Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (700. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.743
Cevap
84
Favori
685.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 698699700701702
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nurse--man

Bi ricam daha olacak sileceklerim eskidi galiba ön arka kaliteli silecek link verebilecek olan var mı hangi sileceklerim uyumlu olur bilmiyorum

sileceksepeti.com.tr

bu adresten bosch marka almıştım gayet iyi,
  • dizel sx4 ile araniza katildim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayirli olsun gule gule kullanin.. allah kaza bela gostermesin hosgeldiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökhanekiz

Hayirli olsun gule gule kullanin.. allah kaza bela gostermesin hosgeldiniz

tsk ederim. cumlemize..
    aracin bakimi geldi. suzuki şişli asal oto yetkili servisini tavsiye edermisiniz. yada oneriniz..

• Ben tuzlada oturdugum icin pendik aykon a gidiyorum servis icin. Periodik bakim fiyati bosch servisle ayni. Bostanci sanayideki ozdemir otodan 50 tl daha pahali. Bir sonraki bakimi yine aykonda yaptirmayi dusunuyorum. Ilk olarak yetkili servise yaptirmaniz daha uygun olur extra bisey varmi arabada diye kontrolde ettirmis olursunuz. Daha sonralari guvenilir japon otolarindan anlayan bir ustayada yaptirabilirsiniz periodik bakimi. Benzinli olanlar 300 tl civarlari tutuyor. Dizelin bakim fiyatiyla ilgili malumatim yok

• gökhanekiz G kullanıcısına yanıt
    tsk..

• Herkese iyi geceler,
    Bir kaç günden beri aracımda ses sisteminde sorun yaşanıyor. Radyo dan CD ye geçişte düğmeye basınca ses sistemi kapanıyor. Bugün de CD çalışırken radyoya geçiş yapmadi. CD yi çıkartıp radyoyu açtım.
    En son ; CD de şarkıyı değişmek için tuşlara bastım ama var plan şarkı çalmaya devam etti.
    İlla tamirciye gitmek mı gerek. Çözümü var midir?

• muzik sisteminin tum elektrigini 10-15 dk. icin kesip, sonrasinda tekrar verin. ise yarayabilir. olmadi servis mudahalesi iyi olur.

• kaportadaki pas lekelerine cozumunuz varmi.

• SX4 ailesi...Kurban Bayramınız Mübarek olsun.

• Herkese hayırlı bayramlar.

• İyi bayramlar dilerim, Subapları çelik yaptıktan sonraki uzun yol LPG harcanan miktarı km -litre cinsinden vereyim.
    Kocaeli -Antalya istikameti ( 30-40km rampa çıkışlı . Bucak ve Antalya ya inerken 30-40 km dik iniş.)
    630km yol gittim 41 Litre LPG harcadım . max sürat 90-100km saat.
    100km de 6,5 litre lpg harcamışım.
  • Bu lpg tüketim miktarı bana çok iddalı geldi , çünkü daha önce Ankara yolunda 100km de 7 litrenin ( LPG ) altına düşememiştim. Ama durum bu . Araçta söylediğim gibi Subaplar yeni değişti ( subap ayarları ideal durumda ), birde '' Sakura A1818 '' Malezya malı hava filtresi var.
    Diğer LPG kullanan arkadaşlarımın 100km/ litre cinsinden tüketimi bu değerlerde veya daha iyimi merak ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GÖLCÜK

İyi bayramlar dilerim, Subapları çelik yaptıktan sonraki uzun yol LPG harcanan miktarı km -litre cinsinden vereyim.
    Kocaeli -Antalya istikameti ( 30-40km rampa çıkışlı . Bucak ve Antalya ya inerken 30-40 km dik iniş.)

Hocam merhaba, daha yeni Ankara-Sivas arasi 450 km yaptim. 39 litre gaz ile ortalama 130-150 km arasi hiz ile net olarak ankaradaki evden sivastaki eve klima 1. seviyede acik olarak geldim. Bu sene icinde surekli gwlip gittigim icin surekli ayni km ayni sartlarda yapiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: GÖLCÜK

İyi bayramlar dilerim, Subapları çelik yaptıktan sonraki uzun yol LPG harcanan miktarı km -litre cinsinden vereyim.

