Şimdi Ara

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye... (1837. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
39.776
Cevap
418
Favori
3.764.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18351836183718381839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Güzel öneriler hocam. Şu an annemin hastalığı ben de vakit bırakmadı. Kaskosu var. Bir ara hallediceğim artık. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Güzel öneriler hocam. Şu an annemin hastalığı ben de vakit bırakmadı. Kaskosu var. Bir ara hallediceğim artık. Teşekkürler.

geçmiş olsun hocam bizim hanım da sürtmüş bende mini oradımdan yaptıracağım sanırım. auto king yılda 4 defa hakknız var demişti
  • hakanmbe kullanıcısına yanıt
    Sağolasın hocam. Benimkine 'mini onarım' bile büyük gelecek sanki. :) o yüzden rutüş boyası gibi birşey temin edebilsem en kolay çözüm olacak gibi. Hayırlısı artık. Acil bir durum yok sonuçta. Uygun bir zaman denk getirebilirsem belki ben de kasko-autoking olayına eğilirim.

Bu mesaja eklenen görseller:

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

• HiGHWAYMOUSE kullanıcısına yanıt
    hocam mobilden ekleyebildim mi bilmiyorum

benimkide böyle olmuş
    Bu mesaja eklenen görseller:

***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanmbe -- 24 Ağustos 2016; 19:33:38 >
    Seninki de ufakmış hocam. Gri gibi duran yerler pasta cila ile gider zaten. Kalan ufak siyah bölgelerde rötuş boyasıyla halledilir artık.

aha bunun aynısından bende de sol ön ve arkada var. dursun bakalım şimdilik, bir ara rotüş yapacağım.
  •  ***TIGUAN KULÜBÜ*** 500+ kullanıcı üye...
    Bu aracin sahibi kimse ciksin ortaya :) Bir ara sahilde resim paylasan biri vardi yoksa o mu :D
    artık bende rötüş yapmaya karar verdim 😊

• GurcellOnline kullanıcısına yanıt
    Bu araç 84 yaşındaki şoförü yönetiminde plaja 170-180 km hızla dalmıştı. çocukluk arkadaşımın bir akrabasının kumsalda bebeğiyle ilgilenen eşine çarptı, minik kızını çok ağır yaraladı. Anne vefat etti, bebek iyileşiyor hastaneden çıktı.
    Gaz telinin takıldığını iddia ettiler (anlayın) ancak vw iddiayı çürüterek plajdaki katliamın vebalini bu kadar kolay üstlerinden atmalarına yardım etmedi.
    Haber de yanlış yazılmış, o katliamda ne yazık ki sadece yaralı yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akineton -- 25 Ağustos 2016; 12:37:51 >
  • Akineton kullanıcısına yanıt
    Yok artik. 84 Yasinda sofor mu olur? O adamin gozleri goruyormu ki sofor koltuguna gecmis.
  • Üstadalar;
    selamlar;

2. el 2009 -- 2011 model arası 2.0 tdi 4 x 4 otomatik düşünüyorum.

sport & style ile fun & function arasındaki donanım farkı nedir?

ayrıca almadan önce 4 x 4 aktarım sistemi şanzıman yada motor gibi özellikle baktırmam gereken kısmı var mı ?

(sorunlu olupta büyük masraf açacak parçaları gibi)
  • GurcellOnline kullanıcısına yanıt
    Ya aslında olur, araba da sürer; ama refleksleri, tepkileri yeterliyse. dimi? Sağlık elvermeyince ısrar etmemeli.
  • Bugün servisten aradılar. Ben bıraktım bu klima işinin peşini onlar beni bırakmıyor. :)) Aşmanya'ya birşey yollamışlar da yazışacaklarmıymış ne, bir uğrayın dediler. Yarın uğramaya çalışırım dedim ama arabanın 3 saat kadar kalması lazım dediler.

