Şimdi Ara

R Harfini Söyleyemiyorum Çözümü Var mı?(Ses Kaydı Eklendi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
32.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben r leyi çok yahat söyleyebiliyoyum Allah'a şüküy

Nasıl söyleyemiyoysunuz anlamıyoyum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 1 Mayıs 2009; 4:10:00 >
  • beyler ben r harfini söyleyemiyorum.r harfi sorun değilde.r yi söyleyemeyince kelimeyi batırıyorum.kelimeyi tam telafuz edemeyince cümleyi söyleyemiyorum.kekeliyorum birden.bu yüzden uzun cümleler kuramıyorum.söylemek istediklerimi tam ifade edemiyorum.

bunun bir tedavisi var mıdır?

http://rapid-share.com/files/226838790/dh.wav

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :White:DeviL: -- 28 Nisan 2009; 22:26:23 >

• bulursan banada haber ver
    bıktım nalet olsun
  • Tek başına bir göl kenarına git ve söyleyene kadar R yi söylemeyi dene.
  • Hani Benim R lerim
  • quote:

Orjinalden alıntı: :White:DeviL:

beyler ben r harfini söyleyemiyorum.r harfi sorun değilde.r yi söyleyemeyince kelimeyi batırıyorum.kelimeyi tam telafuz edemeyince cümleyi söyleyemiyorum.kekeliyorum birden.bu yüzden uzun cümleler kuramıyorum.söylemek istediklerimi tam ifade edemiyorum.

bunun bir tedavisi var mıdır?

Tamamıyla iş sizde bitiyor.Benim kuzenim de böyleydi.Teyzem inat etti sürekli sürekli r dedirtti,sonuç kuzenim artık r leri söyleyebiliyor.
  • arı sözcüğünü sürekliii tekrarla
  • ağzına kalem alıp bir tekerleme söyletiyorlardı Türkçe öğretmenleri sınıfta bir kaç kişide vardı hocamızın yoğun çabası sonucu geçti hepsinin r hastalığı
  • olay dilin altına yapışması yüzünden miymiş neymiş ben öyle duydum inş bi çözümü vardır.Ama yoksa da kafana takma ben r yi söyleyemeyen insanları hep sempatik bluurum
  • ben hatırlamıyorum ama annemle babamın dediğine göre bende r leri söyleyemezmişim küçükken .tabi bana sürekli r dedirttiklerinden zamanla öğrenmişim.
  • Ben de çeneme dikiş yedikten sonra bazı harflerde zorlanıyorum
  • Orrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr- man Çocuğunun günümüz versiyonunu sürekli telaffuz et. Hem negatif enerjinden ayrılırsın, hemde R lerle alıştırma yaparsın.
  • Boşver Almanlarda Ryi söyleyemiyorlar
  • Lütfen bir
    ses kaydı açıp
    "TERMİNATÖR " diyip

rapidshare e yüklermisin ?

(DH üyeleri olarak emin olmak istiyoruz )

No link No güven yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cefucsa -- 28 Nisan 2009; 20:54:37 >
  • bende söyleyemiyorum ama mutluyum kızlar R leri söyleyemeyen erkekleri sempatik bulur hocam
  • quote:

Orjinalden alıntı: cefucsa

Lütfen bir
    ses kaydı açıp
    "TERMİNATÖR " diyip

rapidshare e yüklermisin ?

(DH üyeleri olarak emin olmak istiyoruz )

No link No güven yani

http://rapid-share.com/files/226838790/dh.wav

mikrofon biraz bozuk cızırtılı.ve sesim nedense normalden çok değişik çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :White:DeviL: -- 28 Nisan 2009; 22:01:26 >

• bende küçükken sölüyemiyordum.
    radyo ya yadyo diyordum
    şimdi güzel sölüyorum ve t leri sölüyemiyorum şimdi
  • bunda en önemlisi ailenin erken yaşlarda farkedip tedavi etmesi, ettirmesi. çocuk çok şirin gözüküyor diye üstünde durmuyorlar ama ilerleyen yaşlarda problem oluyor. benim yaşım oldukça geçti. nasıl yapılır bilemiyorum. karşınızda birisinin sabırla dinlemesi gerekiyor. ailelere rica vurdumduymaz olmayın.

kızlar sempatik bulabiliyor ama sizi çekemeyen arkadaşlarınız zaafınızla dalga geçerek küçük duruma düşürmek istiyorlar. bu yüzden bir kaç kişi çenesine yumruk yemek zorunda kalmıştı
  • bende r harflerini söyleyemiyorum. küçükken r-y-u-k harflerini de söyleyemiyordum bunun sebebinin dilimin dönmemesinden kaynaklandığını öğrendik. istanbula bir hastanede dilimin altından küçükbir parça kestiler o günden beri sadece r harfi ni söyleyemiyorum.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.