Şimdi Ara

Ses Sistemi Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kafalar epey karışık forumdaki konuları her inceleyişimde farklı 1 ürüne dürtülüyorum yönümü belirlemem çok zor oldu..

20m2 lik bir salonda philips 42"PFL7403 Lcd tv ile kullanacağım (izleme mesafem 4-5m civarında) televizyonda SD
    yayın izlemeyeceğim hatta tv kanallarını hiç izlemiyorum yeni topladığım pc ile 1080p
    film izleme ve müzik dinleme gibi alışkanlıklarım var.
    Bu Lcd+Pc 2lemesine bi ses sistemi ekleyip bunu 3leme yapmak istiyorum..

Araştırdığım ürünler

1. düşüncem;
    LG HT-953TV (5.1)
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/LG-_HT-953TV-5.1-EV-SINEMA-SISTEMLERI,6688.html

2. düşüncem ise;
    amfi + 2 front+ sub alıp 2000 lira civarında bir maliyet ile ileriye dönük
    yarım profesyonel bir sistem kurmak..

bu işin duayeni veya tecrübe yaşayan arkadaşlardan Amfi önerisi 2 front önerisi
    ( kule olmasını istiyorum) ve Subwoofer önerisi almak isterim...

genel incelemelerimde aldığım sonuçlar
    bu aradığım fiyat aralığında 1000tl nin altına bakarsak bu
    2 amfi ideal gibi ki pioneer 1250 civarında :/

Yamaha rx - V363
    PIONEER VSX-917V

ancak amfide olduğu gibi kabinler konusunda da çok kararsızım...

2000 TLnin içinde almak istediklerim f/p si yüksek 1 amfi yine
    f/p si yüksek 2 front ve subwoofer...

Fikir ve yardımlarınızı bekliyorum sevgilerimle..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ITL -- 2 Nisan 2009; 10:26:46 >

• 43 okunma 0 cevap :/

ben aslında çözmüşmüyüm olayı :p

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ITL -- 30 Mart 2009; 23:54:42 >
  • seçenek bol olduğu için belkide cevap yazılmıyor

değişik bir soru sormanız gerek sanırım
    mesela pencereyi kıracak bir sistem önerisi isteyin
    cevaplar gelmeye başlayınca esas isteğinizi dile getirin
  • bari önerimi de yazayım
    2000 tl param olsa bu günkü aklıma kesinlikle ikinci el cihazlara bakardım
    neredeyse el değmemiş cihazlar çok ucuza satılabiliyor
    biraz şans ve beceriniz varsa o fiyata komple sistem bile kurabilirsiniz
  • ITL ,

PC den seyredeceğim mkv filmler için bir sistem yapmak istiyorum demişsin. Amaç sadece buysa, mkv filmler Dolby Digital yada DTS oluyor. Farklı bir codec ben bu güne kadar görmedim.

Eğer amaç sadece bu olacaksa, sana Dolby Digital ve DTS çözen, upscaling (görüntü iyileştirme yapmayan) bir cihaz lazım. HDMI dan bağlamak, Upconverison ihtiyacın var mı?

Eğer yukarıdaki son iki soruyada cevabın hayır ise. Yeni nesil bir cihaza ihtiyacın yok. İkinci elde güzel cihazlar olabilir yada Yamaha 861 uygun fiyata satılıyordu diye hatırlıyorum alabileceğin üst düzey amfilerden olabilir. Bulabilirsen Harman Kardon 247,347 güzel olabilir. Benim ilk aklıma bunlar geliyor.

Hoparlör için malesef yardımcı olamıyorum. Çünkü bu fiyat gurubundaki ürünleri pek tanımıyorum. Ancak forumda uygun fiyatlı Wharfadale kullanan ve memnun kullanıcılar var. Tavsiye vermekten mutluluk duyacaklardır diye düşünüyorum.
  • arkadşım hem yüksek ses hem görsellik vede uygun fiyat istiyorsan bırak bu meşur markalrın peşini günümüz teknolojisi o kadar geliştiki adını sanını duymadığın marlakr çok uygun fiyatlara harika cihazlar çıkarıyor arzu edersen san bendeki sistemin bir fotosunu ekliyim.
  • hocam bende vestel super slim full hd tvimle ve d hd medya oynatıcıda kullanıcam dts çözebilen 300-400ytl sistem arıorum yardımcı olursan çok sevinirim:S
  • quote:

Orjinalden alıntı: HEKTOR-NG

arkadşım hem yüksek ses hem görsellik vede uygun fiyat istiyorsan bırak bu meşur markalrın peşini günümüz teknolojisi o kadar geliştiki adını sanını duymadığın marlakr çok uygun fiyatlara harika cihazlar çıkarıyor arzu edersen san bendeki sistemin bir fotosunu ekliyim.

Merak ettim topladığın sistemi.. Resmini gönderebilirsen sevinirim.

Bu aralar takla da atsam amuda da kalksam 2000 liraya av amfi ve 5+1 ses sistemi toplanmıyor.

