DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
öksürüğü kesmek için ne yapmalıyım ?
Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir Kullanıcı
53
Cevap
1
Favori
115.382
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> öksürüğü kesmek için ne yapmalıyım ?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      3257 Mesaj
      17 Nisan 2009 02:47:16
      beyler yaklaşık 3 hafta önce grip oldum doktora gittim bir haftada geçti ama 3 haftadır deli gibi öksürüyorum. Öksürük ilacı aldım bunu aldım yok kâr etmiyor. Doğal olarak öksürüğü kesmek için ne yapabilirim?

• Binbaşı
      1593 Mesaj
      17 Nisan 2009 02:50:43
      ilik balli sut icmeni tavsiye ederim seni biraz rahatlatir, en kotu ihtimalle iskoc viskici ic adamin bogazini desiyor valla, oksurugu birak nefesi bile kesiyor

College of Engineering 2010/2014-Univeristy Park, PA
    • Yarbay
      12465 Mesaj
      17 Nisan 2009 02:55:49
      Ilık ballı süt veya şekerli ılık su; olmadı arkadaşın dediği gibi sert bi içki yudumlayabilirsin.

• Binbaşı
      1497 Mesaj
      17 Nisan 2009 02:57:29
      ılık ballı süt yumuşatır boğazını..süt sevmem diyorsan ılık suya bal katıp,birazda limon sıkarak içebilirsin..umarım faydası olur

• Teğmen
      194 Mesaj
      17 Nisan 2009 03:04:04
      pekmezin içine karabiber (bolca) ve biraz limon sık

• Yarbay
      8744 Mesaj
      17 Nisan 2009 03:17:46
      sigara içiyorsan normal

ben her gece yatmadan önce asprin içip yattım 1 haftada geçti

2015 VW Golf 7 1.2 TSI 110 Manuel Comfortline Tungsten Gri
    • Yarbay
      3257 Mesaj
      17 Nisan 2009 03:19:40
      sigara içiyorum. Öksürük başladığından beri mentollü marlboro kullanmaya başladım...

dediklerinizi deneyeceğim

• Yüzbaşı
      409 Mesaj
      17 Nisan 2009 03:23:26
      Bnde geçen yaz bu zamanlar Oksurdum oyle 2-3 hafta doktora gıttım dedı bronşit

lan 1 ay geçtı azımdan burnumdan kan geldı

gıttık doktora demesınmı verem :S

bence 2-3 haftadır geçmedıyse bı daha doktora gıt Koca karı ılaçlarıyla olcak ış dııl

"Yüksel Türk Senin için yüksekliğin hududu yoktur.İşte parola budur."
      M.Kemal Atatürk
    • Yüzbaşı
      518 Mesaj
      17 Nisan 2009 03:25:20
      Öksürmekten uyuyamadım bugün ılık su içiyorum ama onun faydasını göremeyince naneli şeker aldım uyuyacağım zaman bi tane yiyorum kesti öksürüğümü rahatladım biraz

• Yarbay
      3520 Mesaj
      17 Nisan 2009 03:27:17
      Annem hep elmayı kabuklarıyla doğrayıp, içine gene kabuklarıyla küçük parçalar halinde kestiği limondan atar ve üzerine bir miktar nane de koyduktan sonra su ekleyip kaynatır.
      Sıcak olarak günde 2-3 kez içersen 2 günde öksürüğü kesiyor. Tadı acı olabiliyor biraz. İçerisine şeker eklersin hallolur. Hatta bal eklersen çok daha iyi gelir.

Devlete bile kapalı zarfta yapılan mal bildirimini millet imza yapmış. Vay be.
    • Yüzbaşı
      501 Mesaj
      17 Nisan 2009 04:33:57
      Öksürmek acının ilacıdır nasıl mı? İlk öksürmeden kendinizi cimcikleyin sonrada aynı işlemi öksürürken deneyin. Hadi bakalım

• Yüzbaşı
      992 Mesaj
      17 Nisan 2009 04:44:21
      ballı ıhlamur, öksürürken boğazın yada göğsün acıyorsa çok rahatlatır

• Yarbay
      3923 Mesaj
      17 Nisan 2009 04:46:27

quote:

