Şimdi Ara

elektikli şofben mi tüplü mü ekonomik olur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
39.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar tüplü şofben kullanıyoruz günde ortalama 40 45 dk banyoyla 20 gün tüp dayanıyor(aylık67.5tl ye denk geliyor) ve bir tüp şu anda 45tl..

bir elektrikli şofben alsak elektrik masrafı aylık tüp masrafından daha ekonomik olur mu??bir de verimli çalışır mı ??suyu ısıtması nasıldır???

hangi marka önerirsiniz bir de??çok pahalı olmayan ama mümkün olduğunca kaliteli olan?

• Termosifon daha mantıklı olur.Tüplü kullanıyordum daha önce ve bizim enişte ne zaman bize gelse düş yaparken zehirleniyordu.Yani saglık olarak tehlikeli.Durum böyle olunca tüplüyü söktüm ve Bosch termosifon aldım.Sorunsuz kullanıyorum.
  • benim hesabıma göre tüp pahalı geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PERİSKOP -- 2 Nisan 2009; 0:29:03 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: red a!ert

arkadaşlar tüplü şofben kullanıyoruz günde ortalama 40 45 dk banyoyla 20 gün tüp dayanıyor(aylık67.5tl ye denk geliyor) ve bir tüp şu anda 45tl..

bir elektrikli şofben alsak elektrik masrafı aylık tüp masrafından daha ekonomik olur mu??bir de verimli çalışır mı ??suyu ısıtması nasıldır???

hangi marka önerirsiniz bir de??çok pahalı olmayan ama mümkün olduğunca kaliteli olan?

Merabalar. Bende yeni evleneceğim şofben bakıyorum. Tüplümü yoksa elektriklimi alsam karar veremedim. Galiba kaliteli bir elektrikli şofben hem daha az masraflı hemde daha az riskli gibi geliyor bana. Varsa tecrübeli arkadaşlar marka tavsiye edip bilgi verirlerse sevinirim. İyi günler dilerim.

• bir de sıcak suyu seven biriyim..yeterli sıcaklığı sağlıyor mu elektrikli şofbenler??bir aralar pek iyi ısıtmadığına dair şeyler okumuştum da..
  • Kombi kullanıyorum ama daha önce tüplü şohben kullanmıştım.
    Tüp masrafı elektrikten daha fazla, hem zehirlenme riskide var.
    Ben elektrikli öneririm.
  • Tşk ederim aydınlattığınız için. Ben de aynı kanıdayım. Elektrikli şofbenin daha hesaplı olacağını düşünmekteyim ve elektrik tüketimi düşük ve kullanışlı bir şofben araştırıyorum. Marka ve model tavsiye edecek olursa sevinirim. Tecrübelerinizi paylaşmanız rica olunur. İyi günler dilerim.
    quote:

Orjinalden alıntı: BmCpRo827

Kombi kullanıyorum ama daha önce tüplü şohben kullanmıştım.
    Tüp masrafı elektrikten daha fazla, hem zehirlenme riskide var.
    Ben elektrikli öneririm.

• Elektrikli şofben derken eğer küçük ani su ısıtıcılardan bahsetmiyorsan zaten hali hazırda bulabilecegin 3 marka var:

Vaillant-Siemens-Aeg.

Aeg pek bulunmuyor ancak Siemens'in 3, Vaillant'ın 3 modeli mevcut (18-21-24 kw olmak üzere). Bunlar evin ana su girişine monte ediliyor ve tüm musluklardan sıcak su akmasını saglıyor. Unutmadan söyliyeyim bunları kullanabiliyor olman için öncelikle evinde trifaze elektrik hattı olması lazım (yeni evlerde standart diye biliyorum)

Ben evimde Vaillant'ın 21kw'ligini kullanıyorum ve abartmadan söylüyorum evimdeki en degerli beyaz eşyam kendileri. Siemens'de gayet iyiymiş. Aeg pek bulunmuyor ancak Türkiye yetkili distribütörü Yagmur Teknik /İzmir'dir. Netten ararsan bulabilirsin.

