Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1849. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
419
Favori
3.763.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18471848184918501851
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    iyi de paslanma olsa bile az bir kullanımla silinip gidiyor hemen. ayrıca aklıma yatmayan bir konu da @highwaymouse ile sorunlarınız aynıysa yani ses sürekli geliyorsa disklerle ne alakası var anlamadım; zira diskler normalde bir yere sürtmüyor ki ses yapsın, sadece frene basınca sürtünüyor öyle değil mi?
  • Arkadaşlar merhaba,
    Aracımın satışı için ilan verdim. İlan hakkında yorumlarınızı alabilirmiyim. Fiyat adil midir?
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-volkswagen-sahibinden-kazasiz-boyasiz-tiguan-4x4-cam-tavan-fun-function-355902864/detay/
  • selamlar, 122hp lik 2014 model aracım var. yazın sıkça karşılaştığım ve önceki yıllarda soğuk havalarda olmadığını hatırladığım, aracın ilk çalışırken yüksek devirde yaklaşık 30 sn çalışarak normal rölanti devrine gelmesi sanki bu sene çok oluyor gibi.

bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?
  • Akineton kullanıcısına yanıt
    benimki frene bassakda gitmiyordu hocam. şöyle de zideneybikirsiniz aracı lifte kaldırın ve tekerleri hareket ettirin sesi net duyabilirsiniz. highway arkadaşda ben paslanma göremedim bende de çok yoktu ama highwayde hiç yok gibi. bilemedim lifte kaldırıp bakılsa daha iyi sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • caadas14 C kullanıcısına yanıt
    mesajı yazdıktan sonra konuyu biraz araştırdım. genelde herkes bende de bu şekilde demiş, servisler sorun yok tsi motorların özelliği demiş ama teknik bir cevap yok gibi.
    başka bi forumda bir arkadaş şöyle bir açıklama yapmış;

"1.4 TSI 122 / 160 HP motorların ilk çalıştırmada yüksek devirde çalışıp sonra devirin normal rölantiye düşmesinin sebebi

- Motor içi basıncın artması
    - Katalizatör ön ısıtma için

olup hiçbir şekilde arıza veya benzer bir duruma işaret etmez. Bu konuyu çok fazla araştırdım, benim de 2008 model sabahları yüksek devirde çalışıp akşamları düşük devirde çalışıyordu, şimdiki 2014 model ise tam tersi sabahları düşük devirde çalışıp akşamları yüksek devirde çalışıyor. Bu barometrik basınç, motor-katalizatör-eksoz sisteminin sıcaklığı ve motor ECU'suna giden sensör bilgilerinin hesaplanıp gerekliliğin var olup olmadığına bakılarak anlık karar verilen bir durum. Katalizatör ısıtmak için kısa sürede yüksek devirde çalışıyor ki sıcak eksoz gazları hemen motorun önündeki katalizatörü ısıtıp optimum çalışma sıcaklığına gelmesi sağlansın."

Ben, aracım yaz aylarında sabah çalıştırırken yüzde 90 bunu yaptığını biliyorum ama havalar soğuduğunda çok nadiren bunu yapıyor diye hatırlıyordum. Sanırım sorun yok ve normal bir durum.
    Yalnızca devir normale dönene kadar aracı hareket ettirmemek tavsiye ediliyor. Bununla ilgili daha önce de bir mesaj yazmıştım. Aracım yüksek devirde çalışıp rölantiye gelmeden
    hızlı bir kalkış yaptım ve aracım bir süre teklemeler yaparak ilerledi. O günden sonra da normal devrine gelene kadar hareket ettirmedim.

• HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    Dostum o göbeklerden birini lastikçim müdahele etmeye kalmadan makine ile kırdı, bende ebaydan aldım, yalnız dışarıda bunların iki türlüsü var, bizimkiler galiba 65mm cap. nda sipariş geçersen ona göre geç, daha küçükleride var, bilgin olsun...
    Lastiğiniz deforme olduysa o da ses yapabilir eğer motordan gelmediğine eminseniz çünkü benim gergi rulmanı aynı şekilde ses yapıyor.
  • Merhaba,
    30 binde 2014 model 1.4 TSi Chrome Edition 78 bin eder mi ? Birde manuel araç?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mşah

Lastiğiniz deforme olduysa o da ses yapabilir eğer motordan gelmediğine eminseniz çünkü benim gergi rulmanı aynı şekilde ses yapıyor.