Orjinalden alıntı: ::ExtremE::

beyler yaklaşık 3 hafta önce grip oldum doktora gittim bir haftada geçti ama 3 haftadır deli gibi öksürüyorum. Öksürük ilacı aldım bunu aldım yok kâr etmiyor. Doğal olarak öksürüğü kesmek için ne yapabilirim?

bence bi uzmana görün bronşit olabilirsin. Grip dediğin 1 hafta sürer. Antibiyotik tedavisi lazım sana

• Yarbay
      8091 Mesaj
      17 Nisan 2009 08:38:55
      ekinezya çayı iç

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com
    • Yüzbaşı
      689 Mesaj
      17 Nisan 2009 08:56:44
      Sigarayı azaltmadan geçmiyor o sinir öksürük.

Bol bol ballı ıhlamur,ballı süt falan iç ve sigarayı mümkünse azalt(günlük 2-3 ) bu şekilde birkaç güne kadar geçiyor.

Geçmiş olsun.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      17 Nisan 2009 10:38:57
      Başımdan geçen kısa bir olay anlatayım hocam sana öksürüğü hafife alma.

2002 senesinde bende grip olmuştum. Öksürük falan bir hastaneye gittim adam muayane etti şurup ve antibiyotik verdi neyse ben bunları içtim bitirdim ne hikmetse 3-4 hafta öksürdüm. Yine aynı doktora gittim yine aynı ilaçları verdi bu sefer almadım tabi gittim hemen başka hastaneye dedim böyle böyle ben öksürüyorum bu adam bana paso şurup veriyor. Dedi gel bir röntgen çekelim kan tahlili yapalım. Neyse yaptık onları adam demez mi sen tüberküloz olmuşsun yani verem. Apar topar hastaneye yattım 3 ay. Yani sen sen ol öksürüğü hafife alma git bir röntgen çektir. Hiçbirşeyden kaçmayın. Geçmiş olsun.

• Yarbay
      2639 Mesaj
      17 Nisan 2009 10:48:13
      "asist" şurup. eczaneden al ,dene.

• Yarbay
      2347 Mesaj
      17 Nisan 2009 10:56:36
      Dostum sana şimdi süper bir tavsiye vereceğim koca karı yöntemi gibi gelecek ama inan ki değil.

Ballı sütle falan uğraşma.

Akşam uyumadan önce sırt üstü yat. Göğüs bölgene bal sür. (Tam ciğerlerinin üstüne gelecek şekilde, biraz da bol sür incecik tabaka yapma). Üstüne ayı gibi karabiber at. Sonra üstünü yumuşakça bastırmadan Rulo Kağıt ile kapat. Dikkatlice üstüne T şörtünü Pijamanı giy. Sabah kalktığında tüm bal ciğerlerinden içeri geçmiş olacak. Ve oradaki bütün bakteri makteri artık ne varsa hipertonik ortamda kalacak.

Çok tuhaf ve saçma geliyor biliyorum ama eğer bir mikropdan dolayı falan öksürüyorsan sabaha yumuşacık bir boğazla uyanacaksın ve bir daha öksürmeyeceksin.

• Yüzbaşı
      750 Mesaj
      17 Nisan 2009 11:01:02

quote:

Orjinalden alıntı: ::ExtremE::

Aynı dert bendede vardı 3 haftadır en sonunda yıllardır doktor yüzü görmediğim halde gittim Antibiyotik ve şurup verdi

sıgara içiyorsan içme Asılıyorsan fazla asılma (enerjini fazla harcama) ilaçlarını düzenli kullan iyi beslen geçer

l
    • Çavuş
      97 Mesaj
      17 Nisan 2009 12:21:30
      KENDİNİ İDAM ET SORN KÖKÜNDEN GİDER ÖKSÜEMEZSİN

• Binbaşı
      1922 Mesaj
      17 Nisan 2009 12:34:03
      hahahahahaha alemsınız valla heee.sigara malboro olsunda mentollü olsun diyenlerdensin sende he

bolca karabıberlı ıhlamur iç kendıne gelırsın

• Yarbay
      3520 Mesaj
      17 Nisan 2009 17:35:15

quote:

Orjinalden alıntı: koraytugay

Dostum sana şimdi süper bir tavsiye vereceğim koca karı yöntemi gibi gelecek ama inan ki değil.

