Şimdi Ara

MEBS. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI MAMAK ANKARA (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
489
Cevap
10
Favori
185.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sinnan

Mebs cennettir degerini usta birliginde anlarsiniz.

Aynı görüşteyim .Mebs e laf ediyorduk mardine gidince çok aradık birde diyarbakır var ki akıllara zarar .
  • merhaba.. ağustos 6 da teslim olucam birliğe izmirden giden başka var mı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hsyn1990 -- 17 Temmuz 2014; 13:58:58 >
  • Akşamları koridorda ufak odada çay demleniyordu , öle sallama değil arkadaşlar , bi içiodum misss gibiydi walla hele bir de bahcede otomatlar var dı kahve otomatları , americano nescafe vb şeyler güzel gidiyordu valla . Yemekler güzeldi . walla daha ne desem bol bol yer süpürüyorduk acem iken . Dolu sohbet edilecek tayfa oluyordu canınız sıkılmaz zaten kimse birbirni tanımıyor . koğuşlar kalabalık kışın havasız oluyordu kaloriferler cok yanıyordu ama sabaha karsı sonuyordu . Herkes iyi niyetliydi ama bazı uzun donemler kufur edebiliyor uzaktan filan . Aldırış etmeyin .

Ve en önemli not , yazın orda olacaksınız gece bazen dışarda iştima alınıyordu kesinlikle gök yüzüne bakın bazen stargate işareti oluyordu bulutlardan .
  • 7 Ağustos'ta teslim oluyorum.Yaradan hakkımızda hayırlısını nasip etsin.
    (MU-602)(KOMD.)MU.MRK.ÇVŞ. yazıyor sülüste.bilgisi olan arkadaşlar bu açılımın ne olduğunu yazarlarsa sevinirim
  • OyMehmedimOy O kullanıcısına yanıt
    muhabere merkez cvşu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadircitak

muhabere merkez cvşu.

Peki ya mu-602 dedikleri kod ne kodu.
  • ayırmak için bir sayı lazım diğer kısımlardan askerde herşey düzen tertip içindedir ..
  • anladım teşekür ederim. MEBS'te acemi birliğimi bitirdikten sonra uzun dönem askerlik yapacak arkadaşlar için.gördüklerimi paylaşıcam.daha uzun dönem görev yapan biri net bilgiler paylaşmamış.
  • (MU-602)(KOMD.)MU.MRK.ÇVŞ mrb. 06.08.2014 de teslim olacağım. herşeyi anladım da (KOMD.) ne anlama geliyor, komandomu? yoksa
  • OyMehmedimOy O kullanıcısına yanıt
    askerliğini bitiren nizamiyeden çıkarjen bi daha arkasına bakmaz giderde ondan mebs asker için bulunmaz kışladır..
  • (MU-605)(KOMD.)TLF.SNT.OP.ÇVŞ.

9 Ağustosta katılıyorum. KOMD.'nin anlamını ben de çözemedim Komutanlık Daire'si diye düşünüyorum..
  • froNau F kullanıcısına yanıt
    tc sınırlarında muhabere eri oradan gider komanda birliklerinede muhabereci lazım senin alacağın eğitim santaralci yada telefon hat bakım onarım gibi gittiğin yerde belli olacak veya senin becerine göre şekillenir.
  • kadircitak kullanıcısına yanıt
    Yani usta birligimde komandolarla olucam ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • froNau F kullanıcısına yanıt
    olmayabilirsinde çekilen kuraya bağlı..
  • acemilik.... MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH. / ANKARA MAMAK / ANKARA
    usta.....KULELİ ASKERÎ LİSESİ LOJ.DES.K.LIĞI EMN. VE MHF.BL. / İSTANBUL ÜSKÜDAR / İSTANBUL
  • Acemilik mamakta sonra cankaya harita yaziyor. Bu ne oluyor beyler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mebs hakkında açıklayıcı bir yazı

https://eksisozluk.com/entry/44429974
  • Bende uzun dönem olarak İstanbul'dan katılıyorum, ekşi'de baya bilgi sahibi oldum ama yinede oraya gidip yaşamak gerek.
    Çoğu arkadaş (KOMD.) ibaresini sormuş. Aynısı bende de yazıyor. Foto ve Sinema Op. Çvş. diye devam ediyor. Bir arkadaşımızın bahsettiği gibi muhtemelen muayene sırasına komando olmak ister misiniz sorusuna evet diye cevap verenlerin genelinde yazıyordur. Buda demektir ki kuvvetli ihtimal komando birliklerinde usta birliğini yapabiliriz. :)

Katılım tarihim 8 ağustos. 7 ağustosu 8'e bağlayan gece 1:50 otobüsüyle gidip biraz Ankara'yı dolaşmak istiyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun beyler, şimdiden hepimize hayırlı teskereler..
  • mebs candır kıymetini bilin 349 kd olarak geçen sene acemilik ve ustalığımı orada yaptım

ek bilgi vereyim ben aralık ayında gitmiştim şimdi kalabalık olurmu bilmiyorum ama aralıkta fenaydı sakın uyanıklık yapayımda son anlarda gireyim diye düşünmeyin ciddi bir sıra oluyor bir sürü malzeme vs verilecek 5 te teslim olmaya çalışanlar ancak gece 11-12 gibiydi işleri bittide yatakları belli olmuştu ben o ara yatakta keyif yapıyordum 3 gibi girmiştim işlemleride rahat rahat yapmıştım

buda bonus olsun bol bol söyleyeceksniz

sesimiz uzayda gurler de durur
    gozumuz orduya bir isik olur
    dosta yardim eder dusman susturur
    gonulden gonule var muhabere

sahip olmak icin dogru habere
    bize engel olmaz dag tas ve dere
    simsek olur cakar yel olur eser
    cepheden cepheye var muhabere

atanin izinden hep yuruyerek
    tek yol gosterici bilim diyerek
    bilimi teknige rehber ederek
    barista savasta var muhabere

sesten kopru kurar ufuklara dek
    yurdumuzu izler sabahlara dek
    gogsunu vatana siper ederek
    bugun de yarin da var muhabere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vaio -- 23 Temmuz 2014; 10:05:01 >

• 13 Ağustos'ta yedek subay öğrenci olarak Mamak'a gideceğim. Var mı herhangi bir tavsiyesi vs. olan?
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.