Şimdi Ara

- DonanımHaber Peugeot 407 Bilgi Ve Paylaşım Alanı - 10.YIL (Ana konu) (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.541
Cevap
27
Favori
309.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: candan25

benim de en cok hosuma giden renk siyah.. agir ton lu renkler buyuk araclari dahada bir harika yapiyor. buda benim aslanim. usta elin deymisken su benim aracada neon cubuklardan koysak.

Bu araba nerede F Plaka var

• quote:

Orjinalden alıntı: THY179

quote:

Orjinalden alıntı: OmerG

THY179

Eğer 407 de favorin ne deselerdi

407 SW Dynamic Akdeniz Mavi derdim Fakat Obsidien-İnci Siyah, Çelik Gri ve Alüminyum gri ağırlıkta satılmakta

Akdeniz Mavi bence çok güzel bir renk ama yıllarca Peugeot 'da bekledi ve kimse bu rengi bilmiyordu satılmadı. Daha sonrasında da renk gamından çıkartıldı.

Resim eklerseniz sevinirim çok güzel bir araca sahipsiniz.

Dediğiniz doğru. Benim arabam da aslında 2005 model ama trafiğe Eylül 2006'da çıkmış. Demek sağda solda bayağı yatmış. Geçenlerde birkaç foto çektim. Henüz makinadan bilgisayara indirmedim. Yakında buraya koyarım. Nazar etmezsiniz değil mi?

Bu arabayı bulmasaydım sıfır km 1.6 HDi alacaktım. Şans işte. Karşıma bu çıktı. 2.0 Hdi Dynamic Premium Manuel vites. Rengi de hoşuma gitti. Çok düşünmeden aldım arabayı. Sıfır alsaydım yine mavi almak isterdim. Ama o sırada stokta sadece siyah ve füme vardı.

Aslında Türk tüketicilerinin renk konusundaki bu tutuculuğu otomobil ithalatçılarının da işine geliyor. Fabrikaya sipariş geçerken listeyi siyah ve grinin bilumum renkleriyle dolduruyorlar. Stok yönetimi de, satış sonrası hizmet konusunda boya vesaire konuları da daha kolay oluyor. Markanın diğer ülkelerdeki web sayfalarına bakıyorsun, çeşit çeşit renk var. Türkiye'ye gelense siyah ve gri.

Ben çocukken sarı Renault 12'ler vardı. Açık kahverengi (devetüyü denirdi o renge) Murat 124'ler vardı. Boncuk mavisi Murat 131'ler vardı. Şimdi herkes siyaha döndü. O ne öyle makam arabası gibi.

Yollar renklensin artık.

Bence doğru tercih yapmışsınız 2,0 HDI 136 Hp 6 İleri bu aracı daha keyifli hale geliyor. Overbost ile 340 Nm tork da cabası. Merak etmeyin nazar etmem bir Maşallah deriz. Bu arada benim 308 imde Montebello Mavi ama daha çok lacivert e yakın

Bu aracın satıldığı zamanları biliyorum keza bende Peugeot bayisinde Satış danışmanıydım. Ben çalışırken de satıştan bir abim sattı aynı araçtan. Hepimiz çok beğenmiştik aracı.

İnsanımız gri tonları ve siyahı öncelikli olarak tercih ediyor son dönemde beyaz modası da oluştu ama kırmızı mavi vb renkler hep geri planda kalıyorlar. Bayiler de satılmaz diye getirmediği için müşteri görmediği renge hiç yönelmiyor.