Toplansada performansdan çekiniorum.
    sanırım LG HT-953TV de ÖTV indirimini beklemem gerekecek.
    Bu ay içersinde % 10 civarında bir indirim olmasını bekliyorum
    (darty fiyatlarına göre) 1450 TL ye bitmiş olucak bu durumda.
    2. el kabin ve amfi lere bakmak istedim ancak onlarda da sorun olmasından çekiniorum...
    en son şöyle 1 fiyat aldım

DIAMOND 8 SİNEMA SİSTEMİ 5'li SET Black/Rose

Ürün Adı : DIAMOND 8 SİNEMA SİSTEMİ 5'li SET Black/Rose
    Marka : WHARFEDALE
    Kdv Dahil : 2.201,54 TL
    İndirimli : 1.300,91 TL
    Havale : 1.261,88 TL (%3 havale indirimi) (SİYAH)

Ses Sistemi Önerisi

Ürün Adı : POWER CUBE-10'' Sub Woofer Black/Rosewood
    Marka : WHARFEDALE
    Kdv Dahil : 700,49 TL
    İndirimli : 595,42 TL
    Havale : 577,55 TL (%3 havale indirimi) (SİYAH)

Ses Sistemi Önerisi

AMFİ

Ürün Adı : RXV 463 AV Receiver Ampli.
    Marka : YAMAHA
    Kdv Dahil : 1.372,32 TL
    İndirimli : 1.166,47 TL
    Havale : 1.131,47 TL (%3 havale indirimi) (SİYAH)

Ses Sistemi Önerisi

Bu sistemi toplayınca 2970 TL edior. Tabi bu internet fiyatları ve oldukça indirimli
    fiyatlar izmirde bu ürünleri bu fiyatlara bulmak nerdeyse imkansız internetten
    alıncada açıkcası kargosundan ve ürün tesliminden çekiniyorum.

Sizlerinde başka önerileri varsa açıkcası okumak isterim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ITL -- 2 Nisan 2009; 10:27:44 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: altanpsx

ITL ,

PC den seyredeceğim mkv filmler için bir sistem yapmak istiyorum demişsin.
    Amaç sadece buysa, mkv filmler Dolby Digital yada DTS oluyor.
    Farklı bir codec ben bu güne kadar görmedim.

Eğer amaç sadece bu olacaksa, sana Dolby Digital ve DTS çözen, upscaling
    (görüntü iyileştirme yapmayan) bir cihaz lazım. HDMI dan bağlamak, Upconverison ihtiyacın var mı?

Eğer yukarıdaki son iki soruyada cevabın hayır ise. Yeni nesil bir cihaza ihtiyacın yok.
    İkinci elde güzel cihazlar olabilir yada Yamaha 861 uygun fiyata satılıyordu diye
    hatırlıyorum alabileceğin üst düzey amfilerden olabilir. Bulabilirsen Harman Kardon
    247,347 güzel olabilir. Benim ilk aklıma bunlar geliyor.

Hoparlör için malesef yardımcı olamıyorum. Çünkü bu fiyat gurubundaki
    ürünleri pek tanımıyorum. Ancak forumda uygun fiyatlı Wharfadale kullanan ve
    memnun kullanıcılar var. Tavsiye vermekten mutluluk duyacaklardır diye düşünüyorum.

Altanım çok teşekkür ederim ilgin için.. HDMI desteğine ihtiyacım yok aslında çünki
    filmleri PC den oynatıcam ekran kartından görüntüyü direk Lcd ye vericem.
    Yamaha 861 içinde uygun fiyat göremedim. Kabinlerde ise dediğinde haklısın
    düşük fiyatta geleceğe dönük kaliteli bir sistem kuramıyorum çünki ucuz etin
    yahnisi kısmından korkuyorum. Üstteki mesajıma bakabilirsen Kabinleri nasıl
    değerlendirirsin. Bu fiyatı 2000 liralara çekmek için önerin olabilirmi ?
    gidip komple sistem de almak istemiorum Lg,sony,samsung gibi şeyler almayayım
    diorum ama diğer türlüde çok ucuk şeyler oluyor fiyat olarak :S ve daha yeni eve
    çıkmaya çalıştığım için bir sürü masrafım war o yüzden 2000 liranın üstüne çıkmıorum
    hatta ses sistemi için aslında ayırdığım bütçe 1400 lira falandı işte o bütçede
    Lg nin % 10 indirimli haline denk gelior :S

Bu iş çok karışıkmış yaw :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ITL -- 2 Nisan 2009; 11:43:37 >
  • ITL,

Hazır sistem almamanı tavsiye ederim. Yamaha 861 MediaMarkt larda uygun fiyatlıydı galiba. Bir bak derim. İkinci el Yamah 663 ler ne durumda bilemiyorum dahada yeni model belki bakılabilir. Onkyo 606 lar ne fiyatta bilemiyorum yine yeni teknoloji bir fiyatlarına bak. Bulabilirsen ben Harman Kardon un 247,347 lerinin sesini beğenirim. Sinemada düzgün, stereodada fena ses vermezler. Başkada fikir verecek arkadaşlar mutlaka çıkar. Acele etme gerekiyorsa bütçeni büyüt zamanla öyle al.

