Şimdi Ara

39'UNCU MKNZ. P. TUG. K.LIĞI İSKENDERUN (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
262
Cevap
1
Favori
112.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadşalar bende hatay iskenderun benim sınıf ikmal bölümde ikmal ama anlamını bilmiyorum bilen varmıdır dedelerden yardım istiyorum .

Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı İKMAL
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı İkm. Er.
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi 39'uncu Mknz. P. Tug. K.lığı
    İSKENDERUN HATAY
    Katılış Tarihi 12.12.2010
  • quote:

Orijinalden alıntı: harry_kewell20

quote:

Orijinalden alıntı: fuzbing

Ben de piyade er olarak yapacağım. Acaba dağıtımda piyade erleri nereye gönderiyorlar, bakım, topçu felan kulağa daha hoş geliyor sanki

arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı olsun. pazar teslim olursunuz. iskenderun çok soğuk değil ama ocakta biraz soğuk olabilir. eşyanızı ona göre alın. eğitiminiz ağır geçebilir. hazırlıklı olun. her şeyden önce mental olarak hazırlıklı gelin. dağıtımınız çevre illere ve hudu alaylarına olur. Ancak hudut alayı tehlikeli bir yer değildir merak etmeyin. Sınıfınız piyade er ise büyük ihtimal çevre illere giersiniz. topçu, istihkam vb. gibi belirtilmişse %90 iskenderunda kalırısnız.

hayırlı teskereler...

harry_kewell20 kardeşim sen şuan oradamısın ? yardımcı olursan bizlere seviniriz hayırlı teskereler

• quote:

Orijinalden alıntı: emexx

arkadşalar bende hatay iskenderun benim sınıf ikmal bölümde ikmal ama anlamını bilmiyorum bilen varmıdır dedelerden yardım istiyorum .

Sınıfı İKMAL
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı İkm. Er.
    Gideceği Sınıf Okulu /
    İSKENDERUN HATAY

kardeşim ben 331.donem kısa yaptım kantınde sigaracıydım. yardımcı olabılıım inşallah acemi bırlığınde sınf onemli değil herkes topcu, piyade, ikmal vs. herkes aynı yerde acemilik yapor aynı koğuşta yator sorun yok hepinizin gıdeceği yer iskenderun merkeze varmadan hatay iskenderun yolu uzerındeki bırlık. 39 .mknz p. tugayı. garaja inin yemeğinizi yiyin merkezinde, merkezde gezin, sahili çok guzeldir, daha sonra da merkezden her yerden önünde 39.mknz yazan arabalar var onlara binin. ulaşımı çok kolay çunku sehirin neredyse yarısı asker herkes gosterır nasıl gideceğinizi.
    KAPIDA ARAMA YOK BURADAN HEPİNİZE SOYLUORUM TORUNLAR CEP TELEFONU İÇERİDE TABİ Kİ SERBEST DEİL AMA KAPIDA ARAMA YOK ÇANTADA BIR ŞEY VAR MI DİYE SORULUOR O KADAR CANTANZDA BIR YERE SOKUN TAMAMDIR, İÇERİDE GİZLİDEN KULLANIRSIIINIZ, BIR ZAMAN SINRA ZATEN MILLETLE ALIŞIRSINIZ ŞARJ DA EDERSINIZ KOĞUŞLARDA PRİZ VAR.TELEFON GETIRMESENİZ DE SİM KART MUTLAKA GETİRİN BEN GOTURMEDIM MİLLET ÇATIR ÇATIR KONUŞTU İÇERİDE BİZ ENAYI GIBI AKTIK , KİMLİKLERİNİZİ ALACAKLATRI İÇİN SİM KART DA ALAMAZSINIZ ÇARŞIYA ÇIKNCA ÜZERİNİZE SORUN OLUR.

• quote:

Orijinalden alıntı: dardanel811

quote:

arkadşalar bende hatay iskenderun benim sınıf ikmal bölümde ikmal ama anlamını bilmiyorum bilen varmıdır dedelerden yardım istiyorum .

