Şimdi Ara

Ve burun ameliyatı oldum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
445
Cevap
14
Favori
385.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sabah doktora kontrole gidip gün ayarlıcaktık adam başladı ameliyata burnuma tampon koydular nerdeyse 15 cm var ta beynimde hissettim valla sonra çıkardı tamponu vurdular narkozu ben gidip gidip geldim dilimi çıkarmak istedim olmadı ulan konuşacam konuşamıyorum dedim gittik galiba elimi dişime götürdüm onuda hissetmedim.. Neyse ameliyat başladı pense tarzı şeyler filan doktor penseye kemiği sıkıştırdı çatır çutur sesler geliyor kafamda gidiyor burnumun kemiklerini çekince resmen kırdı ya neyse sonra çekiç le çivi çaktı neşteri aldı burnumun içinde et parçaları aldı maşallah korku filmi gibiydi terledim bunaldım sağlığın değerini bilmek lazım ya neyse düzeldi burnum iyi nefes alıyorum ama sürekli kanıyor şimdilik vede müthiş şişti kafam büyüdü bea

Edit;

Aradan hayli süre geçmiş. Olayın hemen ardından açtığım için konuyu biraz ürpertici olmuş. Belki de şuan daha da kolaylaştırılmıştır bu ameliyat. Ameliyattan önce hep burnım kanardı basınçtan dolayı sonrasında hiç olmadı fakat kısmi bir tıkanıklık var yine ama idare ediyorum neyse tavsiyem bu ameliyatı öneririm çekinmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halikarnasss -- 19 Temmuz 2014; 13:39:52 >

• @ghost1802

Hortumsuz yaparlar mı acaba?

@r2d2droids

10 bin lira ayırırsan çok daha rahat ameliyat geçirirsin.

http://www.youtube.com/watch?v=TuEWGD5-eHg

http://www.facebook.com/media/set/?set=o.103320293077772&type=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHzgn -- 10 Mayıs 2012; 14:29:39 >

• Burun estetiği olmaktan korkuyorum nedense ye :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: r2d2droids

az önce bir gazla internete girip burun ameliyatı işini araştırdım ve yine vazgeçtim. bu işi lazerle falan yapan yok mu, teknoloji o kadar ilerlemedimi daha???

Lazerle Burun Kemiği Operasyonları Ana Konu

Ben de 21'ime gircem nerdeyse ama Ameliyat korkumdan dolayı erteliyorum 3yıldır. Dışarıdan tarafsız olarak yandan bakınca abartmadan hayatımda şu ana kadar gördüğüm en kötü buruna sahibim ama bu ameliyat korkusundan dolayı düzelttiremiyorum. Allahtan yüzüm baya iyi görünüş olarak da idare ediyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: vayacondıos

beyler estetik burun ameliyatlarında fiyat aralığı nedir?bir de tavsiye edebileceğiniz birisi var mı?

Hocam başlığa insan çekmeye çalışıyorum. Benim araştırdığım bu yöntem 3bin civarı.

Ama izmir'de normal yöntemler 2000 TL civarı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albay_alpay

arkadaşlar var mı bu aralar burnundan ameliyat olan? malum, teknoloji de ilerledi lazerli ameliyatlar falan başladı

Hocam Buyrun Ana Konumuza Bekleriz

• quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

Bende burundan estetik+sağlık nedeniyle olacağım.Estetiği zaten inanılmaz bozuk ve berbat.Bazen kendi burnumdan iğrendiğim bile oluyor
    İstanbulda Tıp fakültelerinde mi yoksa cerrahi klinik merkezlerde mi olacağım onu bilmiyorum...

Hocam Buyrun Ana Konumuza bekleriz

• quote:

Orijinalden alıntı: SenSational

Valla benimde olmam lazım kemik eğriliği var zor nefes alıyorum ayrıca estetikte yapılcak geceleri ağzımdan nefes alıyorum burun çalışmıyo

Konu canlansın arkadaşlar. İstanbulda oturan arkadaşlar konuyu araştırırsa forumda birçok kişi faydalanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: köpük..

Her burun ameliyatı konusuna aynı şeyi yazıyorum.. Daha önce bu ameliyatı geçirmiş olanlar nerede yaptırdıklarını ne memnun kalıp kalmadıklarını da yazabilirler mi? Ben şurda yaptırdım çok iyi sonuç aldım diyenler yazarlarsa sevinirim.. İstanbulda iyi bir doktor arıyorum

Araştırın Hocam ana konu başlığı oluşturmaya çalışıyorum.

