Şimdi Ara

OPEL Servis & Parça & Deneyim (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
5
Favori
37.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İşçilik dahil 450 mi?
    Hem yıldan hem kilometreden trigger zamanım gelmiş yani. Fren balatalarının durumunu bilmiyorum ama bende birde kış bakımı var. Sendekilerin üstüne bakım ekleyince yaklaşık 1500 lira ediyor. Bu işlemler özel servislerde ne kadara yapılır? 4 yıldır yetkili servislere gittiğim için fiyatlar konusunda pek fikrim yok. Ankara'da önerebileceğin özel servis var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackram

quote:

Orijinalden alıntı: 7Mhz

quote:

Astra 1.6 60.000km bakımı. Trigger seti ve fren balataları değişti. 1.000 Tl. Ankara Opak Yetkili Servis. Sizce fiyat nasıl?

Sadece triger değişim fiyatı nedir? Tiger için önerilen kilometre 60 bin mi?
    Trigger setinin (Orjinal GM) fiyatı yanılmıyorsam 450 TL idi. Trigger setinin değişimi 60.000 KM. veya 4 Yıldır.

Eğer arka fren balataları ve fren hidroliği değişmedi ise fiyat pahalı gibi duruyor.Triger 300-350 TL civarı ön fren balataları ise 100 TL yi geçmez.İki sene önce Triger yetkili serviste 250 TL idi ki araç eskidikçe yedek parça fiyatları ya sabit kalır ya düşer ordan hesap et işte.

Daha öncede verildi ama Ankara Şaşmazda Opel Kama ve Opel Garaj ( Hacı Usta) çok çok eski iki servistir ve esnaftır ikiside.Fiyatları diğer özel servislere göre biraz pahalıdır ama parçanın iyisini kullanırlar işçilikleri de garantilidir.

• @tenekekutu
    Kama'ya önceden gittim ve hiç memnun kalmadım. Sistemsiz ve düzensiz çalışan bir servis. Garaj'ı opelim.net'ten dolayı baya duydum ama gitmek kısmet olmadı. Eğer işlerinde iyiler diyorsan kışlık bakım, trigger ve muhtemelen balatalar için gidebilirim. Kalabalık bir servis mi, randevu almak gerekiyor mu? Yapılacak bu işlemler için tahmini bir fiyat söyleyebilir misin?
  • Kama'nın ne gibi sistemsizlik ve düzensizlik yaşadın ki?
  • Periyodik bakıma gitmiştim. Servis formu açma, isteklerimi not alma gereği duymadan bakıma başladılar. Peşlerinde koşup orayada bak, burayada bak demem gerekti. Baştan far ayarı bozuk onuda ayarlayın diye söyledim ama cevap alabilmek için bakımın sonunu beklediler. Cevapta şuradan çıkın şuraya gidin orada 5-10 liraya yaparlar oldu. Yetkili servisin parça değiştirme hevesini ve özellikle de fiyatını sevmem ama bir şekilde bir sistemleri var. Bütün şikayetlerimi not alıp, baştan neleri yapıp neleri yapamayacaklarını söylerler. Bitince de şunları yaptık ama şunlarda olmadı deyip nedenlerini açıklarlar. Kama'da ki en derin diyaloğum ise arabanın kaskosunu yapma konusundaki isteklerinden dolayı gerçekleşti.
    Hayırdır sen neden doğrudan Kama'yı sordunki? Garaj yaramaz mı diyorsun?
  • Eğer sizin özel servisten beklentiniz ülkemiz şartları için konuşuyorum bu kadar üst düzeyse hayal kırıklığına uğrarsınız şimdiden diyeyim.Özel servisin sizi kendi yapmadığı bir iş için bir yere yönlendirmesi iyi birşeydir aslında.Dışarıdaki yerlere yaptıran servisler hem oranın parasını hem kendileri üzerine kar koyarak bunu zaten tahsil ediyorlar.Hangi servis olursa olsun eğer ustaları bir önceki işle ilgili ise dışarda yaptıracağı iş için sizden zaman ister,eğer zamanı yoksa dürüst olanlar size yerini tarif eder yaptırabilirsiniz der.

