Şimdi Ara

...:: Ford Connect Muhabbet Odası ::... (253. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
17.217
Cevap
15
Favori
1.471.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende OHA! demek üzereydim aynı devir 230 :) yayalım bunu nete :D kudursunlar
  • @shelby_88 ve @ugurkamil; hız ile ilgili yayınladığınız fotoğrafları, yöneticiler kaldırmadan lütfen siz siliniz. Zira biliyorsunuz, zamanında ben de Gage Menü'yle gösterdiğim son hız için, tüm açıklamalarıma rağmen silmişlerdi. Photoshop ya da başka bir sebebi dahi olsa kabul etmiyorlar. Bu konuda lütfen dikkat.
  • @ugurkamil;

15.000 bakım ücretiniz (ayrıntılarıyla) ne kadar tuttu? 15 TL haricinde orada bir fiyat göremeyince, acaba bakım da 15 TL'mi tuttu diye sordum...

Kapı gıcırtıları için kullandıkları spreyi, kullanım esnasında bitirmezlerse hediye ediyorlar. Bitirirlerse de, eğer siz isterseniz, yedek parça bölümünden yenisini 10 TL gibi bir fiyata satın alabiliyorsunuz.

-----------

Şu anda benim aracım da 41.000 km'ye gelmek üzere. 38.000 km civarında hava filtresini değiştirmiştim zaten.

Şeytanla bu aralar özelden görüşüyoruz, bana "boşver 45.000 bakımını, gene stress'e gireceksin, bir sürü fiyat söyleyecekler, zaten bakımda neler yaptıklarını da biliyorsun. Şimdi git, sadece yağ ve yağ filtresini Çetaş'ta değiştir, hava filtresini yeni değiştirdin, onu değiştirmene gerek yok, muhtemelen 60-80 TL gibi bir fiyat çıkar, o da hiç bir şey" deyip duruyor, kanıma giriyor. Dinlesem mi?

• quote:

Orjinalden alıntı: ugurkamil

quote:

Orjinalden alıntı: Lukunku

Sen alışkınsın da biz ilk defa görünce acayip hoşumuza gidiyor. Ayrıca bildiklerini nedense biz söyleyince paylaşıyorsun, biraz daha gayret etmen gerek demek ki

Önceki sayfada yayınladığım fotoğraflar (orada da yazmıştım) Of - Bayburt arasındaki yol üzerinde yaylalara çıkış yolları. Senin de bildiğin gibi Of'dan Uzungöl'e giderken ilerde yol ayrılıyor, sola Uzungöl'e sağa da Bayburt'a gidiyor. İşte o yol üzerinde...

Evet mehmet abi birazdaha gayret etmem gerek
    Bana göre bazı şeyler normal geldigi için paylaşmak bazen aklıma gelmeye biliyor.. artık daha dikkatli olurum paylaşım konusunda...

Of'a bi kere gittim bi arkadaş vardı orda ama fazla gezme fırsatım olmamıştı...

Uzun göle 4 kere gittmi(yakın zamanda degil ama) azcok hatırlıyorum söyledin yeri mehmet abi...

Peki bunlaru sen nerden biliyorsun mehmet abi?? Sadece internettenmi bukadar bilgiye sahipsin??
    Yoksa daha önceden gelmişligin varmı karadeniz tarafına?

Bu kadar bilgi deyip de sen de nazar değdirme yahu.

İşte kendi halimizde bir şeyler öğrenmeye, bilgilenmeye, öğrenip bilgilendiklerimizi de sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz.

Karadeniz'e ise hiç gitmek nasip olmadı henüz. Gitmeden bilgi depolaması diyebiliriz. Nasip bakalım.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: shelby_88

Evet bende o 12000 / 15 tl kısımlarıını anlayamadım.Akşama dikkatlice karıştırmadan sıkılmadan yazarsın, bizde okuruz resimlerle beraber ugur adaşım

Üste acıkladım yaa.. hala aklınızda ansıl bi soru işafeti varsa söyliyin cevap veriyim

Aklımıza takılan; daha doğrusu anlattıklarından anlayamadığımız epey bir şey var da, bir fotoğrafları görelim bakalım, ona göre not veririz.

• quote:

quote:

Moskova sokaklarında işte böyle makas yapan kişilerin araçlarının içinden çekilen bir video. Biraz heyecan yaşamak ve adrenalin tüketmek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyin. Korkmayın sonunda kötü bir durum yok, sadece heyecan...

