Şimdi Ara

Çamaşır Makinası Arızası (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
404
Cevap
21
Favori
270.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: batuhanbursa16

hocam benim annemin çamaşır makinesi Indesit ... çamaşırları makineye atıyor yıkıyor kurulamaya geçiyor devamlı kurulamada çalışıyor kendini kapatmıyor bıraksak sabaha kadar çalısır... biz kapatıncada bakıyoruz çamaşırlar kirli sorunu nedir neyi vardır ? kimisi beyni yanmış diyor kimisi kartı yanmış diyor... çaylak üyeyim pek bilgim yok cevaplarsanız sevinirim

Servis cagirdinizmi programsal bir sorun gibi bı reset gibi birsey sorunu çözebilir yada programının yeniden yüklenmesi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mrb profilo cm080ktr1 çamaşır yıkama makinesi komple sel suyu altında kaldı. kuruyunca makineyi çalıştırdım uğultulu ses çıkararak çalıştı. fakat fazla su almaya başladı. ses azalsın diye motor rulmanlarını değiştirdim ses gitti fakat şimdide hızlı yıkama yada normal yıkamada makineyi başlattığımda su alıyor boşaltıyor.sonrada tüm ışıklar yanıyıp sönüyor. makineyi kapatıp durulamaya aldım makine durulama yapıyor. hızlı yıkamada ki sorun nedir sizce.
  • Şimdiye kadar elektrikli süpürge yedek parça ve aksesuarları ile tanıdığınız SüpürgeMarket firması olarak çamaşır makinelerinizin içerisinin temizliği için harika bir kampanya başlattık... Electrolux markası altında üretilen ve son derece olumlu yorum ve geri dönüşler aldığımız çamaşır makinesi temizleyicisi kısa süre için 24 TL yerine sadece 18 TL.

Çamaşır Makinası Arızası

• arçelik 3420 FD çamaşır makinem normalde çalışıyor gibi görünüyor ama tambur hiç dönmüyor ne yapabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: herdikli

arçelik 3420 FD çamaşır makinem normalde çalışıyor gibi görünüyor ama tambur hiç dönmüyor ne yapabilirim

ARKA KAPAGI SÖKUN KAYIS ATMIS VEYA KOPMUSSA DEGISIN (20 TL BİŞEY) VEYA YERINE OTURTUN BI GUZEL PUDRALAYIN.BOŞ OLARAK KAZAN TEMIZLIGINI 90 DERECE LIMON TUZUYLA YAPMAYIDA IHMAL ETMRYIM SAKIN 6 AYDA 1

• teşekkür ederim hallettim öğrenci evindeyiz bizi masraftan kurtardınız büyük sevap:D:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: mnd-33

merhaba arkadaşlar arçelik beko 2820 b çm açma düğmesine bastığımda evin sigortaları attı.makinayı söküp baktım hız modil kartında bir kaç direnç yanmış. kartı yeniledim.makinayı çalıştırdım sorun yok.ancak 1 yıkama yaptıkdan sonra ikinci bi yıkamayı denedim.makina açma düğmesine bastıkdan 3-5 sn sona tekrar sigortalar atıyor....sizce sorun ne olabilir.eğer modil kart tekrar yandıysa umarım yanmamıştır nedeni nedir
    şimdiden tşkrlr.....

Makinenizin motor soketine su gidiyor olabilir. Üst kapağı sökerek deterjan kutusu ile kazan arasındaki hortumu kontrol edin. Kazana bağlanan ağzında sızıntı varsa bu su motor soketine değer ve atlamaya neden olur. Sızıntı varsa soketi de kontrol edin,

makinamız sıkmaya geçti zaman kendini sağa sola savuruyor gürültülü bir şekilde servis bir kaç kez düzeltti fakat tekrar aynı sorun nüks ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: profhacker

quote:

quote:

merhaba arkadaşlar arçelik beko 2820 b çm açma düğmesine bastığımda evin sigortaları attı.makinayı söküp baktım hız modil kartında bir kaç direnç yanmış. kartı yeniledim.makinayı çalıştırdım sorun yok.ancak 1 yıkama yaptıkdan sonra ikinci bi yıkamayı denedim.makina açma düğmesine bastıkdan 3-5 sn sona tekrar sigortalar atıyor....sizce sorun ne olabilir.eğer modil kart tekrar yandıysa umarım yanmamıştır nedeni nedir
    şimdiden tşkrlr.....

Makinenizin motor soketine su gidiyor olabilir. Üst kapağı sökerek deterjan kutusu ile kazan arasındaki hortumu kontrol edin. Kazana bağlanan ağzında sızıntı varsa bu su motor soketine değer ve atlamaya neden olur. Sızıntı varsa soketi de kontrol edin,

makinamız sıkmaya geçti zaman kendini sağa sola savuruyor gürültülü bir şekilde servis bir kaç kez düzeltti fakat tekrar aynı sorun nüks ediyor

amortisörlerini kontrol edin.kazanı tutan iki adet yay vardır onları kontrol edin.ayak ayarını kontrol edin 4 ayğında birden yere basması lazım.bunların hepsi normalse çamaşırları dengeli bir şekilde yükleyin örneğin havlu ile gömlek yıkamayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Teknicer

quote:

Orijinalden alıntı: profhacker

quote:

quote:

şimdiden tşkrlr.....

amortisörlerini kontrol edin.kazanı tutan iki adet yay vardır onları kontrol edin.ayak ayarını kontrol edin 4 ayğında birden yere basması lazım.bunların hepsi normalse çamaşırları dengeli bir şekilde yükleyin örneğin havlu ile gömlek yıkamayın.

sanırım cevabınzı okuduğum kadarıyla amortisörlerinden yapıyor servisi kaça değişir acaba garantisi bitdi

• eski model bi makina ise 100-150 arası yeni modelse 60-100 arası die tahmin ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: herdikli

teşekkür ederim hallettim öğrenci evindeyiz bizi masraftan kurtardınız büyük sevap:D:D

bısey degıl yardımcı olduysam ne mutlu.