Öncelikle Cümleten Hayırlı Bayramlar..

tüketim değerleriniz çok ideal.. Maşallah Allah Nazar değdirmesin.. Bende süpapları çelik yaptıktan sonra Benzinde uzun yolda Bagaj full .. 3 yetişkin 1 genç.. klima sürekli açık.. yanlış anımsamıyorsam 5,6 LT leri görmüştüm..

sanırım 2500 km yada 3000 km sonra LPG kablolarını bağlattım.. LPG de bir daha hiç ölçüm yapmadım.. LPG kullanım stilimi değiştirdim.. artık Benzin kullanım oranımı bariz şekilde arttırdım.. şöyle'ki..

Mesela 100 TL lik LPG kullanıyorsam aynı zamanda 50 TL lik de benzin bitiriyorum. ilk kalkışlarda haliyle benzinde başlıyor ne zaman motor adam akıllı ısınınca o zaman LPG ye geçiyorum.. ve varacağım yere gelmeden en az 2 km önce benzine alıyorum Benzinde iken kontak kapatıyorum..

100 km lik bir mesafe yapacaksam en az 30 km sini benzinde yapıyorum..

• iyi bayramlar maestro kardeşim ve forum üyeleri , Tatilde iken forumda yazılanları okuyamadığım için bazı arkadaşlara yardımcı olamamışız , aracında arıza yaşıyan ve yanlış ''Tedavi '' yöntemleri uygulatan arkadaşlar paralarını boşa harcayınca üzücü oluyor tabii.
    Foruma yeni katılan arkadaşlar daha önceki sayfaları okumadıkları için bazı değerli bilgileri ve yaşanmış tecrübeleri atlamış oluyorlar.
    '' TEKRAR'' Tekrar Şunu hatırlatmayı ''borç bilirim'' Yeni nesil benzinli araçlar euro 5 olanlar ( bazı markalarda 2009, bazı markalarda 2011 ve sonrası modeller) LPG ye dayanıklı değiller . Tofaş Şahin lerle ve eşdeğer araçlarla bizim araçları karıştırmayın ve kıyaslamayın o araçlar tam LPG için üretilmiş gibi!!
    Dolayısı ile bizim araçlarada LPG zarar veriyor ( subaplara ) . LPG taktırdıktan sonra en fazla 50.000km sonra subaplar yanıyor( tabi bu yüksek devirlerde kullanımlarda 30.000km de düştüğü forum da görüldü.)
    Yani LPG ile 50.000 km yaklaşan hiç subap ayarı ile uğraşmasın, MOTOR ARIZA LAMBASI YANDIĞINDA ; falanca silindir sıkıştırma arızası verdi , yok bobin arıza yaptı, yok buji değişelim , buji kablosu iyi geçirmiyor fasa fiso paranız boşa gitmesin .
    Bu işin kökten çözümü ; Önce kaç km dir LPG KULLANDIĞINIZDAN EMİN OLACAKSINIZ eğer 40-50.000km yaklaştıysanız sizin için kaçınılmaz olan LPG ye dayanıklı subap taktırmak , ( mutlaka orjinal servis contası ve orjinal subap lastiği( bu lastikler pahalı derseniz ki takımı 380-400 tutar sadece japon malı Stone (JF-A6017) KULLANIN BAŞKASI OLMAZ) .
    Ve çelik subap tan sonra yeni bir LPG ayarı yaptırın ki 100.000km lpg bişey yapamasın.

