Şimdi Ara

MEBS. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI MAMAK ANKARA (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
489
Cevap
10
Favori
185.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyberclops

Ben de 331. dönemde Mamak'ta yedek subay olarak askerlik kariyerime başladım. İnşallah teğmen olup emekli olucam kasımda :)

Mamak a yedek subay olarak gidecek olan arkadaşlar bol bol para alın yanınıza. İlk günler gidince neye lazım olucağını anlıycaksınız. Bi 300 TL olsun. İlk günleriniz çok yoğun geçicek gece yarılarına kadar form doldurucaksınız. Ortam iyi erlerden ayrı bir taburda 6 kişilk odalarda yaklaşık 50 kişi beraber kalıcaksınız. Ayrı gazinonuz ayrı duşlarınız var.

İlk 2-3 hafta baya zorlanırsınız yorulursunuz ama sonra alışırsınız. 4 hafta sonunda yemin töreniniz olucak. Sonra dersleriniz başlıycak. O zaman biraz daha rahat edersiniz.

Spor çok önemli şınav, mekik, barfiks, koşu her bi şey yapıcaksınız.

İçerde para öekmek için akbank atm si var. Bi de postane var.

Daha özel bigiler için pm atarsanız bu akşam cevaplamaya çalışırım.

ben uzun dönem yapıyorum 90/1 a şimdi b ler geldi :))))
    yakında mebsden ayrılacagım üzülüyorum ayrılacagım için cyberclops uda dediği gibi spora önem veriyorlar bazı arkadaslarım ben spor yapamam barfisk cekemem diye dusunebilir ama bu dusunceleri yanlıstır....
    kısa bir süre içinde sizi zaten standartlara yakalatıyorlar kendiniz bile anlamıyorsunuz nasıl yaptıgınızı uzun lafa gerek yok askerliğiniz mebsde ise safak defteri bile almayın usta olarak geliyorsanız acemi iseniz şafak bile saymayın.....
    ee... baska nasıl acıklanır mebs... bu kadarı yeter herhalde...

• quote:

Orijinalden alıntı: cyberclops

Ben de 331. dönemde Mamak'ta yedek subay olarak askerlik kariyerime başladım. İnşallah teğmen olup emekli olucam kasımda :)

Mamak a yedek subay olarak gidecek olan arkadaşlar bol bol para alın yanınıza. İlk günler gidince neye lazım olucağını anlıycaksınız. Bi 300 TL olsun. İlk günleriniz çok yoğun geçicek gece yarılarına kadar form doldurucaksınız. Ortam iyi erlerden ayrı bir taburda 6 kişilk odalarda yaklaşık 50 kişi beraber kalıcaksınız. Ayrı gazinonuz ayrı duşlarınız var.

İlk 2-3 hafta baya zorlanırsınız yorulursunuz ama sonra alışırsınız. 4 hafta sonunda yemin töreniniz olucak. Sonra dersleriniz başlıycak. O zaman biraz daha rahat edersiniz.

Spor çok önemli şınav, mekik, barfiks, koşu her bi şey yapıcaksınız.

İçerde para öekmek için akbank atm si var. Bi de postane var.

Daha özel bigiler için pm atarsanız bu akşam cevaplamaya çalışırım.

bu bahsettikleriniz yedek subaylar için heralde. er olarak gidecekler farklı mı?

• 335. dönem arkadaslar öncelikler hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum,

kazasız belasız gider geliriz inşallah,

aynı yere düştüğümüz arkadaslar pm - özelden mesaj atarlar ile tanısalım

Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi Mu. Elkt. ve Bil. Sis. (MEBS) Okl. ve Eğt. Mrk. K.lığı
    MAMAK ANKARA
  • Herkese hayırlı tezkereler,
    Bende MEBS'teyim :)

Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı Muhabere
    Statüsü Yedek Subay
    Branşı KOMUTA YERLERİ İŞLETME TK.K. VE MU.TK.K.
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi MEBS. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI
    MAMAK ANKARA
  • Merhaba Arkadaşlar

Bende MEBS kontak kuralım bir şekilde
  • 75murat75 kardeş,

er yada yedek subay nasıl çıktı?

quote:

Orijinalden alıntı: 75murat75

Merhaba Arkadaşlar

• 75murat75 kardeş,

er yada yedek subay nasıl çıktı?

quote:

Merhaba Arkadaşlar

• Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı Muhabere
    Statüsü Yedek Subay
    Branşı MUHABERE EĞİTİM/KURS TK.K.
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi MEBS. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI
    MAMAK ANKARA

Benimde mebs cikti.Ismim ebubekir.Buradan tanisalim gitmeden.
    Baska yedek subay olarak veya kd.er olarak giden var mi?
  • Ya bu " MUHABERE EĞİTİM/KURS TK.K. " ne demek simdi.

