Şimdi Ara

Klonlu telefonlar ve yapılması gerekenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
11.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • klonlu cihaz hakkında yapılması gerekenleri ve bu sorundan mağdur olan arkadaşlara yardımcı olmak için konunun üst konu yapılması taraftarıyım.
    (tabi yöneticilermiz uygun görürse)

-Yaklaşık 5ay önce cep telefonuma gelen mesajla garantili-faturalı- telefonumun klonlandığı ve 1ay içerisinde
    kapanacağını öğrenmiştim
    -Bir sürü araştırma yaptım telefonu aldığım firmayla görüştüm.Nokıayı aradım, KVKyı aradım ama hepsi olumsuz cevap verdiler. Bana çözüm olarak; telefonumun benim vereceğim bir tek hat üzerine açılacağı söylendi ilk başta olayı tam anlamadığım için kabul etmiştim ama sonradan mağdur olduğumu anladım çünkü telefonumu artık satamayacaktım değiştiremeyecektim -ki tek hat üzerine açılması 3ayı buldu zaten -

bunun üzerine TÜKETİCİ HAKLARI HAKEM HEYETİNE başvurumu yaptım ve yasal süreci başlattım
    ve sonuçlanması yaklaşık 5-6ay civarı sürdü.Sonuç olarak haklı çıktım ve fatura bedeli kadar paramı aldım.

-şimdi kısaca yapılması gerekenleri özetlemeye çalışayım
    1- tüketici hakları hakem heyetine garanti belgesi, faturanız ve dilekçe ile başvuru yapılıyor(3er adet fotokopi)
    2-yaklaşık 1aylık süreç geçtikten sonra hakem heyetinden istediğiniz sonuç cıkmışsa(ki sizin sonucunuz isterseniz telefonun yenisi isterseniz fatura iadesi) karşı tarafın 15 gün içinde itiraz hakları var
    3- o süreç geçtikten sonra firmayla gidip bi görüşme yapıp çözüm yöntemlerini sormanızda yarar var
    4-eğer biz ödemeyiz elinden geleni ardına koyma gibi laflar duyarsanız
    5-icra dairesine gidip başvurunuzu yapıp telefonunuzuda oraya teslim edip yaklaşık 10günlük bir bekleme sürecide orada gececektir.
    6- orayada 7gün içinde itiraz etmesse yada gerekli ödemeyi yapmassa icra takibini başlatabiliyorsunuz ve icra memurları işi çözüyorlar.

başımdan geçen bir olayı sizinle paylaşmak istedim
    bu konu ve yapılacak süreç hakkında bir sürü olumsuz şey söyleniyor bu yüzden yardımcı olmak istedim
    sorularınız olursa cevaplayabildiğim kadarıyla söylerim.

• bu konudan kimse şikayetçi değil galiba
    :)))
  • merhaba benım durumum su anda oyle klonlanmıs bır telefona sahıbım ve hem nokıa hemde telefonu aldıgım nokıa shop benı ıkna edecek cvplar vermedıler.Telefonun 15 rakamlı IMEI numarasının hangi olasılık sonucu hesaplanıpda şans eseri girildiğine hiç kimse doyurucu cevaplar veremedi.Ben burda tek numaraya telefonumu tanımlatmak ıcın sureklı bıseyler yapmak zorunda degılım herhalde gıcık oldum nokıa ya.Satmak ıstedıgımde satamıyacagım da yanına cabası herhalde.Bu konuda sızın ızledıgınız yolu ızleyecez galıba ve bayada magdur var bu durumdan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersipahi

merhaba benım durumum su anda oyle klonlanmıs bır telefona sahıbım ve hem nokıa hemde telefonu aldıgım nokıa shop benı ıkna edecek cvplar vermedıler.Telefonun 15 rakamlı IMEI numarasının hangi olasılık sonucu hesaplanıpda şans eseri girildiğine hiç kimse doyurucu cevaplar veremedi.Ben burda tek numaraya telefonumu tanımlatmak ıcın sureklı bıseyler yapmak zorunda degılım herhalde gıcık oldum nokıa ya.Satmak ıstedıgımde satamıyacagım da yanına cabası herhalde.Bu konuda sızın ızledıgınız yolu ızleyecez galıba ve bayada magdur var bu durumdan.

bence hiç vakit kaybetme yazanları uygula benim bi arkadaşa da aynı durum olmuştu ama ne yapacağını bilmediği için tel kaldı elinde.
  • sımdı tuketıcı haklarına basvurmaya gıdıyorum sonrası anlatırım
  • tuketıcı haklarına magazanın bulundugu ılcedekı tuketcı hakları hakem heyetı bu yonde olumsuz karar verıyormus adamlar dılekcemızı bıle gerı almadı butun hakem heyetlerı aynı kararı vermıyormus.farklılık gosterıyormus kararlar bu nsl bır duzen anlamadım.bızı suclu cıkardılar telefon aldık dıe
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersipahi

tuketıcı haklarına magazanın bulundugu ılcedekı tuketcı hakları hakem heyetı bu yonde olumsuz karar verıyormus adamlar dılekcemızı bıle gerı almadı butun hakem heyetlerı aynı kararı vermıyormus.farklılık gosterıyormus kararlar bu nsl bır duzen anlamadım.bızı suclu cıkardılar telefon aldık dıe

nasıl bütün hakem heyetleri aynı karar veremez ki böyle bi durumda sen iyice araştırdın mı?
  • Güzel paylaşım.

Nokiadan para istemeyin de isterseniz canlarını isteyin canlarını verirler paranızı vermezler
  • quote:

Orijinalden alıntı: login35

Güzel paylaşım.

Nokiadan para istemeyin de isterseniz canlarını isteyin canlarını verirler paranızı vermezler

• quote:

Orijinalden alıntı: safa_oyuncu

quote:

Güzel paylaşım.

aynen aynen, sonuna kadar katılıyorum
  • bu kadar sacma bı yer burası ıste heyetlerın hepsı farklı karar verıyormus mersınde haklı olan ankarada haksız yanı adama sacma dedım ole dıyor haklı cıkacagımız yere gıdelım dedım :)) olmaz dedı nokıadan para ıstemıyorum ya butun hatlara acsınlar yada yenı tlf versınler ya sıkıldım bunlardan telefon aldıgıma pısman edecekler ama bu konunun suyunu cıkaracam kararlıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: BediR_16

quote:

Orijinalden alıntı: safa_oyuncu

quote:

Güzel paylaşım.

aynen aynen, sonuna kadar katılıyorum

Süper yorum. Dogru yorum :) . Bende katılıyorum bu lafa tanık oldum hatta vermediler para mı .......ler
  • calimero23 bana yazdığın dilekçe tarzını öğreneğini göndersene ,bu olay kısmını açıklayamadım acilll lütfen
  • Birşeyi merak ediyorum, bu klonlu telefon bildirimi için bireysel olarak TİB yada MCKS'ye başvuru yapabiliyor muyuz? Ben tek hat için açılsın razıyım ama telefonu aldığımız yere başvurdum bi sonuç alamadım.
  • Klon telefon satanlar icinde bu yontem olurmu adamlar ilaninda su var bu var yaziyor 1.kalite aslinla alakasi yok bunlarin bunlarla nasil mucsdrle edecegiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.