Şimdi Ara

nv4_disp hatası ekrandakı renkler karısıyor.4 bit oluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İnternet den okadar cok arastırdımkı artık sıze sorma zamanı gelmıstı.Sımdıye kadar baktıgım sıtelerın hıcbırınde bu hatayı cozebılen olmamıs.Sitede arama yaptım cozum bulunamamıs

Bendekı hata nv4_disp hatası ekrandakı renkler karısıyor.4 bit oluyor ekran 800x600 oluor ve donuor daha sonra ekran kararıyo oylece kalıo res atmıor otomatıkman.Bu bılgısayarı nerdeyse her actıgımda oyuna gırdıgımde garantı oluor.Ancak bılgısayar bıraz ısındıkdan sonra acdıkdan bı 30 dk sonra felan bu hatayı fazla vermıor bılgısayar oyunu kaldırmıyor dıyecem boyle bır sey olması ımkansız Knıght 'ı neredeyse her bılgısayar kaldırıor.Bu sorun genelde nvidia ekran kartlarında oluormus.Ekran kartını alalı 1 yıl felan oldu 2 haftadır bu hatayı verıor nv4_disp.Ekran kartının driverini guncelledım dırectx ı guncelledım format attım ama duzelmedı

nv4_disp görüntü sürücü normal çalışmasını durdurdu.

Çalışmanızı kaydedin görüntü işlevselliğini tam olarak geri yüklemek için sistemi yeniden yükleyin....

arkadaşlar böyle bir hata çıkıyor.

Lutfen Yardım Edın.

Bılgısayar Ozellıklerı:
    Genel

Windows XP Professional Service Pack 2 build 2600 (32-bit),
    1 x AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4600+ [2399.8 MHz],
    1.0GB RAM,
    NVIDIA GeForce 7300 GT,
    75GB HDD,
    DVD-RAM, DVD-RAM,

Ekran
    NVIDIA GeForce 7300 GT
    Chip Type: GeForce 7300 GT
    DAC Type: Integrated RAMDAC
    Memory: 512MB
    BIOS: Version 5.73.22.33.00
    Driver provider: NVIDIA
    Driver version: 6.14.11.8250
    Driver date: 3-27-2009
    Monitor 1: 1024x768x32 60Hz (Primary monitor)
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• bence ekran kartın eski serideki driverlerini kur dene. bana mantıklı gelmiyor. büyük ihtimalli driver sorunu gibi
    ikinci olarakda power supply den kaynaklı olabilir dicem. power yeterli olmuyor olabilir. ayrıca kasanın içi tozluysa ilk işin temizlemek olsun. bunları bir dene.
  • ama power supply den olsa daha oncede bu sorunu vermezmıydı?
  • Ekran kartı donanımsal olarak arızalanmış olabilir ve en küçük bir yükte (3d uygulamalarda) sorun çıkartıyordur. Bunun nedeni de önceden oluşan yüksek sıcaklıktan dolayı meydana gelen hasar olabilir.

Eğer yapabiliyorsan ekran kartına doğrudan üfleyen bir kasa fanı yerleştir ve ekstradan soğutmaya çalış. Çünkü oluşan sorun sıcaklığa bağlı gibi gözüküyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • elımde suan kucuk bır fan var.ancak nasıl baglıcam hakkında herangı bır fıkrım yok ancak anlatırsanız cok rahat anlarım kabloları nereye baglıyacagım konusunda gıbı.bir program kullanrak ekran kartının sıcaklıgına baksam olurmu yoksa anlasılmaz mı o sekılde.