Sınıfı İKMAL
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı İkm. Er.
    Gideceği Sınıf Okulu /
    İSKENDERUN HATAY

kardeşim ben 331.donem kısa yaptım kantınde sigaracıydım. yardımcı olabılıım inşallah acemi bırlığınde sınf onemli değil herkes topcu, piyade, ikmal vs. herkes aynı yerde acemilik yapor aynı koğuşta yator sorun yok hepinizin gıdeceği yer iskenderun merkeze varmadan hatay iskenderun yolu uzerındeki bırlık. 39 .mknz p. tugayı. garaja inin yemeğinizi yiyin merkezinde, merkezde gezin, sahili çok guzeldir, daha sonra da merkezden her yerden önünde 39.mknz yazan arabalar var onlara binin. ulaşımı çok kolay çunku sehirin neredyse yarısı asker herkes gosterır nasıl gideceğinizi.
    KAPIDA ARAMA YOK BURADAN HEPİNİZE SOYLUORUM TORUNLAR CEP TELEFONU İÇERİDE TABİ Kİ SERBEST DEİL AMA KAPIDA ARAMA YOK ÇANTADA BIR ŞEY VAR MI DİYE SORULUOR O KADAR CANTANZDA BIR YERE SOKUN TAMAMDIR, İÇERİDE GİZLİDEN KULLANIRSIIINIZ, BIR ZAMAN SINRA ZATEN MILLETLE ALIŞIRSINIZ ŞARJ DA EDERSINIZ KOĞUŞLARDA PRİZ VAR.TELEFON GETIRMESENİZ DE SİM KART MUTLAKA GETİRİN BEN GOTURMEDIM MİLLET ÇATIR ÇATIR KONUŞTU İÇERİDE BİZ ENAYI GIBI AKTIK , KİMLİKLERİNİZİ ALACAKLATRI İÇİN SİM KART DA ALAMAZSINIZ ÇARŞIYA ÇIKNCA ÜZERİNİZE SORUN OLUR.

TUGAY ÇOK BUYUK ÇOK RÜZGARLI BAZEN RUZGAR ÇATILARI YERINDEN UÇURUR, UZUN DONEMLER SIZE HEP POŞET DIYECEK KAFANIZA TAKMAYIN ADAMLARDA HAKLI 4 TANE KISA DONEM GEÇİRİYORLAR KIZMALARI DOĞAL.ÇORAP 3 ADET DON 3 TANE ATLET, İÇLİK KISA KOL PİJAMA SİŞ FIRCA- MACUN HER ŞEYI VERİYORLAR İÇERİDE ÜCRETSİZ--- HERKESE--- KENDINIZ ÇOK BİR ŞEY ALMAYIN SADECE ARKO KREM ALIN, KİLİT ALIN KALİTELİ, TRAŞ BICAĞI 2 ÇORAP DON ALIN YETERLİ, BIZ KANTINDE CALIŞTIK , HER GUN SİZİ KANTINE GÖTURRLER, YEMEĞE TUVALETE HER YERE BERABER GÖTÜRÜLECEKSINİZ, BOL BOL YÜRÜYECEKSİNİZ, HAVALAR ERKEN KARADDIĞI İÇİN AKŞAM 4 TEN SONRA SERBEST SİNİZ KANTİN YUĞAYIN TAM ORTASINDA SİGARA, ASKERİ MALZAME( DON ATLET KİLİT KOPUK SABUN) GAZATE POĞAÇA BİSKUVİ TATLI HERŞEY MEVCUT, İŞLETME MEZUNU VEYA MUHASEBE BILYORSANIZ MUTLAKA KANTINE GİRMEYE ÇALIŞIN ÇOK RAHAT EDERSINIZ BEN KASİYERLİK YAPTIM BAKKALDA ÇALIŞTIM DEYIN BAKIN GIRIN KANTINE NE KADAR BANA HAK VERECEKSİNİZ. ADANA OSMANIYE HUDUT A DAĞITILANLAR OLACAK 8 OCAKTAKİ YEMİN TÖRENİNDEN SONRA TUĞAYDA KALCAKLAR DA OLUR MUTLAKA KANTINE GIRMEYE BAKIN, ORDU VEİNE GİRMEYE BAKIN GARSONLUK YAPTIM FILAN DEYIN, EMİN OLUN ÇOK RAHAT KANTINCILIK , NÖBET YOK DERT YOK İÇTİMA YOK. . . YURUMEYE ALIŞIN, AYAKLARINZ EN ÖNEMLİ SERVETINIZ ORADA HER GECE ARKOYLA OVUN YIKAYIN HER GUN TRAŞ OLUN, BAŞINIZDAKI ÇAVUŞLARA KOMUTANIM DEMEYİN ONALRDA 335.DONEM ASKERLER ÇUNKU BİR SORUNUZ OLURSA dardanel811@hotmail.com a da yazabılırsınız