Bunlar sanırım ben sineye çekip ses etmeyince sorunu çözdük zannediyorlar. Yarın gideyim de "siz Almanya ile sorunu çözdük ettik diye yazışıyorsunuz galiba ama iki klima kompresörü değişmesine rağmen sorun devam ediyor" diyeyim de şok olsunlar. :))

• arkadaşlar 4*4 2011 model 1.4 tsi benzinli ( lpg li ) tiguanımda 3000 devirden sonra gaz yememeye başladı,hiç bir viteste 3000 devirden sonra gaz yemiyordu, boşta bile gazı köklediğinde 3000 devirden sonra gazı kesiyor, araba pusuyor , servise bıraktım 2000 TL ye yakın masraf çıkardı, ne diyorsunuz bu konuda?

ulaş72 U kullanıcısına yanıt
    Hadi bakalım bu sefer ne olacak inşallah çözülür. Söyleye söyleye beni de rahatsız olur hale getireceksin abi sesten . Bende de duyuluyor tatilde daha çok duydum özellikle

Turbosunda problem olmuştur büyük ihtimalle. Park ettikten sonra istop etmeden önce en azından bir 15-20 saniye oyalanın turbonun soğumasına fırsat verin yoksa yine aynı sorunu yaşayabilirsiniz.

• XaserV kullanıcısına yanıt
    Niye çağırdıklarını da anlamadım işin doğrusu. Arada sitesinden servis kayıtlarına bakıyorum dosya kapatılmamış olarak gözüküyor. Araç atolyede yazıyor. Onu kapatmak için imza falan isteyeceklerdir diye düşündüm ama o halde niye araba serviste kaksın?

Bu arada ses eskisi kadar aşırı değil. Onu da kabul etmek lazım. Belki de bugünlerde fazla kullanma imkanı bulamadım, denk gelmemiş olabilir. Ama yine de bir hırıltı var. Özellikle serin havalarda fanın birinci kademede çalıştığı durumlarda daha net duyuluyor.

• ulaş72 U kullanıcısına yanıt
    Buji bobin turbo, turbo selenoidi hatta hortumları kaynaklı olabilir. Bence yapılacak iş servisin ne teşhis koyduğunu öğrenip bir de özel setvislerden fiyat almak olmalı. Sonuçta garantisi bitmiş bir araç ve özelde şayet yarı parasına yapılabiliyorsa özel tercih edilebilir. Ama baktın çok bir fiyat farkı yok yetkiliye yaptırmak daha doğru olur.

• ulaş72 U kullanıcısına yanıt
    peki kalkışlarda durum ne? sizin araçta supercharger var, kalkış ve ilk hızlanmalarda cansızlık var mı? supercharger devreye giriyor mu? hani o ıslık sesi duyuluyor mu mesela?
    bir de motora ne kadar aşinasınız bilmiyorum da devirdaim motorunun oralarda ıslanma, radyatör suyu seviyesinde az da olsa azalma var mı, dikkatinizi çekti mi?
    klima soğutmasına baktınız mı? gecikme var mı?
    tekleme falan?
    lpg türü ve markası nedir?
  • Arkadaslar log zavoli karma tuketim, tekleme cok fazla olmadi ya bir ya iki kez, kalkislarda herhangi bi sorun yok, bahsettigin islik seside geliyor ama mesela birinci viteste gaza basiyorum bazen gaza fazla basinda devir ibresine bakiyorum 3000 bini gecmiyor, araba birden vites disurmussun gibi yavasliyor, yakin zamanda gerci aracin altindan su gibi bi sey akmaya basladi sabah baktigimda 3-4 cm genizliginde tam yag degil ama suda degil klima suyu olabilir dediler ama iki gun klimayi kapattim yinede biraz akmisti

• Servisle gorustumde su pompasi bi kayislar gitmis dedi, biri tikanmis felan dedi, artik ne kayisiysa , arka stop lambasinida degistireyim dedim oda 260 tl, bu ne ya

• 
Sayfa: önceki 18351836183718381839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.