Şimdi Ara

****** CITROEN C3 ****** (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
1
Favori
30.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Acharad

quote:

Orjinalden alıntı: klonajinsky

quote:

Soğutmalı torpido gözü standard.

dostum soğutmalı torpido standart değil.ben 2005 c3 1.4 16v kullanıyorum

Bu arada yıukarıdaki postlardakine bakınca bişey merak ettim.

Bizde manuel vitesli 1.4 16V HDI olanı var bunun. Sensodrive otomatik etkin iken otomobil hangü süratte kaç devirde seyrediyor ?

Ben 3. viteste 80 ile düz ilerliyorum da. Motor tam da şarj etmiş oluyor, ve depara hazır oluyor araç.

senin için baktım düz yolda 3. viteste 4000 devirde 88 km hıza çıkıyor.ancak araç depera hazır oluyor demişsin.bende 3000/4000 devir arası depara hazır oluyor.4000 den sonra pek depara hazır değil kanımca.bir sonraki vitese geçmek hızlanmayı daha iyi sağlıyor.birde sensodrive da auto aktifken hangi devirde kaç km yapıyor demişsinde ben onu auto kapalı iken dedin sandım.zira auto aktif iken kafasına göre fazla yüksek devire çıkmadan vitesi değiştiriyor.2000 ila 3000 devir arası oluyor bu.

• klona abi seninki 1.4 75 bg di mi
    sensodriveın geçişleri nasıl yeterince hızlı mı?
    araç depara 4000 den sonra hazır olur abi daha 6000e kadar yolu var;vites büyütünce araç yığılır.
    sensodrive ile ortalama kaç yakıyorsun abi?
    bi de auto devredeyken performanslı kullanabiliyor musun?
    yokuşlarda kayma sorunu seni rahatsız ediyor mu?
    neden soruyordun dersen C3 pluriel 1.6 sensodrive düşünüyorum da
  • quote:

Orjinalden alıntı: m.C.k

klona abi seninki 1.4 75 bg di mi
    sensodriveın geçişleri nasıl yeterince hızlı mı?
    araç depara 4000 den sonra hazır olur abi daha 6000e kadar yolu var;vites büyütünce araç yığılır.
    sensodrive ile ortalama kaç yakıyorsun abi?
    bi de auto devredeyken performanslı kullanabiliyor musun?
    yokuşlarda kayma sorunu seni rahatsız ediyor mu?
    neden soruyordun dersen C3 pluriel 1.6 sensodrive düşünüyorum da

şimdik sırayla gideyim:
    -benimki 1.4 16v sensodrive 92 hp(ruhsatta 92 hp yazıyor,servistede 92 dedier ama citroenin sayfada 90 hp diyor)
    -sensonun geçişleri pek hızlı değil.daha doğrusu çok düşük devirde değiştiriyor vitesi.o yüzden 0-100 ü bayağı düşük gücüne kıyasla.mesela 75 beygirlik olanı 12.4 saniyede 100 e çıkıyor benimki 13 saniye.bu adresten bakabilirsin verilere. http://www.citroen.com.tr/c3.htm
    -6000 devire çıkması gereksiz bence.zaten araçta 5250 devirde en yüksek gücü üretiyor.
    -araç trafikte çok yakıyor ama uzun yolda nerdeyse dizel gibi diyebilirim.mesela 47 lt benzinle şehir içinde 350 km gittiğimide biliyorum.şehir dışında 650 km gittiğide oldu.böyle garip bir şanzıman yani.
    -auto devredeyken performanslı kullanamazsın.gaza asılmana bağlı olarak 2000-3000 devir arası değiştiriyor vitesi.o devirlerde takdir edersin ki performans için düşük devirlerdir.
    -yokuşta kayma olayı aynı manuel şanzıman gibi kayıyor ama rahatsız olmuyorum.bundan önce 206 ım vardı manuel ondan alışkınım.seni rahatsız edermi bilemiyorum.

son olarak alacağın aracı bende çok beğeniyorum ancak üstünü tam açtığın vakit hemen kapatamayacak olmak seni düşündürmüyor mu?beni düşündürmüştü de...

