Şimdi Ara

DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.701
Cevap
212
Favori
964.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: reyta

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Dostum hayırlı olsun ama makineye su kaçırılmaması durumu her makine için geçerlidir. Yorumları okuyunca acaba aynı makineden mi söz ediyoruz diye içime şüphe düştü.

Emiş gücünün düşüklüğünden bahsetmişsiniz; yerde veya halıda olupta çekmediği yada temizlemediği bir şey oldu mu?

İki oda temizledikten sonra hazne doluyor demişsiniz. Ben o kadar eminim ki; eşim 3-4 komple ev temizliği yaptıktan sonra içini boşaltmam için benden ricada bulunuyor. Hazneyi hep ben boşaltırım buradan biliyorum. Bir not tutmadım ama bir ay içinde iki kere temizlediğim hiç olmadı.

Bundan önce üç makine eskittiğimden biliyorum, en kolay boşaltma sistemi Dyson'da. Bir çöp torbasını yada spesifik bir örnek olsun Migros torbasını sol elimle tututorum sağ elimde Dyson'un haznesi oluyor. Hazne tabanını serbest bırakan butona basıyorum, alt kısım aşağı doğru açılıyor ve içinde pislikler torba içine dökülüyor sonra tozutmadan bir veya iki kere yere vurup torbanın ağzını yavaşça kapatıyorum. Hazne kağaını yerine oturtuyorum. Bu kadar basit, en fazla 2-3 dakika sürüyor. Siklon kısmı silmenize gerek yok ki. Aşağıdaki videodaki adam abartıp bu işi tek elle hazneye boşaltmış
    Bende bunun gibi bir torbaya 2 dakika içinde boşaltıyorum. Haznenin içini neden yıkama gereği hissetiniz anlamadım?

http://www.youtube.com/watch?v=7e5DfAWrIhQ

Üründen memnun kalmadığınıza üzüldüm gerçekten çünkü iyi bir rakam ödenerek alınan bir ürün.

hocam tam olarak hangi modeli kullanıyorsun.
    ben ingiltereden Dc32 Animal almayı düşünüyorumda.

Merhabalar sanırım iki yıldan fazla oldu, DC 23 complete modeli kullanıyorum. Ödediğim paranin karşılığını tamamen aldigim ürünlerden biridir. Yoksa üzerinde hiç durmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: -YağmurAdam-

quote:

Orijinalden alıntı: dargmen

arkadaşlar dyson dc 19 alacagım bu modelde hepa filtre varmı yokmu acaba tam olarak bana bu model hakkında tam olarak kullanan yada bilgis olan varsa ivedi şekdle bilgi bekliyorum arkadaşlar

Araştırmalarım sonucunda alerji modelinde hepa geliyor. Diğerlerinde mevcut değil. Yuvası bulunduğu için bez filtre hepa ile değiştirilebiliyor. Servise götürüp denettirdim..

Türkiye hepa filtre fiyatı 65 tl. Yurtdışı yan sanayi fiyatı ise 15 tl civarında. 4 tane alıp kargo eklenince fiyat 20 civarına çıkıyor.

Sanırım ben yurtdışından getirteceğim. Fazla olanları da satacağım ama tam karar vermedim. 65 e buradan da alabilirim.

Sıfır ürün mü alacaksınız yoksa 2. el mi? Fiyat nedir?

kardeş dc 19 300e buldum 2el ama fatura falan yok skıntı olurmu acaba hep filtreyie sordum bende evet allergy de varmış diger düz serilerde yeri varmış 65 tlye alınıyormuş eger sen alacaksan yurt dşından ben birtane alabilirm kardeş senden uygun fiat yaparsan tabi

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar dyson dc 19 alacagım bu modelde hepa filtre varmı yokmu acaba tam olarak bana bu model hakkında tam olarak kullanan yada bilgis olan varsa ivedi şekdle bilgi bekliyorum arkadaşlar

Araştırmalarım sonucunda alerji modelinde hepa geliyor. Diğerlerinde mevcut değil. Yuvası bulunduğu için bez filtre hepa ile değiştirilebiliyor. Servise götürüp denettirdim..