Ama illa ben tek kişi ile muhatap olurum isteklerimi yazdırırım karışmam derseniz yapmanız gereken kendinize yakın bir usta belirleyecekseniz serviste.Basit birşey yaptıracaksınız ve cuzi bir bahşis verirsiniz.Böylece usta ve siz birbirinizi tanırsınız.Sonraki gidişte o ustaya veya danışmana aracınızı bırakır,sorunlarınız söylersiniz olur biter.Gerisi zaten gelir.Yani bir nevi o arkadaş sizin aracınızla ilgilenen görevli gibi olur.Bahşiş dediğimde atla deve değil bazen bi yemek parası bazen sigara,bazen ise nakit artık aracınızla zaman olarak ne kadar ilgilendi ise ona siz karar vereceksiniz.

Yoksa şikayet ettiğiniz konu bir servise gitmeme sebebi değil.Tam tersi gitme sebebi.Siz müthiş ilgi ama müthiş kazık atan bir servis ile muhatap olursanız dediğimi daha iyi anlarsınız.5-10 liralık iş 30 lira fatura ile karşınıza gelir.Kamada ayrıca müşteri ile ilgilenen danışman diyeceğimiz kişi var ama o gün yoktu herhalde işte veya meşguldü.

Opel Garaj da eski bir servistir,tavsiye ederim onuda.Ama yukarıdaki beklenti ile giderseniz bilemem tabi.Ellerindeki işe göre ilgi alaka azalır veya artar.

• Ülkemiz şartlarında benim taleplerim bu kadar üst düzeyse yandık o zaman. Alt tarafı beni dinleyip not alacak ve baştan yapıp yapamayacağı şeyleri söyleyecek. Ben far ayarı yapılacak diye beklerken işi bitirince bana adres göstermeyecek ve bende önlemimi ona göre alacağım. Benim isteklerimin üst seviye istekler olmadığı çok açık. Yetkilide bunlar olur özelde olmaz demekte yanlış. Opal'da da buna benzer sıkıntılar yaşadım ve evimin dibindeki Opal'a gitmektense 15km uzaktaki Opan'a gitmeye başladım. Neyseki sonra Konya yoluna şube açtılar.

Arabamı sıfır olarak aldım ve aldıktan sonra bir sürü sıkıntı yaşadım. Aracım 3-4 defa garanti kapsamında servise gitmek zorunda kaldı. Bu nedenle bazı sorunları servis personeline bakım öncesi aktarmam üst seviye bir beklenti olamaz. Kama'yı savunacağım derken serviste benim yanımdaymışçasına yargıda bulunmanı biraz garipsedim.

Bu tip bir ilgiyle birlikte fiyatın artacağı fikrinin yerleşmesi millet olarak kalitesiz işleri yargılamamızı engelliyor. Bu da kalitesiz iş yapanların aynı çizgide devam etmesine neden oluyor. İyi işe ulaşmak için de birilerine farklı yollardan para vermek fikri ise S.Demirel'den duyduğumdan beri hoş karşıladığım bir şey değildir (iş bittikten sonra verilenle karıştırmayalım).

Danışman var mıydı yok muydu, neden yoktu bilemem ama sende anlayabilirsin ki bana söylenmeyen şeyi bilmemde beklenemez.

Periyodik bakımda yetkili ile özel arasında fiyat farkı pek olmuyor ama bazen insanın o farkı ödeyecek gücü de olmuyor. Kama'da zaten farkın filtreler kaynaklı olduğu bu nedenle de çok artmadığı söyledi. Periyodik bakım dışındaki işlemlerde ise fark baya bir açılıyor.