Linki burada

Zor durdular bmwye giriyodu Yada bilerek yaptı

Yanlız araba fena, gerçi suv bi araca benziyo yüksek ve performanslı Q7 olabilir veya cayenne

Senin beğeneceğini tahmin ederek koymuştum zaten...

• quote:

Orjinalden alıntı: Redmilk

Deprem konusunu dün akşam eşimle konşuyorduk yurtdış Reasürans katılımcıları belrli yüzdelere katılmadıkları için eksk ödemeler oluyor..
    Düzeltme harf eksikliğinden dolayı...

Peki gerekçeleri neymiş? Prim almaya geldikleri zaman zamanında isteyen, ödenmemesi durumunda faiz işleten şirketler, iş hasar ödemesine geldiklerinde neden hep böyle keseri kendilerine yontuyorlar? DASK da bile bin bir türlü eksiklik olduğunu söylüyor sigorta acenteleri, yani DASK yaptırdığınızda, hasar durumunda her hasarınız karşılanmıyor.

Bu durumda, ince ayrıntılar ve minik detaylar arasına gizlenmiş bir müşteri aldatmacası yok mu? Ya da bunun izahı nedir?

Zaten çok eskiden, sigorta şirketlerinin nasıl olup da bu hasarları ödeyebildiklerini, bu kadar parayı nereden bulduklarını merak ederdim. Zira benden örnek vermek gerekirse, ben onlara 544 TL veriyorum, bir pert durumunda onlar bana 30.000 TL veriyorlar. Ama bir 10 semeden beri, ettikleri kâr hakkında fazla şüphem yok, hatta iyi para kırdıklarını dahi düşünebiliyorum. Acentelerden bahsetmiyorum, şirketlerden bahsediyorum. Acentelerin elde ettikleri kâr sonuçta % olarak belli, paranın büyük kısmını ana şirket alıyor. Onlar da arada bir gazetelere çıkıp, "falanca şirketin ya da kişinin hasarını gecikmesiz olarak ödedik" gibi gösterme fotoğraflarla göz boyasalar da ama gelin görün ki, milletimizin büyük çoğunluğunu ikna edemiyorlar.

• quote:

quote:

Full kasko'nun adı full kasko. Her sigortacı'ya gittiğinizde size "full kasko" der, bizim connect'lerdeki full+full gibi bir şey. Ama elinize verilen bir kaç sayfadaki ayrıntılıarı okuduğunuzda, nelerin teminat kapsamı dışında olduğu gayet küçük yazılarla belirtiliyor. Küçük olmasa bile, bir ton yazı yazıp aralarına sıkışıtırıyorlar, muhtemel bir kaza sonrasında sizin göremediğiniz o yazıyı büyüteçle büyütüp sizin gözünüze sokuyor. O nedenle, sigorta sonrasında verilen kağıtları (buraya bankacıların sözleşme kağıtlarını da ekleyelim) iyice okuduktan, anladıktan ve de ikna olduktan sonra imzalamak lazım.

Benimki de mesela; full + full. Kasko süresince, sınırsız cam ve küçük tamiratlar da kasko dahilinde. Terör ve sel gibi olaylarda aracın tamamı sigorta kapsamı dahilinde. Ancak sadece deprem durumunda % 5 bir indirim sözkonusu; yani araç teminatı 30.000 TL ise, 1.500 TL eksik ödüyorlar. Onun gerekçesini de özellikle sordum, sigorta merkezi bir gerekçe uydurmuş o konuda, insanların binaların altına araç koymasının önüne geçmek, yani insanların da kendileri adına bir tedbir almasını sağlamakmış. Biraz mantıklı geldi. Bir de aile üyelerinden birisi araç kullanacak olursa, muhtemel bir hasar sonrasında yine % 17.5 bir indirim sözkonusu. Bu da şu demek; mesela eşim araç kullansa ve bir hasar olsa, hasarın miktarı 1.000 Tl ise, %17.5'unu indirerek ödeme yapıyor. Eğer üç yıllık ehliyeti varsa, o zaman onlar da ek prim ödemeden kaskoya dahil edilebiliyor.

Bunların haricinde her şey full + full.

Hiç sevmiyorum şu lafı...