• Arkadaşlar bende evleneli bir sene oluyor,

İhlasın ani su ısıtıcısı vardı devamlı şalteri attırıyordu. Kışın ortasında cattle ile su ısıtmak zorunda kaldık. En sonunda Arçelik aldım 65 litrelik düz bir model 70*5 taksit ile oldukça kullanışlı. Yıkanmadan evvel açıyorum evin her tarafından (banyo , tuvalet mutfak) sıcak su akıyor. tüplü ile uğraşmayın tüp 4 banyoda bitiyor devamlı para ayırmak gerekiyor oysa ki elektrikde fazla bir ücret gelmedi 2 3 milyon oynamış.
  • quote:

bir de sıcak suyu seven biriyim..yeterli sıcaklığı sağlıyor mu elektrikli şofbenler??bir aralar pek iyi ısıtmadığına dair şeyler okumuştum da..

İhlasın ısıtıcısından sonra aldığım şofbeni son kademesine aldım bir girdim haşlanıyordum neredeyse. Öyle bir şey yok. Evleneceksen ve tesisatın uyuyorsa mutfak için eşinde oh be diyecek . Çünkü soğuk su ile bulaşıkları temizlemek ile sıcak su ile temizlemek arasında dağlar kadar fark var.

Bu arada Arçeliğin teknik servisinden memnun kalmadım. Şöyle ki çalıştığım için teknik servis saat 21'de geldi. Adama ihlasın şofbenini sökmesi için ricada bulundum işimiz değil dedi. uzatmadım tamam dedim. Sonra şofbeni kurdu sigorta ile şofbenin elektrik kablosu arasında 1 karış açıklık kaldı. Bu sefer ihlası söktü. bir şey demedim. Daha sora işlerini bitirdiler. Duvardan su sızdığını (üzeri alçıyla kapatılmış) kör tapanın gevsediğini yarın tesisatçıya sıktırmam gerektiğini söyledi. bende tamam dedim. aradan 2 saat geçti diş fırçalamak için girdiğim banyodan sızıntının bir miktar arttığını gördüm. Yattık sabak kalktığımda her tarafı su basmıştı.Elektrik prizi yere yakın bir yerdeydi çarpılabilirdik, önemsemeden geçiştirdiler işlerini ve tesisatçı geldiğinde körtapanın hiç olmadığını gördük. Saatin geç olması nedeniyle müdahale etmesini beklerdim. O saatte tesisatçıyı nerrden bulayım. bu şekilde bir başlangıç yaptık ama üründen şu an için memnunum.

• İhlasın Elektrikli şohbenini öneririm.
    Mersin gibi yerde. kışın 2. kademede gayet iyi ısıtıyor.
    Yazın şohbene gerek yok zaten güneş enerjisi yetiyor
  • Mrb. Sn. a.saygili. Galiba aşağıdaki şofbeni öneriyorsunuz. Fiyatı 160 TL sanırım. Peki kalitesi nasıl acaba? Yani başka bir forumda okumuştum kışın sürekli sigortaları attırdığı, aşırı soğuklarda yani kışın ısıtamadığı gibi olumsuz yanlarından bahsedilmiş. Sizinki nasıl bu tür sorunlar varmı? Bilgi verebilirmisiniz? iyi günler.

quote:

Orjinalden alıntı: a.saygili

İhlasın Elektrikli şohbenini öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan 06 -- 10 Nisan 2009; 15:22:47 >

• quote:

Orjinalden alıntı: hakanoztuna06

Mrb. Sn. a.saygili. Galiba aşağıdaki şofbeni öneriyorsunuz. Fiyatı 160 TL sanırım. Peki kalitesi nasıl acaba? Yani başka bir forumda okumuştum kışın sürekli sigortaları attırdığı, aşırı soğuklarda yani kışın ısıtamadığı gibi olumsuz yanlarından bahsedilmiş. Sizinki nasıl bu tür sorunlar varmı? Bilgi verebilirmisiniz? iyi günler.

quote:

Arkadaşa sormuşsun ama ben kendi görüşümü belirteyim.

