Şimdi Ara

İnternet Download Manager Programına Alternatif? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
120.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sürekli bşyler download eden biri olarak söylüyorum (Genelde film) piyasada nekadar indirme yöneticisi varsa hepsini denedim.Bence en kalitelisi ve en uyumlusu Orbit.
  • isteyen olursa idm nin ful versiyonunu upload ederim kendim
  • sothing web video downloader
  • Freemake firması çok güzel programlar yapıyor.

Freemake Video Converter programını kullanıyordum çok başarılı bir program. Geçen gün idm error vermeye başladı bende bir arayış içine girdim. Ararken Freemake Video Downloader programını buldum. Şuana kadar çalışmadığı site göremedim. Video indirirken bütün Quality seçeneklerini gösteriyor, indirdikten sonra eğer isterseniz istediğiniz formata çeviriyor. Programi sitesinden ücretsiz indirip kullanabilirsiniz. Bir deneyin derim.
  • Flashget veya IDM
  • idm en iyisi bende full bulamadım ama bulucam flashget ya da orbitte iyi
  • Full bulmaktan kastınız tam sürümse tam sürüm kullanabilmeniz için lisans numarasına ihtiyacınız var. Bu da programın orjinalini satın almaktan geçiyor. Ama sitesi üzerinden trial sürümü indirerek deneme süresi bitene kadar kullanabilirsiniz ki bu sürümde kısıtlı sürümdür. Örnek vermek gerekirse programı kurduktan sonra indirme yaptığınız dosyaları tek seferde silmek için Hepsini Sil butonuna tıkladığınız zaman program size bu özellik full sürümde geçerlidir şeklinde bir uyarı verir. Bu nedenle dosyaları seçerek silebilirsiniz. Başka kısıtlı özellikleri vardır belki. Ben sadece bunu gördüm. Alternatif olarak Orbit Downloader'ı tavsiye ederim. Ben şahsen bu programı kullanıyorum. Programı ilk kurduğumda tek bir sorunla karşılaşmıştım o da Getit özelliği görünmüyordu. Tekrar kurunca düzeldi. Gerçi tekrar kurunca ne oluyor onu da anlamış değilim ya ama sorun düzeldi. Bildiğim video sitelerindeki videoları yakalıyor. Yakalayamadığını henüz görmedim. İnş. görmem de. Bir de şöyle bir durum var. Programı kurmak isteyen arkadaşlar görecektirki ayarlar pencerisinde Firefox diye bir seçenek var. Seçili geliyor ama Firefox'a entegre olmuyor bir türlü. Sanırsam Firefox'un eski sürümlerinde stabil olarak çalışıyor. Neyse lafı fazla uzatmaya gerek yok Orbit işinizi görecektir.

• IDM çok iyi ama işlemciye çok yükleniyor.Alternatifi yok gibi
  • O kadar ayrıntılı test etmedim ama alternatif olarak Orbit kullanabilirsiniz. Şunu da ekleyeyim Orbit'in Chrome, Opera gibi browserlarda çalışıyor mu bilmiyorum. Kurulumda ayar ekranında bu browserlar var , denemek lazım. IE'nin son sürümünde stabil olarak çalışıyor.
  • Orbit'i kurdum ancak video izlerken nasıl indireceğimizi çözemedim.Yardımcı olabilecek birisi varsa çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HEISENBERG

Orbit'i kurdum ancak video izlerken nasıl indireceğimizi çözemedim.Yardımcı olabilecek birisi varsa çok sevinirim.

1-Eğer ayarlarda "Medya dosyası yakalamak için Getit özelliğini etkinleştir" seçili ise video açıkken üzerine gel. Getit isimli bir butonun çıktığını göreceksin. Ona tkla, kaydedilecek hedefi seç ve indir.
    2-Grab++ ile de indirebilirsin. Yine ayarlarda Grab++ seç. Karşına Grab++ penceresi açılacak. Pencereyi kapattığın simge durumuna küçültülecek. Tarayıcıda videolar açtıkça Grab++ bunları yakalıyor. Sadece videoyu değil o sayfada hareketli ne varsa hepsini yakalıyor. Ayrıca videonun adı yazmaz onun yerine sunucuya yüklenirken kullanılan numara şeklinde görünür. Ne demek istediğimi daha iyi anlaman için için şöyle bir örnek vereyim. Örneğin bir filmin fragman videosunu açtın ve filmin adı videonun üzerinde yazıyor ama Grab++'i açtığın zaman göreceksin video 0123456789.flv şeklinde adlandırılmış. Bu Grab++ ile alakalıda olabilir alakalı olmayabilirde. Dosya sunucuya yüklenirken numeric adlandırılmış. Youtube'da böyle. Diğer video paylaşım sitelerinde adını alır mı bilmiyorum. Senin onların içinden videonu bulup seçmen ve İşlem menüsünde "Seçili olanları indir"e tıklaman lazım Sonra yine kaydedilecek hedefi seçeceksin ve indireceksin. Bu kadar uzun anlattım ama zaten kurduğun zaman program Türkçe arayüze sahip. Biraz kurcalarsan nasıl çalıştığını anlarsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: huseyin93

quote:

Orbit'i kurdum ancak video izlerken nasıl indireceğimizi çözemedim.Yardımcı olabilecek birisi varsa çok sevinirim.

