Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1861. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.764.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18591860186118621863
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hakanmbe

hocam yeni vergi zammı piyasaları etkiledimi bilmiyorum ama eski fiyatlara göre yüksek öyleyse 78-85 bence eski fiyatlara göre ederi

Bilgi icin tesekkurler.otv,kur zammi ve kasim ayinda ciddi satis yapmalari sebebi ile istedigim sifir araclarda ne indirim ne de arac var.bu sebeple 2.ele yoneldim.tiguan cam tavandan su sizmasi sikayetlerinokudum.duzenli olarak tahliye borularinin temizlenmesi gerekiyormus.benim eski aracim 2012 civic manuel ortalama ayni yakarlar sanki.1 litre sehir icinde fazla yakar sanki.yeni motor tiguandi benim baktigim arac.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SHOSTKOVİCH kullanıcısına yanıt
    euro 6 motor tiguan ise baktığınız modeli lounge dur fiyat normale yakın o halde. cup lar euro 5 motor çünkü

• seagleye S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• Arkadaslar yeni lastik alacagim da, 235-50-18 ebatlarim, bir de 97v yaziyor, onun anlami nedir bilen var mi? Bazi lastiklerde 97 yaziyor bazilarinda da 99 ve 101 var...

• afumetto A kullanıcısına yanıt
    hız ve yük endeksiydi galiba onlar.
    Edit: görsel
    97V yani tekerlek başına 730kg ve 240km hıza kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akineton -- 5 Aralık 2016; 12:36:47 >
  • Akineton kullanıcısına yanıt
    Kullandığım lastik indeksine göre mi almalıyım ki? Beğendiğim lastik 101 yazıyor da bilemedim.

• 2014 Tiguan Sport & Style, sunroof, bixenon, 160 beygir, 45,000km, DSG, yetkili servis bakımlı kaza boya olmayan güzide aracımı satıyorum. Yeni alınan kışlık ve yazlık lastikleri ile birlikte verilecektir. İlgilenenler pm atabilir. Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alestas -- 5 Aralık 2016; 14:16:54 >
  • Aşağıda paylaştığım yazı Nokian sayfasından alıntıdır , kendi sayfalarıda olsa tabiki öveceklerdir ama daha bunun üzerine başka lastik bakmam diye düşünüyorum..

Kış lastiğinin mucidi olması yeterli ..

İlgili yazı
    Dünyanın önde gelen lastik uzmanı Finlandiyalı Nokian Tyres, çok sayıda testten birincilikle çıkmış bir üretici, kış lastiğinin mucidi, dünya rekoru sahibi ve yenilikçilikte lider bir firmadır.
    Binek ve SUV araçlar, hafif ticari araçlar, kamyonlar ve ağır iş makineleri için üretilen yenilikçi Nokian lastikleri özellikle kış aylarında karlı ve buzlu yollarda, sert iklimlerde, bahar ve yaz aylarında ise değişken ve zorlu sürüş koşullarında yüksek kalitelerini sergileyen bir performans gösterirler.

Dünya hız rekoru
    Standart Nokian kış lastiklerinin kullanıldığı bir otomobil buz üzerinde 335.713 km/saat hıza ulaşarak “Buz Üzerindeki En Hızlı Araç” kategorisinde Guinness dünya rekorunu kırmıştır.

Lastik sektöründe pek çok yeniliğe imza atan öncü Nokian Tyres, çivili ve çivisiz kullanım seçeneklerini bir arada sunan dünyanın ilk kış lastiğini de geliştirmiştir. Normal yolda lastiğin içine gömülü ve gizli olan çiviler, buzlu yolda araç içindeki bir düğmeye basılarak aktif hale gelmekte ve lastiğin yolu daha iyi kavramasını sağlamaktadır.

• seagleye S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Geçen sene benim de gözüm o lastikteydi ama daha araba yeniydi üzerindeki michelin primacy 3 ler de yeniydi o yüzden 2. bir takım alıyorsam bari tam kışlık olsun dedim diğerleri beni yıllarca götürür çünkü yazın. Bu Nokianlar da yıllarca götürür sonuç olarak en az 4 sene daha lastik düşünmeme gerek yok. 4-5 sene sonra michelin crossclimate i daha da geliştirecek belki o zaman tek takım lastiğe geçmeyi düşünüyorum bijonların lastiklerin senede 2 defa sökülmesi takılması olayı hoşuma gitmiyor.

• Merhabalar. Haziran 2016 'da 2015 model Tiguan 1.4 TSI 150 BG sport&style satın alarak aranıza katıldım.
    İlk bakım tarihi geldi. Bu ay içinde gideceğim.
    İlk sorum ; Garanti bozulmaması için yetkili servise gitmem gerekiyor. İzmir'deyim bu Vosmer mi olması gerekiyor ? Başka yetkili servis var mıdır ? Yakın civarda da olabilir.
    İkinci sorum ; ilk servis ücreti yaklaşık ne kadar olmalıdır ? pazarlık yapma şansımız var mı ? araç km si 12800.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: walkersky

Merhabalar. Haziran 2016 'da 2015 model Tiguan 1.4 TSI 150 BG sport&style satın alarak aranıza katıldım.
    İlk bakım tarihi geldi. Bu ay içinde gideceğim.
    İlk sorum ; Garanti bozulmaması için yetkili servise gitmem gerekiyor. İzmir'deyim bu Vosmer mi olması gerekiyor ? Başka yetkili servis var mıdır ? Yakın civarda da olabilir.
    İkinci sorum ; ilk servis ücreti yaklaşık ne kadar olmalıdır ? pazarlık yapma şansımız var mı ? araç km si 12800.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Merhaba,

volkswagenim uygulamasından yada internet sitesi üzerinden servis randevusunda %5-10 gibi bir indirim yapıyorlardı. Aynı zamanda servis sonrasında da %5 gibi bir indirim yapma imkanları var. Tabi orada çalışanlara bağlı. İki indirimi de alabilir misiniz bilmiyorum. Herhangi bir vw servisine gidebilirsiniz.