Akşam uyumadan önce sırt üstü yat. Göğüs bölgene bal sür. (Tam ciğerlerinin üstüne gelecek şekilde, biraz da bol sür incecik tabaka yapma). Üstüne ayı gibi karabiber at. Sonra üstünü yumuşakça bastırmadan Rulo Kağıt ile kapat. Dikkatlice üstüne T şörtünü Pijamanı giy. Sabah kalktığında tüm bal ciğerlerinden içeri geçmiş olacak. Ve oradaki bütün bakteri makteri artık ne varsa hipertonik ortamda kalacak.

Çok tuhaf ve saçma geliyor biliyorum ama eğer bir mikropdan dolayı falan öksürüyorsan sabaha yumuşacık bir boğazla uyanacaksın ve bir daha öksürmeyeceksin.

Sen ciddimisin ya?

Devlete bile kapalı zarfta yapılan mal bildirimini millet imza yapmış. Vay be.
    • Onbaşı
      19 Mesaj
      17 Nisan 2009 17:39:54
      kara turp suyuyla balı karıştır iç ben öle yapıom 1-2 güne geçiyo

• Yarbay
      2347 Mesaj
      17 Nisan 2009 17:42:48

quote:

Orjinalden alıntı: jedi_master

Alıntıları Göster

Sen ciddimisin ya?

Dostum denemeyen bilmez. Aklınızda olsun kışın falan ciğerler dolarsa ayı gibi balgam öksürüyorsanız bir gece şu dediğimi deneyin. İnanılmaz geliyor biliyorum ama deri tüm balı içine alıyor artık ne oluyor bilmiyorum sabaha sadece biraz yapış yapış oluyor vücut ama öksürük adına hiçbir şey kalmıyor.

Koca karı ilaçlarıyla falan otla bitkiyle hiç işim olmaz ama bunu annem seneler önce zorla yaptığında o kadar rahatlamıştım ki.

• Yüzbaşı
      560 Mesaj
      17 Nisan 2009 17:43:06

quote:

Orjinalden alıntı: koraytugay

yok canım estağfurullah

• Teğmen
      194 Mesaj
      17 Nisan 2009 17:43:47
      bir miktar bala zencefil dök karıştır karıştır 1-2 çay kaşığı ye her gün ya da her öğün (çok yemeee) iyi gelir

• Yüzbaşı
      560 Mesaj
      17 Nisan 2009 17:45:50
      tarçınlı bal

• Yarbay
      2347 Mesaj
      17 Nisan 2009 17:46:16
      İnanılmaz geliyor benim yöntemim biliyorum ama ben ne bal satıyorum ne kağıt rulo satıyorum.

Sadece aklınızda bulunsun hasta olursanız ve ciğerleriniz dolmuş gibi hissederseniz bir deneyin sadece.

Denemekten zarar gelmez.

Sonra konuşalım. Şu an inandırıcı gelmiyor biliyorum ama acaip etkili bir yöntem.

• Yüzbaşı
      841 Mesaj
      17 Nisan 2009 17:52:07
      Boğazını tıka bir bezle, hava geçmicek şekilde

Dizel artı ticari deyip ezme, düşün o motorda yatan hayvanı
      17 Nisan 2009 18:02:59
      ben pekmez yapıyorum ciddende kesiyor

• Teğmen
      169 Mesaj
      17 Nisan 2009 20:15:39
      bi parça lokumun üzerine karabiber ek ağzında çiğnemeden yut. (lokum şu iki bisküvi arasına konup yenen tipten olanlardan, ihtiyar insanların evinde genelde bulunur)

• Yarbay
      5179 Mesaj
      14 Haziran 2009 21:44:27
      grip falan değilim sadece kuru öksürük ne yapabilirim pratik yol söyleyin

G.S.S YE GARABETİNE HAYIR ....
    • Yarbay
      5179 Mesaj
      14 Haziran 2009 21:51:09
      kardeşim için

G.S.S YE GARABETİNE HAYIR ....
    • Yüzbaşı
      670 Mesaj
      14 Haziran 2009 21:53:20
      Annem ballı karabiber yapar ben de yerdim. Bu geçiririrdi. Bir dene istersen.

