Şimdi Ara

sigorta yatırmazsak ne olur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
10.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar uzun yola gidiceğim ama param olmadığı için günü geçen sigortanın parasını henüz yatıramadım.
    polis her durdurduğunda sigortasını mutlaka kontrol eder mi olaki kontrol etti ne gibi bi sorun olur yani cezası var mı varsa ne kadar olur?

• en sakat iş trafık sıgortası baska sebeblerden dolayı belkı kurtulma sansın olur ama aracın trafık sıgortası gectıyse eğer gozunun yasına bakmadan dırek otoparka cekerler
  • cezası tabi ki var.üstelik sigortasız araç trafiğe çıkamaz.yani hem ceza yiyip hem arabayı bağlayabilir. bu ceza ve masraf senin sigorta için vereceğin parayı bir kaç kez katlayabilir.hem sigortasız araca binmek üstelik uzun yola gitmek bence kör cahillik olur.Allah korusun büyük bir kazaya karışsan o paraları nasıl ödersin.arkadaşımın yakını sigortasız araçla yaptığı kaza sonucu 2 daire satmıştı.bence araca sigorta yaptırmadıkça hiç bir şekilde binme.
  • quote:

Orjinalden alıntı: necmi42

cezası tabi ki var.üstelik sigortasız araç trafiğe çıkamaz.yani hem ceza yiyip hem arabayı bağlayabilir. bu ceza ve masraf senin sigorta için vereceğin parayı bir kaç kez katlayabilir.hem sigortasız araca binmek üstelik uzun yola gitmek bence kör cahillik olur.Allah korusun büyük bir kazaya karışsan o paraları nasıl ödersin.arkadaşımın yakını sigortasız araçla yaptığı kaza sonucu 2 daire satmıştı.bence araca sigorta yaptırmadıkça hiç bir şekilde binme.

hocam 2 daire sattıracak kadar değerli bişeye çarptıktan sonra trafik sigortasıda kurtarmaz insanı

söylemeye utanıyorum ama çorba parası geyiğide dönebilir, aracın bağlanmasına kadarda gidebilir. ne olursa olsun pimi çekilmiş bombanın üzerinde durmaya benzer bu, bencede borç harçta olsa sigortayı yaptırmaya bakın.
  • abi iş sakat o zaman
    peki sigortanın kaç para olduğunu nerden öğrenebilirim acaba?
    internetten öğrenme imkanım var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: esat_emin

abi iş sakat o zaman

HUSUSİ OTO ŞAHIS 185.00 YTL 207.20 YTL
    HUSUSİ OTO ŞİRKET 250.00 YTL 280.00 YTL

galiba bu sekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRED BAKER -- 16 Nisan 2009; 0:38:05 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: suicide

quote:

Orjinalden alıntı: necmi42

cezası tabi ki var.üstelik sigortasız araç trafiğe çıkamaz.yani hem ceza yiyip hem arabayı bağlayabilir. bu ceza ve masraf senin sigorta için vereceğin parayı bir kaç kez katlayabilir.hem sigortasız araca binmek üstelik uzun yola gitmek bence kör cahillik olur.Allah korusun büyük bir kazaya karışsan o paraları nasıl ödersin.arkadaşımın yakını sigortasız araçla yaptığı kaza sonucu 2 daire satmıştı.bence araca sigorta yaptırmadıkça hiç bir şekilde binme.

hocam 2 daire sattıracak kadar değerli bişeye çarptıktan sonra trafik sigortasıda kurtarmaz insanı

söylemeye utanıyorum ama çorba parası geyiğide dönebilir, aracın bağlanmasına kadarda gidebilir. ne olursa olsun pimi çekilmiş bombanın üzerinde durmaya benzer bu, bencede borç harçta olsa sigortayı yaptırmaya bakın.

