Şimdi Ara

ses sistemi kurulumu [yardım]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
1.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şu anki sistem sadece creative inspire m2600 2+1 den oluşuyor.
    ben bu sisteme anfi yardımı ile 2 tane 70 w gücünde eski pionner kolon bağlamayı düşünüyorum.

bağlantıyı:
    bilgisiyarı ses çıkışından m2600 ün sub'ına oradan çıkan sağ ve sol çıkışları anfinin girişine oradanda 4 çıkış sayesinde uydu lar ve pionner kolonlara dağıtmak şeklinde düşünüyorum.

böyle bir sistemin bilgisayara extra bir yük yada sıcaklık yüklermi, bir sorun yaratırmı ileride ?

kaç watt lık bir anfi yaptırmam gerekir ?

• anfi pioneer kolonlara gereken gücü vermeyebilir yakma ihtimalinde var nede olsa fabrika anfiyi creativenin kendi uydularına vereceği güç olarak ayarlamıştır
  • basitçe istediğim olayı çizmeye çalıştım. sub daki anfi 70 likleri ve uyduları beslemeyecek. sub ı sadece seslerin sağ-sol olarak ayrılması ve kumandadan kontrol edebilmem amacıyla kullanacağım.

• o şekilde olmaz
    amplinin ses girişi mw olarak ayarlıdır
    creativeden ona giden sinyal 5-10w olacaktır bu zararlıdır ve ses bozuk çıkabilir
    creativenin kulaklık çıkışı varsa oradan faydalanabilirsin
  • sub üzerinde 1 giriş 2 çıkış var sadece.
    mw dediğiniz mega watt değildir umarım
  • hayır mili watt
    ampliler genelde çok küçük sinyalleri alıp yükseltmek için tasarlanmışlardır
    sizin sinyal olarak göndereceğiniz 3-5 watt küçük gibi görünse de ampli girişi için yüksek bir değerdir

eğer ampli üzerinde "high level in" girişi varsa oradan rahatlıkla bağlayıp sesi istediğiniz gibi açabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuratTURAN1977 -- 26 Mart 2009; 13:54:24 >
  • sub ın çıkışı 17 w

otomobil teyp lerinin çıkışı ise 25*4 w olabiliyor. bunlara anfi bağlanabiliyor ve daha güçlü setler eklenebiliyor bu sayede.
    çok fazla bir bilgim yok açıkcası bu konudada

kasadan direkt ampi ye hat çeksem olaiblirmi

ampli yi kendim yaptırmayı düşünüyorum alacağım cihaz hazır olmayacak yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sédat -- 26 Mart 2009; 13:59:31 >
  • kasadan direk ampliye olabilir elbette
  • bağlanacak pioneer lerin ön yüzü

arka banrdol kısmı
  • Çok yanliş... Creative in arka hoparlör çikişlari sadece mid ve tiz vermek için tasarlandi.

Yanliş bir yoldasin. Kullanicağin bir oto anfisi, elindeki hoparlörler 8 ohm anfi 4 ohm. Anfi 4 ohmda 80 rms veriyorsa ki o kadar vermiyor, 8 ohmda 40 rms vericek. Buda hem kayıp hemde ses kayibi olucaktir.

Siz düzgün orta yollu eski yada yeni seri olsun pioneerlar var. Kullanmanizda fayda var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gokhan2

Çok yanliş... Creative in arka hoparlör çikişlari sadece mid ve tiz vermek için tasarlandi.

Yanliş bir yoldasin. Kullanicağin bir oto anfisi, elindeki hoparlörler 8 ohm anfi 4 ohm. Anfi 4 ohmda 80 rms veriyorsa ki o kadar vermiyor, 8 ohmda 40 rms vericek. Buda hem kayıp hemde ses kayibi olucaktir.

Siz düzgün orta yollu eski yada yeni seri olsun pioneerlar var. Kullanmanizda fayda var.

peki aradan creative nin sub ı çıkartsam anfiye kumanda bağlayabilirmiyim. benim sub ı araya koyma sebebim (eğer bağlayabilirsem) 2 tane uyduyu ve 2 tane pionneri kumanda ile ses kontrolünü sağlamak.

oto anfisi yerine kendimiz yapsak/yaptırsak ohm den dolayı kaybımız olurmu?
  • Bence böle bir işe hiç girme bir kere creative ve pioneer farklı tarzda farklı güçlerde hoperlörler.Ayrıca ses karakterleride farklı.Bence bir tercih yap pioneer yada creativeden birini seçmelisin.Eğer pioneer ı seçeceksen de oto amfisi değil ev için stereo amfisi kullanmalısın.
  • sadece pioneerleri jbl amfinin 2 kanalına bağlayın, diğer 2 kanalı boşta kalsın. creativ uydu hoparlörlerde o amfıde zorlanıp yanabilirler. kendi amfisinde bağlı kalsın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: audiocu

sadece pioneerleri jbl amfinin 2 kanalına bağlayın, diğer 2 kanalı boşta kalsın. creativ uydu hoparlörlerde o amfıde zorlanıp yanabilirler. kendi amfisinde bağlı kalsın.

Arkadaşın elinde şuan hiç anfi yok : )

Resmi örnek olarak eklemiş.

Anfinin beslemesi pc nin direk ses çıkışından mı olmalı, olursa mahsuru olacağını sanmıyorum ama
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.