Türkiye hepa filtre fiyatı 65 tl. Yurtdışı yan sanayi fiyatı ise 15 tl civarında. 4 tane alıp kargo eklenince fiyat 20 civarına çıkıyor.

Sanırım ben yurtdışından getirteceğim. Fazla olanları da satacağım ama tam karar vermedim. 65 e buradan da alabilirim.

kardeş dc 19 300e buldum 2el ama fatura falan yok skıntı olurmu acaba hep filtreyie sordum bende evet allergy de varmış diger düz serilerde yeri varmış 65 tlye alınıyormuş eger sen alacaksan yurt dşından ben birtane alabilirm kardeş senden uygun fiat yaparsan tabi

Super fiyata bulmussun. Hayirli olsun. Filtreyi siparis veriyorum. 2-3 haftaya gelir en gec. Gelince haber veririm. Aldigim fiyata veririm sorun olmaz.

Gorusmek uzere..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YağmurAdam- -- 6 Şubat 2012; 21:28:01 >

• dyson dan memnun kalmamanıza bende şaşıdım.bence tozhaznesini poşete boşaltmak çok zahmetli değil.hele suluları düşününce.torbalılarda bana pek pratik gelmiyor.torba dolmaya başladıkça çekimleride düşüyor.çekim kuvvetide bence kararında çok kuvvetli oluncada özellikle halılarda çok yorar.siklon kısmını temizleme için ben bazen boya fırçası kullanıyrum balkonda.3-4 ayda bir basınçlı hava tutuyorum.ben alalı 6 yıl filan oldu gayet memnunum.en güzelide toparlanıp kenara koyacak kadar küçük ve pratik.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Super fiyata bulmussun. Hayirli olsun. Filtreyi siparis veriyorum. 2-3 haftaya gelir en gec. Gelince haber veririm. Aldigim fiyata veririm sorun olmaz.

Gorusmek uzere..

gelince haber ver kardeş güneşlideyim yakınız zaten ok saol tavsiye edermisn takip ettigin kadarı ile

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Gorusmek uzere..

gelince haber ver kardeş güneşlideyim yakınız zaten ok saol tavsiye edermisn takip ettigin kadarı ile

Özelden yazdım ama buraya da yazayım. Fiyatına göre güzel tercih. Biraz daha fiyat olarak yukarı çıkabiliyorsanız nilfisk markası da baya güzel..

• quote:

Orijinalden alıntı: ayavas

dyson dan memnun kalmamanıza bende şaşıdım.bence tozhaznesini poşete boşaltmak çok zahmetli değil.hele suluları düşününce.torbalılarda bana pek pratik gelmiyor.torba dolmaya başladıkça çekimleride düşüyor.çekim kuvvetide bence kararında çok kuvvetli oluncada özellikle halılarda çok yorar.siklon kısmını temizleme için ben bazen boya fırçası kullanıyrum balkonda.3-4 ayda bir basınçlı hava tutuyorum.ben alalı 6 yıl filan oldu gayet memnunum.en güzelide toparlanıp kenara koyacak kadar küçük ve pratik.

Haznenin içindeki siklon kısmının temizlenmemesinin emiş gücünü azaltacağını söylediler.siz basınçlı havayla nerede temizliyorsunuz.
  • Siklon kismin temizlenememesi sorun olusturmuyor, emmede azalma olmuyor kim soylediyse uydurmus, 1.5 senedir kullaniyorum ayni emis. Daha oncede yazmistim siklonun tozlu kalmasi insani gorsel olarak etkiliyor sadece, zorluguna katlanirim ve geri toplayabilirim derseniz siklon kismi vida ve tirnakli, sokup yikadiktan sonra kurutup toplar ve kullanmaya devam edersiniz, iki kez yaptim tavsiye etmiyorum. Sert yuzeyde tozu yererince almamasindan yakinan olmus, uygun baslik kullanilmiyor olabilir, ben ahsap mobilyalarin uzerini bile aliyorum, tekrar nemli bezle silmeye bile gerek kalmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: some_one