Ne olduk simdi biz hic bisey anlamadim valla?
  • Bende mebs'e geliyorum kısa dönem piyade er olarak pm den ulaşıp birbirimize buluşalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: obur

Bende mebs'e geliyorum kısa dönem piyade er olarak pm den ulaşıp birbirimize buluşalım

pm attim.
  • er çıktı dostum senin durum ne orası hakkında bilgin var mı
  • bende mebsteyim kd. er olarak, aydın civarından gelecek varmı
  • quote:

er çıktı dostum senin durum ne orası hakkında bilgin var mı

benim yedek subay cikti.Orasi hakkinda yukarida yazilanlar baska bir bildigimiz yok. bakalim hayirlisi artik.
  • Hepimiz için hayırlısı tanışalım arkadaşlar ben Murat
  • tertipler,

kısa dönem piyade er olarak,

mebs mamak'a 335. dönem giden,

forumda görebildiğim kadarıyla,

75murat75,
    pollist,
    obur,
    ergin34,
    nuisance,
    fcolak53,
    kozakli85,
    logem,

şeklindeyiz,

uzun dönem olan arkadaslarada selamlar..
  • beyler mamak mebste askerlik yapan bir arkadaşa sorduğum sorular ve aldığım cevaplar aşağıdaki gibi.
    sizin de merakınızı giderebilir;

bu soruların dışında, piyade olanlar acemilikten sonra genelkurmay, anıtkabir, kara harp okulu, cumhurbaşkanlığı gibi yerlere dağılacaklar.

sorular;
    1- acemilikte cok malzeme götüreyim mi, hırsızlık ve yer değiştirme cok fazla olan bir yer mi?
    2- uzun dönemlerle aynı yerde mi kalıyoruz, koğuşumuz farklı mı?
    3- soru saçma olacak ama zor bir yer mi?
    4- banyo, kantin v.s. imkanları nasıldır?
    5- mamakta hangi bankanın atmsi var?

cevaplar;
    1-bol bol iç çamaşırı ve çorap götür bence. ben hiç yer değiştirmeyle karşılaşmadım ama bot kilidi götürmekte fayda var nolur nolmaz.
    2-koğuşlar farklı hatta binalar bile farklı
    3-vallahi biz çok rahat bir acemilik yapmıştık. yemekler güzeldi, çok fazla kafa adam vardı, eğitim ve spor soğuktan dolayı sıkı değildi, mıntıka ve nöbet yoktu, bulaşık yıkamadık, birlikteki imkanlar iyiydi her şeyi bulabiliyorduk. spor ve eğitim dışında her şey aynıdır diye tahmin ediyorum, eğitimde artık komutana bağlı.
    4-hamam var her sabah gidebiliyorsun kahvaltıdan önce ama baya erken kalkman lazım, ana kantinde her şeyi bulabilirsin ama bizi götürmüyorlardı oraya anca haftasonları gidebiliyorduk. üst kantinde de ihtiyacın olan her şey bulunuyor ama.
    5-hangi atm olduğunu hatırlayamıyorum, akbank olabilir ama emin değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuisance -- 10 Ağustos 2010; 19:28:26 >

• Herhalde telaştan kimse birşey yazmamış zaman kısıtlı bilen gören duyan yardımcı olursa(götürülecekler vs.vs)stres azalmış olur...

ALINTI:

merkezi ankara'nın mamak ilçesinde bulunmaktadır. eğitim ve merkez komutanlığı ile aynı kışla içerisinde bulunan okul, tümgeneral sıfatıyla yönetilmektedir. pek çok insanın acemi birliğini yapmak için hayalini kurduğu bir tatil köyü gibidir. ağırlıklı olarak kısa dönem ve bilgisayar, elektronik ve elektrik gibi teknik bölümlerin mezunlarının düştüğü ve tam anlamıyla bir tatil yaşadığı, türkiye cumhuriyetinde bulunan tüm askeri birliklere örnek gösterilebilir niteliktedir. küfür, dayak ya da kötü muamelenin bulunmadığı, karaşimşek diye adlandırılan mercimek yemeğinin neredeyse acemi birliği dönemi boyunca her gün çıkacağına işaret edenlerin, unutulduğu ve yemeklerinin özel şirket tarafından yapılıp, leziz bir şekilde mehmetçiklere sunulduğu birlik. ayrıca bir de; acemi birliği döneminde banyo yapamama düsturuna beyninde yer etmiş kişilere kocaman bir; -siktir çeken birlik. keza, haftanın her günü ihtiyaç banyosunun bulunduğu ve anlatıldığı gibi banyo süresinin 2 dakika yerine 2 saat olarak geçerlilik kazandığı birliktir.

