Şimdi Ara

Alman MERCİ Çikolata

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
131.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • içinde bol bol kenevir ve haşhaş vardır.
    ayrıca yüzde 89 domuz yağı vardır içinde.
  • Üzerindeki bantlar değişik renklerde farkettiysen. Bak üstüne yazar. Kimisi bitter çikolatalı kimisi sütlü çikolatalı kimisi parça fındıklı değişik değişik var. Sadece 1 tanesinin tadı kötüydü içinde ne var bilmiyorum ama içindeki beyaz şeyin tadı gerçekten ağız tadını bozuyordu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kenyack

içinde bol bol kenevir ve haşhaş vardır.

nerenizden sallıyosunuz bilip bilmeden konuşmayın lütfen.

aynı çikolatadan bizim yakınlarımızda getirdiler güvenle yiyebilirsin içerisinde domuz yağı yada alkol yok.
  • Almanyada yasiyorum ve haftalik alisverisimizde mutlaka Merci`den aliriz misafirler icin.Bir arkadasimizin dedigi gibi sadece birisinde likor olmasi gerekiyor.Digerlerini gonul rahatligi ile tuketebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: owin

onun içindeki 1 damla likör kimseye bişey yapmaz,

üstelik onda aroması vardır alkol koymuyor bile olabilir masraftan

KALDI ki var diyelim 1 damla bişeyolmaz sarhoşolmadıkça günah da değildir,

ha ille günah diyen varsa günahınızı ben alırım yiyin rahatlıkla

Bu ne kadar yüzeysel, kendini bilmez, cahilce yapılan bir yorumdur ? Ya kardeşim sen kimsin fetva verir gibi konuşuyorsun? Çoğu haram olanın azı da haramdır, hadistir. 1 damla değil 1 zerre olsa günahı vardır. Kaldı ki dinimiz şüpheli olan şeylerin peşinde gitmemizi emrediyor ( Bununla ilgili ayet de var hadis de ). Hakkında ihtilaf kalmayacak şekilde güvenilir olduğu yönünde oy çıkarsa o zaman tüketilebilir.. Aksi halde şüpheli sayılır, tüketilmemelidir. Zira ihtiyat her vakit iyidir, 30 saniyelik bir zevk için vicdan azabı çekmenin lüzumu yok (soran arkadaşımın hassasiyetinde ki samimiyete binaen böyle yazdım). Dahası, bu durum kendisinin pek de umurunda olmayan bazı arkadaşlar rahatlıkla yiyebilir, fakat başkalarına fetva vermek nedir ? :S

• Merhaba dostlar

Bir akrabam yurt dışından "Merci" marka Alman çikolatası getirdi. Her yurt dışından gelen yiyeceğe şüpheli bakarız. Kendisine soramadım. Bilmediğim için sizlere sormak istedim:

İçeriğinde dinimiz açısından yasaklı herhangi bir katkı maddesi var mıdır?

Bilen arkadaşlar cevap verebilirlerse sevinirim...

Ambalajı:

Alman MERCİ Çikolata

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urfabirecik -- 2 Nisan 2009; 5:32:20 >

• yak onları
  • quote:

Orjinalden alıntı: OngiRanT

yak onları

Kesin çözüm
  • quote:

Orjinalden alıntı: kenyack

içinde bol bol kenevir ve haşhaş vardır.

Tam benlik yani...

quote:

Orjinalden alıntı: Haplo

Üzerindeki bantlar değişik renklerde farkettiysen. Bak üstüne yazar. Kimisi bitter çikolatalı kimisi sütlü çikolatalı kimisi parça fındıklı değişik değişik var. Sadece 1 tanesinin tadı kötüydü içinde ne var bilmiyorum ama içindeki beyaz şeyin tadı gerçekten ağız tadını bozuyordu.

Evet öyleymiş. Çeşit çeşitmiş. İçeriğini bilsem rahatlıkla yerim. Daha önce bir öğretmen arkadaş Almanya'dan kilo işi çikolata getirmişti. Güvenilir firmadan almış. Çeşit çeşit. O gün şölendi bizim için. Çatlayana kadar yemiştik. Çok harika Alman çikolataları. Bunun ne olduğunu bilmiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urfabirecik -- 2 Nisan 2009; 5:51:10 >

• Ya boşver niye araştırıyorsun. Zaten alkollü çikolataysa tadını alırsın yemezsin. Beyenmezsen bana yolla
  • quote:

Orjinalden alıntı: BrightDaggers

aynı çikolatadan bizim yakınlarımızda getirdiler güvenle yiyebilirsin içerisinde domuz yağı yada alkol yok.

quote:

Orjinalden alıntı: gohanze

Almanyada yasiyorum ve haftalik alisverisimizde mutlaka Merci`den aliriz misafirler icin.Bir arkadasimizin dedigi gibi sadece birisinde likor olmasi gerekiyor.Digerlerini gonul rahatligi ile tuketebilirsin.

Arkadaşlar çooook teşekkür ederim. Sağolun varolun. Aydınlattınız beni...
  • bunlari yurt dişindan gönderimi warmidir acaba?
  • içindekiler kısmına bak pork yazıyorsa yeme
  • bak arkadaş ben 3 hafta kadar almanyada kaldım ve gerçekten harika çikolatalar var.
    orada bizim aşçımız vardı.hangi ürünler domuz yağlı ya da değil açıkladı.arkasına e340 ya da e341 gibi bişey yazıyorsa domuz yğı içeriyor anlamındaydı ama hatırlamıyorum yine araştır.merci gelirken 2-3 paket aldım keşke daha fazla alsayıdm çok güzel domuz yağıda yok
  • domuz yağını bilemem ama alkol olarak likör var oda birtanesinde kokusunudan anlarsın zaten keskindir onu yemezsin
  • babam eskiden bol bol getirirdi. hepsini ye tadlarını zevkine göre seç.

bilmeden alkollüsü falan denk gelirse bidaha ondan yemezsin, dinimizde bilmeden bişey yapmak günah değil
  • onun içindeki 1 damla likör kimseye bişey yapmaz,

üstelik onda aroması vardır alkol koymuyor bile olabilir masraftan

KALDI ki var diyelim 1 damla bişeyolmaz sarhoşolmadıkça günah da değildir,

ha ille günah diyen varsa günahınızı ben alırım yiyin rahatlıkla
  • Eğer yemeyeceksen bana gönderebilirsin :)
  • ben yemiştim onlardan, bşey olmadı, sağlamım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haplo

Üzerindeki bantlar değişik renklerde farkettiysen. Bak üstüne yazar. Kimisi bitter çikolatalı kimisi sütlü çikolatalı kimisi parça fındıklı değişik değişik var. Sadece 1 tanesinin tadı kötüydü içinde ne var bilmiyorum ama içindeki beyaz şeyin tadı gerçekten ağız tadını bozuyordu.

Marzipan...
    kii arkadaşlarımın nefret etsede bayılırım
    yemezseniz getirin bana
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.