• Klona ben seninkini dizel sanıyordum yaws..

Bu arada fransız arabalarının ortak özelliği max güç ve torku daha az devirde üretmeleri. Bu kalkışlarını iyi kılıyor.

Bu arada bizdeki torpido soğutması daha basit ve A/C ile işleyen bir sistem.

• ha tamam o zaman.ben o üste takılan bir torpido vardı o sandım.yukarıda resmini koymuştum zaten.birde http://www.citroen.com.tr/c3.htm adresinde opsiyonel olarak gösteriyor soğutmalı klimayı.
  • quote:

Klona ben seninkini dizel sanıyordum yaws..

Bu arada fransız arabalarının ortak özelliği max güç ve torku daha az devirde üretmeleri. Bu kalkışlarını iyi kılıyor.

unutmadan bir şey ekleyeyim o kalkışların seri olması olayı sensodrive için geçerli değil.zira benzinli 75 hp lik c3 manuel 12.4 sn de 100 e ulaşırken,benzinli 90 hp lik c3 sensodrive 13 sn de 100 e ulaşıyor.tabii birde şu var 75 hp lik olan 100 kmde ortalama 6.2 lt yakarken benim 90 hp lik 6 lt yakıyor.

• Arkadaşlar, C3 1.6 HDI 92 HP bu gün itibariyle bayilere sevke başlandı. Satoş fiyatıda 33,500 YTL olacakmış.
  • hocam 28.5'a nerden aldın ya, ben de almayı düşünüyorum ama 30,5 diyorlar
  • En sonunda bende c3 almaya karar verdim..Ankarada tek bayii var fiyat 30.5 diyor pesin farketmez indirmeyiz diyor adam...istanbuldanmi almayi denesem sizce? birde 2006 modelmi beklesem ne dersiniz? 1.6 mı 1.4 mu tavsiye edersiniz bide 92 beygir?
  • gerçekten c3 alacaklar pm den gelsin yönlendireyim...istanbulda en iyi fiyatı bulabileceğimi düşünüyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: h3x

En sonunda bende c3 almaya karar verdim..Ankarada tek bayii var fiyat 30.5 diyor pesin farketmez indirmeyiz diyor adam...istanbuldanmi almayi denesem sizce? birde 2006 modelmi beklesem ne dersiniz? 1.6 mı 1.4 mu tavsiye edersiniz bide 92 beygir?

dostum sizel-benzinli yazmamışsın ama dizel alacaksan 92 HP ve 1.6 var zaten şimdi. 1.4 olanları 70 HP ve donanımsız. Ama benzinli dersen sensodrive al
  • quote:

Orjinalden alıntı: WISHNE

quote:

En sonunda bende c3 almaya karar verdim..Ankarada tek bayii var fiyat 30.5 diyor pesin farketmez indirmeyiz diyor adam...istanbuldanmi almayi denesem sizce? birde 2006 modelmi beklesem ne dersiniz? 1.6 mı 1.4 mu tavsiye edersiniz bide 92 beygir?

dostum sizel-benzinli yazmamışsın ama dizel alacaksan 92 HP ve 1.6 var zaten şimdi. 1.4 olanları 70 HP ve donanımsız. Ama benzinli dersen sensodrive al

92 hp olanı 1.6 değil 1.4 motordur.sadece 16v olduğu için 92 hp güç üretiyor.dizelde 1.6 motor yok...

• quote:

quote:

quote:

92 hp olanı 1.6 değil 1.4 motordur.sadece 16v olduğu için 92 hp güç üretiyor.dizelde 1.6 motor yok...

dostum iyi dedin ama citroen arabada değişiklik yapmış. 1 temmuz itibariyle iki tip dizel var.

* 1.4 dizel 70 HP
    * 1.6 dizel 92 HP full donanım

eğer ful donanım isterim dersen 1.6 alıyorsun yok 1.4 dersen snd donanımı az olanı tercih ediyorsun.

