Şimdi Ara

****** CITROEN C3 ****** (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
1
Favori
30.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: babatolia

biraz korkutuyor gibi yüksek olduğu için ama iyi diyebilirim. bu arabada öyle bir fren varki ani frene bastığımda sanki arabanın arkası havaya kalkacak sanıyorum...

quote:

Orjinalden alıntı: gurcan007

c3 ün viraj performansı nasıl?

evet yol tutmayacak bir tip var alette ama gayet güzel tutuyor.206 dan çok daha iyi yol tuttuğunu söyleyebilirim.fren konusunda da mütabıkız.inanılmaz bir fren sistemi var.bir çok kez kaporta masrafından kurtardı beni frenleri

• c3 ün altı gerçekten daha önce yazan arkadaşların dediği gibi çok mu alçak?

yol tutuşu iyi diyen arkadaşlar; direksiyonun güven vermediğini söyleyen arkadaşlar olmuş,doğru mudur?
  • ben c3 kullaniyorum,hic bir problem yok virajlara ozellikle hizli girerim ama araba hic izinden disari cikmaz sadece hafif bir bicimde yana yatar.ilk baslarda bu beni korkutuyordu ama savrulmadigini anladiktan sonra rahat rahat virajlara giriyorum.bir ara c2 kullanmistim.c2 nin yol tutususu daha iyi gibi geliyor cunku c3 deki hafif yana yatma olayi yok.
  • c3 un alti alcak degil aksine yuksektir ama tampon biraz alcaga konumlandiriligi icin ben ilk aldigimda plakaligi kirmistim sonradan alistim.dikkat edilmesi gerenken diger konuda arabanin karter korumasi yok.

quote:

Orjinalden alıntı: desailles

c3 ün altı gerçekten daha önce yazan arkadaşların dediği gibi çok mu alçak?

yol tutuşu iyi diyen arkadaşlar; direksiyonun güven vermediğini söyleyen arkadaşlar olmuş,doğru mudur?
  • c3 virajlarda asla savurmaz,asıl frene göt atmaz,çakılır kalır.Alan maşallah der.Ha retcih meselesi,ama bi daha alsam küçük araba yine c3 derim.Arkadaş Corsa aldı benim arabayı kullanınca kafayı yedi diyebilirim
  • evet yol tutuşu mükemmel. arkadaşım da var. uzun ömürlü bir arac. en az 500bin kilometre götürür.
    yalnız şahsen bu formatta bi araba alacaksam bir de kia rio dizel e bakardım.
    cünkü o ne 1.4 ne de 1.6
    o 1500cc vgt
  • 2 sene kullandım,sıfır aldım 80.000 km civarı sattım,92 HP'lik olan HDI SX-PK idi.
    Bunun kadar sorunsuz,kaliteli,sessiz vekeyifli bu sınıfta başka bir şey ya görmedim yada ben bilmiyorum.
    Sattığıma pişmanım,satmamın tek sebebi İstanbul trafiğinde düz vites kullanmanın ızdırap olması idi,C-Max TDCI CVT aldım yerine ancak C3'ümü aradığım çok zamanlar var.
    Kesinlikle tercih ederim ancak arkadaşların dediği gibi,ya bildiğin tanıdığın birinden al yada imkan bütçe müsaitse sıfırını al çünkü bu araç 1 senedir şirketlerde şirket arabası olmaya başladı v kullananlarda malum nasıl kullandığı,o yüzden yıpranmış bakımları yetkili serviste yapıldığı ispatlanmayan evraksız araçtan uzak dur derim.
  • dün itibariyle (kiralık 2007 model) C3 ile yaklaşık 14 saatte 1100 km yapmış birisi olarak görüşlerim.

Gayet rahat bir araba. motor mükemmel diyebilirim (1.4 hdi) 4. vites 4.000 devir civarı 140 ı devirebiliyor. 175 e kadar çıktım ki rahat 200 ü görürdü. 2500 devirden sonra hızlanma süper. Yol tutuşu güzel frenler çok güzel. Sadece ses yalıtımı biraz eksik geldi yol sesini içeriye çok fazla alıyor. ve ön camın bağlı olduğu direkler görüşü kısıtlıyor.
    arkası çok geniş değil. Bagaj küçük.

1100 km de 140 ytl civarı mazot harcadım.( full klima açık ve seri kullanım) gittiğim yol Sakarya-Manisa rampa da vardı yolda biraz.

4 kişi gidiş 2 kişi geliş.