Namı diyar Mebs Club'mış. Askerliğin burda rahat geçtiği söylüyor hatta bizden öncekiler 5.Yıldızlı tatil köyü diye tanımlıyorlar.

Askerliği Muhabereci olarak yapıcam. İletişim, santral, pc başında birkaç iş diye duydum artık görücez gidince.

Bu arada Cem Yılmaz'da askerliğini burda yapmış :)

Düştüğüm yeri öğrendikten sonra nasıl biryer diye araştırmaya başladım. Ekşi sözlükten şu yorumları okudum.

- bilgisayarlarla dolu, askerligin en kolay gectigi yer. asker adaylarına siddetle tavsiye edilir. pasanin adami ve 24 saat online oluyorsunuz.

- yemek, temizlik gibi işler özel şirketlere yaptırıldığı için kalite bir hayli yüksektir. ayrıca masa tenisi, bilardo gibi faaliyetlerle de vakit geçirilebilen yer. ogrenciler arasında mebs club diye de anılır.

- eğitimleri süper, koşu hiç yok, sizi koşturmuyorlar. dayak, komutanı delirtmediğiniz sürece yok... çavuşlar dışında kimse size bağırmıyor.hiç kimse size küfür etmiyor... burada acemilik yapacak olan askerlerin tek sorunu soğuk hava ve temizlik olacaktır

- vatani görevini yerine getiren tüm askerler tarafından "mebs tatil köyü" olarak anılan bir yerdir burası. belki de türkiye nin en light asker ocaklarından biridir. özellikle acemiler için bulunmaz bir nimettir.

- cem yılmaz dahil bir çok ünlünün askerlik yaptığı birlik. özellikle kısa dönemleri acemilik süresince pek kastırmaması, eğitim olayına pek bulaşmaması sebebiyle "aramızda paşa cocukları-torunları var da ondan ööle oluyo" geyiklerinin de sıkça dolaştığı 5 yıldızlı tatil köyü.

- hee bide unutmadan yemekleri çok iidir karawana değil yani...biz hiç bulaşık filan yıkamadık 75 gün boyunca herşey siwil yemekle ilgili...haftada iki gün banyo...hamam da çok eğlenirsiniz...
    her akşam her bölük 25 kişi yollar sinemaya...iki üç seferde tiyatro olur...sosyal etkinlikleri kaçırma derim...tam okul hawası war orada....

MEBS ile ilgili yorumlar böyle. Hakkımızda hayırlısı artık :)

• quote:

Orijinalden alıntı: nuisance

beyler mamak mebste askerlik yapan bir arkadaşa sorduğum sorular ve aldığım cevaplar aşağıdaki gibi.
    sizin de merakınızı giderebilir;

bu soruların dışında, piyade olanlar acemilikten sonra genelkurmay, anıtkabir, kara harp okulu, cumhurbaşkanlığı gibi yerlere dağılacaklar.

sorular;
    1- acemilikte cok malzeme götüreyim mi, hırsızlık ve yer değiştirme cok fazla olan bir yer mi?
    2- uzun dönemlerle aynı yerde mi kalıyoruz, koğuşumuz farklı mı?
    3- soru saçma olacak ama zor bir yer mi?
    4- banyo, kantin v.s. imkanları nasıldır?
    5- mamakta hangi bankanın atmsi var?

cevaplar;
    1-bol bol iç çamaşırı ve çorap götür bence. ben hiç yer değiştirmeyle karşılaşmadım ama bot kilidi götürmekte fayda var nolur nolmaz.
    2-koğuşlar farklı hatta binalar bile farklı
    3-vallahi biz çok rahat bir acemilik yapmıştık. yemekler güzeldi, çok fazla kafa adam vardı, eğitim ve spor soğuktan dolayı sıkı değildi, mıntıka ve nöbet yoktu, bulaşık yıkamadık, birlikteki imkanlar iyiydi her şeyi bulabiliyorduk. spor ve eğitim dışında her şey aynıdır diye tahmin ediyorum, eğitimde artık komutana bağlı.
    4-hamam var her sabah gidebiliyorsun kahvaltıdan önce ama baya erken kalkman lazım, ana kantinde her şeyi bulabilirsin ama bizi götürmüyorlardı oraya anca haftasonları gidebiliyorduk. üst kantinde de ihtiyacın olan her şey bulunuyor ama.
    5-hangi atm olduğunu hatırlayamıyorum, akbank olabilir ama emin değilim.

nuisance kardeş sağol bu bilgiler için

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.