Nerden biliyorum bu topic açıldıktan sonra almaya karar verdim ve 1.6 dizel daha dün geldi bayiye. fiyatda otomatik olarak arttı

• quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

JAck D: galiba satılan her Hyundaiden yüzde alıosun
    Bana sorarsanız, haklı ama zaten Cİtroenler bana göre sicili lekeli, çok sorun çıkarttı Citroen modelleri, tip olarak güzel değil o kadar para veriyorsun aynalar siyah plastik kro işi, camlar bille elle çevirmeymiş çevir babam çevir bu devirde, aracın tipi 0 isterse içi Harran Ovası olsun tip bohtan olduktan sonra napiyim ben geniş içi, c3 e göre Getz daha iyi bari tip mip dandik Hyundai teneke meneke ama ucuza alıon yani dersin bari ucuz etin yahnisi falan, ama bu araç en pahalı araba , bir COrsa ya bak Fiestaya bak yanında 0 ya 0 bile değil yani eksi , Citroenin hiç bi arabasını sevmedim şu ana kadar, bi C4 fena değil gibi ama sınıfındaki AStra yı, GOlf ü Focusu gören adam onu alır mı? İkinci el de vur kafanı dağlara taşlara

Yeri değil belki ancak citroen diyince burada anlatayım dedim. Lütfen Citroeni olan arkadaşlar alınmasın.
    Bugün ben geçerim, yarın onlar geçer.
    C3 eğer C4'den daha üstse al derim. C4'den daha alt ise sakın alma.
    Ankaraya giderken C4'le kapıştık. her ikimiz de güpegündüz farları yaktık. sağa yanaşsa genç arkadaşın şevki kırılmasın diye geçmeyecektim, yol vermiyince sağından geçtim. O tekrar tam yakalayacak gibi olurken ben yine topukladım bir kaç kere arkadaş şaşırdı. C4'le 195'i ancak vurabildi 200 yapamadı bile. Sürüşü fena değildi aslında.
    Hızı tasvip etmeyen birisi olarak şeytana uymuştum bir kere.

• quote:

dostum iyi dedin ama citroen arabada değişiklik yapmış. 1 temmuz itibariyle iki tip dizel var.

* 1.4 dizel 70 HP
    * 1.6 dizel 92 HP full donanım

eğer ful donanım isterim dersen 1.6 alıyorsun yok 1.4 dersen snd donanımı az olanı tercih ediyorsun.

Nerden biliyorum bu topic açıldıktan sonra almaya karar verdim ve 1.6 dizel daha dün geldi bayiye. fiyatda otomatik olarak arttı

onu bilmiyordum.bende bayağı araştırmıştım hatta buraya yazmadan öncewww.citroen.com.tr den kontrolde ettim ordada 1.6 sı yok dizelin.neyse öğrenmiş olduk saol...

• quote:

Orjinalden alıntı: VEDAT_06
    Yeri değil belki ancak citroen diyince burada anlatayım dedim. Lütfen Citroeni olan arkadaşlar alınmasın.
    Ankaraya giderken C4'le kapıştık. her ikimiz de güpegündüz farları yaktık. sağa yanaşsa genç arkadaşın şevki kırılmasın diye geçmeyecektim, yol vermiyince sağından geçtim. O tekrar tam yakalayacak gibi olurken ben yine topukladım bir kaç kere arkadaş şaşırdı. C4'le 195'i ancak vurabildi 200 yapamadı bile. Sürüşü fena değildi aslında.

sen ne diyorsun abi yaa

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: VEDAT_06

sen ne diyorsun abi yaa

Hayırlı olsun C3'leriniz.
    C3'ü şimdi inceledim. Gerçekten şirin, hoş bir arabaymış. B segmentini düşünenler için iyi bir seçim olabilir. Yalnız Hyundai Getz bence daha iyi.

• valla getzin methini çok duyuyorum.özellikle iç mekanın genişliği ve performans açısından.ancak incelemek nasip olmadı.
  • Bugün spor Getz Cool'u inceledim.

• Arkadaslar kararsiz kaldim...Ne dersiniz 92 beybir 14 hdi mi aliim uretimden kalkmis ama...1.6 mi aliim 92 beygir hdi. Arada 1 milyar fark var...31.5 yazio nakit fiyatina 1.6 nin. Ne kadar inerler acaba? alan oldumu hic?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.