Siklon kismin temizlenememesi sorun olusturmuyor, emmede azalma olmuyor kim soylediyse uydurmus, 1.5 senedir kullaniyorum ayni emis. Daha oncede yazmistim siklonun tozlu kalmasi insani gorsel olarak etkiliyor sadece, zorluguna katlanirim ve geri toplayabilirim derseniz siklon kismi vida ve tirnakli, sokup yikadiktan sonra kurutup toplar ve kullanmaya devam edersiniz, iki kez yaptim tavsiye etmiyorum. Sert yuzeyde tozu yererince almamasindan yakinan olmus, uygun baslik kullanilmiyor olabilir, ben ahsap mobilyalarin uzerini bile aliyorum, tekrar nemli bezle silmeye bile gerek kalmiyor.

diğer süpürgelerin yeni son çıkan modelleri içinde onların da tozu dışarı salmadığı söyleniyor marathon 9225 gibi kataloğundada %99,95 toz dışarı vermez diye belirtiliyor eski elektrikli süpürgeleri veriyordu ama marathon 9225 gibi modellerinde iyi olduğu söyleniyor ben marathon 9225 ve rowentanın silence otomatik temizlemeli hazneli modeli ve dyson arasında kalmıştım doğru yaptım mı yapmadım mı hala tereddütlüyüm sizin yeni çıkan elektrikli süpürgeler de iyi olabilir miydi dyson onların fiyat olarak 2,5 katıydı dysonu aldım inşallah dediğiniz gibidir

• quote:

Orijinalden alıntı: deniz116

quote:

Siklon kismin temizlenememesi sorun olusturmuyor, emmede azalma olmuyor kim soylediyse uydurmus, 1.5 senedir kullaniyorum ayni emis. Daha oncede yazmistim siklonun tozlu kalmasi insani gorsel olarak etkiliyor sadece, zorluguna katlanirim ve geri toplayabilirim derseniz siklon kismi vida ve tirnakli, sokup yikadiktan sonra kurutup toplar ve kullanmaya devam edersiniz, iki kez yaptim tavsiye etmiyorum. Sert yuzeyde tozu yererince almamasindan yakinan olmus, uygun baslik kullanilmiyor olabilir, ben ahsap mobilyalarin uzerini bile aliyorum, tekrar nemli bezle silmeye bile gerek kalmiyor.

diğer süpürgelerin yeni son çıkan modelleri içinde onların da tozu dışarı salmadığı söyleniyor marathon 9225 gibi kataloğundada %99,95 toz dışarı vermez diye belirtiliyor eski elektrikli süpürgeleri veriyordu ama marathon 9225 gibi modellerinde iyi olduğu söyleniyor ben marathon 9225 ve rowentanın silence otomatik temizlemeli hazneli modeli ve dyson arasında kalmıştım doğru yaptım mı yapmadım mı hala tereddütlüyüm sizin yeni çıkan elektrikli süpürgeler de iyi olabilir miydi dyson onların fiyat olarak 2,5 katıydı dysonu aldım inşallah dediğiniz gibidir

yeniler de iyi olabilir bilginiz var mı

• quote:

quote:

dyson dan memnun kalmamanıza bende şaşıdım.bence tozhaznesini poşete boşaltmak çok zahmetli değil.hele suluları düşününce.torbalılarda bana pek pratik gelmiyor.torba dolmaya başladıkça çekimleride düşüyor.çekim kuvvetide bence kararında çok kuvvetli oluncada özellikle halılarda çok yorar.siklon kısmını temizleme için ben bazen boya fırçası kullanıyrum balkonda.3-4 ayda bir basınçlı hava tutuyorum.ben alalı 6 yıl filan oldu gayet memnunum.en güzelide toparlanıp kenara koyacak kadar küçük ve pratik.

