Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.764.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yalış anlamadıysam 100 kmde 10 le falan yakmış. Dizel motor için fazla bir miktar ama 180'le ne ile giderseniz gidin yakarsınız. Hele yeni bir motorla ve sedanlara göre yüksek sürtünme katsayısı ve ağırlıkla...
    130'a sabitleseniz emin olun en az 1/3 azalacaktır...
  • Sevgili arkadaşlar herkese merhabalar. Donanım Haber birinci Ankara buluşmasını 7 Şubat'ta yapmıştık. Şimdi ikincisini düzenlemeye geldi sıra. Sizlerinde desteğiyle düzenleyelim diyorum. Katılmak isteyen arkadaşlar fikir verirse sevinirim.

7 Şubat'taki Ankara buluşmasının konusu.
    http://forum.donanimhaber.com/m_29459192/mpage_1/key_/tm.htm

Yeni yapmayı düşündüğüm buluşmanın konusu.
    http://forum.donanimhaber.com/m_32341909/mpage_1/key_//tm.htm#32341909

Gelmek isteyen tüm arkadaşlara kapımız açık.

Selamlar.

• Selam arkadaslar,
    VW bu aracin neden 1.4 TSI DSG sanzumanlisini getirmedi? Almanyada ya da baska ulkelerde satiliyor mu? Bende Jetta TSI 140 bg DSG var ve cok memnunum. Yarin Tiguanin dsg lisi gelecek olsa yarin takasa giderim. Bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim. Herkese kazasiz surusler..
  • Henüz yurtdışına da yok...
  • quote:

Orjinalden alıntı: fmk2000

Selam arkadaslar.
    Oyle zannediyorum ki buradaki buyuk cogunluk VW Tiguan sahibi. Tum sahiplere arabakari hayirli olsun diyorum.
    Allah hepiniz kazadan korusun ve sevdiklerinize bagislasin. Inanin son iki gundur yollarda cok kaza gordum ve bu is an meselesi.
    Bindiginiz araba hayatinizin sekillenmesinde bir istatistik deger olmanizi belirleyici faktor olabiliyor.

Benim biri 3 biri 4 yasinda iki oglum var. Esime Ocak 2009 da mazda 3 almistim. Mazda 3 Dinamik Auto...29,762 TL vermistim.
    Arabayi 5 ay kullandiktan sonra, haifi cizikler ile birlikte dun 29,500 e sattim.
    Cunku aldigimiz gunden beri bana bir turlu guven vermedi.
    Belki lastikleri 15-in den 16 vey 17-in e degistirseydim surusde ve virajlarda daha guvenli hissedebilirdik...

Nihayetinde yeni bir araba arayisina gecmisken, bir cok araba testinden sonra, kalan son 2-3 tiguandan biri icin kapora verdik.

Bizim yeni arabamiz Tiguan 1.4 TSI 150 hp 4x4 Sport & Style Man. - Tuz Grisi
    - 3-Spoke Cok fonksiyonlu deri direksiyon simidi
    - Karartilmis arka camlar
    - Bagaj duzenleme ve stepne paketi
    - Park mesafe sensoru
    - Ambiyans paketi
    - rcd510 (mp3-wma-cd) 4x20 8 hoparlor dokunmatik muzik sistemi

ve bana verilen son teklif 58,526 TL (kaucuk paspaslar hediye - boya koruma hediye)

Bu fiyatin iyi oldugunu dusunuyorum... Bu konuda sizlerin de degerli fikirlerini duymak isterim...

Oyle umid ediyorum ki, bu alis veris ile biz de ailece Tiguan sahipleri kulubunun mutlu ve huzurlu uylerinden oluruz.
    Test araci 2.0 dizel oldugu icin (ellerinde 1.4 TSI yoktu), 1.4 TSI in nasil davranacagini, yol performansini, ve benzin yakit durumunu bilemiyorum.
    Ama okudugum kadariyla hepiniz mutlusunuz.
    Arabayi en cok esim kullanacagi icin, o manuel olmasindan dolayi sikayet etmeyecegini ifade etti.
    Ancak bundan onceki arabasi otomatikti...
    Insallah bu cok buyuk bir problem teskil etmez...cunku arabadaki hill-hold fonksiyonuna guveniyor!
    Bu fonksiyonu kullanmis suruculer olarak sizler nasil degerlendirdiniz bunu da merak ediyorum...