Her zaman yapmıyor. O yüzden emin olamıyorum. Ama ses hareket halindeyken yapıyor hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: yimust

Dostum o göbeklerden birini lastikçim müdahele etmeye kalmadan makine ile kırdı, bende ebaydan aldım, yalnız dışarıda bunların iki türlüsü var, bizimkiler galiba 65mm cap. nda sipariş geçersen ona göre geç, daha küçükleride var, bilgin olsun...

5,5 veya 6,5 cm çapında var. Şu linkteki 6,5 demiş mesela.http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/6-5-cm-volkswagen-jant-gobegi-siyah-4-adet-243535785?rcp_action=rcpProductClicked Bazısı tırnaktan tırnağa bazısı dış çapını yazmış. Ölçüp sipariş vermek en sağlıklısı olacak herhalde hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: shener

Merhaba,
    30 binde 2014 model 1.4 TSi Chrome Edition 78 bin eder mi ? Birde manuel araç?

Kazası yoksa bana eder gibi geldi.

• shener kullanıcısına yanıt
    araçta kaza yoksa temizse eder

• yimust kullanıcısına yanıt
    TEşekkürler hocam. Biraz fiyat yüksek geldi yalnız. 10 dolar demiş. Türkiye'ye gelmesi 60-70 tl yı bulur.

kargoyla 12 dolar tutar 37-38 lira eder. Burada ne kadar?
  • Akineton kullanıcısına yanıt
    Şu linkteki 20 tl mesela.http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/6-5-cm-volkswagen-jant-gobegi-siyah-4-adet-243535785?rcp_action=rcpProductClicked Orijinal mi değil mi değilse bir fark var mıdır bilmiyorum hocam.

Yetkili serviste ise tanesi en son aldığımda 28 tl idi. Şimdilerde 30-35 arasıdır herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Şu linkteki 20 tl mesela.http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/6-5-cm-volkswagen-jant-gobegi-siyah-4-adet-243535785?rcp_action=rcpProductClicked Orijinal mi değil mi değilse bir fark var mıdır bilmiyorum hocam.

Yetkili serviste ise tanesi en son aldığımda 28 tl idi. Şimdilerde 30-35 arasıdır herhalde.

Ya tamam linkteki süper dandik ama tanesi 30 lira da süper kazık yahu!

yalnız cidden linkteki ürün alınmaz derecede kalitesiz, basit değersiz şişe kapağı gibi bir plastiğin üstüne vw amblemi yapıştırmışlar. geri dönüşüm plastiğinden yapılan malzemenin kilosu birkaç lira olsun, üstüne de bir sticker yapıştırmış. Maliyet 0 dan az pahalı, üstüne bir de "ufak gelirse" diye not düşmüşler ki akıllara zarar. Kendiliğinden düşüp gideceğine garanti vermiş sanki.

• Petronas 5W30 kullandim ve yagi vasitam.com'dan satin aldim. Hem yeni uretim urun gonderildi hemde stoklarinda vardi hizli kargo ile gonderildi. Tiguan aracim icinde uyumluydu mobil kullanmistim daha once ama bu urunu tavsiye ederim ama vasitam.com'dan aldim garantili oldu aldiginiz yere dikkat ederek alin

https://www.vasitam.com/petronas-syntium-5000-xs-5w-30-4-lt-motor-yagi,401.html

• 68mahmut68 kullanıcısına yanıt
    Marka olarak doğru tercih ama WV motorları için 5000 AV öneriliyor.
  • Arkadaşlar merhaba, 2014 model Tiguan aldım. Sport Style otomatik, bir kaç sorum olacak

- Sport Style olduğu nerde yazıyor?
    - üzerinde 215/60/17 lastik var, kışlık lastik alacağım boyutları doğru mu?
    - yan basamak ve ön arka koruyucu düşünüyorum, nerden temin edebilirim, uygun ve güvenilir yaptıran arkadaşlardan ricam adres verebilir mi?
    - Erzurum servisinde 45,000 km bakımını 550 TL ye yaptırdım, normal mi?
    - start stoptan sonra hareket başlarken direksiyonun sol üzerinden bir tıkırtı geliyor, servisteki usta benzin hortumlarından, ayırdım geçti dedi, ama tıkırtı devam ediyor, böyle bir sorun yaşayan var mı?
    - başka yardımcı olacağını düşündüğünüz link, öneri vs varsa teşekkür ederim şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alestas -- 1 Kasım 2016; 10:22:54 >
  • 
Sayfa: önceki 18471848184918501851
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.