Garaj iyi midir? Önceden gittiğin bir servis mi? Yaklaşık fiyat verebilir misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7Mhz -- 10 Kasım 2012; 16:11:29 >

• Sizin adınıza niye savunayım ki? Eğer siz beğenmediyseniz zorla size beğendirecek halim yok.Memnun değilseniz bir daha gitmezsiniz olur biter.Ben kendi adıma yazıyorum,dolayısıyla orada yazdıklarım beni bağlayan yazılar,bunu dikkate alırsınız almazsınız siz bilirsiniz.

Bazı şeyler değişik olsa iyiydi.Elbette önceden dinleseler daha açıklayıcı davransalar daha güzel olurdu ki bunu yapan personelleri var aslında ama izinde miydi,o esnada meşgul müydü bilemiyorum ama birşekilde sizinle fazla ilgilenilmemiş sizin deyiminizle.

Benim kendi adıma diyeyim önerdiğim servisler birşekilde sorununuza çözüm bulup bunu da ortalama bir fiyatla çözenlerdir.Arada olan bazı olmusuzlukları gözardı eden birisiyim.En nihayetinde sorunum çözüldü mü çözüldü benim için yeterli.Sizin beklentileriniz benden farklı gibi duruyor.

Eleştirelim hatalı yönleri kısmına değinirsem,hatasız dost arayan dostsuz kalır demişler.Elbette eleştireceksiniz ama Ankara da, Opel üzerine işinin erbabı bir avuç servis var.Her olumsuzlukta orası kötü dersek bir süre sonra gidecek servis kalmaz.Ayrıca kimse birşeyi normalleştirmeye çalışmıyor konu çok uzun kısa yazmak zorunda kaldım belki ondan yanlış anlaşıldı.Dersiniz ki siz yanlış düşünüyorsunuz ona da saygı duyarım.

Konunun fazla uzatmadan ben Ankara için;Opel Garaj ve Kamayı öneriyorum.Sizin daha iyi önerileriniz varsa onları da alabiliriz tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 10 Kasım 2012; 18:09:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

quote:

quote:

quote:

Astra 1.6 60.000km bakımı. Trigger seti ve fren balataları değişti. 1.000 Tl. Ankara Opak Yetkili Servis. Sizce fiyat nasıl?

Sadece triger değişim fiyatı nedir? Tiger için önerilen kilometre 60 bin mi?
    Trigger setinin (Orjinal GM) fiyatı yanılmıyorsam 450 TL idi. Trigger setinin değişimi 60.000 KM. veya 4 Yıldır.

Eğer arka fren balataları ve fren hidroliği değişmedi ise fiyat pahalı gibi duruyor.Triger 300-350 TL civarı ön fren balataları ise 100 TL yi geçmez.İki sene önce Triger yetkili serviste 250 TL idi ki araç eskidikçe yedek parça fiyatları ya sabit kalır ya düşer ordan hesap et işte.

Daha öncede verildi ama Ankara Şaşmazda Opel Kama ve Opel Garaj ( Hacı Usta) çok çok eski iki servistir ve esnaftır ikiside.Fiyatları diğer özel servislere göre biraz pahalıdır ama parçanın iyisini kullanırlar işçilikleri de garantilidir.

Şimdi faturaya baktım. Trigger seti ve V kayışı ile birlikte 273 TL+KDV. Fren hidroliği değişmiş ama arka balatalar değişmemiş. Gerek görmemişlerdir.

Ben 10 yıldır Opel kullanıcısıyım ve 2003 yılında Opel Kama ile tanıştım. 97 Model Astra F çalışmıyor diye götürdüm oraya tavsiye ile. Ama usta arabaya baktı, bujileri söktü ve tek silindir kompresör vermiyor dedi ve o sene 2-3 milyar masraf çıkar dedi. Ben inanmadım ve o zaman özel servis olan Opak Opel'e götürdüm. Ordaki usta, halen orda ustadır, rölanti ayar sensörünün bozulduğunu, çalıştırmaya çalışırken de arabayı boğduğumu bujilerin ıslandığı için çalışmadığını söyledi ve sensörü değiştirip 300 lirayla arabayı çalıştırdı. O günden bu yana Opak Opel yetkili servis oldu ve ben de Astra H aldım. :-) Bu yüzden hep oraya giderim.