(not: gelirken hatalı sollama yüzünden yol çalışması yapılan bir yerde dubalardan birine vurdum tampon altı siyah plastik parça kırılmış onu değiştirdim (tanıdık vardı) 48 ytl işçilik alınmadı parçadan da perakende fiyatı alınmadı. sanırım normalde 100 civarı bişey tutar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolga_kaan_ -- 26 Haziran 2007; 18:04:29 >

• arkdşlr slm..
    16.000-17.000 YTL var araba alcam.tavsiyeler beni bu topiğe yönlendirdi.C3 konusunda karar veremiorum.Hundai Getz ve Daihatsu Sirion da ısrarla tavsiyeler arasında..Daha çok sornca daha çok secenek çıkıo.. Ksacası 16-17.000 YTL e ne alınır???
    eyw..
  • sağindan solundan tikirti gelmesi disinda cok güzel bir arac bende yaris alacakken ayni fiyata 1.6 hdi 92hp full alabiliyordum cok inceledim ikisinide ama yarisi sectim.

ama alinabilecek güzel araclardan biri

sirion daha iyi ama ikinci eli yok getzden iyidir c3

sirionun zaten motor yaris
  • sen yaris diosun yani
    şimdi ii ce kafam karıştı..

quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

sağindan solundan tikirti gelmesi disinda cok güzel bir arac bende yaris alacakken ayni fiyata 1.6 hdi 92hp full alabiliyordum cok inceledim ikisinide ama yarisi sectim.

• quote:

Orjinalden alıntı: musgucuk

sen yaris diosun yani
    şimdi ii ce kafam karıştı..

quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

sağindan solundan tikirti gelmesi disinda cok güzel bir arac bende yaris alacakken ayni fiyata 1.6 hdi 92hp full alabiliyordum cok inceledim ikisinide ama yarisi sectim.

yaris güvenlikte 5 yildiz c3 le ayni zaten yariste 185 60 15 lastik kullaniyor ikiside zorlarsan yana yatiyor...

ama donanim acisinda ve motor performansi olarak c3 daha iyi ama yaris daha güncel

benim sana tavsiyem hicbiri değil pejo 207 gercekten asmis bir arac biraz daha paraya kiyip tercih et

• ceyhunberber
    eyw
  • c3 yusyuvarlak araba bi kere tasarımı olmamış

• quote:

Orjinalden alıntı: drifter67

c3 yusyuvarlak araba bi kere tasarımı olmamış
  • Araba ufak tefek ya kaza anında sıkıntı yaratmasın ? bende almayı düşünüyorum ama bakalım bir görmek lazım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Toygarabi

Araba ufak tefek ya kaza anında sıkıntı yaratmasın ? bende almayı düşünüyorum ama bakalım bir görmek lazım...

hocam en son mesaj 1 sene önce yazılmış
    horrrt
  • C3 cüler uyanın artık kış uykusundan yaz geldi Arkadaşlar bende Ekim sonunda arabamı alacağım ancak 2006 -2007 yeni kasa c3 mü yeni fiestamı corsamı yoksa getz mi bir türlü karar veremiyorum. C3'e angel eye farlar ve xenon çok yakışıyor. Makyajlı kasanın içi dışıda çok güzel. Ancak şu direksiyon mafsalından ses gelme olayı korkutuyor beni. Gerçekten okadar çok ses ve titreme yapıyor mu ? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler....
  • Bi bayan olarak küçük ebatlarda bir araba almak istiyorum yaris ve c3 arasında çok kararsız kaldım yardımcı olursanız sevinirim..
  • 3.5 yildan beri 92 kullaniyorum. Cok ciddi sorun yasamadim.Donanim olarak (2004 model) segmentinin en iyisi desem heralde yanilmam. Motor sesi diger markalara nazaran daha azdir. Kronik olan ancak benim cok da takmadigim sorunlari var tabi ki. On takim + direksiyon kutusu vb. seslerini 50 YTL'ye hallettiler. Metal karter korumasi taktirdim, altini vursamda problem yasamiyorum. fabrika verilerinin uzerinde yaktigi dogrudur. Hele de performansli kullanirsaniz, gayet kaliteli yakar. Cekisi superdir. Yakita cok hassastir, bazen kesiklik yapar ve tamamen istasyon kaynakli oldugu tarafimdan net bir sekilde tespit edilmistir.

B.cekmce S virajlarinda sag alttan yolun ortasina bir deli tarafindan birakilmis kocaman kaldirim tasina 90 km hizla vurduktan sonra hicbir sekilde savrulmayip dumduz kalip durabilen ve olay sonrasinda guvenimidaha da artiran bir otomobildir. Diger B segment araclara gore agirligi fazla olup daha stabil oldugunu bizzat gostermistir.

Ancak her ne kadar memun olsamda, en azindan madem para verilecek 2000-3000 fazla (yada belki ayni fiyata) verilerek daha buyuk bir oto mesela C segmenti alinmasini tavsiye ediyorum. kalabalik durumlarda maalesef B segmenti araclar gerek bagaj gerekse ic hacim (koltuk mesafeleri vb.) durumlarinda rahatsiz edici oluyorlar.

Esim icin ille de kucuk olacak takintisiyla almistik, simdi ise bir sure sonra satip C5'e gecmeyi planliyoruz.

Bu arada yetkili servisimden cok memnunum, bir cok durumda kayita girmeyip ucretsiz sorunumu cozduler.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.