Şimdi Ara

misvak nasıl kullanılır? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
9
Favori
139.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sene olmuş 2013 hala misvak diyenler var.
    o zamanlar en uygun çözüm oymuş o kullanılmış.
    Allah insana beyin vermiş insanda bunu geliştirip diş macunu ve fırça icat etmiş.
    kimiside misvağı kutsal bişey yapmış. sünnet olan misvak kullanmak değil ağzını temiz tumaktır.
    ister misvakla temizle ister macunla bu senin tercihin.
  • Mesajim bulunsun

• Misvak baya yararı oluyor hissediyorsun

• power. kullanıcısına yanıt
    git burdan
  • power. kullanıcısına yanıt
    Sen istedigin gibi sekerli deterjaninla dislerini fircalayabilirsin ama bu kapital sistemin binbir oyunla hayatımıza soktuğu sozumona yenilikleri reddetmeye çalışan ve doğal yollarla da bazı şeylerin olabileceğini idrak etmis olanlari aşağılama hakki tanımaz.

• Misvağa karşı önyargılı arkadaşlar, konuya bir de bu açıdan bakabilirsiniz, teşekkür ederim.
    Bir diş macunu gerçeği: Florür "Ergem Şenyuva"
    http://www.yesilist.com/cms.php?id=1298

• Dindar biri değiliM Bugun aldim 1 adet. Ucunu actim tel tel ayirdim fakat sert geldi bana sicak suya koydum ucunu bakalim neler olcak. Denemekte fayda var

• quote:

Orijinalden alıntı: sirenia

Dindar biri değiliM Bugun aldim 1 adet. Ucunu actim tel tel ayirdim fakat sert geldi bana sicak suya koydum ucunu bakalim neler olcak. Denemekte fayda var

Denediniz mi acaba? bende alıp denemek istiyorum 1,2 tane plak için. İnternette 1.5 - 2 liralara bulunabiliyor
  • Denedim cok sert geldi telleri.. baska marka hediye etti arkadasim. O nispeten daha yumuşakti. Fakat onuda kullanamadim dis etlerim cok hassas malesef. Hemen tepki veriyor. Ama özünün tadI cok hos

• Beyler misvağın numarası suyudur. Bitkisel ürün satan yerlerden paketli halde olanları alın ve 1 kere sudan geçirip atın ağzınıza. Kabuğundaki suyu çıkarın öyle dursun ağzında kabuğunuda yutabilirsin zararsızdır. Arada dişlerinizin üstünden geçersin fırçalamazsın. Ağzınızda günde 1 saat kalsa 1 2 haftaya farkı görürsünüz 2 ton açar ve kirler düşer. Tecrübem bu.

• Arkadaşlar.merhaba.Google tesadüfen rastladım konuya.Bende bir yılı geçkin misvak kullanıyorum.Konuyu hortlattıp bir kaç kelamda bem yazayım istedim lakin önemli ve dikkate değer bir konu.

Öncelikle şunları söylemeliyim ki,misvağı sadece dindar insanlar kullanmaz. Nedense böyle bir inanış var bizim millette.Misvağı hacı yağı gibi sadece yaşlıların kullandığını sananlar var komik : ) İkinci husus diş macunlarında ki florürü şebeke suyuna katılan klorla karıştıranlar var.Klor ayrı bir şey sodyum florür ya da diğer adıyla sodyum florid ayrı bir şey.İste diş macununu zararlı kılan bu maddedir.Sodyum florid beynin ortasında bulunan epifiz bezine büyük tahribatlara yol açmaktadır.Ve bunlar safsata değil,bu konu hakkında bilimsel veriler mevcut.
    Diğer bir konu misvağın dini yönü.Bildiğiniz üzere misvak kullanmak sünnettir.Ama tüm bunları bir kenara bırakın,önemli olan sizin sağlığınız.İcinde ne olduğu belirsiz kimyasallar barındıran diş macunu yerine misvak kullanın.Ben uzun zamandır kullanıyorum.Sigarayı bıraktıktan sonra alt arka dişlerimde ki plakları ve ağız kokusunu hiç bir macunla ve fırça ile çıkaramamıştım,misvak kullanana kadar. 1 ayı geçkin bir sürede dişlerim tertemiz oldu.Bir gramda koku yok artık.Gidip her ay beyninizi zehirleyen kimyasallara para vermeyin tonla. Misvak kullanın.Hem ekonomik hem doğal.Ayrıca misvağın ağızdaki bakterileri yok etme oranı macundan daha fazla.Bu konu hakkında da bilimsel veriler mevcut.Araştırabilirsiniz.Buraya bir sürü yazı,makaleyi kopyala-yapıştır yapmayacağım.Kendiniz araştırın daha faydalıdır.

Sözün özü misvağa dini bir değer olarak değil kişisel bakım aracı olarak bakın.Misvak kullanın,kullandırın.. Selamlar..

• 4 senedir her gün misvak kullanıyorum bu sürede çok şekerli şeyler yediğim de oldu fakat hiç diş ağrısı çekmedim veya çürüme belirtisi görmedim. En basitinden diş macunun içindekilerini okuyun anlayabilecek misiniz satırlarca ne olduğunu bilmediğimiz tonlarca şey. Ayrıca bir ağacın dalı bu kadar etkili temizleyebiliyorsa diş macunu kullanmak gereksiz ve zararlıdır Dikkat edin bundan 50-60 sene önce günümüzdeki kadar hasta insan var mıydı? Şimdi sokaktaki neredeyse her insanın bir tarafında sıkıntı var ya başı ağrır ya kolu sızlar böbrekleri vs. Bir şey daha ekleyeyim abur cuburu, kristal toz şekeri, beyaz unu sıfıra indirip yerine nöbet şekeri olarak bilinen kaya şeklindeki şekeri, tam buğday ununu ve zeytinyağı kullanın ne baş ağrısı kalıyor ne kışın günlerce hasta olmak

Bu konularda tecrübeliyim ayrıntılı bilgi isteyen pm atabilir

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşım eğer sünnet sevabı için kullanacaksan, bi kitapta şöyle okumuştum sünnet olan misvak değil, sivak yani ağız temizliğidir. diş fırçası da aynı sevabı kazandırır inşallah
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.