Devamlı sigorta attırıyor 3. kademeye alamıyorsun.2. kademede yıkanmak zorundasın. Elektrik sarfiyatı çok fazla. arçelik ürün alabilirsin 360 tl civarı aldım. Daha 1 ay olmadı gayet kullanışlı. Bu arada izmirdeyim. sıcak memleket ama 1 ay soğuk oluyor. tERMOSİFON Alırsan evin diğer musluklarındanda sıcak sudan yararlanıyorsun. Bulaşık için çok iyi. Demirdöküm de iyi diye biliyorum. ma bence ani su ısıtıcılarından uzak dur.

• Bu konuda verilecek en uygun cevap sanırım Arzum olacak... İstanbul sultanbeyli ekim-mayıs aylarında ellerinizi donduracak ve hareketsiz kılacak kadar soğuk suya sahip. Ben Arzum Fontana almıştım. O suyu öyle ısıtacak başka ürün bilmem... Arzum laguna da aynı ısıtıcıya sahip. 3. kademe de asla kullanamadım. daima 2, zaman zaman 1. kademe... şiddetle öneririm...
  • Elektirikli en mantıklısı . Tüplüden daha verimli hem ..

• quote:

Orjinalden alıntı: yesilormancini

quote:

bir de sıcak suyu seven biriyim..yeterli sıcaklığı sağlıyor mu elektrikli şofbenler??bir aralar pek iyi ısıtmadığına dair şeyler okumuştum da..

İhlasın ısıtıcısından sonra aldığım şofbeni son kademesine aldım bir girdim haşlanıyordum neredeyse. Öyle bir şey yok. Evleneceksen ve tesisatın uyuyorsa mutfak için eşinde oh be diyecek . Çünkü soğuk su ile bulaşıkları temizlemek ile sıcak su ile temizlemek arasında dağlar kadar fark var.

Bu arada Arçeliğin teknik servisinden memnun kalmadım. Şöyle ki çalıştığım için teknik servis saat 21'de geldi. Adama ihlasın şofbenini sökmesi için ricada bulundum işimiz değil dedi. uzatmadım tamam dedim. Sonra şofbeni kurdu sigorta ile şofbenin elektrik kablosu arasında 1 karış açıklık kaldı. Bu sefer ihlası söktü. bir şey demedim. Daha sora işlerini bitirdiler. Duvardan su sızdığını (üzeri alçıyla kapatılmış) kör tapanın gevsediğini yarın tesisatçıya sıktırmam gerektiğini söyledi. bende tamam dedim. aradan 2 saat geçti diş fırçalamak için girdiğim banyodan sızıntının bir miktar arttığını gördüm. Yattık sabak kalktığımda her tarafı su basmıştı.Elektrik prizi yere yakın bir yerdeydi çarpılabilirdik, önemsemeden geçiştirdiler işlerini ve tesisatçı geldiğinde körtapanın hiç olmadığını gördük. Saatin geç olması nedeniyle müdahale etmesini beklerdim. O saatte tesisatçıyı nerrden bulayım. bu şekilde bir başlangıç yaptık ama üründen şu an için memnunum.

Saat 21 kadar kaç yere ugramıştır o servis.Çokta yorgun ve moralsiz oldugunu düşünmeliyiz.Zaten o saatte gelen servisten hayır gelmez.İşini ciddiyetle yapmamış.Arçeliki arayıp yapılan yanlışları söylemeniz lazımdı.