• Sayın Hakeerus arkadaşımın aracının başına gelen çok üzücü tabii , Ben kocaelinde yim , ama Ankarada ki bu imaj otoyu eski servis ustası dır, suzukici dir , diye iyi anlamda duymuştum ama gerçek farklıymış tabii. Yine forumdan okudum Ankarada Kangurum oto, oda şikayet ediliyor .
    Bence bu sayfanın yöneticileri üyelerden bulundukları illerdeki güvenilir dürüst ustaları tavsiye edileceği bi sayfa oluştursalar , mesela erzuruma yolumuz düştü tesadüf ya araç ta arıza var hemen forum sayfasına girip o ildeki tavsiye edilen ustaya gitsek iyi olmazmı ?
    Mesela Kocaelinde Yetkili Volkswagen servisinin yanında Bosch car servisi var , Orada Süleyman Usta Suzuki servisinden ayrılmadır , tavsiye edebilirim.
  • GÖLCÜK G kullanıcısına yanıt
    Bosch car servisten memnunmusunuz benimde bakim yaklasti pendik aykona gidecektim ama hep cok yuksek fiyat cikariyorlar birde orayi deneyebilirim..

• Herkese selamlar.
    Bu yıl "tatilmiş", "izinmiş", "istirahatmiş"; kelimelerine çok yabancı kaldım. (Malum ülkemizin başına gelen son bir kaç aylık olaylar piyasadaki şirketlerin çalışmalarını da etkiledi)
    Ben tatil ümidini kesince bir kaç hafta önce çocukları Kozana yollamıştım. Tam bu bayram da "Bayram gelmiş neyime" şarkısını söyleyecekken ailemi getirme bahanesi ile felekten iki gün çalabildim.

Gidişte Adana'ya girmeden Diyarbakır istikametinden Osmaniye Kadirli Kozan rotası ile, sadece ben ve klima hep açık toplam 525 km yol yaptım. İlk defa Sx4 ile tek kontakla bu kadar uzun yol yaptım ama amacım zaten aracı denemek olduğu için yolun durumuna göre zaman zaman çok yüksek devirlerde motoru denedim. Yola çıkmadan depoyu (Henüz tüp taktırmadım benzin ile) fulledim ve 525 km sonunda göztergede bir çizgi daha yakıt vardı.

Arabada hiç sarsılma ağlama sızlama duymadım arkadaşlar ama düz yolda son gaz ve devri 6000 e çıkarmama rağmen 170 km hızı aşamadım??? (bunu denemek için yaptım genelde hızlı kullanmayı sevmem)

Ertesi gün dönüşe geçtik, araç 4 kişi ve full bagaj, 90-130 arası normal bir seyirle genelde fazla sürat yapmadan geze geze birde Urfa balıklı göl turu attıktan sonra gösterge 602 km de yakıt lambası yandı.

Balıklı göl turunda başka bir sx4 gördüm selam vereyim derken içindeki gençler camdan kollarını çıkararak el sallamaya başlayınca mutlu oldum vallaaa, benden önce davrandılar, bu forumda ise bu arkadaşlar onlara tekrar merhabalar..

Tabi şaşırdığım bir olay da oldu; Diyarbakıra 40-50 km kala sabrım kalmadı, 130 ile giderken bir araç daha doğrusu bir BRODWAY beni fiiyuuv diye solladı... Yutkundum bu ne dedim yahu verdim peşine bu kaç ile gidiyor diye ama 170 den yukarı çıkamıyorum bunu otobanda denemiştim biliyorum, neyse adamın suratına baka baka yani fiyuvv diye değil malesef ancak geçebildim, adam hiç istifini bozmadan yan yan şöyle bir baktı sanki azsonra görürsün der gibi. brodway hiç sürmedim bilmiyorum yapıyormu bu kadar..???

Yolculuğum boyunca ortalama 5,4 ile 6,8 arası yakıt sarfiyatı değerlerini gördüm. Direksiyonun sertliği ise yorucu oluyor ama tek bir üzüntümden başka her şey güzeldi diyebilirim, O da Adana şehir merkezine gitmeme vakit yoktu ve tedirgin011 başkanı ziyaret etmek isterdim. Artık başka zamana İnşallah, affet başkan..