ekran kartım da kasanın alt taraflarında bır fan koysam allta sabıtlesem ekran kartına dogru uflese olurmu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jegande -- 9 Nisan 2009; 17:59:28 >
  • simdi baktım oyunu acınca benım bılgısayarımdakı cpu anakart fln ortalama 50 derece bu normalmı? dedigin dogru olabılır cunku ekran kartının sıcaklıgı 57 derecelerde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jegande -- 9 Nisan 2009; 18:43:51 >
  • yardımlarınızı beklıorum
  • Bikac sene once benzer reset atma hatasını bende yasamıstım.Ekran karti ve rem degistirmeme ragmen sorunu cozemedim en son nvidia nın siteden anakart driverlarini guncelleyince sorun cozuldu.Anakartının hangi chipseti oldugunu goremedim ama guncel deilse driver yukle.
  • Cesıtlı driver lar yukledım ancak olmadı bır turlu ama artık pc yı actıktan 30-50 dk sonra fln bu sorun olusmuor
  • DELIRICEM ARTIK EKRAN KARTINI SATIORUM ALAN VARMI
  • dostum bide bunu dene eger elinde win2000 varsa onu kur vede nvidianın sitesinden eski bi surumunu indir yoksa aynı işlemi xpde dene son surumunu kurma eski bi surumunu kur sorun cosulecektir
  • aynı sorun aynı hata çözümü yok malesef
  • Ekran kartınızın sıcaklığından kaynaklandığını düşünüyorum.Sıcaklık bilgisayarınızı etkiliyor olabilir.Bu yüzden ekran kartını değiştirebilir veya önüne fan takabilirsiniz.
  • sıcaklık 44 derece normal masaüstündeyken

daha once olmuyordu sp3 kurduktan sonra
  • arkadaşım benim bılgısayardada aynı sorun var usttelık pc nın kasasında 4 adet fan var buların bır tanesıde ekran kartında bende ne yapacagım bılmıyorum
  • şuan sp3 kullanıyorum ve eski driver yüklü uzun süredir böyle hata almadım. Driver ile ilgili birşey bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluRay_

İnternet den okadar cok arastırdımkı artık sıze sorma zamanı gelmıstı.Sımdıye kadar baktıgım sıtelerın hıcbırınde bu hatayı cozebılen olmamıs.Sitede arama yaptım cozum bulunamamıs

Bendekı hata nv4_disp hatası ekrandakı renkler karısıyor.4 bit oluyor ekran 800x600 oluor ve donuor daha sonra ekran kararıyo oylece kalıo res atmıor otomatıkman.Bu bılgısayarı nerdeyse her actıgımda oyuna gırdıgımde garantı oluor.Ancak bılgısayar bıraz ısındıkdan sonra acdıkdan bı 30 dk sonra felan bu hatayı fazla vermıor bılgısayar oyunu kaldırmıyor dıyecem boyle bır sey olması ımkansız Knıght 'ı neredeyse her bılgısayar kaldırıor.Bu sorun genelde nvidia ekran kartlarında oluormus.Ekran kartını alalı 1 yıl felan oldu 2 haftadır bu hatayı verıor nv4_disp.Ekran kartının driverini guncelledım dırectx ı guncelledım format attım ama duzelmedı

Çalışmanızı kaydedin görüntü işlevselliğini tam olarak geri yüklemek için sistemi yeniden yükleyin....

Lutfen Yardım Edın.

Bılgısayar Ozellıklerı:
    Genel

1.0GB RAM,
    NVIDIA GeForce 7300 GT,
    75GB HDD,
    DVD-RAM, DVD-RAM,

Ekran
    NVIDIA GeForce 7300 GT

Hoca bende yeni hallettim sen yaptınmı bilmiyorum. Oyununiçindeki güncelleme aracını çalıştır ilk önce. Oyunun yükleyicisi war. "BBCFupdater.exe yada sonu .mcf" bunlardan birini çalıştır oyun güncellendikten sonra kırma işlemini tekrar yap. ben 1024*768 en düşük oynayamıyordum şimdi 1440*900 en yüksek ayarlarda oynuyorum...

yardımvı olduysa ne ala. bidaha giremeyebilirim pek.. e-posta ile ulaşısın başka sorun olursa. iyi günler

• Bendede aynı hata vardı ekran kartını en son güncellediğin patch yi yine yükle ben yaptım düzeldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluRay_

İnternet den okadar cok arastırdımkı artık sıze sorma zamanı gelmıstı.Sımdıye kadar baktıgım sıtelerın hıcbırınde bu hatayı cozebılen olmamıs.Sitede arama yaptım cozum bulunamamıs

Lutfen Yardım Edın.

Bılgısayar Ozellıklerı:
    Genel

1.0GB RAM,
    NVIDIA GeForce 7300 GT,
    75GB HDD,
    DVD-RAM, DVD-RAM,

Ekran
    NVIDIA GeForce 7300 GT

bende de var aynı sorun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.