Şimdi Ara

DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.701
Cevap
212
Favori
964.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fenerlist38
    http://www.tekcarsi.com/urun/dyson-dc32-allergy-supurge-.aspx epetden beri dyson süpürge bakıyordum burdaki fiyat bana uygun geldi fakat taksit bonusa 7 ay taksit vardı 12 olursa alırım diye mail atmıştım gün içinde bana döndüler ve zaten 12 taksitle alabilecegim söylendi benim bu işlerden anlayan arkadaşalrdan ricam Dyson DC32 ALLERGY-DC32 Exclusive-DC32 Animal hangisni almamı tavsiye edersiniz acil pm atabilirseniz yada burdan cevap yazarsanız sevinirim...

Hocam hayırlı olsun... Dyson çok iyi seçim olmuş... Bahsettiğiniz seçenekler içinde en ucuz olanı seçin çünkü hepsi aynı özelliklere sahip. Aradaki fark aksesuarlardan kaynaklanıyor.
    Satıcıya yada en iyisi Hakman'a telefon açın sorun. Base modeli hariç geri kalanı aynı makinadır. En ucuzu ( base modeli hariç )en doğru karardır. Selamlar...

• celebic tşk edrim benim öğrenmek istediğim aslında başlık bütün dc32 lerde aynımı videolarını izlediğimde oynar başlık oldugunu gördüm bu modellerin hepsinde aynımı yani başlık siz biliyormusnuz.
  • quote:

celebic tşk edrim benim öğrenmek istediğim aslında başlık bütün dc32 lerde aynımı videolarını izlediğimde oynar başlık oldugunu gördüm bu modellerin hepsinde aynımı yani başlık siz biliyormusnuz.

Hocam açıkçası DC 32 modeli hakkında bilgim yok ben aldığımda bu ürün yoktu, o nedenle farkı nedir bilemiyeceğim. En doğrusu Hakman'a telefon açıp bilgi isteyin. Bayiilerin ürünle ilgili pek bilgileri olmuyor. Ama hakman detaylı bilgi veriyor. Az daha Base modeli alacaktım ama çok iyi şekilde aradaki farkı anlattıklarında ikna oldum. Synı yer bana makinenin aynı olduğu ve fiyat farkını aksesuarlarıdan kaynaklandığını anlattı ama DC32 hakkında bilgim yok.
  • Dyson elektrikli süpürgeler kötü değildir tabiki üst düzey süpürge markası ama bence Dyson en iyisi diye takılıp kalmayın,en iyisi denilemez.Türk insanı da Dyson markasına alışamayabilir.Dyson süpürgeler her zxaman diğer markalara göre daha yüksektir fiyatları.Aynı fiyata Fakir,Philips düşündüğümde yada daha ucuza Fakir ve Philips markalarına ait ürünleri düşündüğümde Dyson a para harcamanıza değmez diyorum.
    Sadece elektirkli süpürge konusunda değil,hangi ürünü alırsanız alın,ürünün parçalarını kalitesini bir analiz edin.Bazı kararlar için inanın ken düşünceniz görüşünüz bile size yol gösterir doğru karar almanıza yardımcı olabilir.Kalitesiz bir elektirikli süpürge borusundan,malzemesinden zaten belli olur,gerisi hikaye,isterlerse bir sürü özellik saysınlar,malzeme kalitesi bakınca aslında insana ön bilgi verir.Reklamı çok olan bire sürü marka ürün gördüm piyasada,ama borusuna tırnak atsan delinecek durumda,düğmeleri sallanıyor,elektirik kablosu dandik.Aslan yattığı yerden belli olur,yada görünen köy klavuz istemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: NetAnket.Net
    Dyson elektrikli süpürgeler kötü değildir tabiki üst düzey süpürge markası ama bence Dyson en iyisi diye takılıp kalmayın,en iyisi denilemez.Türk insanı da Dyson markasına alışamayabilir.Dyson süpürgeler her zxaman diğer markalara göre daha yüksektir fiyatları.Aynı fiyata Fakir,Philips düşündüğümde yada daha ucuza Fakir ve Philips markalarına ait ürünleri düşündüğümde Dyson a para harcamanıza değmez diyorum.
    Sadece elektirkli süpürge konusunda değil,hangi ürünü alırsanız alın,ürünün parçalarını kalitesini bir analiz edin.Bazı kararlar için inanın ken düşünceniz görüşünüz bile size yol gösterir doğru karar almanıza yardımcı olabilir.Kalitesiz bir elektirikli süpürge borusundan,malzemesinden zaten belli olur,gerisi hikaye,isterlerse bir sürü özellik saysınlar,malzeme kalitesi bakınca aslında insana ön bilgi verir.Reklamı çok olan bire sürü marka ürün gördüm piyasada,ama borusuna tırnak atsan delinecek durumda,düğmeleri sallanıyor,elektirik kablosu dandik.Aslan yattığı yerden belli olur,yada görünen köy klavuz istemez.