Hepinize kazasiz ve keyifli surusler diliyorum...
    Selam ve saygi ile...

Hoşgeldiniz....... Aldığınız fiyat bu gün için oldukça iyi görünüyor. Orjinal paspas ve boya korumayı da hesaplarsanız 58 'e geliyor ki bu fiyata bu kalite ve özelliklerde bir SUV yok. Autograph haklı, rcd 510 müzik için çok iyi olduğu kadar park mesafe sensörü ile mükemmel simülasyonu var, büyük kolaylık. Sadece yakıt giderini fabrika verilerinden +1 lt olarak hesaplayın. Çok seveceksiniz aracınızı emin olun. Hayırlı olsun şimdiden.......

• Alper63 Captiva'yı kesinlikle tavsiye etmem...tarayıcıdan geçirebilirsem...piyasada bulunan 11 suv testi vardı...captiva sonuncu olmuştu...Tiguanın sürüşü otomobilden, Captivanın ki ise transitten farksız...
    Autograf Rns 510 başka kaynaklardan aldım...servisteki fiyatını ben buraya yazmaya utanıyorum...onlar etikete yazmaktan utanmıyorlar...mesaj atarsan telefonumu veririm...yardımcı olurum...baya araştırdım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: alper63

merhaba arkadaşlar bu forumda yeniyim

Size bir sorum olacak ben bu sitedeki yorumları okumadan önce chevrolet captıva almayı düşünüyordum. Ancak yorumları okuduktan sonra Tiguan'a karşı bir sempati duydum.Sizce hangisini almalıyım? Fiyat bakımından birbirlerine yakınlar.

Captıva 69.000 TL Tiguan 65.000 TL

Kesinlikle Tigu, düşünme bile..........
  • Aorta ve Zortuk arkadaşlarımız gayet güzel açıklamışlar. Bu arada diğer araçların da ortalamasının +2 gibi olduğunu unutmayın. Mesela Captiva 10.5 lt ortalama yakıyormuş.

Sevgili Zortuk size mesaj atıyorum :)
  • Uzun bir moladan sonra tekrar merhabalar.

Bizim aracı (1.4 TSI) ara ara eşimden kopartıp kullandığımda (aslında VW acentasından ilk teslim aldığımda da hissetmiştim) 1. vitesten 2.ye geçerken (ne kadar debriyaja hassas kumanda etmeye çalışırsam çalışayım) hafif bir silkeleme hissediyorum. Diğer hiçbir vites arası geçişte bu olmuyor. Sizlerin de benzer bir gözlemi var mı? 1.4lt'lik super&turbo sarjlı aracın ilk kalkışta (motor torkunun yürüyen aksama transmisyonunda) tepkisi bu kadar mı olur yoksa bizim araçta mı bir enayilik var acaba?

Bir de (araç çok yeni belki ondandır ama) rölantide iken klimasız tüketim anlık 0.9lt/hr iken klima açılınca 1.4lt/hr seviyesine geliyor. Klimanın etkisini eski 1.8T Passat'ımda hiç bu kadar hissetmemiştim (max. 0.2-0.3 lt).

Geri kalan, çok bildik: son derece memnunuz (iç hacim, yol tutuş, güvenlik, performans).

kazasız belasız günler..

• Selam arkadaslar.

yorumlariniz icin tesekkur ederim.
    Bugun araba ile ilgili noter islemlerini bitirmeden once 2.0 TDI manuel test etme imkanim oldu.
    Gercek manada tiguani test etme firsati buldum.
    Arabayi virajda, yokusda, otoyolda sinirlarina zorladim. bir ara galeriden yanima refakatci olarak gelen arkadasin kapi koluna sarildigini gordum!
    Adam baya bir kasmisti ama Tiguan banamisin bile demedi!

Ogleden sonra 1.4 TSI test surusu icin yenibosna Altur bayisine gidiyordum. Test sonrasi notere ugrayip Dogus otodan ayirdigim Tiguan 1.4 TSI S&S in isini bitirecektim ki; annemin floryadaki evdinden E5 e cikmadan once sol kosede baska bir VW bayi gordum. VW MEZ ...