• 308 in de ege mavisi rengi çok güzel ama ağırlıklı olarak inci siyah satıldı.. ben kullanıcıların talebinden çok distribütör firmaların getirdikleri renklere göre satışı etkilediklerini düşünüyorum. mesela Ford fusion ilk geldiği 2 yıl boyunca sütlü kahveye benzer bir renkle gelmişti. herkeste mecburen ondan almıştı. Chrsyler Sebringin en güzel rengi kırmızıdır ama Daimler Chrsyler Türkiye bu rengi ithal etmez talep etsen bile ithal programımızda yok derler ben yabancı plaka bir tane gördüm 2008 modeldi harika duruyordu.
    Bu arada yeni ithali başalayan 407 coupeden yolarda gören oladumu ben geçen yıl bakırköy d fransız plakalı bir tane görmüştüm. müthiş bir şeydi. 2.7 biturbo HDi idi.
  • dün (11.05.2009 )aracımı 2500 km bakımı için servise götürdüm sadece lastik basınçlarını kontrol ettiler. eve gittiğimde garanti kitapçığına bir göz atayım dedim ne görsem iyi
    servis hem aracın kilometresini hemde servise giriş tarihini yanlış yazmış.hayret bişey 2480 km yi 2502 km bakım tarihini de 4 ay sonrasına 11 09 2009 diye yazmış imzalamışlar.
  • Ayni sey benim de basima geldi. İlk bakim cok sisirme oluyor malesef. bunun da sebebi bedava olmasi. emin olun parali olsa idi, gereksiz yere butun filtreler degisir bi de uzerine yag degisimi yaparlardi ve 200 - 300 TL den asagi cikamazdiniz. aslinda ilk bakimda yapilmasi gereken onlarca kontrol var, eger adam gibi yapilsaydi.
  • sana tamamen katışıyorum bırak adam gibi bakım yapmayı lastiklere bile adam gibi hava vurmamışlar
    tutmuş arkalara da 36 hava basmış araç kapı içinde 33 yazıyo diyorum 36 daha iyidir diyo eleman bana
  • kelimenin tam anlamıyla şöyle bir göz attı araca veee işlem tamam al sana 2500 bakımı
    gelmeseydim ne olacaktı diyorum ozaman garantiden çıkardı diyo eleman
    yani beyfendi şöööle bi arabaya göz atamadı lastik basınçlarını yanlış ta olsa ayarlamadı diye hop garantiden çıktık ne ala ne ala
    komedi mi desem trajedi mi bilmiyom
  • aradan girdim ama benim 308'in ilk bakımda da aynısı aldu baktılar sadece bir arkadaşımızında havalarını 32 olmasına rağmen 40 yapmışlardı.
  • Her Ne Kadar İlgilenmeselerde Genede Yapılması Gereken Bişiy Biz Gidelimde Sorumluluk Bizden Kalksın Zaten Ufak Bir Bahane Arıyorlarki Garantiye Kanca Takmak İçin
  • forumdaki pug düşmanlarına ne gerek var servisler yeter
    buarada istanbul için servis deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim bizde ona göre bir servis seçeriz.
    eminim ki bu konuda herkes en az benim kadar hassastır. mademki paylaşım amaçlı burdayız bundan daha önemlisi olmaz diye düşünüyorum. varsa tavsiye edeceğiniz bi servis duymak isterim.
  • diğer forumları kasdettim tabiki bizimkini değil
  • Tavsiye edebilecegim servis, Can Peugeot, Dudullu.
    Servis sefi Ozkan bey, oldukca ilgili bir insan. Gerekli bakimi cok iyi sekilde
    organize ediyor. Sorunlariniza yaklasimi da oldukca insani ve teknik olarak doyurucu.
    İlk bakimi araci aldirdigim yere yaptirdigima cok pisman oldum acikcasi. Eskiden 307'im vardi,
    5 yil boyunca cok tatmin edici bir servis vermisti Can Peugeot. Yine oraya gidecegim.
    Herkese tavsiye ederim.
  • bana çok yakın tavsiyene teşekkür ederim. ama şunuda belirtmeliyim ki aracı alım sürecinde bir kaç defa oraya gittim ancak satış departmanı beç para etmez ne zaman gittiysem sinir olup çıktım o yüzden de oraya karşı mesafeliyim
  • 4. Levent Efe servis hakkında tecrübesi olan var mı acaba?
  • O değil de yazıyorum yazıyorum. O kadar animasyon yapıyorum forumda hala er rütbesindeyim. Bu ne ya.

Alper Teğmenim siz bi el atsanız bu olaya
  • quote:

O değil de yazıyorum yazıyorum. O kadar animasyon yapıyorum forumda hala er rütbesindeyim. Bu ne ya.

konu dışı başlığındaki yorumlarınız post sayınızı etkilemez...belki sizi bu yanıltıyordur...profilinizde de foruma katılım tarihiniz olan 15nisan'dan itibaren yaptığınız 15 adet yorumun linkleri mevcut zaten...
  • Şaka yapıyorum Yarbayım. Üstlerimiz ne zaman uygun görürse o zaman takarız pırpırı.

Bu arada fotoları bilgisayara indirdim. Ama herbiri yaklaşık 6-7 MB. Diğer makinayla yeniden çekmem gerekecek buraya koymak için.
  • quote:

Orjinalden alıntı: plateau

quote:

O değil de yazıyorum yazıyorum. O kadar animasyon yapıyorum forumda hala er rütbesindeyim. Bu ne ya.

konu dışı başlığındaki yorumlarınız post sayınızı etkilemez...belki sizi bu yanıltıyordur...profilinizde de foruma katılım tarihiniz olan 15nisan'dan itibaren yaptığınız 15 adet yorumun linkleri mevcut zaten...

Tamamıyla Katılıyorum Sana ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: alper_cakan

quote:

Orjinalden alıntı: candan25

benim de en cok hosuma giden renk siyah.. agir ton lu renkler buyuk araclari dahada bir harika yapiyor. buda benim aslanim. usta elin deymisken su benim aracada neon cubuklardan koysak.

Bu araba nerede F Plaka var

ben fransadan peugeotun cikti yerden . forulu buradan takip ediyorum .

• Arkadaşlar

407 lerimizin yakıt sarfiyatlarını yazalım diyorum
    hepimiz için bir veri olur..

ben 2 hafta once İst-Antalya Antalya - İst yaptım
    Gidiş için 100/5.2 lt yakıt yaktı.(125kr-LT =2.39 tl den hesaplandı)
    Donus te 100/5.4 lt yaktı..

Sehir içinde ise 6.2 - 7.0 arasında degişiyor..

Yakıtı hep shell eurodizel alıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.