Bütün kaskolardamı bu böyle aracı kasko yaptıranın dışında biri sürerken haza alırsa tamamını karşılamıyormu?
    bi kaskı sirketinde okumuştum eger aracı tek kişi üzerine kasko yaptırırsanız zaman(sadece o sürdügü zaman oluşan hasarı karşılıyor) ve kaşkı fiyatıda baya bi düşük oluyor senin dedgn bu olmasın??

Yani şimdi bizim aracla babam dışında biri kaza yapsa hasarın tamamını karşılamiycakmı? araç kasko vs herşey babamın üzerinde ama ayda 1-2 kere sadece kendi kullanıyor diger günler genelde ben bana lazım degilse abim...

Bu arada benım araç deprem kapsamında degil... rizede deprem olmuyor diye onu ekletmedik...

Kasko poliçesinde, bir yerlerde hem araç üzerindeki kullanıcılar hem de teminat durumları hakkında bir yazı vardır. Onu bir inceleyin öncelikle. Eğer senin ismin de yazıyorsa, hasar ödemesinde bir problem yok.

Eğer poliçe'de sadece babanın ismi yazıyor ve de başka bir isim yazmıyorsa, aileden olan kişilerin kullanması durumunda (benim poliçeme göre) % 17.5 indirim yapılarak hasar ödemesi yapılıyor. Sizinkini bilemem.

Ayrıca buna ilave olarak, başka bir kişinin kaza yapması ve hasar oluşması durumunda sigorta şirketlerinin hasar ödemesi yapmama hakları da var, buna da dikkat...

• Sabah bakıma gitmeyi beklerken, bu resim genelde aynı şekilde olduguna bakmayın yeni resimdir. ben her zmana racı aynı yere ve aynı şekilde park ederim eger benden önce biri gelip park etmemişse

...::  Ford Connect Muhabbet Odası  ::...

Bunlarda serviste onunla ilgilenilmesini beklerken...
    Kelebek camı yapılırken ve kapılar spreylenirken ben arkada yeni stoplar varmı diye parcacıyla görüşüyordum o nedenle resim cekemdim

Elfreni ayarlanırken...

Hava filtresi degiştirilirken...

Motor yıkanırken...

Bunlarda motor yıkandıktan sonra...

-----
    Mehmet abi PM'ne bi göz atarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurkamil -- 7 Temmuz 2009; 19:42:48 >

• Bunlarda serviste olan diger connect'ler...

Bu bi marketin aracı... marketin adı KALE adına uygun aracı giydirmeye çalışmışlar

Bununda yakıt pompasını sökmüşlerdi (90'lık görünümlü 75'likti TDCİ yazısını sonradan taktırmış...)

Buda ford'un servis aracı 75'lik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurkamil -- 8 Temmuz 2009; 9:38:35 >

• quote:

@ugurkamil;

15.000 bakım ücretiniz (ayrıntılarıyla) ne kadar tuttu? 15 TL haricinde orada bir fiyat göremeyince, acaba bakım da 15 TL'mi tuttu diye sordum...

Kapı gıcırtıları için kullandıkları spreyi, kullanım esnasında bitirmezlerse hediye ediyorlar. Bitirirlerse de, eğer siz isterseniz, yedek parça bölümünden yenisini 10 TL gibi bir fiyata satın alabiliyorsunuz.

-----------

Şu anda benim aracım da 41.000 km'ye gelmek üzere. 38.000 km civarında hava filtresini değiştirmiştim zaten.

Şeytanla bu aralar özelden görüşüyoruz, bana "boşver 45.000 bakımını, gene stress'e gireceksin, bir sürü fiyat söyleyecekler, zaten bakımda neler yaptıklarını da biliyorsun. Şimdi git, sadece yağ ve yağ filtresini Çetaş'ta değiştir, hava filtresini yeni değiştirdin, onu değiştirmene gerek yok, muhtemelen 60-80 TL gibi bir fiyat çıkar, o da hiç bir şey" deyip duruyor, kanıma giriyor. Dinlesem mi?

12.000 deyken serviste 15.000 bakımında yapılması gereken bütün işlemler yapıldıgı için 15.000 bakımı adı aldınta hiç birşey yapmadılar mehmet abi... Bilgisayara bakıncada 12.000'deyken yaptırdıgım işlemler 15.000 bakımı diye görünüyordu... Sadece benım söyledigim sorunları cözdüler ve hava filtresini degiştiler okadar
    Araç üzerinde üste ayrıntılı söyediklerim dışında başka birşey yapılmadı sadece gözle ve dokunarak heryerini kabaca bi konturol ettiler...