Ayrıca Trigger seti gibi önemli bir değişimi, özel serviste yaptırmak bence riskli. Bir problem olduğunda, çırak vidayı sıkmadığında veya ayar yapılmadığında özel servis sorumluluk almaz diye düşünüyorum. 150-200 gibi bir kazanç için riske girmeye değmez diye düşünüyorum. Tabi bu benim nacizane fikrim.

• @Blackram
    Teşekkürler dostum. Söylediklerin çok mantıklı geldi ama yinede Garaj'dan fiyat alıp öyle değerlendireceğim.
    Faturadaki işçilik bedelini de söyleyebilir misin?
  • quote:

@Blackram
    Teşekkürler dostum. Söylediklerin çok mantıklı geldi ama yinede Garaj'dan fiyat alıp öyle değerlendireceğim.
    Faturadaki işçilik bedelini de söyleyebilir misin?

230 TL + KDV işçilik fiyatı.
  • quote:

Şimdi faturaya baktım. Trigger seti ve V kayışı ile birlikte 273 TL+KDV. Fren hidroliği değişmiş ama arka balatalar değişmemiş. Gerek görmemişlerdir.

273 + KDV ise çok değil yetkiliye göre.2 sene önce dediğim gibi 220 TL idi yetkili servis fiyatı.Bu arada Opak'ta kaliteli servislerden biridir eskiden beri.
  • opel servis kazığını bende tecrube etmiş bulunuyorum. Peder in cruze unü 15 bin bakıma götürdük yağı değişip, hva polen filtresi değişimi içim 525 tl demezmi. Kavga gürültü 480 tl bayılıp yüzünüzü birdaha şeytan görsün diyerek ayrıldık. Aynı işlemlere kendi honda aracıımda 250tl den fazla para ödemedim 6 yıldır. Bune kazıkçı zihniyet yahu 30dk lık işleme 220 tl işçilik yazabiliyor utanmaz herifler. Sanki şanzumanı indidirp tekrar topladılar bu ne rezillik ya. Fazladan aldıklarımpara haram olsun, garanti dolsun birdaha semtinden geçmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leaderz -- 5 Aralık 2012; 23:12:44 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Opel v e chevroelt alacaklar, gidin bir servis ücretlerini sorun almadan önce. Normal honda toyota hyunda ai vs nin 2-3 katı ücret talep ediyorlar haberiniz olsun

• Hele cruze un 45 bin bakımı var 1200tl..

• aracım 10000 km de 2012 model astra hb 1.3 dizel.

mugla ermaş 480 tl fiyat verdi..

ne yapsam bilemedim...
  • Myopel'den Opel Yetkili servislerinde ücretsiz detaylı kontrol teklif ettiler. Bugün aracımı götürdüm, ücretsiz olarak tüm kontrolleri yapıldı. Ayrıca 5 yaşın üzerindeki Opllerde, Mart sonuna kadar Opel Yetkili Servislerinde servis ücreti 250 TL. Yağ ücretini Opel kendisi karşılıyormuş.
  • Opel aracı olanlar servise götürmüyor galiba. 2013 benzinli yarı otomatik astraya odak oto 520 lira istiyor. Bize özel servis yolu gözüktü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • simonil S kullanıcısına yanıt
    5 yıl ve üzeri Opellere indirimli kampanyalar oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simonil

Opel aracı olanlar servise götürmüyor galiba. 2013 benzinli yarı otomatik astraya odak oto 520 lira istiyor. Bize özel servis yolu gözüktü.

Opel mail gönderiyor bugünlerde size özel indirimli bakım 299 TL hemen randevunuzu alın diye, sanayideki ustam yıllık periyodik bakımını geçen sene 120 ye yapmıştı, önümüzdeki hafta tekrar gideceğim taş çatlasa 150 ye çıkar. Bu durumda garantisi dolduktan sonra yetkili serviste bakım yaptırmak ekonomik açıdan anlamlı olmuyor bana göre.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.