• quote:

az önce bir gazla internete girip burun ameliyatı işini araştırdım ve yine vazgeçtim. bu işi lazerle falan yapan yok mu, teknoloji o kadar ilerlemedimi daha???

Üstat birde şuraya bak, belki fikrinden çayabilirsin :) http://www.burunestetiksanati.com/
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihatxp

quote:

Üstat birde şuraya bak, belki fikrinden çayabilirsin :) http://www.burunestetiksanati.com/

gerek yok bence fiyatı tekrar geri caydırır. ben en son biryer buldum medipol mega hastahanesi komşu ameliyat oldu bir doktora hem burun hem kulak zarı için gayet memnun ömer coşkun galiba ismi söylediğim hastahaneye geçmiş oraya gittik muayene oldum güzel inceledi açıklamaları tatminkardı 3000 tl hesap çıkarttılar 2.revizyon ameliyatı olacağım için kıkırdak lazımmış önceki doktor çok almış kaburgalarımdan alacaklarmış galiba birazda yamukluk var ameliyat kolay değil felan diyor her doktor. haziranda ünivde sınavlar bitsin açıklansın direk olacağım. şuan en iyi yer orası duruyor bundan fazla parada veremem zaten bu paraya daha ünlü güvenilir bir dr. öneriyorsanız lütfen önerin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 17 Mart 2013; 16:21:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: amyfm

15 yaşındayım burnumda hafif eğrilik var.Sağ taraftan nefes alamıyorum rahatça.Bir ara kulaklarımdaki sorun için kbb doktoruna gittiğimde burnumun eğri olduğunu farketti. Kontrol edip nefes alamadığımı ve 18 yaşında ameliyat olucağımı söyledi.Ben burnumdaki sorun yüzünden koroya yazılamadım rahatça nefes alamadığımdan.Seneye yazılmak istiyorum o yüzden ameliyat olmak istiyorum.18inden önce böyle bir şey mümkün mü ve devlet hastesinde yaptırsam bi sorun ve maaliyeti çok olur mu?

bildiğim kadarıyla 18 yaşından küçüklerin sosyal güvencesi olmasa bile tedavi masrafları tamamen devlete ait. yani sosyal güvenceniz olmasa bile masraf çıkmaz. ben septum deviasyonu ameliyatı oldum öğrenci olduğum için babam dolayısıyla isteğe bağlı sigortadan faydalanıyorum ve devlet hastanesinde bi masraf çıkmadı. burun yapısı 16-17 yaşlarında tam şeklini almaya başladığı için bu yaşlara kadar kemik eğriliği ameliyatı olmuyor bildiğim kadarıyla.http://www.buruntikanikligi.net/burun-egriligi-tedavisi-septum-deviasyonu.php burada birkaç soruya cevap vermişler bakabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhammet_talha -- 24 Haziran 2013; 19:27:08 >

• Burun ameliyat süreci gerçekten çok zor ve riskli gerçekten. Ben ince eleyip çok sık dokuyanlardanım. Araba satın alırken 10 000 yorum okudum, burun estetiği yaptırmak için binlerce yorum okudum. Burun estetiği yaptıracak arkadaşlar Op Dr. Güncel Öztürk'ü tavsiye ederim. Acıbademde ücretsiz randevu vs var. Tavsiye ederim. Şuradan doktorum hakkında bilgi alabilirsiniz. http://www.burunestetiksanati.com/
  • Burun Ameliyatı Hakkında Detaylı Bilgiler

Burun Estetiği

Rahat nefes alabilme ve düzgün solunum yapabilme gibi nedenlerle burun ameliyatı olanlar kadar görünüşüne güzellik ve estetik katmak için burunlarından ameliyat olan insanlar da vardır. Ne için ameliyat olursanız olun, burnunuz için bir müdahalede bulunulacaksa bu makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Öncelikle herkesin merak ettiği sorundan başlamak istiyoruz. Burun ameliyatlarını plastik cerrah mı yapar yoksa kbb mi? Belirtmek isteriz ki bu ayrımı yapmak o kadar basit değildir. Burun ameliyatı konusu hem tecrübeye hem de becerikliliğe göre kişiden kişiye değişebilir. Ama bu konuda daha fazla eğitim almaları nedeniyle plastik cerrahlar ile bu ameliyatın gerçekleştirilmesinde fayda görülebilir. Çünkü estetik konusunda plastik cerrahlar diğer alanlara göre daha çok eğitim almaktadırlar.