• quote:

Orijinalden alıntı: tubi

çamaşır makinesi le ilgili tüm soru ve cevaplarınızıwww.izmirteknik.net adresinde bulabilirsiniz veya 0232 256 7 470 nolu telefondan teknik destekte alabilirsiniz

camasır makınesının altını yalıtım sungerıyle kapasam sorun olurmu?

• Merhaba, Arçelik 3340F çamaşır makinem var. Çalışır durumdayken programı iptal ettikten sonra kilitlendi ve çalışmıyor. Ön yıkama göstergesi sürekli yanıp sönüyor. Hiç bir program tuşu çalışmıyor ve kapak ışığı yanıyor fakat kapak açılmıyor. Problem nedir acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DIGITALL

Merhaba, Arçelik 3340F çamaşır makinem var. Çalışır durumdayken programı iptal ettikten sonra kilitlendi ve çalışmıyor. Ön yıkama göstergesi sürekli yanıp sönüyor. Hiç bir program tuşu çalışmıyor ve kapak ışığı yanıyor fakat kapak açılmıyor. Problem nedir acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.

kendiniz diyorsunuz kilitlendi diye. önce makinanızı elektrikten kesin. yani elektriğini kesin. fişini çıkarın ya da sigortasını kapatın. sonra tekrar elektrik verdiğinizde ya da fişini taktığınızda hala aynı problem var ve çocuk kilidi varsa kullanma klavuzuna bakın çocuk kilidi açma bölümüne bakarak eğer kilit işareti de varsa kilidini çözmeye çalışın. benim aklıma gelen bunlar. makina garantideyse servis çağırın

• arkadaşlar bende beko D1 5082 B model çamaşır makinesi var. yıkama bittikten sonra sıkmaya geçince makine sürekli yavaş yavaş aynı şekilde dönüyor sanırım 2 sağa bir sola fakat hiç yüksek devire çıkmıyor. bu olay sürekli devam ediyor. makineyi kapatmazsan sürekli çalışıyor. Yardımcı alabilir misiniz lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: sifirbir

arkadaşlar bende beko D1 5082 B model çamaşır makinesi var. yıkama bittikten sonra sıkmaya geçince makine sürekli yavaş yavaş aynı şekilde dönüyor sanırım 2 sağa bir sola fakat hiç yüksek devire çıkmıyor. bu olay sürekli devam ediyor. makineyi kapatmazsan sürekli çalışıyor. Yardımcı alabilir misiniz lütfen

MOTOR KÖMURLERINİ KONTROLEDIN VE KONDANSATÖRU DEGISIN
  • kondansatör nerede . girişte silindirik bir yapı var ondan mı bahsediyorsunuz
  • Profilo acm 8070 çamaşır makinem var. yıkama yaptıktan sonra program sonu ışığı yanıp sönüyordu ( Normalde sürekli yanıyor) kapağı açtığımda içinin su dolu olduğunu gördüm. sıkma yapmamıştı ve suyu boşaltmamıştı. yıkama programına aldığımızda makine yıkama yapıyor ama duruluma ve sıkma programına getridiğimde makineden uğultulu bir ses çıkıyor ancak ne suyu boşaltıyor nede çalışıyor. yardımınızı beklerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cursed1

Profilo acm 8070 çamaşır makinem var. yıkama yaptıktan sonra program sonu ışığı yanıp sönüyordu ( Normalde sürekli yanıyor) kapağı açtığımda içinin su dolu olduğunu gördüm. sıkma yapmamıştı ve suyu boşaltmamıştı. yıkama programına aldığımızda makine yıkama yapıyor ama duruluma ve sıkma programına getridiğimde makineden uğultulu bir ses çıkıyor ancak ne suyu boşaltıyor nede çalışıyor. yardımınızı beklerim.

Su pompasi arizasi

• quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

Orijinalden alıntı: cursed1

Profilo acm 8070 çamaşır makinem var. yıkama yaptıktan sonra program sonu ışığı yanıp sönüyordu ( Normalde sürekli yanıyor) kapağı açtığımda içinin su dolu olduğunu gördüm. sıkma yapmamıştı ve suyu boşaltmamıştı. yıkama programına aldığımızda makine yıkama yapıyor ama duruluma ve sıkma programına getridiğimde makineden uğultulu bir ses çıkıyor ancak ne suyu boşaltıyor nede çalışıyor. yardımınızı beklerim.

Su pompasi arizasi

akşam arıza çıkardı o yüzden bugün akşam üzeri bakacağım umarım yerini kolay bulurum. İlginize teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.