Haznenin içindeki siklon kısmının temizlenmemesinin emiş gücünü azaltacağını söylediler.siz basınçlı havayla nerede temizliyorsunuz.

Ben yıkadım o kısmı. Biraz uğraştırdı ama ciddi kir çıktı.

• quote:

+1

Siklon kısmının temizlenmesinin önemi yok ki. Kullanıcı için psikolojik bir etki yapıyor olmalı. Bırakın siklon kısmının temizlenmemesini belki 5-6 kere komple ev temizliği yapılmasına rağmen hazne boşlatılmasada emiş gücünde bir eksilme olmuyor. Zaten farklılık burada. Ben hazneyi boşaltırken halıdan çıkan tüyler öyle birbirine girip hazneye sıkışıyorki hazneye ufak bir vurmam bile gerekiyor, o derece hazne dolu ama ne tıkanma nede emiş gücü düşüklüğü var. aynı şeyi toz torbalı süpürgeler için söylemek zor.

Bence hazneyi çöp torbasına tek hareketle boşaltıp sonra tek hareketle haznenin kapağını kapatıp yerine kaldırın. Bunun dışında yapılacak olan gereksiz bir işlemdir...

Ayrıca torba veya filtre değiştirme işleriyle uğraşmak sıkıcı işler. Biten torbanın yenisinin peşinden koşmak bana göre değil. İki seneden fazla bir süredir ne torba ne filtre aynen tam gaz süpürmeye devam...
    Selamlar...

• Kir cikmasi dogal cunku emilen pislik buradan gecip hazneye gidiyor, cikan kir siklon icinde kalan ince toz tabakasinin suyla birlesimedir. Sokmeden yikamaniz tam anlamiyla kurumasi cok uzun zaman alacagi icin sakincali bence, kurumadan kullandiginizda toz suyla birlesip resmen camur olup kalir. Ayrica unutmadan dyson in ozelligi disari toz vermemesinden ziyade (bunu hepa filtreli tum makinalar iddia edebilir) siklon sayesinde zamanla emisinde azalma olmamasidir.
    Torba ve filtre pesinde kosmakta bana gore degil, bende hazneyi migros poseti marifetiyle 2 dk da temizliyorum, 5-6 ayda birde hepa filtreyi yikiyorum, ohhhh misss

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi some_one -- 8 Şubat 2012; 16:43:45 >
  • quote:

Kir cikmasi dogal cunku emilen pislik buradan gecip hazneye gidiyor, cikan kir siklon icinde kalan ince toz tabakasinin suyla birlesimedir. Sokmeden yikamaniz tam anlamiyla kurumasi cok uzun zaman alacagi icin sakincali bence, kurumadan kullandiginizda toz suyla birlesip resmen camur olup kalir. Ayrica unutmadan dyson in ozelligi disari toz vermemesinden ziyade (bunu hepa filtreli tum makinalar iddia edebilir) siklon sayesinde zamanla emisinde azalma olmamasidir.
    Torba ve filtre pesinde kosmakta bana gore degil, bende hazneyi migros poseti marifetiyle 2 dk da temizliyorum, 5-6 ayda birde hepa filtreyi yikiyorum, ohhhh misss

Hocam aynen bende sizin gibi migros torbası kullanıyorum ama tekerleğin içinden çıkan filtreyi 3 ayda bir sadece suyla yıkayıp kendi halinde kurumaya bırakıyorum.