Eskiden bin bir güçlükle yapılan burun ameliyatları günümüzde son derece basit ve çok fonksiyonlu olarak gerçekleştirilebiliyor. Hal böyle olunca estetik için de rahatsızlıklar için de burun ameliyatları isteğe göre kolaylıkla yapılabiliyor. Burada dikkat edilmesi gereken ameliyat olmak isteyen hastanın ne istediğidir. Yani şayet estetik için ameliyat olmayı göze alıyorsanız nasıl bir burun istediğinizi bilerek yapmalısınız. Kendinizi cerrahlara yeterince ifade ederek ameliyatlara başlamaya özen göstermelisiniz. Burun ameliyatları sonrasında yüzde ve burun çevresinde morluklar ya da şişmeler görülebilir. Bu burun ameliyatının doğal bir sonucudur. Korkmanıza gerek yok. Doktorunuz tarafından size verilecek ilaç ve kremlerle bu şişlik ve morlukları çabuk geçirmeye çalışabilirsiniz. Ancak prosedürlere kesinlikle uymalısınız.
    Burun ameliyatı sonrası şişlikler için kesinlikle buz kullanılmamalıdır. Bunun için doktorunuza danışmanız son derece önemlidir. En olarak gözlük takabilmek ve denize girebilmek için de doktorunuzdan bilgi almalısınız. Her hastanın durumu ciddiyet bakımından değişiklik gösterebileceği için bu gibi konularda ortalama bir süre verememekteyiz. Ancak gözlük takma gibi burnunuza etki edecek şeylerden bir süre uzak durmanızda fayda var. Burun yapınız yeniden şekillenmeye girdiği için bu gözlük gibi burnunuza baskı uygulayacak araçlar burun yapınızı etkileyebilir. Ameliyat sonrası oluşan görüntünün korunması için mümkün olduğunca geç gözlük kullanmaya gayret etmenizde yarar vardır.

• Burun ameliyatı konusunda işinin ehli tek merkez bana göre estetik international sağlık grubu belki bu paylaşım size faydalı olabilir. http://www.estetikinternational.com.tr/burun-operasyonu.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: streamin

beyler doktor ismi, hastane , il ve ücret şeklinde bilgileri de paylaşalım ..herşeyin yasak olduğu bir site değil dh, rahat olun lütfen..

istanbulda kaliteli bir hastane (acıbadem ..vb) + elit bir doktor 8-15 bin tl arasıdır diye tahmin ediyorum ..uçmuyorum umarım

http://www.youtube.com/watch?v=TuEWGD5-eHg
  • Hocam Burayada bi bak. Bende Burunuma Estetik yapdirmistim ve memnun Kaldim

www.atillakurtay.com.tr
  • horlamaktan dolayı burun ameliyatı olacak olan arkadaşlara bir yazı tavsiyesinde bulunacağım. bitkisel çözüm olarak, değerlendirebilirsiniz.

Horlama, burun ve boğazdan ciğerlere hava taşıyan yolları açık tutan kas, uyku sırasında gevşediğinde oluşur. Bu durum hava yollarının açılıp kapanmasına, nefes almanın zorlanmasına yol açar. Böylece horlama oluşur.

Yetişkinler genellikle otuzlu yaşların sonunda, kırklı yaşlarda horlamaya başlar ve elli yaşını geçtiklerinde bu durum daha da artar. Horlama ağırlıklı olarak yetişkinlerde görülür fakat üç ila 13 yaş arası çocuklar da bademcikleri ve lenf bezleri şiştiğinde veya ağır soğuk algınlığına yakalandıklarında horlarlar.

Eğer horlamanız eşinizi ve çevrenizdekileri rahatsız ediyorsa, aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz:

- Yatmadan üç saat öncesine kadar ağır yemek ve alkolden kaçının. Yatmadan önce ağır yemek yemek boğaz kaslarının normalden daha da gevşemesine yol açar ve bu durum horlamayan bir insanın dahi horlamasına yol açabilir.

- Yatmadan önce sakinleştirici ve antihistamin almaktan kaçının. Bu ilaçlar da boyun kaslarına baskı yapar ve horlamaya neden olabilir.

