Şimdi Ara

TEMP DOSYASI SİLİNEBİLİR Mİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
78.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • [/Basit olabilir ama emin olmak istediğim için soruyorum

a)temp dosyası

b)temporary internet files

bu iki dosyayı silmekte bi sakınca var mıdır?ikisi arasındaki farklar nelerdir acep?

teşekkürler...

b]

• a)temp dosyası

Silinebilir ancak bazı programlar kayıt bilgilerini ve kurulum bilgilerini buradan kullanabiliyor. O yüzden çalışan bazı programlar zarar görebilir. Messela bir programı silmek istediniz kaldırma dosyası burda olabiliyor. Ve programı kaldıramıyorsunuz gibi.

b)temporary internet files

Bu IE 'nin dosyalarıdır silmeniz de bir sakınca yoktur.
  • dosyaları değilde içindekileri silsen daha iyi olur.sonra bi problem çıkmasın.
  • klasörü silme dosyalarıistersen düzenli olarak istersen manual olarak silebilirsin bişey olmaz geçici dosyalardır
  • dizinleri silme. ama içeriklerini silebilirsin.
  • temp dosyasının ıcınde bazılarını sılıyorum ama bazı dosyalar sılınmıyor cıkan yazı ayne su perflib_perfdata_168 slinemıyor baskası yuada bır program kullanıyor dosyayı kulanabılecek programı kapatıp yenıden deneyın
    dıye bır yazı cıkıyo bu temp dosyası sıstemı yavaslatırmı bole sılınmıyen dosyalarda ne yapmalıyız bırde dısk bırlestırme sorum olacak c nın deıskını bırlestırıyorum ama d nın dıskını bırlestıremıyorum neden ondakı cıkan yazıda su
    dısk bırlestırıcısı chdıskın bu dıskte calıstırılmaya zamanladıgını algıladı (d:). chkdsk/f komutu calıstırın komutu calıstırıyorum ama aktıf hale gelmıyo

• arkadasım bunun daha genıs acıklaması nasıl yaparım bılmıyorum c yı bırlestırıyo d yı bırlestırmıyo yukarda verdıgım yazı cıkıyo
    diskin-araçlardan hata denetimindeki kutucukları işaretle bilgisayarı yeniden başlat..
    demıssın sorunda burda ya bole bır kutucuk cıkmıyo
  • Hazır konu açılmışken anlatammm.
    Tem dizini windowsun amurgalarından biri... Neden Derseniz herhangi yazılımı kurarken Wİndows kurulum dosyalarını ve bazı parçalarını du dizine kopyalar. Örnegin bir arşiv dosyasını açtıınızda içeriği otomatik olarak bu dizine çıkartılır... ( Öznitelik Uygulanmamışsa)

Sen Bu Dizinleri Masaüstünden iki tıkla boşaltabilirsin...
    Hatta İstediin dizinin içerğini hemen hemen her bilgisyarda bulunan bi programla silebilirsiniz...

Daha Fazlası için ;

adagume2000@yahoo.com
  • Silebilirsin dostum.
    Ben her ikisini de sürekli siliyorum.
    İçeriği veya dosyayı silmişsin hiç fark etmez. Zaten yeni bir program kurduğunda, eğer kurulum için geçici dosyaları varsa yine TEMP klasörü açılacaktır.
    Bu klasörleri silmenin hiçbir sakıncası yoktur. Bunun tek dezavantajı şudur: mesela office'e yeni bir eklenti yapacaksın (ör: dil yükleyeceksin). Bu program ilk buraya bakacaktır, eğer orada dosyaları bulamazsa senden CD ister.
    Bende gerekli bütün programlar ve CD'ler olduğu için bu benim için sorun teşkil etmiyor. Ama sizi bilemem.
  • bende tam tersi bişey öğrenmek istiyorum, ccleaner temp dosyasını silmiş, ben bunu farketmedm.fakat bn temp dosyasını videoları almak için kullanıyorum bu dosya tekrar nasıl oluşur pc'mde , çok işime yarıyodu yaaa :(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.