Ayrıca siklon kısmına su kaçması yada makineye su kaçması nereden çıkıyor anlamış değilim? Kim çıkardı bunu? Makineyle kimse sulu bir pislik çekmeye çalışmıyordur umarım

• quote:

quote:

benim evim işyeri lojmanı olduğu için imkanım var.siz yolunuz oto sanayiye düştükçe hava kompresöründen hava tutabilirsiniz.youtobe da siklon kısmının sökülmesi ve temizlenmesi ile ilgili videolar var.avrupada dyson çok yaygın gibi görünüyor.her türlü yedek oarçası uygun fiyatlarla var.fakat bizde tek disbiratör olması ve ithal olması nediyle fiyatlar biraz tuzlu.ebay da incelerseniz fiyatları görürsünüz.

• quote:

quote:

Kir cikmasi dogal cunku emilen pislik buradan gecip hazneye gidiyor, cikan kir siklon icinde kalan ince toz tabakasinin suyla birlesimedir. Sokmeden yikamaniz tam anlamiyla kurumasi cok uzun zaman alacagi icin sakincali bence, kurumadan kullandiginizda toz suyla birlesip resmen camur olup kalir. Ayrica unutmadan dyson in ozelligi disari toz vermemesinden ziyade (bunu hepa filtreli tum makinalar iddia edebilir) siklon sayesinde zamanla emisinde azalma olmamasidir.

Hocam aynen bende sizin gibi migros torbası kullanıyorum ama tekerleğin içinden çıkan filtreyi 3 ayda bir sadece suyla yıkayıp kendi halinde kurumaya bırakıyorum.

Ayrıca siklon kısmına su kaçması yada makineye su kaçması nereden çıkıyor anlamış değilim? Kim çıkardı bunu? Makineyle kimse sulu bir pislik çekmeye çalışmıyordur umarım

Makineye su kacmasi hakkinda @deniz116 bir uyari yapmis ki bu tum kuru tip makineler icin gecerli zaten... @YagmurAdam da siklonu yikadigini soylemis ben de siklonu tamamen sokup parcalamadan yikamamasi icin uyardim, cunku siklonun ici bayagi teferuatli islak kalabilir.

• quote:

quote:

yanlış anlamışsınız bir arkadaşımız siklonu yıkamış ve çok kir çıktığından bahsetmiş.aslında siklonu söküp yıkamak daha mantıklı.çünkü iyice kuruması önemli yoksa tozla birleşince çamurumsu kir olur gibime geliyor.yoputobe da siklonun sökülmesi ile ilgili videolar var.merakı olanlar deneyebilir

• bu arada aranızda buharlı temizlik makinası deneyen kullanan var mı varsa memnun musunuz memnun değil misiniz memnunsanız markasını belirtirseniz sevinirim. yada buharlı temizleyici markalarıyla ilgili bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim hangi markalar iyi fiyatları avanajları dezavantajları vs.gibi
  • Merhaba,

UK'de yeni bir model, DC39 görünüyor. Bununla ilgili bilgisi olan varmıdır?
    Ayrıca, getirmek istedik diyelim, kutunun büyüklük ölçülerini bilen varmıdır? Uçakla gelirken valiz verir gibi uçağa verebilirmiyiz?

Türkiye'den de bakıyorum almak için, fakat DC32 ile DC37 arasındaki farkı da öğrenemedim hala. Almışken en son model olsun isteriz, gerek varmıdır?

Tşk,
    Luee
  • quote:

bu arada aranızda buharlı temizlik makinası deneyen kullanan var mı varsa memnun musunuz memnun değil misiniz memnunsanız markasını belirtirseniz sevinirim. yada buharlı temizleyici markalarıyla ilgili bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim hangi markalar iyi fiyatları avanajları dezavantajları vs.gibi

H2O MOP X5 gibi 130-250 .-TL fiyatlarla satılan Buharli temizlik ürünlerini kastediyorsanız hiç düşünmeyin. Bununla ilgili forumda başlık açıp deneyimlerimi yazdım. Forumdan arastirabilirsiniz. Allah'tan zararım olmadan o defteri kapattım. Bedava verseler evime koymam cunku yer kaplar. Alabiliyorsanız 1.500.-TL civarı satılan Buharli temizlik ürünlerini alın. Selamlar...
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.