşim mutlaka haberleşelim iyi bayramlar canım kardeşim...

• Yüzbaşı
      441 Mesaj
      07 Kasım 2011 00:11:40
      341 KD yim, acemiliğimi orada yaptım, komutanlar 10 numaradır. Askerliği iyi yapmak kötü yapmak askerin elindedir. Etki tepki meselesi.

batigun.com
      alperbatigun.com
    • Er
      13 Mesaj
      07 Kasım 2011 11:27:59
      ULŞ.,PER.OKL.VE EĞT.MRK.EĞT.A.1'İNCİ ULŞ.ER EĞT.TB.K.LIĞI/GAZİEMİR

bende gaziemire düştüm.Burda daha önce askerlik yapmış olan arkadaşlara bir sorum olacaktı.Orda hangi bankanın ATM si var? bilgisi olan versa yardımcı olursa sevinirim....

• Yüzbaşı
      358 Mesaj
      07 Kasım 2011 13:37:36
      quote:

Orijinalden alıntı: kutsal_89

ULŞ.,PER.OKL.VE EĞT.MRK.EĞT.A.1'İNCİ ULŞ.ER EĞT.TB.K.LIĞI/GAZİEMİR

bende gaziemire düştüm.Burda daha önce askerlik yapmış olan arkadaşlara bir sorum olacaktı.Orda hangi bankanın ATM si var? bilgisi olan versa yardımcı olursa sevinirim....

Birkaç gündür Gaziemir hakkında yaptığım araştırmalara göre Akbank Atm'si(Tüm kartlar ile para çekilebiliyor zanledersem altınokta deniyordu) birde Ptt Atm'si yer almaktadır.

• Yüzbaşı
      691 Mesaj
      08 Kasım 2011 01:18:58
      91/3 Gaziemirde acemilik yaptım bende içerde akbank şübesi ve ptt var alışverişte bütün kartlarda geçiyor.
      Bu arada 3.Bölüğe düşerseniz allah kolaylık versin bize pek çektirmediler ama 91/4 lere çok bilendiler.
      Hayırlı tazkereler...

MONSTER® ABRA A5
    • Yüzbaşı
      358 Mesaj
      08 Kasım 2011 10:39:57
      quote:

Orijinalden alıntı: kessel

91/3 Gaziemirde acemilik yaptım bende içerde akbank şübesi ve ptt var alışverişte bütün kartlarda geçiyor.
      Bu arada 3.Bölüğe düşerseniz allah kolaylık versin bize pek çektirmediler ama 91/4 lere çok bilendiler.
      Hayırlı tazkereler...

Usta birliği nereye çıktı ? Ve görevin nedir ?

• Yüzbaşı
      691 Mesaj
      08 Kasım 2011 10:46:23
      Usta Birliği: 28. Mekanize Piyade (Barış Gücü) Tuğayı Lojistik Destek Komutanlığı 1. Ulaştırma Oto Takımı ANKARA/MAMAK

MONSTER® ABRA A5
    • Yüzbaşı
      358 Mesaj
      08 Kasım 2011 10:50:03
      quote:

Orijinalden alıntı: kessel

Usta Birliği: 28. Mekanize Piyade (Barış Gücü) Tuğayı Lojistik Destek Komutanlığı 1. Ulaştırma Oto Takımı ANKARA/MAMAK

Hayırlı teskereler.

• Yüzbaşı
      441 Mesaj
      08 Kasım 2011 14:21:50
      akbank atm si var, kantinde genelde kart geçiyor. hesap kartı veya kredi kartı götürmenizi tavsiye ederim.

batigun.com
      alperbatigun.com
Sayfa: [1] 2   sonraki >     >>
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.