• quote:

quote:

arkadaşlar hayırlı olsun cumlenıze ben de orda askerlık yaptım 28 gun geçireceksınız bir şekılde bol bol yuruueyeceksınız şınav koşu fılan yok sadce 28 gun bouyunca yurursunuz bır kısmınız osmanıye adana sınır boylarına dağıtılacaksınız bır kısmınız da aynı yerde kalacaksınız adı uzerinde tugay rutbeli çok öğrendıkten sonra her rutbelıye selam verin yoksa cok çarpılrsınız... merkeze indikten sonra bekbele - denizcıler arabaları (merkezde kıme sorsanız gosterır) tugaya gıder ulasım kolaydır acemılıkte tek yapacağınız bol bol yurumek bazen pişik olacak su toplayacak ayaklarınız ama 28 gun boyle dedğim gibi spor şınav koşu yok.
    tugay içerisinde kantınler var bende orda sıgaracı olarak aralık- mayıs arası gorev yaptım işletme mezunu olup tugayda kalacaksanız girmeye bakın çok rahat edersınız, şimdiki sigaracının adı erdoğan dır size yardımcı oalacaktır eski sigaracı ahmet in selamı var deyın daha da yardımcı olacaktır. size 2 adet çok önemli tavsiyem olacak dikkatle okuyun
    1- BİR KAÇ CORAP DON PUDRA HARİÇ BİR ŞEY GÖTÜRMEYİN GİTTİĞİNİZ ANDAN İTİBAREN SİZE KOCA BAVUL CAMAŞIR EŞOFMAN VERECEKLER ÇORAP ATLET DON VERECEKLER BOŞUNA YUK ETMEYIN SICAKTA SIZE EN BUYU K TAVSİYEM.
    2- EĞER KAPIDA AARAMA OLMAZ İSE CEP TEL İ İÇERİDE VERMEYIN BNEDE VARDI DIYE. BİZİM ZMANINMIZDA ARAMA OLMADI KAPIDA KIMI ARKADASLAR ACEMILIK BOYUNCA GOSTERMEDEN KULLANDILAR.
    3- YEMEKLERİ ÇOK KÖTÜDÜR GİDİNCE GÖRECEKSINIZ HER GUN NOHUT HAZIR CORBA HINDI ETİ KIŞIN KAPUSKA ... YANI ŞİMDİDEN AÇ KALMAYA YA DA ÇIKANLARI YEMEYE HAZIRLIKLI OLUN
    EN SON TAVSIYEM KANTINDE TIRNAK MAKSINDAN POĞAÇAYA DONERDEN LAHMACUNA SİGARADAN CİPSE HERŞEYİ BULACAKSINIZ.
    UZUN DONEMLERIN EN ÇEKEMEDIĞI DURUMDUR 5 AY YAPIP GITMEK O YUZDEN SIZE HEP POŞET DEYIP LAF ATACAKLAR HİÇ CEVAP VERMEYIN TAMAM DEYIP GEÇİN...
    ALLAH YARDINMCNIZ OLSUN BİR DURUM SORU GÖTÜRÜLECEK BİR ŞEY HAKKINDA SORU SORACAK OLAN OLURSA YARDIMCI OLABLIRIM

up :D

up...

• Dağıtım olacağınız yerler; Az sayıda asker tugayda kalır geriye kalan askerler Narlıca, Kırıkhan ve Yayladağ sınır karakollarına dağıtılırsınız. Tabii Tabur veya Alay da kalma şansı olanlarınızda olacak içinizde. Sınır karakollarına dağıtımı yapılacak arkadaşlar çarşı izinleriniz 15 günde bir olacak. Sınır bölgesinde güvenlik üst düzeyde olduğu için telefon filan götürmeyin sakın. İlk acemilik döneminde şu Tugaydan bir kurtulayım başka bir şey istemiyorum diyorduk sonra pişman oldum ben şahsen. Ben Yayladağı'ında yaptım askerliği ve çarşı izin saatlerimiz çok kısıtlı bir süreydi. Karakoldan transite bin Hatay merkeze git bir sürü zaman geçer yolda. Topu topu 5 saat işinizi gördünüz gördünüz. Son olarak en kalabalık birlik hangisiyse oralarda kalmaya bakın tabi elinizden gelirse. Bu sırayla Tugay,Alay,Tabur veya Bölük olabilir. Çünkü bu yerler ihtiyaçlarınıza daha çok cevap verecektir. Fırını,Pastanesi,Kantini daha zengin çeşit olur. Ben 323. dönemdim ve yemin törenimiz görülmeye değerdi. Giderken Tırnak makası, havlu, kolonyalı mendil,jilet,köpük,çorap,2adet don ve fanila götürün. Kolonyalı mendili dolapların içini silmeniz için. Ha bide ayakları hiç kokmayanın bile askerde botların içinde ayakları kokar. Bu yüzden botun içine günübirlik pudra serpiştirerek botun içinin daha kuru kalmasını sağlayabilirsiniz. Mevsim kış olduğu için soğuk algınlığına iyi gelecek hap veya toz ilaçlardan alabilirsiniz acemilikte pek arama yapılmadığı için sorun teşkil etmeyecektir. Giderken iki üç tane telefon kartı götürmeyide unutmayın. Bunlar naçizane tavsiyem. Şimdiden hayırlı olsun herkese hayırlı tezkereler dilerim.