Merhabalar,

Siz Dyson kullandınız mı yada yakınlarınızdan biri kullandı mı bilmiyorum ama Dyson alana kadar 3 değişik marka elekrikli süpürge kullanıp atmış olduğumdan dolayı yani hemen hemen belli başlı markaların üst modellerini denediğim için şunu söyleyebilirim. Dyson fiyatını sonuna kadar hak ediyor. Saydığınız ürünlerin performansı Dyson'un yanına dahi yaklaşamıyor.

Saydığınız marka ürünlerin çekiş gücü size şöyle özetliyeyim; temizliğe başladınız diyelim; ilk odayı fena süpürmüyor, ikinci oda eh işte ama üçüncü odada makina kesinlikle çekmez duruma geliyor. Sürekli torba ve filtreleri temiz tutmanız lazım yoksa çekiş gücü sıfıra kadar düşer. Doğru mu?

Durum Dyson'da şöyle; temizliğe başladınız ilk oda çok iyi .................................. 50. oda yine aynı güçlü performans. Bir nebze olsun çekiş gücü düşmez mi? Evet bir nebze olsun çekiş gücü azalmıyor. Hazne ağzına dolana kadar makineyi kullanabilirsiniz çekiş veya emiş gücü aynı kalır. Tek dokunuşlada hazneyi çöpe boşaltırsınız, devam edersiniz. 5 yıl garantili üstelik.

Önceki yorumlarımdada yazdım, şu günlerde şarjlı el süpürgesini almayı düşünüyorum. Beklediğim modeli daha gelmedi, geldiğinde alacağım. Almayı düşündüğüm makineyi eşim günlük normal makine yerine kullanacak biliyorum ama son derece pratik bir ürün

Selamlar

• DC 32 ALDIM ARKADAŞLAR YARIN KARGO ELİME ULAŞIRR BURDAN YORUMLARI EKLERİM YARDIMLARINIZ İÇİN TŞK EDRİM...1032 TL 12 TAKSİTLE 86 LİRAYA GELİO TAKSİDİ
  • quote:

DC 32 ALDIM ARKADAŞLAR YARIN KARGO ELİME ULAŞIRR BURDAN YORUMLARI EKLERİM YARDIMLARINIZ İÇİN TŞK EDRİM...1032 TL 12 TAKSİTLE 86 LİRAYA GELİO TAKSİDİ