Dear Resident,
      The time we spent together however long it was meant the world to me. I would love to see you again, but unfortunately, I cannot. You see, I am a ghost. I can't only materialize once every decade on the anniversary of my death. I chose to spend my one day among the living with you, sweet... Resident. Perhaps we will meet again in another decade, provided you keep your figure.
      Until then, all my love from the beyond,
      Barney
      14 Haziran 2009 22:55:47
      sıgarayı bırakmakla baslayabilirsin :D

• Çavuş
      92 Mesaj
      14 Haziran 2009 22:58:21
      biraz iğrenç gelebilir ama, süt ve sarımsak.. çok iyi gelir.. ister sütün içine at sarımsağı, ister yut

..
    • Binbaşı
      1456 Mesaj
      04 Ekim 2009 19:41:57

quote:

Orijinalden alıntı: kiloverecegim

Bende hiç işe yaramadı acaba bronişt mi oldum.

05 Ekim 2010 22:16:52
      Bende çok pis öksürüyom küçükken bogmacaydım nasıl geçtiyse geçti ama şimdi yine bogmaca gibi öksürüyom gidip bi ballı süt içem

• Er
      12 Mesaj
      05 Ekim 2010 22:35:36
      tereyağıyla pekmezi karıştır tavada altını yak biraz ısınsın iç tadı kötü ama çok faydası oluyor

Burası İstanbul-Ayazma! Burada 3100 konutluk yeni bir yaşam merkezi kuruyoruz. Yüzde 87'si yeşil alan olacak. İçinde golf sahası bile olacak! Hep hayal ederdim, "10. kattaki evin bahçesi olur mu?" diye. Yaptım, olacak! Çünkü bu ülkede herkes havuzlu, güzel, kaliteli bir evde oturmayı hak ediyor! Burada havuzlar olacak. Bir tanesi tam 130 metre kare! Burada meydan var, mağazalar var, her şey var. Burada bir yaşam var! Burası enerjisini kendi üretecek. Elektriğiniz yüzde 20 daha ucuz olacak. Bu yeni projemizde 10 bin lira peşinat veren herkes ev sahibi olacak. İnşaata başladık bile! HAHAHAHAHAHA!!!
      06 Ekim 2010 22:49:45

quote:

Orijinalden alıntı: Cracker-16

tereyağıyla pekmezi karıştır tavada altını yak biraz ısınsın iç tadı kötü ama çok faydası oluyor

Konuyu kirletme faydasız

• Er
      3 Mesaj
      06 Ekim 2010 22:52:28
      Çözüm kolay aslında bir ay oksureceksin sonra geçiyor bende ise yaradı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    • Yüzbaşı
      771 Mesaj
      06 Ekim 2010 22:59:42
      ciğer kopcak gibi öksütüyorum..verem merem olmayak

millette bi sağlık ocağına git diyip duruyolar... anlamıyorum sağlık ocağı sırtı dinlemeyle bronsit-verem-üşütme vs oldugunu anlıyor süper bunlar ya

........
    • Yüzbaşı
      663 Mesaj
      10 Aralık 2011 21:49:58
      Ya arkadaşlar bende hasta felan değilim arada sırada bi öksürük krizi tutuyor ama arada sırada dediğimede bakmayın siz 10 dk aralıksız öksürük tutuyor

Packard Bell Easynote TS11 HR-510TK / Intel Core i5 / turbo 3.2 ghz / 4 gb ram / 1 gb nvidia geforce gt520m cuda ekran kartı
    • Yüzbaşı
      663 Mesaj
      10 Aralık 2011 21:58:51
      Lütfen şu anda forumda olanlar acil cevap ayyy çok kötüyüm yaaa

Packard Bell Easynote TS11 HR-510TK / Intel Core i5 / turbo 3.2 ghz / 4 gb ram / 1 gb nvidia geforce gt520m cuda ekran kartı
    • Yarbay
      2347 Mesaj
      10 Aralık 2011 22:20:17
      bana da oluyor dostum rezalet bir şey.
      yaz gelince geçecek herhalde

• Yüzbaşı
      316 Mesaj
      10 Aralık 2011 22:24:13
      Bazı geceler öksürükten uykumdan uyandığımı yada uyuyamadığımı bilirim. Böyle nöbetler geldiğinde;
      Bir bardağın içine Sıcak su, Bal, Karabiber ve limon karıştırıp güzelce içiyorsun rahat rahat uyuyorsun

• Yüzbaşı
      318 Mesaj
      10 Aralık 2011 22:24:48
      Bendede öksürük boğazdan geliyor ciğerden değil.
      Genelde gece yatınca başlıyor mide sorunlarım var reflüden midir acep.