1-Eğer ayarlarda "Medya dosyası yakalamak için Getit özelliğini etkinleştir" seçili ise video açıkken üzerine gel. Getit isimli bir butonun çıktığını göreceksin. Ona tkla, kaydedilecek hedefi seç ve indir.
    2-Grab++ ile de indirebilirsin. Yine ayarlarda Grab++ seç. Karşına Grab++ penceresi açılacak. Pencereyi kapattığın simge durumuna küçültülecek. Tarayıcıda videolar açtıkça Grab++ bunları yakalıyor. Sadece videoyu değil o sayfada hareketli ne varsa hepsini yakalıyor. Ayrıca videonun adı yazmaz onun yerine sunucuya yüklenirken kullanılan numara şeklinde görünür. Ne demek istediğimi daha iyi anlaman için için şöyle bir örnek vereyim. Örneğin bir filmin fragman videosunu açtın ve filmin adı videonun üzerinde yazıyor ama Grab++'i açtığın zaman göreceksin video 0123456789.flv şeklinde adlandırılmış. Bu Grab++ ile alakalıda olabilir alakalı olmayabilirde. Dosya sunucuya yüklenirken numeric adlandırılmış. Youtube'da böyle. Diğer video paylaşım sitelerinde adını alır mı bilmiyorum. Senin onların içinden videonu bulup seçmen ve İşlem menüsünde "Seçili olanları indir"e tıklaman lazım Sonra yine kaydedilecek hedefi seçeceksin ve indireceksin. Bu kadar uzun anlattım ama zaten kurduğun zaman program Türkçe arayüze sahip. Biraz kurcalarsan nasıl çalıştığını anlarsın.

cevabınız için çok teşekkür ederim.

• quote:

cevabınız için çok teşekkür ederim.

Rica ederim.
  • Şu bir gerçek IDM'yi lisansını satın al derim.
    Kendi gözlemlerimce söylüyorum Diğer programlar Idm kadar seri bir şekilde dosya çekemiyor.
    Bana göre Idm'nin tek eksiği torrent desteğinin olmamasıdır.
    Saygılarımla.
  • İnternet download manager'i tam sürüm kendi adınıza şifreli olarak isterseniz msj atın indirme adresini vereyim
  • flash get ve orbit kullandım ama hiç biri idm olamadı kanka :D idm yi full sürüm yapabilirsen başka bişi kullanmazsın
  • Bastır parayı idm kullan fiyatını bilmiyorum ama en fazla 20 tl tutarındadır. Ücretsizde ısrar ediyorsan J Downloader öneririm yada FGET.
  • internet download manager ile hangi videoyu açsan indiriyor nasıl kapıyoruz o özelliği bilen var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertoxin

quote:

Orjinalden alıntı: chingachgook

quote:

Orjinalden alıntı: YaRaNoZ

İnternet Download Manager Programını kurdum ve kullandım. Çok kullanışlı güzel bir program ancak lisans süresi doldu ve satın almak gerekiyor. Acaba bu programın benzeri var mıdır? (Ücretsiz Sürüm olacak). En büyük özelliği her hangi bir sitedeki videoyu indirmesi, zaten kullanan bilir. Bu özelliğin olduğu bir alternatif olursa çok memnun kalırım.

Ücretsiz olan Free Download Manager 3.0 848 ß programını önerebilirm.

Flashget gibi diğer programların aksine daha sade bir ekran görüntüsü var ve yine diğer programların aksine download kısıtlaması olan bilgisayarlarda dahi dowmnload yapabilen bir program. Hem boyutu küçük hem de tek tıklamayla indirme yapabiliyor ya da download linkine sağ tıklayıp Download by Free Dowload Manager i tıklarsanız daha sağlıklı indirme yapabilirsiniz. Ayrıca büyük programları küçük programlara nazaran daha büyük hızda indiren Free Dowload Manager size tam uyan bir program...

Dowload ettiğiniz programlar C:\Downloads klasörüne kaydediliyor bunu da belirtmekte fayda var. Yeni sürümünde Bittorrent desteği, video indirme, ses&görüntü dönüştürme, uzaktan yönetim gibi özellikler de eklenmiş

http://sourceforge.net/project/downloading.php?groupname=freedownload&filename=fdminst.exe&use_mirror=garr

Reklamcı ol sen(iyi manada)

çok teşekkür ederim benim de bu tür lisans problemim vardı sayende çözeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: barKokhba

isteyen olursa idm nin ful versiyonunu upload ederim kendim

hocam nasıl yapıyorsunuz bunu ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.