Hadi bakim dedim...belki burada bir iki tane vardir...yenibosnaya gitmeme gerek kalmaz dedim...
    Bugun istanbul 35 derece idi ve daha fazla trafikte kalmak istemedim... Dogus bana arabalarin tamamen tukendigini..benim arabamin da halen gemide oldugunu...ama parayi 24 une kadar odersem kampanyadan faydalanabilecegimi ifade etmisti....

Ancak sabah yaptigim telefon gorusmesinde fiyatin 58600 degil 59400 oldugunu 510 model dokunmatik cihazin fiyata yansitilmadigini bu karisiklik icin ozur dilediklerini soylediler...Neyse buraya fazla takilmadim...ama nihayetinde fiyatima biraz extra eklenmisti...

ben de MEZ e oylesine girdim....bir de ne goreyim...bahcede tam 5 adet tiguan duruyor...sec sec begen...beyaz..siyah...tuz grisi...gumus gri...

Hemen iceriye girdim ve bir test araci olup olmadigini sordum...guleryuzlu satis ekibi beni hemen guzel bir sekilde karsilayip test aracimi hazirlamaya basladi...
    1.4 TSI muhtesem bir peformans gosterdi...(1.4 lt bir motordan ne beklenebilecegini merak edenlerden oldugumdan :))

dedim ki " dogus bana araba olmadigini soyluyordu...hatta benim Fun & Function gorme sansim bile olmadi"..."elinizde beyaz fun & function varsa gormek isterim dedim"....ve hemen ellerindeki son beyaz 1.4 TSI F&F i gosterdiler...

"dogus bana su fiyati veriyor...siz ne veriyorsunuz" sorusundan sonra...dogusdaki satis yetkilimi aradim..."bana bu fiyata beyaz 1.4 TSI F&F bulursan bu isi senden bitiririm ama bulamazsan burada var" dedim...

Malesef gemiden gelenlerde bile olmadigini soylediler...

Sizin anlayacaginiz...Dogus Otodan 1.4 TSI tuz grisi S&S ile yola cikmisken, bir baska VW bayi olan Florya MEZ Otodan beyaz 1.4 TSI F&F alip ciktim.
    Siki bir pazarliktan sonra ayni sartlarla arabanin maliyeti 64500 oldu...

Ancak F&F paketri ile daha once Dogustayken secme sansim olmayan bir takim ozelliklere sahip olma sansim oldu (Xenon far, 17 jant, v.b...)

Buna neye niyet neye kismet derim... Ancak her seyden once guler yuzlu, ve musteri odakli bir VW bayi gormekten hakikaten memnuniyet duydugumu ifade etmek isterim...Dogustaki arkadasin hakkini da yemek istemem, ancak bunu Dogusun hepsi icin soyleyemem!

Son olarak, ben de Tiguan sahibi olmanin gercekten bir ayricalik oldugunu dusunuyor ve araniza katilmaktan duydugum memnuniyeti ifade etmek istiyorum.

Saygilarimla
    Memet Fatih Kara

• quote:

Orjinalden alıntı: Müendiz

Uzun bir moladan sonra tekrar merhabalar.

Bizim aracı (1.4 TSI) ara ara eşimden kopartıp kullandığımda (aslında VW acentasından ilk teslim aldığımda da hissetmiştim) 1. vitesten 2.ye geçerken (ne kadar debriyaja hassas kumanda etmeye çalışırsam çalışayım) hafif bir silkeleme hissediyorum. Diğer hiçbir vites arası geçişte bu olmuyor. Sizlerin de benzer bir gözlemi var mı? 1.4lt'lik super&turbo sarjlı aracın ilk kalkışta (motor torkunun yürüyen aksama transmisyonunda) tepkisi bu kadar mı olur yoksa bizim araçta mı bir enayilik var acaba?

Bir de (araç çok yeni belki ondandır ama) rölantide iken klimasız tüketim anlık 0.9lt/hr iken klima açılınca 1.4lt/hr seviyesine geliyor. Klimanın etkisini eski 1.8T Passat'ımda hiç bu kadar hissetmemiştim (max. 0.2-0.3 lt).

Geri kalan, çok bildik: son derece memnunuz (iç hacim, yol tutuş, güvenlik, performans).

kazasız belasız günler..