Servise ödedigim tek ücret 15 tl

• quote:

quote:

quote:

Sen alışkınsın da biz ilk defa görünce acayip hoşumuza gidiyor. Ayrıca bildiklerini nedense biz söyleyince paylaşıyorsun, biraz daha gayret etmen gerek demek ki

Önceki sayfada yayınladığım fotoğraflar (orada da yazmıştım) Of - Bayburt arasındaki yol üzerinde yaylalara çıkış yolları. Senin de bildiğin gibi Of'dan Uzungöl'e giderken ilerde yol ayrılıyor, sola Uzungöl'e sağa da Bayburt'a gidiyor. İşte o yol üzerinde...

Evet mehmet abi birazdaha gayret etmem gerek
    Bana göre bazı şeyler normal geldigi için paylaşmak bazen aklıma gelmeye biliyor.. artık daha dikkatli olurum paylaşım konusunda...

Of'a bi kere gittim bi arkadaş vardı orda ama fazla gezme fırsatım olmamıştı...

Uzun göle 4 kere gittmi(yakın zamanda degil ama) azcok hatırlıyorum söyledin yeri mehmet abi...

Peki bunlaru sen nerden biliyorsun mehmet abi?? Sadece internettenmi bukadar bilgiye sahipsin??
    Yoksa daha önceden gelmişligin varmı karadeniz tarafına?

Bu kadar bilgi deyip de sen de nazar değdirme yahu.

İşte kendi halimizde bir şeyler öğrenmeye, bilgilenmeye, öğrenip bilgilendiklerimizi de sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz.

Karadeniz'e ise hiç gitmek nasip olmadı henüz. Gitmeden bilgi depolaması diyebiliriz. Nasip bakalım.

maşallah diyelimde nazar degmezin...

Sadece şunu söyliyim burda yaşayıpta senın karadeniz bölgesi hakkında bildiklerini bilmeyen cok kişi var yani

Şuna aklım takıldı ama

"Senin de bildiğin gibi Of'dan Uzungöl'e giderken ilerde yol ayrılıyor, sola Uzungöl'e sağa da Bayburt'a gidiyor. İşte o yol üzerinde... "
    Dedin yaa... gidip görmedigin biyerde yolları nasıl bukadar ayrınlılı biliyorsun mehmet abi...

Babam 3 kez gitti uzun göle ve o yol ayrımını sorsam hatırlamaz kesin

• quote:

quote:

quote:

Evet bende o 12000 / 15 tl kısımlarıını anlayamadım.Akşama dikkatlice karıştırmadan sıkılmadan yazarsın, bizde okuruz resimlerle beraber ugur adaşım

Üste acıkladım yaa.. hala aklınızda ansıl bi soru işafeti varsa söyliyin cevap veriyim

Aklımıza takılan; daha doğrusu anlattıklarından anlayamadığımız epey bir şey var da, bir fotoğrafları görelim bakalım, ona göre not veririz.

o zman kısaca söyle diyim...

15.000 bakımı yaptırmaya gittim ama 12.000'de yaptırdıgım bakım bilgisayarda 15.000 Bakımı olarak gözüküyor o nedenle 15.000 bakımı adına hiç bi işlem yapmadılar ve gerekli şeyler 12.000 de degiştigi için tekrar degiştirmediler, o nedenle sadece benım söylediklerimi yaptılar

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Redmilk

Deprem konusunu dün akşam eşimle konşuyorduk yurtdış Reasürans katılımcıları belrli yüzdelere katılmadıkları için eksk ödemeler oluyor..
    Düzeltme harf eksikliğinden dolayı...

Peki gerekçeleri neymiş? Prim almaya geldikleri zaman zamanında isteyen, ödenmemesi durumunda faiz işleten şirketler, iş hasar ödemesine geldiklerinde neden hep böyle keseri kendilerine yontuyorlar? DASK da bile bin bir türlü eksiklik olduğunu söylüyor sigorta acenteleri, yani DASK yaptırdığınızda, hasar durumunda her hasarınız karşılanmıyor.

Bu durumda, ince ayrıntılar ve minik detaylar arasına gizlenmiş bir müşteri aldatmacası yok mu? Ya da bunun izahı nedir?