• Yüzbaşı
      312 Mesaj
      10 Aralık 2011 22:27:49
      Bende 1 aya yakın kuru öksürük geçirmiştim en sonunda doktora gitmiştim yüksek dozlu bir ilaç vermişti sadece geceleri alınanlardan geçmişti.

>implying implications
      also bait
    • Yüzbaşı
      318 Mesaj
      11 Aralık 2011 00:13:22
      quote:

Orijinalden alıntı: normal73

Bende 1 aya yakın kuru öksürük geçirmiştim en sonunda doktora gitmiştim yüksek dozlu bir ilaç vermişti sadece geceleri alınanlardan geçmişti.

Sende sadece geceleri mi öksürüyordun

• Yüzbaşı
      312 Mesaj
      11 Aralık 2011 12:41:40
      quote:

Orijinalden alıntı: mozturkgss

Alıntıları Göster

Sende sadece geceleri mi öksürüyordun

Evet, öyle oluyor geceleri çok fena bastırıyordu.

>implying implications
      also bait
    • Çavuş
      43 Mesaj
      09 Aralık 2012 18:13:36
      quote:

Orijinalden alıntı: ::ExtremE::

sigara içiyorum. Öksürük başladığından beri mentollü marlboro kullanmaya başladım...

dediklerinizi deneyeceğim

Öksürüğü kesmek için çözüm ararken geldim buraya sizin yorumunuzu gördüm de şunu belirtmek istedim, bu mentollü sigaralar daha zararlıymış sağlık açısından, bütün delikleri açtığı için doğru mu bu bilgi?

• Yüzbaşı
      627 Mesaj
      09 Aralık 2012 18:19:03
      Karabiber-Bal karisimi vardi bi bak netten ayrica Denendi Calisiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

[color=
    • Yarbay
      4587 Mesaj
      09 Aralık 2012 18:20:50
      bal+limon suyu+ılık su. hem tadı mükemmel, hem de öksürüğe iyi gelir.

en kötü gün bugünse, bugün de galatasaray...
    • Android Beta Kullanıcısı
      185 Mesaj
      09 Aralık 2012 18:23:58
      Ayak tabanlarimizin yagi emen ozel bir yapisi vardir. Bu nedenle eger tabaniniza ornegin sarmisak surerseniz yaklasIk 20 dakika sonra tadini agzinizda alirsiniz. Bunu bulan bilim adamlari nedenini bilmiyor henuz ama bu etki bize bir tedavi olarak geri donuyor.
      Ozellikle cocuklarda (ve tabi buyuklerde) gece uyutmayan siddetli oksuruk durumunda ayak tabaniniza guzelce Vicks merhem surun ve kalin bir corap giyin. Bes dakika icinde oksurugun kendiliginden gectigini goreceksiniz. Her zaman %100 calisir ve cocuklara agir oksuruk ilaclari vermekten daha etkilidir. Denemesi bedava.

Guest bu mesajı paylaştı

Mia San Triple | FC Bayern München

1 Neuer • 4 Dante • 5 Van Buyten • 7 Ribéry • 9 Mandzukic • 10 Robben • 11 Shaqiri • 13 Rafinha • 14 Pizarro • 17 Boateng • 21 Lahm (c) • 22 Starke • 23 Weiser • 24 Riedmüller • 25 Müller • 26 Contento • 27 Alaba • 28 Badstuber • 30 Gustavo • 31 Schweinsteiger • 32 Raeder • 33 Gómez • 34 Jüllich • 36 Emre Can • 39 Kroos • 44 Tymoshchuk • Manager: Heynckes
Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> öksürüğü kesmek için ne yapmalıyım ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.