- Eğer kiloluysanız kilo verin. Fazla kilonun neden horlamaya yol açtığı bilinmiyor. Boğaz etrafındaki yapılarda yağ artışına bağlanabilir ki bu da nefes aldığınız hava geçitlerinin boyutunu küçültür.

- Sırt üstü yatmaktan kaçının. Dil geri düştüğü ve hava yollarının üzerine baskı yaptığı için pozisyon horlamaya yol açabilir. Yüzüstü veya yan yatarak uyumak tercih edilebilir. Ancak ağır horlayanlar için yatış pozisyonunun bir etkisi yoktur, horlama her pozisyonda devam edebilir.

- Tenis topu tedavisini deneyin. Yatağa girmeden önce içinde tenis topu olan bir bel çantası takın ve sırtınızın boşluğuna getirin. Alternatif olarak pijamalarınızın arkasına bir tenis topu da yapıştırabilirsiniz. Katlanmış bir çift çorap da işinizi görebilir. Her sırtüstü döndüğünüzde rahatsız olup yan yatarsınız.

- Yatağınızın baş kısmını yukarı doğru eğimli hale getirin. Yatağın baş kısmındaki ayaklarının altına kitap ya da tuğla koyabilirsiniz. Bu kronik horlamayı düzeltmeye yardımcı olabilir.

- Geniz tıkanmasına yol açan üst solunum sorunları ve allerjiler için bir hekime başvurun. Allerjiler ve soğuk algınlıklarından doğan tıkanmalar, hava geçitlerinin daralmasına yol açar. Hava dar bir yoldan geçtiğinde daha türbülanslıdır ve gırtlak dokularının titreşmesine yol açar. Eğer soğuk algınlığından dolayı burnunuz tıkanıksa, bu durumu gideren ilaç kullanın.

- Yatak odanızda temiz hava akışı olduğundan emin olun. Oda sıcak ve kuruysa burun geçitleri uyku sırasında tıkanır ve bu genellikle horlamaya yol açar. Pencerelerinizi açık tutun ve gerekirse genzinizi nemli tutmak için nemlendirici kullanın.

- Eğer sigara içiyorsanız, bırakın. Sigara içmek birçok ölümcül sağlık sorunlarıyla birlikte iltihaplanma, gırtlak tümörü, bronş tıkanması ve mukus birikmesine yol açan tahriş edici bir etkiye sahiptir ve tüm bunlar horlamayı arttırır.

Horlamaya Bitkisel Çözüm Önerileri
    * Soğuk algınlığı nedeniyle horlama sorunu yaşıyorsanız buna çay ve bal karışımı ile tedavi yolu bulabilirsiniz. Çay yerine limon su karışımı da kullanılabilir. Günde 2-3 kez balgam çıkartmalı ve balgam söktürücü bitkiler den kullanmalısınız. Bol çorba içerek boğazı yumuşatmak ta horlamaya iyi gelen bir beslenme yöntemidir. Et, balık gibi yiyeceklerden uzak durmalısınız. Horlamayı yok etmek için alçak yastık kullanmalı ve kafanızı vücut seviyesine getirerek uyumalısınız.

* Isırganotu da horlamayı bitkisel tedavi eden bir şifalı ottur. Isırgan otu çayı veya ısırganotu bitkisel takviye ürünleri kullanarak horlama tedavisi mümkündür.

* C vitamini içeren turunçgiller vücudun histamin düzeyini düşürdükleri için horlamayı azaltan etkiye sahiptir. Yatmadan 1 saat önce bir bardak taze sıkılmış portakal suyu içmeniz horlama nasıl geçer sorusuna bitkisel bir yanıt olarak aklınızda kalmalıdır.

* Yemeklerinizde sebzelere daha fazla yer ayırın Meyve ve sebzeler bioflavonoid adı verilen ve horlamayı tedavi eden önemli bir maddeye ev sahipliği yaparlar. Ayrıca C vitamini açısından zengin sebzeler ve meyveler de, histamin salgılamasına engel olan için doğal kimyasallar barındırırlar.

Alıntı:http://www.uzuncahayat.com/2013/01/horlamaya-bitkisel-cozum.html

• Benim de burnum kemerli ve bazen sol taraf açıkken sağ taraf, sağ taraf açıkken de sol taraf tıkalı oluyor, vucudsal olarak zayıfım 55 kilo civarlarındayım.