Hayırlı olsun, güle güle günlerde kullanın. Fiyat çok iyi. Eğer çok arzu ederseniz o pahalı modeli başlığını alırsınız aynı kullanıma gelmiş olur.
    DC23 olsun DC 32 olsun hepsi aynı makinadır sadece kullanım aparatları farkı yaratır. Yoksa emiş gücü, yada emiş gücü kayıpsızlığı aynıdır. Biri eski model, diğeri yeni modeldir ama temel olan makina aynıdır. Selamlar...
  • 3 değişik marka süpürge kullandım demişsiniz,sadece dyson dan memnun kaldım demişsiniz,daha önce kulllandığınız 3 marka arasında Alman malı Fakir ve Philips varmıydı?Çekiş kalitesi bakımından tabiki Dyson üstün ama ücreti de çok farklı.Aile ve geçim dengelerimizi bozmayacak bir fiyata Fakir ve Philips markalarının 700 TL ve civarı ürünlerinin memnuniyetsizlik vereceğini sanmıyorum.Dyson'un 700 tl lik ürününü bulun alın eğer bulabilirseniz,bir de bahsettiğim markaları kullanın aynı fiyat ürünlerinden,iddia ediyorum dyson yetersiz kalır.Bazı abartılar sırf insanların " hangisi daha pahalıysa daha iyidir " mantığını fırsat bilip kullanmak için yapılıyor.
    Bu yazım demek değildir ki Dyson Fakir ve Philips süpürgelerden kötüdür,hayır kesinlikle iyidir,zaten dysondaki malzeme kalitesi markanın ücretini en çok arttıran faktör,kullanılan malzeme üst kalite zaten.İşlevsellikte de çok iyi Dyson,ama aynı ücret politikasında 700 tl civarını düşündüğümde ben Dyson u önermiyorum ve burada insanlarla bu bilgiyi paylaşmamın faydalı olacağını düşünüyorum.
    Tabi şu bilgimi düşüncemi de paylaşayım,Thomas-Dyson-Fakir-Philips markalı elektrik süpürgelerini öneririm.Yazdığım markalardan bütçenize ve aradığınız özelliklere göre cihaz alabilirsiniz.

• quote:

3 değişik marka süpürge kullandım demişsiniz,sadece dyson dan memnun kaldım demişsiniz,daha önce kulllandığınız 3 marka arasında Alman malı Fakir ve Philips varmıydı?Çekiş kalitesi bakımından tabiki Dyson üstün ama ücreti de çok farklı.Aile ve geçim dengelerimizi bozmayacak bir fiyata Fakir ve Philips markalarının 700 TL ve civarı ürünlerinin memnuniyetsizlik vereceğini sanmıyorum.Dyson'un 700 tl lik ürününü bulun alın eğer bulabilirseniz,bir de bahsettiğim markaları kullanın aynı fiyat ürünlerinden,iddia ediyorum dyson yetersiz kalır.Bazı abartılar sırf insanların " hangisi daha pahalıysa daha iyidir " mantığını fırsat bilip kullanmak için yapılıyor.
    Bu yazım demek değildir ki Dyson Fakir ve Philips süpürgelerden kötüdür,hayır kesinlikle iyidir,zaten dysondaki malzeme kalitesi markanın ücretini en çok arttıran faktör,kullanılan malzeme üst kalite zaten.İşlevsellikte de çok iyi Dyson,ama aynı ücret politikasında 700 tl civarını düşündüğümde ben Dyson u önermiyorum ve burada insanlarla bu bilgiyi paylaşmamın faydalı olacağını düşünüyorum.
    Tabi şu bilgimi düşüncemi de paylaşayım,Thomas-Dyson-Fakir-Philips markalı elektrik süpürgelerini öneririm.Yazdığım markalardan bütçenize ve aradığınız özelliklere göre cihaz alabilirsiniz.

slm bence 700 lira diğer markalara verene kadar 1032 lira dyson dc32 vermek daha mantıklı gibime geliyor tabiiki hesap sizin ama ben dün dc32 allergy aldım eşim kullandı inanamadı ev temizz diyordu fakat çıkan pisliği görünce hayret etti kalite pahalıdır her zaman ama 1450 liraydı dc32 tekçarşı.com sitesinde şimdi 1032 lira 12 ay takisitle hemde tercih sizin...