• quote:

Orijinalden alıntı: tektosun

Herkese selamlar.
    Bu yıl "tatilmiş", "izinmiş", "istirahatmiş"; kelimelerine çok yabancı kaldım. (Malum ülkemizin başına gelen son bir kaç aylık olaylar piyasadaki şirketlerin çalışmalarını da etkiledi)
    Ben tatil ümidini kesince bir kaç hafta önce çocukları Kozana yollamıştım. Tam bu bayram da "Bayram gelmiş neyime" şarkısını söyleyecekken ailemi getirme bahanesi ile felekten iki gün çalabildim.

Gidişte Adana'ya girmeden Diyarbakır istikametinden Osmaniye Kadirli Kozan rotası ile, sadece ben ve klima hep açık toplam 525 km yol yaptım. İlk defa Sx4 ile tek kontakla bu kadar uzun yol yaptım ama amacım zaten aracı denemek olduğu için yolun durumuna göre zaman zaman çok yüksek devirlerde motoru denedim. Yola çıkmadan depoyu (Henüz tüp taktırmadım benzin ile) fulledim ve 525 km sonunda göztergede bir çizgi daha yakıt vardı.

Arabada hiç sarsılma ağlama sızlama duymadım arkadaşlar ama düz yolda son gaz ve devri 6000 e çıkarmama rağmen 170 km hızı aşamadım??? (bunu denemek için yaptım genelde hızlı kullanmayı sevmem)

Ertesi gün dönüşe geçtik, araç 4 kişi ve full bagaj, 90-130 arası normal bir seyirle genelde fazla sürat yapmadan geze geze birde Urfa balıklı göl turu attıktan sonra gösterge 602 km de yakıt lambası yandı.

Balıklı göl turunda başka bir sx4 gördüm selam vereyim derken içindeki gençler camdan kollarını çıkararak el sallamaya başlayınca mutlu oldum vallaaa, benden önce davrandılar, bu forumda ise bu arkadaşlar onlara tekrar merhabalar..

Tabi şaşırdığım bir olay da oldu; Diyarbakıra 40-50 km kala sabrım kalmadı, 130 ile giderken bir araç daha doğrusu bir BRODWAY beni fiiyuuv diye solladı... Yutkundum bu ne dedim yahu verdim peşine bu kaç ile gidiyor diye ama 170 den yukarı çıkamıyorum bunu otobanda denemiştim biliyorum, neyse adamın suratına baka baka yani fiyuvv diye değil malesef ancak geçebildim, adam hiç istifini bozmadan yan yan şöyle bir baktı sanki azsonra görürsün der gibi. brodway hiç sürmedim bilmiyorum yapıyormu bu kadar..???

Yolculuğum boyunca ortalama 5,4 ile 6,8 arası yakıt sarfiyatı değerlerini gördüm. Direksiyonun sertliği ise yorucu oluyor ama tek bir üzüntümden başka her şey güzeldi diyebilirim, O da Adana şehir merkezine gitmeme vakit yoktu ve tedirgin011 başkanı ziyaret etmek isterdim. Artık başka zamana İnşallah, affet başkan..

estağfurullah başka zaman işallah.Evdeki hesap çarşıya uymuyo herzaman.Brodweyin okadar sürat yapması benide şaşırttı.Yıllarca kullandım çünkü,110 120 den sonra hakimiyet sizde kalmıyor.Hava hafif rüzgarlı olsun bu hakimiyet 80 90 km ye kadar düşüyor.ve çok hafif bi araba, o arabayla o süratlere çıkmak intihar gibi bişey olsa gerek.
    aracın 170 i geçmemesi ilginç geldi,acaba motor açılmadımı diye geldi aklıma.Ben 200 km hıza iki kez çok rahat bi şekilde çıktım.
    Ama ben aracım 5000 km de iken 170 180 leri ara ara zorlamıştım.Halk dilinde derler ya motor sağır alışmış diye,Yeni nesil araçlarda rodaj diye bişey yok ta diyorlar ama bilemedim.Aklıma hava filtresinin kirli olabileceği yada aracın aşırı yüklü olması ihtimali geldi.

• 
Sayfa: önceki 698699700701702
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.