• 2014 DSG otomatik, Sport & Style, sunroof, bixenon, kazasız boyasız, 45,000 km de, yetkili servis bakımlı, yakıt sürekli Opet'ten alınan, çok temiz aracımı satıyorum. yeni kışlık lastikleri ve yazlık lastikleri ile birlikte 86,000 fiyatı. Araç Erzurum'da. Selamlar.
  • alestas A kullanıcısına yanıt
    Cevap için Teşekkürler ...
  • arkadaşlar bu hafta aracım yıllık bakımına girecek servise özellikle tembih etmem gerekn bir şey var mı ? örneğin cam tavan kanallarının temizlenmesi gibi .
  • afumetto A kullanıcısına yanıt
    Lastik endeksinin önemli olduğunu zannediyorum. En azından gereğinden düşük değerlerin stabiliteyi olumsuz etkileyeceğini düşünüyorum. Bu rakamlar "izin verilen en yüksek değerler" olarak geçiyor. Yani 101 olması güvenlik açısından sorun olmayacaktır. Ama bilemiyorum mesela hamuru daha sert ise, ya da çelik kuşak sayısı daha fazlaysa, lastiğin ağırlığı da artacağından belki konfor azalabilir, yakıt artabilir vb..
  • Bende aracımı 3 Aralık da ilk bakım için servise götürdüm. %10 indirim ile birlikte 540 TL tuttu.

• sabese S kullanıcısına yanıt
    İnternetten mi randevu aldınız? Volkswagenim uygulaması veya internet sitesi farketmiyor değil mi ikisi de aynı indirimi veriyor?

15.000 km ye 1100 km kaldı ben şimdiden randevu alayım diyorum gün olarak da 1 yılın dolmasına 26 gün falan var. Aralık sonu yoğun olur satışlar o zamana kalmak istemiyorum tam kmsi veya yılı dolmadan periyodik bakıma sokuyorlar mı biz istersek? Yoksa daha var şu anda yapamayız mı diyorlar?

• mita2000 M kullanıcısına yanıt
    Aracımı AVEK'e götürdüm.Aracıteslim ettiğimde 75000 km bakımı 795 tutar dediler. gün içinde telefon edip ZİBUZU uygulamasını cep teline indirenlere indirim var dediler. sonuçta indirimiyle birlikte 670 tl ödedim.
    Sunroof kanalları tozdan tıkanmış dediler bu sebeple içeriye sızan suyun kurutulması için tabanın sökülmesi işlemi için 750 Tl istediler. yaptırmadım. bağcılar-güngören sanayi sitesinde bir oto kuaförüne 200 Tl'ye tabanı söküp ahtapotla kurutması için bıraktım bugün.
    Benzin kapağının motorunda da bir arıza vardı değişmesi için AVEK 400 Tl istedi. onu da artık dışarda yaptıracağım.
    daha 4 yıllık Tiguanım ve tüm bakımlarımı şimdiye kadar hep yetkili servis AVEK'te yaptırdım..
    Bu kadar kısa sürede kullanıcı hatası ile ilgisi olmayan sıkıntıları yaşatan WOLKSVAGEN, ve onun PARA KAZANMAYA ve MÜŞTERİYİ YONTMAYA odaklı servisleri hayal kırıklığı yaşattı diyebilirim.

• mita2000 M kullanıcısına yanıt
    O tıkanan su kanallarının temizlenmesi için AVEK benden 153 lira para aldı, söve söve dilim kurudu, üstüne sağlam verdiğim arabamın cam otomatikleri bozulmuş halde geri verdiler, tamiri için de 300 lira istediler, lanet ettim servise...

• quote:

Orijinalden alıntı: XaserV

İnternetten mi randevu aldınız? Volkswagenim uygulaması veya internet sitesi farketmiyor değil mi ikisi de aynı indirimi veriyor?

15.000 km ye 1100 km kaldı ben şimdiden randevu alayım diyorum gün olarak da 1 yılın dolmasına 26 gün falan var. Aralık sonu yoğun olur satışlar o zamana kalmak istemiyorum tam kmsi veya yılı dolmadan periyodik bakıma sokuyorlar mı biz istersek? Yoksa daha var şu anda yapamayız mı diyorlar?

Benim aracım 13200 km de yıl olarak 15 gün kalmıştı. Ben akrabam aracılığı ile randevu aldım. Online olarak almadım. Ödeme esnasında indirim isteyince %10 indirim uyguladılar.

• 
Sayfa: önceki 18591860186118621863
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.