Bence de kurtarmaz
    Belki arkadaşımız kasko olarak anlamış olabilir.
  • yok abi kasko falan değil ya zorunlu trafik sigortasını diyorum.
    internetten araştırıyorum ama sadece sigorta sorgulama var orda da eski sigortaları gösteriyor.
    şu anda ödemem gereken miktar hakkında bi bilgi yok.
    bu sigorta şirketleri taksit yapabiliyorlar mı acaba internette sigorta şirketlerinde taksit yapılabilir falan gibi bi şeyler gördüm az önce
  • quote:

yok abi kasko falan değil ya zorunlu trafik sigortasını diyorum.
    internetten araştırıyorum ama sadece sigorta sorgulama var orda da eski sigortaları gösteriyor.
    şu anda ödemem gereken miktar hakkında bi bilgi yok.
    bu sigorta şirketleri taksit yapabiliyorlar mı acaba internette sigorta şirketlerinde taksit yapılabilir falan gibi bi şeyler gördüm az önce

http://www.ozgeticaret.com/ozge/content/view/20/60/

• quote:

Orjinalden alıntı: FRED BAKER

quote:

abi iş sakat o zaman

HUSUSİ OTO ŞAHIS 185.00 YTL 207.20 YTL
    HUSUSİ OTO ŞİRKET 250.00 YTL 280.00 YTL

galiba bu sekilde

103 TL yatırdım ben.. Nasıl oluyor?
  • EN PAHALI FİYAT 3 BÜYÜK İLDE

Araçlar için trafik sigorta bedeli 4 kategoride belirleniyor. Ankara, İstanbul ve İzmir'in yer aldığı 1. kategoride bulunan illerde, 98 milyon 560 bin lira trafik sigortası ödemesi gereken otomobil sahiplerinden, 1 günlük gecikmede 123 milyon 200 bin, bir aylık gecikmede ise 197 milyon 120 bin lira isteniyor. Konya, Bursa, Adana ve Antalya gibi 2. kategoride bulunan illerde ise trafik sigortası, otomobiller için 86 milyon 880 bin lira olarak belirlenirken; bu sigorta, 1 günlük gecikmede 115 milyon 200 bin, 1 ay gecikmede ise 185 milyon 440 bin liraya mal oluyor.

gerçekten böyle bi şey var mı internetten şimdi okudum doğruysa yandık vallaha benimki geçeli 40 gün olmuş
  • bugun bı arkadas sırket uzerıne kayıtlı 2001 model kartal arac ıcın sıgorta yaptırdı 305 tl odedi sıgortanın son gunu uzerıne 1 yıl kadar zaman gecmıs
  • özür dilerim arkadaşlar az önceki aktardığım faiz yazısı 2005 yılına aitmiş.
    benimkinin fiyatı 137 tl görünüyor ama acaba gecikme zammıyla ne kadar olur ki.
  • quote:

özür dilerim arkadaşlar az önceki aktardığım faiz yazısı 2005 yılına aitmiş.
    benimkinin fiyatı 137 tl görünüyor ama acaba gecikme zammıyla ne kadar olur ki.

nerden baktın trafık sıgortası fıyatına bı lınk verebılırmısın
  • mtv ve Trafik Sigortası aynı seymi ?
  • kesinlikle farklı şeyler birisi altı ayda bir yatar diğeri ise yılda bir
  • 40 gün geçirmişim heralde trafik sigortasını şu anda nasıl bi gecikme zammı uygulanıyor bilen yok mu hiç.
    137 tl ye ne kadar gecikme zammı gelir?
  • Aylık %5 gelir ama senin 40 gün olmuş o yüzden %10 yani 1 günde geçirsen 1 ay 20 günde geçirsen 1 ay'a dahil olduğu için seninki 2 ay hesaplanıyor yani %10
  • trafik sigortası kaza başı ,aracın onarımı için galiba 12500 tl üst limit ödüyordu.ama benim 2 daire sattı diye örnek verdiğim ölümlü ve yaralı kazaydı.poliçeyi incelerseniz ölüm,sakatlık diye ödenen paraların miktarının yüksek olduğunu görürsünüz.yanlış biliyorsam , bilenler yazarsa faydalı olur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.