• quote:

3 değişik marka süpürge kullandım demişsiniz,sadece dyson dan memnun kaldım demişsiniz,daha önce kulllandığınız 3 marka arasında Alman malı Fakir ve Philips varmıydı?Çekiş kalitesi bakımından tabiki Dyson üstün ama ücreti de çok farklı.Aile ve geçim dengelerimizi bozmayacak bir fiyata Fakir ve Philips markalarının 700 TL ve civarı ürünlerinin memnuniyetsizlik vereceğini sanmıyorum.Dyson'un 700 tl lik ürününü bulun alın eğer bulabilirseniz,bir de bahsettiğim markaları kullanın aynı fiyat ürünlerinden,iddia ediyorum dyson yetersiz kalır.Bazı abartılar sırf insanların " hangisi daha pahalıysa daha iyidir " mantığını fırsat bilip kullanmak için yapılıyor.

Dostum, daha önceden tecrübe ettiğim markaları sırasıyla sayayım, Bosch, Arçelik, Philips ve en sonunda Dyson. Keşke daha önceden bilipte Dyson almış olsaydım, boşa para dökmüşüm sokağa.

Saydığınız markaları küçümsemek haddime değil, hepsi yılların markası ama o saydılarınıza elektrik süpürgesi derseniz Dyson için başka bir sıfat bulmak gerekir.
    Kusura bakmayın ama o saydığınız markaları Dyson ile karşılaştımak bile çok yersiz.
    Elektrik süpürgesinde önemli olan kaç watt olduğu yada emiş gücü değil, o gücü ne kadar süreyle kullandığı (SABİT EMİŞ GÜCÜ) önemlidir.
    Saydığınız markalar ilk 2 odayı Dyson ile aynı derecede temizler ama üçüncü odaya gelince o markalar sadece ses çıkartmaya devam ederken Dyson aynı şekilde 5 daire daha temziler ve bu arada emiş gücü hiç düşmez. Toz haznesini boşaltıp temizliğe devam edin hiç bir şey olmaz. Zaten bildiğim kadarıyla 5 sene garanti veren tek ürün. Parasını sonuna kadar hak eden bir ürün.
    Yakında DC31 modeli TR'ye gelecek. gelmesini bekliyorum, onuda alacağım. ( DC31 şarjlı el süpürgesi )

Not: Bende geçen sene 900.-TL'ye Dyson Complete almıştım. Selamlar...

• quote:

quote:

slm bence 700 lira diğer markalara verene kadar 1032 lira dyson dc32 vermek daha mantıklı gibime geliyor tabiiki hesap sizin ama ben dün dc32 allergy aldım eşim kullandı inanamadı ev temizz diyordu fakat çıkan pisliği görünce hayret etti kalite pahalıdır her zaman ama 1450 liraydı dc32 tekçarşı.com sitesinde şimdi 1032 lira 12 ay takisitle hemde tercih sizin...

Dostum hayırlı olsun, güle güle günlerde kullanın.

daha önce yazmıştım ama tekrar yazayım eşimin ağzından aynen aktarıyorum; "Bu makineyi kullanmaya başlayalı eşyaların üzerine daha az tozlanır oldu"

Çünkü makineyi kullanmaya başladıktan 1-2 ay sonra halıların üzerinde pek toz kalmadığından evin içide haliyle toz tutmuyor... Selamlar...

• Merhaba arkadaşlar.
    2 hafta önce Media Markt'an Dyson DC32 Exclusive süpürgeyi 1099 TL /10 taksit 'ten satın aldım.Liste fiyatı 1320 TL civarı bişeydi ancak satıcıya "internetten şu fiyata alabiliyorum sizde aynı fiyata verirseniz alırım" demem üzerine bu fiyata aldım.Anlayacağınız pazarlık heryerde olabiliyor.
    Ürünü 2 haftadır kullanıyoruz ve çok memnunuz.Asla çekim gücü azalmıyor,her zemin türünde başarılı.Önceki 1400w 'lık bosch'u 9 sene kullandığımı düşünürsek Dyson'u 20 yıl kadar sorunsuz kullanmayı umut ediyorum.Üründe beklentinizi karşılamayacak tek mevzu sesi olabilir.Philips gibi,rowenta gibi sessiz değil ancak normal bir elektrikli süpürgedende fazla değil !
    Süpürgenin dışarı verdiği hava çok ama çok temiz,önceki süpürgemden en çok bu konuda müzdariptim.Temizliği gerçekten çok basit.
    Kısaca maddi konuda sıkıntısı olmayan tüketiciler için şiddetle öneriyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drmert -- 20 Ağustos 2011; 18:41:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: drmert