• Elektrik tüpten, cebiniz ve sağlığınız için daha uygun.
    Ancak ani su ısıtıcılarındansa termosifon daha kullanışlı ve
    daha az enerji sarf ediyor- edindiğim deneyime göre.
    Biz evde Demirdöküm kullanıyoruz. Evde varlığının farkına bile varmıyoruz.
    Sürekli açık duruyor.
    Kışın 60 derecede, yazın ise 30-40 derecede sabit duruyor.
    Yazları evde nüfus 8'e kadar çıkıyor evde.
    Faturamız 60-65TL'den yukarı çıkmadı-fırın ocak da elektrikli olduğu halde.
    60 derecede sabitken kapattığımız termosifonu 24 saat sonra
    tekrar 60 derecede açtığımızda ısısını muhafa ettiğini görüyoruz.
    Biraz daha araştırıp, düşünün derim.

http://www.ticaretmerkezi.com.tr/index.php?p=show&pid=77925&k_id=2483&kn=Demird%F6k%FCm+Termosifon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DidaktiKitaplar -- 11 Nisan 2009; 5:02:51 >

• Çok tşk ederim.Sn.yesilormancini, Sn.DidaktiKitaplar tecrübelerinizi paylaştığınız için.
    Genellikle termosifon tavsiye ediliyor; ama ben kiracıyım ve yeni evleneceğim için yeteri kadar borçlandım. Açıkçası fazla masraf yapmak istemiyorum. Her cuma kampanyalı ürün satan bir marketler zincirinde (isim vermeyim sonra reklamcılıktan ceza falan verirler ) Fakir caldo elektrikli şofben var 55 TL'ye. Bakalım onu alıyım diyorum fakir çok kötü değilse sonra düzlüğe çıkınca :) şofbenden de memnun kalmazsam artık demirdöküm 65 lt.termosifon alırım 350 TL. fiyatı var bildiğim kadarıyla. İnşallah tercihlerimizden ötürü pişmanlık duymayız. Saygılar sunarım, iyi günler.
    quote:

Elektrik tüpten, cebiniz ve sağlığınız için daha uygun.
    Ancak ani su ısıtıcılarındansa termosifon daha kullanışlı ve
    daha az enerji sarf ediyor- edindiğim deneyime göre.
    Biz evde Demirdöküm kullanıyoruz. Evde varlığının farkına bile varmıyoruz.
    Sürekli açık duruyor.
    Kışın 60 derecede, yazın ise 30-40 derecede sabit duruyor.
    Yazları evde nüfus 8'e kadar çıkıyor evde.
    Faturamız 60-65TL'den yukarı çıkmadı-fırın ocak da elektrikli olduğu halde.
    60 derecede sabitken kapattığımız termosifonu 24 saat sonra
    tekrar 60 derecede açtığımızda ısısını muhafa ettiğini görüyoruz.
    Biraz daha araştırıp, düşünün derim.

quote:

Orjinalden alıntı: yesilormancini
    quote:

Orjinalden alıntı: hakanoztuna06
    Mrb. Sn. a.saygili. Galiba aşağıdaki şofbeni öneriyorsunuz. Fiyatı 160 TL sanırım. Peki kalitesi nasıl acaba? Yani başka bir forumda okumuştum kışın sürekli sigortaları attırdığı, aşırı soğuklarda yani kışın ısıtamadığı gibi olumsuz yanlarından bahsedilmiş. Sizinki nasıl bu tür sorunlar varmı? Bilgi verebilirmisiniz? iyi günler.

quote:

Arkadaşa sormuşsun ama ben kendi görüşümü belirteyim.

Devamlı sigorta attırıyor 3. kademeye alamıyorsun.2. kademede yıkanmak zorundasın. Elektrik sarfiyatı çok fazla. arçelik ürün alabilirsin 360 tl civarı aldım. Daha 1 ay olmadı gayet kullanışlı. Bu arada izmirdeyim. sıcak memleket ama 1 ay soğuk oluyor. tERMOSİFON Alırsan evin diğer musluklarındanda sıcak sudan yararlanıyorsun. Bulaşık için çok iyi. Demirdöküm de iyi diye biliyorum. ma bence ani su ısıtıcılarından uzak dur.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.