Hastane ortamlarından korkarım, gerilirim bayılacak gibi olurum. Bunun sebebi üniversite sınavı dönemlerine dayanıyor. 2. senemde kazandığım için mezuna kaldığım sene üzerimde çok büyük stres vardı, dershaneye gidemez olmuştum her an mide bulantısı nöbetleri geçiriyordum.. anksiyete bozukluğu ve panikatak var.

DemirKipi ve diğer arkadaşların yazdıklarını okurken bile içim sıkıldı kalbim hızlı atmaya başlayıp tansiyonum düşer gibi olup hafiften gözlerim karardı, midem bulanır gibi oldu. Yani ben daha yazılanları okumaya dayanamazken ameliyat olmam imkansız gözüküyor ve bu şekilde yaşamaya karar verdim. Deneme sınavlarına giderken içim sıkılıp ufak çaplı atak geçirip yoldan dönen insanım, aynı şekilde bir çok kez sınavları terketmişliğimde vardır. Üniversiteye başladığında da kurtulamadım. Derslerde krizler geçirip salonu terkediyordum.

Hatta bakın konum zamanında açtığım konum =http://forum.donanimhaber.com/m_72605087/tm.htm

Bırakın hastahaneye ulaşmayı ameliyat olmaya giderken sanırım yolda bayılıp kalırım, ayrıca bünye olarak çok ama çok zayıfım masada kalma ihtimalim de yüksektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Benim de burnum kemerli ve bazen sol taraf açıkken sağ taraf, sağ taraf açıkken de sol taraf tıkalı oluyor, vucudsal olarak zayıfım 55 kilo civarlarındayım.

Hastane ortamlarından korkarım, gerilirim bayılacak gibi olurum. Bunun sebebi üniversite sınavı dönemlerine dayanıyor. 2. senemde kazandığım için mezuna kaldığım sene üzerimde çok büyük stres vardı, dershaneye gidemez olmuştum her an mide bulantısı nöbetleri geçiriyordum.. anksiyete bozukluğu ve panikatak var.

DemirKipi ve diğer arkadaşların yazdıklarını okurken bile içim sıkıldı kalbim hızlı atmaya başlayıp tansiyonum düşer gibi olup hafiften gözlerim karardı, midem bulanır gibi oldu. Yani ben daha yazılanları okumaya dayanamazken ameliyat olmam imkansız gözüküyor ve bu şekilde yaşamaya karar verdim. Deneme sınavlarına giderken içim sıkılıp ufak çaplı atak geçirip yoldan dönen insanım, aynı şekilde bir çok kez sınavları terketmişliğimde vardır. Üniversiteye başladığında da kurtulamadım. Derslerde krizler geçirip salonu terkediyordum.

Hatta bakın konum zamanında açtığım konum =http://forum.donanimhaber.com/m_72605087/tm.htm

Bırakın hastahaneye ulaşmayı ameliyat olmaya giderken sanırım yolda bayılıp kalırım, ayrıca bünye olarak çok ama çok zayıfım masada kalma ihtimalim de yüksektir.

Masada kalmıyorsunuz rahat olun, eski lokal aneztezi yöntemlerine vücudum tepki veriyordu, ameliyata girmeden ortalığı ayaklandırdım benim alerjim var diye, hem genel anestezi olduğundan ilaçlar farklıymış hem de internetten araştırdığım kadarıyla mümkün olduğunca az zararlı ilaçlar kullanılmış, hastane işleri zaten pis iştir, yanınızda sizi sürekli meşgul edecek kişiler olsun, farklı konulara daldıracak, bana ilaç verilene kadar iş hakkında konuşuyorduk yani ameliyat olacağınızı unutuyorsunuz, sadece uyutacaklar psikolojisi ile girin uyandığınızda tek hissettiğniiz nefes aldığınız ve birazcık öksürme, yalnız tamponsuz yöntem çok rahat, ağrı sızı yok, geri kalan kısmı hiç düşünmeyin, halen nasıl bir ameliyat olduğuna dair videoları izleyemiyorum uzun bir süre de izleyemem, yalnız yime full burun kullanmıyorsunuz ama hem burun hem ağız kullanıyorsunuz uyurken, bir nebze rahatlatıyor, baca gibi oldu diyenleri merak ediyorum ben :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.