Hoparlörleri dinlemedim hiç bilemiyorum. Forumda Wharfadale kullanan çok var. İlgili başlığa görüşleri sorarsan daha iyi cevap alabilirsin.
  • DIAMOND 8 SİNEMA SİSTEMİ 5'li SET Black/Rose alabileceğim yer ile bugünki
    konuşmalarım sonucunda ürünün HİÇ BİR YERDE KALMAMIŞ Olduğunu öğrenmiş oldum.
    Diamond 9 serisinden 9,6 9,2 ve 9cs ile bir set yapalımı tavsiye ettiler öle bir set
    yapınca sadece hoparlörler 2000tl yi gecior dolayısı ile bu iş iiden ii ye su almaya başladı :/
    diamond 8.0 seti kaçırmış olmam çok üzücü bir durum belki 1-2 hafta önce almaya
    karar versem alabilcektim kafa karışıklığından önümü rahat göremediğim için kaçırıorum fırsatları :(

@altanpsx
    söylediğin amfilere tek tek bakıcam çok teşekkür ederim desteğin için. ancak 2. ellerde
    İZMİRDE bi yerden bulup alma şansım yok :/ anca internetten 2.ellere bakmak
    lazım ama görmeden almakda büyük risk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ITL -- 5 Nisan 2009; 2:24:53 >
  • bugün gittiğim 1 satıcı
    NAD T 744 önerdi amfi olarak 1700 lira civarıda fiyat verdi bununla beraber Jamo J 405 die hop. front önerdi sesi yamaha NS-555 den ii gibi geldi bana..
    9.6 WF leri ise kesinlikle önermiyor bu yıl 90 küsür adet WF 9.6 satmasına rağmen önermedi.

Rx-V 663 almayı düşünüyordum ama bu NAD neyin nesidir şimdi ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ITL

bugün gittiğim 1 satıcı
    NAD T 744 önerdi amfi olarak 1700 lira civarıda fiyat verdi bununla beraber Jamo J 405 die hop. front önerdi sesi yamaha NS-555 den ii gibi geldi bana..
    9.6 WF leri ise kesinlikle önermiyor bu yıl 90 küsür adet WF 9.6 satmasına rağmen önermedi.

elinde başka hoparlör varsa önermez tabi 9.6ları.
    indirimli bir yamaha 861+harman kardon hkts-11 olabilir ya da amfi+2 hoparlör ve zamanla diğer parçaları almak.
  • quote:

bugün gittiğim 1 satıcı

Bütçe kontrolünü kaçırmamanı öneririm. Toplamda harcamayı düşündüğün miktarı amfi için öneriyorlar. Sen ya bütçene sadık kalacaksın yada kulağına. Kulağa sadık kalırsan bütçeyi dağıtırsın....
  • Teşekküler yorumlarınız için :) gerçekten önüme ışık tutuyosrunuz çok sağolun..

Nad T 744 nasıl 1 anfidir adama güvenmek açısından sizlerin görüşlerini merak ediorum

9,6 lar için 740$ fiyat verdi NS-555 için 540€ Rx-v 663 için 650€ NAD T 744 için 1700Tl verdi. Çok değişken fiyatlar verior şaşırdım açıkcası. İzmirde olduğum içinde fazla 1 satıcı bulma şansımda yok :(
    Gerçi almaya karar verirsem forumda kullanılan sitelerden sipariş edicem ama yinede araştırıorum
  • Onkyo 606 + Jamo c405 setine karar verdim :) Jamonun sadece frontlarını alıcam sonra zamanla diğer parçalarınıda tamamlarım die düşünüorum..
    Umarım sıkıntı yaşamam verdiğim karardan dolayı..
    Spidr Sinan beyin katkılarına teşekkür ediyorum :)
  • quote:

Onkyo 606 + Jamo c405 setine karar verdim :) Jamonun sadece frontlarını alıcam sonra zamanla diğer parçalarınıda tamamlarım die düşünüorum..

olumlu olumsuz kimse 1şi demicekmi yaw :D
  • Aynen.

Çok doğru ve samimi bir cevap!

quote:

Orjinalden alıntı: AKREPmt.

bari önerimi de yazayım
    2000 tl param olsa bu günkü aklıma kesinlikle ikinci el cihazlara bakardım
    neredeyse el değmemiş cihazlar çok ucuza satılabiliyor
    biraz şans ve beceriniz varsa o fiyata komple sistem bile kurabilirsiniz
  • Sayın ITL size pm attım..eğer imzamdaki sistemi düşünürseniz belirttiğiniz fiyata son derece iyi bir sistem sahbi olabilirsiniz...forumu ve diğer yerleri araştırırsanız siz de bu fikre iştirak edeceksiniz...saygılarımla
  • ITL bu sistemi al.

Hakikaten çok uygun fiyat!

quote:

Orjinalden alıntı: cbaycan

Sayın ITL size pm attım..eğer imzamdaki sistemi düşünürseniz belirttiğiniz fiyata son derece iyi bir sistem sahbi olabilirsiniz...forumu ve diğer yerleri araştırırsanız siz de bu fikre iştirak edeceksiniz...saygılarımla
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.