Aynı şey bende de var, ben de kendimi suçlamıştım düz vites kullanmayı unutmuşum diye
    Sanırım çok kısa 1. vitesten (arazide faydalı) sonra uzun bir ikinci vitese geçmesi ile ilgili olabilir.

• quote:

Selam arkadaslar.

Bugun araba ile ilgili noter islemlerini bitirmeden once 2.0 TDI manuel test etme imkanim oldu.
    Arabayi virajda, yokusda, otoyolda sinirlarina zorladim. bir ara galeriden yanima refakatci olarak gelen arkadasin kapi koluna sarildigini gordum!

Ogleden sonra 1.4 TSI test surusu icin yenibosna Altur bayisine gidiyordum. Test sonrasi notere ugrayip Dogus otodan ayirdigim Tiguan 1.4 TSI S&S in isini bitirecektim ki; annemin floryadaki evdinden E5 e cikmadan once sol kosede baska bir VW bayi gordum. VW MEZ ...

Hadi bakim dedim...belki burada bir iki tane vardir...yenibosnaya gitmeme gerek kalmaz dedim...
    Bugun istanbul 35 derece idi ve daha fazla trafikte kalmak istemedim... Dogus bana arabalarin tamamen tukendigini..benim arabamin da halen gemide oldugunu...ama parayi 24 une kadar odersem kampanyadan faydalanabilecegimi ifade etmisti....

Ancak sabah yaptigim telefon gorusmesinde fiyatin 58600 degil 59400 oldugunu 510 model dokunmatik cihazin fiyata yansitilmadigini bu karisiklik icin ozur dilediklerini soylediler...Neyse buraya fazla takilmadim...ama nihayetinde fiyatima biraz extra eklenmisti...

ben de MEZ e oylesine girdim....bir de ne goreyim...bahcede tam 5 adet tiguan duruyor...sec sec begen...beyaz..siyah...tuz grisi...gumus gri...

Hemen iceriye girdim ve bir test araci olup olmadigini sordum...guleryuzlu satis ekibi beni hemen guzel bir sekilde karsilayip test aracimi hazirlamaya basladi...
    1.4 TSI muhtesem bir peformans gosterdi...(1.4 lt bir motordan ne beklenebilecegini merak edenlerden oldugumdan :))

dedim ki " dogus bana araba olmadigini soyluyordu...hatta benim Fun & Function gorme sansim bile olmadi"..."elinizde beyaz fun & function varsa gormek isterim dedim"....ve hemen ellerindeki son beyaz 1.4 TSI F&F i gosterdiler...

"dogus bana su fiyati veriyor...siz ne veriyorsunuz" sorusundan sonra...dogusdaki satis yetkilimi aradim..."bana bu fiyata beyaz 1.4 TSI F&F bulursan bu isi senden bitiririm ama bulamazsan burada var" dedim...

Malesef gemiden gelenlerde bile olmadigini soylediler...

Sizin anlayacaginiz...Dogus Otodan 1.4 TSI tuz grisi S&S ile yola cikmisken, bir baska VW bayi olan Florya MEZ Otodan beyaz 1.4 TSI F&F alip ciktim.
    Siki bir pazarliktan sonra ayni sartlarla arabanin maliyeti 64500 oldu...

Ancak F&F paketri ile daha once Dogustayken secme sansim olmayan bir takim ozelliklere sahip olma sansim oldu (Xenon far, 17 jant, v.b...)

Buna neye niyet neye kismet derim... Ancak her seyden once guler yuzlu, ve musteri odakli bir VW bayi gormekten hakikaten memnuniyet duydugumu ifade etmek isterim...Dogustaki arkadasin hakkini da yemek istemem, ancak bunu Dogusun hepsi icin soyleyemem!

Son olarak, ben de Tiguan sahibi olmanin gercekten bir ayricalik oldugunu dusunuyor ve araniza katilmaktan duydugum memnuniyeti ifade etmek istiyorum.