Merhaba arkadaşlar.
    2 hafta önce Media Markt'an Dyson DC32 Exclusive süpürgeyi 1099 TL /10 taksit 'ten satın aldım.Liste fiyatı 1320 TL civarı bişeydi ancak satıcıya "internetten şu fiyata alabiliyorum sizde aynı fiyata verirseniz alırım" demem üzerine bu fiyata aldım.Anlayacağınız pazarlık heryerde olabiliyor.
    Ürünü 2 haftadır kullanıyoruz ve çok memnunuz.Asla çekim gücü azalmıyor,her zemin türünde başarılı.Önceki 1400w 'lık bosch'u 9 sene kullandığımı düşünürsek Dyson'u 20 yıl kadar sorunsuz kullanmayı umut ediyorum.Üründe beklentinizi karşılamayacak tek mevzu sesi olabilir.Philips gibi,rowenta gibi sessiz değil ancak normal bir elektrikli süpürgedende fazla değil !
    Süpürgenin dışarı verdiği hava çok ama çok temiz,önceki süpürgemden en çok bu konuda müzdariptim.Temizliği gerçekten çok basit.
    Kısaca maddi konuda sıkıntısı olmayan tüketiciler için şiddetle öneriyorum

1.099 TL güzel fiyat hocam hayırlı olsun,yalnız Dyson şu ses olayına bir çözüm bulmalı artık bence,tek eksi yanı şu sesin normal süpürgelerde olduğu kadar olması diyorum..

• Her güzelin bir kusuru olurmuş,Dyson'ında ses...
    Her bir parçasını yüzlerce binlerce kez test eden Tomas Dyson ses konusuna neden çözüm bulmuyor anlayamadım bende !
    Acaba hem motor ömrü çok uzun hemde sessiz bir alet üretemedi mi ?!
    Tabi insan bukadar para verince her konuda bir numara olmasını istiyor !
    Herşeye rağmen bu kusur gözardı edilebilir diye düşünüyorum.
  • quote:

Her güzelin bir kusuru olurmuş,Dyson'ında ses...
    Her bir parçasını yüzlerce binlerce kez test eden Tomas Dyson ses konusuna neden çözüm bulmuyor anlayamadım bende !
    Acaba hem motor ömrü çok uzun hemde sessiz bir alet üretemedi mi ?!
    Tabi insan bukadar para verince her konuda bir numara olmasını istiyor !
    Herşeye rağmen bu kusur gözardı edilebilir diye düşünüyorum.

Hocam, sessiz olanlarıda kullandık 2 oda süpürdükten sonra 3. odaya geçince bir işe yaramıyorlar. Çünkü artık çekmemeye, temizlememeğe başlıyorlar. Philips, Rowenta veya Miele gibi dünya markalarının süpürgelerini alanlar paralarını farkında olmadan sokağa atıyor maalesef.
  • Sana katılıyorum @celebic.
    Ne var ki bunu ancak Dyson kullandığınızda anlıyorsunuz.
    Torba bitti para,filtre değiştir para vb. sorunlarla uğraşmıyorsunuz.Bir kere para veriyorsun,gerisini unutuyorsun.
    Özellikle 500-700 TL civarına satılan Rowenta,Philips,Bosch ürünlerinin 5-10 yıllık torba+filtre maliyetini birde üzerine çekiş gücü ve içeri verdiği kötü kokuyu düşününce en mantıklı tercih Dyson oluyor.
  • quote:

Sana katılıyorum @celebic.
    Torba bitti para,filtre değiştir para vb. sorunlarla uğraşmıyorsunuz.Bir kere para veriyorsun,gerisini unutuyorsun.
    Özellikle 500-700 TL civarına satılan Rowenta,Philips,Bosch ürünlerinin 5-10 yıllık torba+filtre maliyetini birde üzerine çekiş gücü ve içeri verdiği kötü kokuyu düşününce en mantıklı tercih Dyson oluyor.

