Şimdi Ara

yumurta ile kahvaltı neler yapılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
9.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    normal boş boş peynir falan yemeyi sevmiyorum
    genelde yumurtayla bir şey yaparım yerim,
    omlet,menemen den başka öneriniz var mı?
    yumurtalı ekmek önermeyin sevmiyorum

• maydonoz doğra biraz karabiber yumurtayı çırp alt üst pişir

Birde haşlanmış yumurtayı ez bi adet haşlanmış patates ez bir adet taze soğan dopğra istersen biraz domates doğra zeytinyağı dök harika oluyor
  • sucuklu yumurta
  • quote:

Orjinalden alıntı: denizkabuğu

maydonoz doğra biraz karabiber yumurtayı çırp alt üst pişir

Birde haşlanmış yumurtayı ez bi adet haşlanmış patates ez bir adet taze soğan dopğra istersen biraz domates doğra zeytinyağı dök harika oluyor

Yuvana dön.
  • quote:

2. tarifi yiyen canlı çıkabiliyor mu? Pek bir garip geldi de...

• Kavurmalı yumurta.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lu£

quote:

Yuvana dön.

quote:

Orjinalden alıntı: musAKka

quote:

2. tarifi yiyen canlı çıkabiliyor mu? Pek bir garip geldi de...

Sumak da koyuyorum ben ama hiç kahvaltıda yemedim

• @ denizkabuğu, sanırım uzun bir süre yumurta yemeyeceğim.

Bu arada geçen sene birkaç defa bol peynirli yumurta + çeşnili ketçap yapmıştım, güzel oluyordu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: musAKka

Bu arada geçen sene birkaç defa bol peynirli yumurta + çeşnili ketçap yapmıştım, güzel oluyordu.

Be o tarifi internetten buldum
  • 2 adet Haşlanmış yumurta oval şekilde doğranır , ince şekilde kesilmiş kaşar peyniri doğranan yumurtanın üzerine serilir ve mikrodalga fırına atılır... 30 saniye sonra fırından enfes birşey çıkar adını siz koyun...
  • başka önerisi olan
  • en güzel yemeklerden, tabii ki ÇILBIR çok severim ki az önce yeni, yedim kahvaltıda

tarifi için biraz araştırma yap.
    benim yaptığım yöntemi yazayım ama buraya yine de
    küçük bi kapta(metal) suyu kaynat içerisine tuz at bi tutam, iyice kaynadığında 2 ya da 3 tane yumuartayı usulca kaynayan suyun içine kır. yumurtalar pişerken renkleri değişecek o sırada bıçakla yumrtaların üstlerine x şeklinde çiz, yarılacaklar ve içleri de pişicek. daha sonra pişen yumurtaları bi tabağa al, bi tavada tereyağı,salça,kara biber ve al biberi erit ve pişir. sonra tabaktaki yumurtaların üstüne boca et sosu, isteğe öre yanına sarımsaklı yoğurt koyabilirsin. (ıyyyy sabah sabah sarımsaklı yoğurt muuu demeyin deli iştah açıyor )

• Beyaz peynirli ve bol kaşarlı
  • quote:

Yeşil soğan doğra birazcık kavrulsun , yumurtayı çırptıktan sonra tavaya dök. Çok lezzetli oluyor

Adını unuttum ama yumurtanın sarısı dağılmadan pişirip yemeyi çok severim

• Çiğ Çiğ İç Sesede İyi Gelir Diyorlar...
  • recel ye bal tereyag bır kactane domates ondan sonra zeytın lımon sıvı yag bıber katılmıslardan olsun ondan afıyet olsun
  • Çılbır gibisi yok evet
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kenshi

2 adet Haşlanmış yumurta oval şekilde doğranır , ince şekilde kesilmiş kaşar peyniri doğranan yumurtanın üzerine serilir ve mikrodalga fırına atılır... 30 saniye sonra fırından enfes birşey çıkar adını siz koyun...

Kaşarlı Haşlanmış Yumurta Değilmi Bu:)
  • birkaç yumurtayı rafadan yap bunları dilimle,sonra yeşil soğanı dilimle bunları karıştır üstüne pul biber dök bundan güzeL kahvaltı yiyeceği bulamazsın
  • Benimki belki de herkesin yaptığıdır ama ben vazgeçemiyorum.
    1 adet katı yumurtayı tabakta eziyorum küçük parçalar olacak şekilde.Daha sonra bir güzel tuz ve karabiber,ardından karıştırıyorum.Yavaş yavaş keyfini çıkara çıkara yiyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.