Saygilarimla
    Memet Fatih Kara

Mehmet Bey, Aramıza hoşgeldiniz. Çok güzel bir seçim olmuş, bazen bu tür rastlantılar daha iyi araçlar almamıza vesile oluyor. Bu araca çok yakışan bir renk almışsınız. Zaten en üst donanım da çok başarılı. Ben de alırken 7-8 yer aramıştım yaklaşımları falan çok farklıydı. Marttaki ilk indirimde görüştüğüm biri Ağustosa kadar tüm araçları sattık dedi. Başka yerde birsürü araç vardı seçme imkanım olmuştu. Bu nedenle zaten en iyi ihtimalle 6-7 yılda bir alabildiğimiz sıfır aracımız için de biraz araştırmak gerekiyor.
    Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın...

• Hayırlı olsun, harika bir seçim, güle güle kullanın aracınızı.

Selam arkadaslar.

• arkadaşlar herkesin aracı hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler.. ben de bu arada aracı bakıma soktum kendine geldi biraz. 8500 deydi gerçi ama 10000 km bakımı yaptırmak ii oldu. yağı falan rezalet olmuştu yüksekdevirli kullandığım için
  • Öncelikle Yeni Arabasına kavuşanlara Allahtan kazasız cezasız mutlu günlerde binmesini dilerim.
    Arabayla ilgili olan aşşağı yukarı herkes arabada dinlenebilecek baslı şarkılar arar,ben de kendi arşivimden sizler için özenle arabanızda büyük bir zevkle dinleye bileceğiniz tek tek yüklenmiş tam 70 adet yabancı seçme şarkı topladım çoğu kişinin seveceğine adım gibi eminim arkadaşlar şarkıların en büyük özelliği ise dinlene bilir olması yani her hangi bir linke tıkladığınızda karşınıza bir player çıkacak play tuşuna bastığınızda ise şarkıyı dinleme imkanınız olacak özellikle sizler için dinleme olanaklı bu siteye yükledim yani hangi şarkıyı beğenirseniz o şarkıyı download yazan yazıya basarak indire bileceksiniz kimilerinin tarzı farklıdır o yüzden beğenmediğiniz takdirde şarkıyı indirmeme gibi bir lüksünüz olacak 70 şarkıdan beğendiğiniz şarkıları seçerek indirme özelliğine sahip olacaksınız her bir şarkı tamamen bana ve arşivime aittir tamı tamına 4,5 saatte şarkıları tek tek dinleyerek size layık olacak en güzel şarkıları seçmeye özen gösterdim yaklaşık 4,5 saat gibide yükleme işini hallettim , inşallah çoğu kişinin zevkle aracında dinleye bileceği şarkılar seçmişimdir beğendiğiniz takdirde güzel yorumlarınızı okumak benim için en güzel hediye olacaktır.Paylaşmayı bilmek ve Paylaşmak en güzel şeydir Sevgi ve Saygılarımla ......
    Arkadaşlar tek yapmanız gerekenwww.vwcity.tr.cx sitesinden Ses Sistemi İçin Özel Seçim Şarkılar adlı konuyu tıklamak.

• Eline sağlık.
    Ancak benim kafamın dayanamayacağı kadar gürültülü şeyler :)
  • Rns 510'un fiyatını 7.000 TL olarak duymuştum.
    Birde size birşey soracağım Rns 510 sonradan takılabiliyormu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: abt_tıguan

arkadaşlar herkesin aracı hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler.. ben de bu arada aracı bakıma soktum kendine geldi biraz. 8500 deydi gerçi ama 10000 km bakımı yaptırmak ii oldu. yağı falan rezalet olmuştu yüksekdevirli kullandığım için

İyi ki dizel almışınız. Çok km yapmışsınız.
    İlk bakım ne kadar tuttu. Yavaş yavaş envanterlere başlamış oluruz:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Müendiz

Uzun bir moladan sonra tekrar merhabalar.

Aynısı benim aracımdada var. Daha önceki yazılarımda belirtmiştim. Bu silkelemenin ileri dönemlerde Motor-şasi bağlantı pabuçlarını gevşetebileceğini düşünüyorum, inşallah yanılıyorumdur........

• valla hocam bakımı 310 liraydı ama babalar günü indirimi falan 240 ödedim. adamların hiçbirşey yaptığı yok 1 saatte bitirdiler. böyle bakımmı olur ya. ama yağ değişimi olduğu için baya farketti ilk günki gibi şimdi. o yüzden hiç acımadım paraya. ama şu da gerçek ki garanti olayı olmasa götürülmez
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.