İnernet fiyatı Tek çekim 1037 TL alsak mı hocam ne dersiniz?900 TL leri görür mü acaba?Birde Nilfiks diye bir cihaz var,elektrik süpürgesinin mucidi...Her ürünü değil ama üst sınıf ürünleri çok kaliteli diyorlar ve Dyson ın yarı fiyatı..Dyson'un emiş gücü 280 air watt.?Nilfikste mesela 350 ile 600watt arasında değşiyor ürünleri..makinenin gücü değilde boru ucundaki emişi önemli bence..Nilfisk Extreme Eco Enerji Tasarruflu süpürgesi 1200 watt,Dyson ise 2100watt sanırım daha az enerji harcıyor....Nilfiks'in 500W Emiş Güçlü Hepa 14 fşltreside var.Nilfiks tabi bu toz torbalı bir süpürge Dysonda ise 280 airwatt emiş gücü.bunlar farklı güç birimleri mi acaba?watt ve air watt?bundada hepa 14 filtre var..bu Nilfikse takılmamın nedeni boru ucu emiş gücü 500watt,enerji daha az,yarı fiyatı olması ve çok sessiz diyorlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KMLSNY -- 21 Ağustos 2011; 17:56:51 >

• Merhabalar arkadaşlar, bende dc32 modelini düşünüyorum.

tekcarsi.com da dc32 allergy modeli 1.050 TL , animalpro modeli 1.499 TL.

arada felaket uçurum var. bildiğim kadarıyla ürün aynı sadece başlıklarında farklılık var. peki hangi başlığı eksik bilgisi olan var mı ? ayrıca eksik olan başlığı almak istersek kolay bir şekilde temin edebiliyor muyuz ? ve tabi ki fiyatı ne kadara geliyor ?

hizlial.com da animalpro modeli 1.299 TL şu an.

acelem yok, uygun fiyat bekliyorum. tavsiyeleriniz olursa dinlerim. teşekkürler :)
  • quote:

Sana katılıyorum @celebic.

Size katılmıyorum.Dysonunda bir çok arızası mevcut.Miele ile kıyaslamanız bile yalnış
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratozcirpici

Merhabalar arkadaşlar, bende dc32 modelini düşünüyorum.

tekcarsi.com da dc32 allergy modeli 1.050 TL , animalpro modeli 1.499 TL.

arada felaket uçurum var. bildiğim kadarıyla ürün aynı sadece başlıklarında farklılık var. peki hangi başlığı eksik bilgisi olan var mı ? ayrıca eksik olan başlığı almak istersek kolay bir şekilde temin edebiliyor muyuz ? ve tabi ki fiyatı ne kadara geliyor ?

hizlial.com da animalpro modeli 1.299 TL şu an.

acelem yok, uygun fiyat bekliyorum. tavsiyeleriniz olursa dinlerim. teşekkürler :)

Hocam Allergy modeli alayımda aparatları dışardan temin edeyim derseniz aynı fiyata veya daha fazlasına mal oluyor..bu seçenekler arasında en akıllıca olanı bence DC 32 Executive mi exlucive mi ne tüm aparatları olan modeli almak ve Türkiye de bu kadar pahalı olmasınında nedeni distribütörün fahiş kazanç elde etme istedği yurt dışında nerdeyse yarı yarıya...Ben heran alabilirim zira dolarda uçmuş durumda ve fiyatlar ithal ürün olduğundan artacak kanısındayım,DC32 yeni ürün zaten 1 yıl olmadı henüz 1.500 TL lerden 1.000 TL lere inmiş durumda ki daha fazla indireceklerini sanmam..900leri göreceğini bilsem veya görsem hemen tek çekimde alıcam ama en ucuz 1.037 TL lerde..

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.