Şimdi Ara

Fren Balatasından gelen ses

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • başlıktada belirttiğim gibi, fren balatasından arada birde olsa niye ses gelir frene basıldığında? tekerleğin yada fren disklerinin suyla temas etmiş olmasından kaynaklanabilir mi? hemen yaptırılması mı gerekir? frenin tutmasında yada fren performansında negatif bir etkisi olur mu?

şimdiden teşekkürler

• Selamlar;
    Ses arada geliyorsa tozdan ve sudan kaynaklanır.Sık sık geliyorsa balatalar disklere zarar veriyor demektir.
  • balata bitiyor olabilir, eğer yenideğiştiyse balatanın diske alışması lazım
  • Bende hiç olmadı sadece balatalar bitince olur bu ses..

Birkeresinde memlekette balatayla diskin arasına çok ufak birkum parçası girmiş(toz gibi)
    Frene basınca sanki diskler yerinden çıkıyormuş gibi ses gelmişti.
    Allahı var acayip korkmuştum.

Tayzikli su basınca düzelmişti..

Eğer devamlı yapıyorsa bir servise göstermenizi tavsiye ederim.
    Sonuçta arabanın en önemli güvenlik tertibatı..

Saygılar.
  • Araç nedir acaba?
  • balata bittiğinde bu sesi yapıyor genelde yada balatan yeni ise diski daha önceki balataların vermiş olduğu deformasyondan dolayı da yapar diski tornalatmak yada değiştirmek gerek tabi balatalarla bereber çünkü balatalarda düz yapısını kaybeder ön takımı ciddi ilgilendiren bu duruma çabuk müdahele edilmelidir
  • benim arabadanda geliyi, frene bastığımda aceyip gıcılıyor herzaman yapmıyor,, usta dedi balatalar yeni ondan yapar bir ay oldu halen yapıyor...
  • arkadaşlar cevap yazamadım kusura bakmayın, hepinize cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

araç servise gitti ve ön balataların yaklaşık 3 bin kmlik ömrü kalmış, dolayısıyla ön balatalar değişti ve ses kesildi araç ford focus II, ilginiz için tekrardan sağolun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.