• dedlerim hala cevap alamadım benim sınıfım ikmal ama anlamı nedir bilmiyorum ikmal bölümü ne iş yapar bilen dedelerden yardım istiyorum şimdiden teşekkürler
  • Hocam orduda ikmal bölümünün ne yaptığı aşikar. Ancak şunu bilki kısa dönem olduğun için mesleki açıdan senden faydalanacaklarını pek sanmam. En fazla askeri araç gereçlerin sınıflandırılıp kayda geçirilmesini yaptırırlar gibime geliyor. Başka bir ihtimalde pek çok asker gibi 2 saatlik çapraz nöbete çıkman olacak.
  • şaka maka yarın bu saatlerde iskenderundayım. 2 gün sonrada inş koğuşumda :)

piyade er geliyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ms-61

quote:

Orijinalden alıntı: UMUT009

tam olarak bilmiyorum ama aciklananlari takip ettigime gore farkli bir yer olabilir
    biri 39 mknz piyade tugay komutanligi iskenderun
    digeri 39'uncu Mknz. P. Tug. 2'nci Hd. A. 2'nci Hd. Tb. K.lığı ANTAKYA HATAY
    seklinde iki farkli yer olabilir takip ettigim kadariyla
    ben iskenderun yolsuyum...
    quote:

Orijinalden alıntı: harry_kewell20

quote:

Orijinalden alıntı: ms-61

Merhaba,

ben de 39. mekanize'ye düşmüşüm ancak iskenderun değil antakya yazıyor gideceğim yerde. farkı nedir, nerededir bilgi verir misiniz

İl adını yazmışlardır. 39. Mekanize Piyade Tugayı iskenderunda.

bence de farklı bir yer çünkü çoğu insanda iskenderun yazıyor, bende ise antakya. bilgisi olan varsa müteşekkir olurum

arkadaşlar kardeşimde 2.tabura gidiyor 2. tabur antakyanın narlıca ilçesinde merkeze yakın antakya ufak bir yer

• Nuri Koca
    ‎-O şimdi asker..
    39'uncu Mknz. P. Tug. K.lığı
    istihkam er
    İSKENDERUN HATAY

yarın sabah 11:40 uçağı ile adana'ya uçuyorum oradan acaba nasıL uLaşırım otobüs-servis veya herhangi bir uLaşım olayı nasıldır? inşaLLah yetişirim..
  • kardeşimi pazar günü 2. Tabur Narlıca ya gönderdik fazla asker gelmiş çoğunu idarelik antakya merkezdeki birliğe göndermişler, hala narlıcaya gidemedi haber alamıyoruz tanıdık olan varmı ???
  • quote:

arkadaşlar hayırlı olsun cumlenıze ben de orda askerlık yaptım 28 gun geçireceksınız bir şekılde bol bol yuruueyeceksınız şınav koşu fılan yok sadce 28 gun bouyunca yurursunuz bır kısmınız osmanıye adana sınır boylarına dağıtılacaksınız bır kısmınız da aynı yerde kalacaksınız adı uzerinde tugay rutbeli çok öğrendıkten sonra her rutbelıye selam verin yoksa cok çarpılrsınız... merkeze indikten sonra bekbele - denizcıler arabaları (merkezde kıme sorsanız gosterır) tugaya gıder ulasım kolaydır acemılıkte tek yapacağınız bol bol yurumek bazen pişik olacak su toplayacak ayaklarınız ama 28 gun boyle dedğim gibi spor şınav koşu yok.
    tugay içerisinde kantınler var bende orda sıgaracı olarak aralık- mayıs arası gorev yaptım işletme mezunu olup tugayda kalacaksanız girmeye bakın çok rahat edersınız, şimdiki sigaracının adı erdoğan dır size yardımcı oalacaktır eski sigaracı ahmet in selamı var deyın daha da yardımcı olacaktır. size 2 adet çok önemli tavsiyem olacak dikkatle okuyun
    1- BİR KAÇ CORAP DON PUDRA HARİÇ BİR ŞEY GÖTÜRMEYİN GİTTİĞİNİZ ANDAN İTİBAREN SİZE KOCA BAVUL CAMAŞIR EŞOFMAN VERECEKLER ÇORAP ATLET DON VERECEKLER BOŞUNA YUK ETMEYIN SICAKTA SIZE EN BUYU K TAVSİYEM.
    2- EĞER KAPIDA AARAMA OLMAZ İSE CEP TEL İ İÇERİDE VERMEYIN BNEDE VARDI DIYE. BİZİM ZMANINMIZDA ARAMA OLMADI KAPIDA KIMI ARKADASLAR ACEMILIK BOYUNCA GOSTERMEDEN KULLANDILAR.
    3- YEMEKLERİ ÇOK KÖTÜDÜR GİDİNCE GÖRECEKSINIZ HER GUN NOHUT HAZIR CORBA HINDI ETİ KIŞIN KAPUSKA ... YANI ŞİMDİDEN AÇ KALMAYA YA DA ÇIKANLARI YEMEYE HAZIRLIKLI OLUN
    EN SON TAVSIYEM KANTINDE TIRNAK MAKSINDAN POĞAÇAYA DONERDEN LAHMACUNA SİGARADAN CİPSE HERŞEYİ BULACAKSINIZ.
    UZUN DONEMLERIN EN ÇEKEMEDIĞI DURUMDUR 5 AY YAPIP GITMEK O YUZDEN SIZE HEP POŞET DEYIP LAF ATACAKLAR HİÇ CEVAP VERMEYIN TAMAM DEYIP GEÇİN...
    ALLAH YARDINMCNIZ OLSUN BİR DURUM SORU GÖTÜRÜLECEK BİR ŞEY HAKKINDA SORU SORACAK OLAN OLURSA YARDIMCI OLABLIRIM

up :D

• quote:

quote:

Sınıfı İKMAL
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı İkm. Er.
    Gideceği Sınıf Okulu /
    İSKENDERUN HATAY

hala geçerli ... :D okuyun derim

• Esas Birliği/Görev Yeri: 39'uncu Mknz. P. Tug. İs. Svş. Bl. K.lığı İSKENDERUN HATAY

Benim usta birligim buraya düştü neyle karşılacaşagımı bilmiyorum kantinci mi olurum yoksa karakola mı verirler? Bu arada hırsızlık çok oluyor mu:D
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astralll -- 10 Ağustos 2011; 6:00:56 >
  • 39'uncu Mknz. P. Tug. 2'nci Hd. A. 1'inci Hd. Tb. K.lığı

benimde ustalık buraya düştü kısa dönem er, acemilik antalya sonra burası, nedir ne değildir, karakola gitmek mi daha rahat yoksa içerde kalmak mı, yada hudut komutanlığı falan diyor, ben kesin karakolda mı olurum..??
  • arkadaşlar hayırlı olsun cumlenıze ben de orda askerlık yaptım 28 gun geçireceksınız bir şekılde bol bol yuruueyeceksınız şınav koşu fılan yok sadce 28 gun bouyunca yurursunuz bır kısmınız osmanıye adana sınır boylarına dağıtılacaksınız bır kısmınız da aynı yerde kalacaksınız adı uzerinde tugay rutbeli çok öğrendıkten sonra her rutbelıye selam verin yoksa cok çarpılrsınız... merkeze indikten sonra bekbele - denizcıler arabaları (merkezde kıme sorsanız gosterır) tugaya gıder ulasım kolaydır acemılıkte tek yapacağınız bol bol yurumek bazen pişik olacak su toplayacak ayaklarınız ama 28 gun boyle dedğim gibi spor şınav koşu yok.

• kısa dönem acemilik buraya çıktı bakalım.
    Yazılanlar güzel gibi.
  • çok güzel yere düştünüz. şimdiden hayırlı tezkereler
  • usta birliğim antep ıslahiye ama acemilik burda hayırlısı bakalım
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.