Zaten çok eskiden, sigorta şirketlerinin nasıl olup da bu hasarları ödeyebildiklerini, bu kadar parayı nereden bulduklarını merak ederdim. Zira benden örnek vermek gerekirse, ben onlara 544 TL veriyorum, bir pert durumunda onlar bana 30.000 TL veriyorlar. Ama bir 10 semeden beri, ettikleri kâr hakkında fazla şüphem yok, hatta iyi para kırdıklarını dahi düşünebiliyorum. Acentelerden bahsetmiyorum, şirketlerden bahsediyorum. Acentelerin elde ettikleri kâr sonuçta % olarak belli, paranın büyük kısmını ana şirket alıyor. Onlar da arada bir gazetelere çıkıp, "falanca şirketin ya da kişinin hasarını gecikmesiz olarak ödedik" gibi gösterme fotoğraflarla göz boyasalar da ama gelin görün ki, milletimizin büyük çoğunluğunu ikna edemiyorlar.

Dövseydin daha iyidi .(allahtan sigorta firmam yok)

• Mehmet Bey'e, belediyemizin emektar Konnet'ini çekeceğim diye söz vermiştim. Dün gece belediye binasının önünde rastladım kendilerine..

• Bizim sitenin önünden gecen ve ana yola cıkmak için hergün 500-600 m. kullandıgım yola zift serip üzerine cakıl seriyorlardı
    Allahtan ben zifti sermeden önce gectimce arabaya bişey olmadı... benden 10-15 dk sonra gecenlerin araçlarını görmek isterdim...

Umarım akşam eve dönene kadar yol çalışması bitmiş olur...

eski aracımla bi kere başıma gelmişti yola yeni zift sermişlerdi(ne biliyim o kadar sıcrıyor diye) normal hızla gitmişti eve bi geldim aracın yarısından aşagısı sim siyah olmuştu

Maliyetten kaçmak için yaptıkları şeye bak yaa...(yapıcaksanız dogru düzgün yapın yolu) sankı cok güzel oluyor öyle hiç yapmasınlar daha iyi, yolu zaten bozuk degildi(şuanda yaptıkları işlem bile boşa masraf)...

• quote:

15.000 bakımı yaptırmaya gittim ama 12.000'de yaptırdıgım bakım bilgisayarda 15.000 Bakımı olarak gözüküyor o nedenle 15.000 bakımı adına hiç bi işlem yapmadılar ve gerekli şeyler 12.000 de degiştigi için tekrar degiştirmediler, o nedenle sadece benım söylediklerimi yaptılar

3000 KM önceden geldiği için de sadece 15 lira ödemiş işte.. az km indirimi yapmışlar % 99,9
  • quote:

Orjinalden alıntı: dragotreis

quote:

3000 KM önceden geldiği için de sadece 15 lira ödemiş işte.. az km indirimi yapmışlar % 99,9

Sadece hava filtresinin parasını aldılar birde sprey kullandılar diye(daha önce kullanılmış spreydi, yeni degildi) küçük bi ucret aldılar

Motor yıkaması, el feni sıkılması, kelebek camındakı sorunun giderilmesinden ve genel olarak gözle konturol etmelerinden bi ücret almadılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurkamil -- 8 Temmuz 2009; 10:05:21 >

• kaza yerini merakla inceleyen bi connect sürücüsü

Dün akşam saatlerde sabah benımde servisten gelirken kullandıgım yolda kaza oldu yol kenarında yolcu indirmek için duran minimuse arkadan otobüs carmış...
    Kaza olan yerde o şekilde kaza olması imkansız gibi bişey yani nerdeyse 1km düz bi yol ve yol kenarında duran aracı nasıl fark etmedi otobüs sürüsücü anlamadım...

Allahtan ölen olmamış...

Haberin detajları burda...

http://www.haber53.com/haber_detay.php?haber_id=32347

• quote:

Elfreni ayarlanırken...

Bu yanlış, servis görevlisi direk oturmuş, tornavida diğer koltukta oturduğu koltuğave çevresine serviste poşet gibi ince ama heryeri saracak şekilde serip bi şekilde kirlenmeyi önlemeleri gerekli.
    Ben bile üstüme dikkat edip biniyorum, hala bi kılıf alamadık yaa off

• 
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.